Към съдържанието

Велико Търново - бойни изкуства

• Please log in to reply
В темата има 134 мнения

#1 _Bullet__

_Bullet__
  • Гости

Публикувано: 15 април 2004 - 12:38

значи аз сам ок Лясковец и найиблиския ми град е на около 2км и той е Горна а В.Т е на 10-15 така че не ме бърка да пътувам и до двата обаче не знам в кой от тях има някакви школи по бойни изкуства и какви са те :) а и какъв стил бихте ми препоръчали да спортувам.

#2 _Bullet__

_Bullet__
  • Гости

Публикувано: 17 април 2004 - 21:11

Някои може ли да ми каже дали има 6кола в коqто се преподава нинджуцу ама да е в Велико Тарново :) и изобшто как мога да разбера какви школи по боини изкъства има в Велико Тарново :confused:

Това мнение е редактирано от _Bullet_: 17 април 2004 - 21:12

#3 Kontra_

Kontra_
  • Гости

Публикувано: 17 април 2004 - 21:58

ул. " Цар Симеон Велики " N 7 , кв. " Кольо Фичето " ( Триъгълника ) , в сградата на детски отдел на " Окръжна библиотека "

ае със здраве

#4 Станислав

Станислав
  • Дао
  • 1115 мнения
  • От:Велико Търново
  • Предишен прякор: stanislav

Публикувано: 18 юни 2004 - 19:03

Във Велико Търново има Годжу -рю (по-скоро Годжу-кай) карате, в СОУ 'Емилиян Станев' и СОУ "Патриарх Евтимий" , както и на стадион ' Ивайло' (залата по борба).

Освен това, доколкото знам, има много силна школа по Айкидо. Можеш да ги намериш в кв. Триъгълника , детска градина "Славейче" (приятни имена имат тия детски градини).

Последно, боксов клуб 'Ивайло' от горната страна на стадион 'Ивайло'. Там, обаче, си учиш самостоятелно, и ползваш базата. Добре е да си имаш ръкавици.

Ако още четеш форума, надявам се тази информация да ти е от полза.

#5 Jynx

Jynx
  • Дао
  • 54 мнения
  • От:В. Търново
  • БИ:Айкидо

Публикувано: 11 декември 2004 - 02:00

Моля хората, запознати да ми кажат нещо. За айкидо- ясно. Но ми се иска да го комбинирам с нещо друго. Моля дайте инфо. Поздрави и :D !
Най-върховната прошка е тази, с която прощаваш на себе си. Защото простиш ли на себе си, значи си простил и на всички останали.

#6 Iyeasu

Iyeasu

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 15 мнения
  • От:София
  • БИ:Вонг Шун Люн Винг Чун

Публикувано: 17 декември 2004 - 04:10

ул. " Цар Симеон Велики " N 7 , кв. " Кольо Фичето " ( Триъгълника ) , в сградата на детски отдел на " Окръжна библиотека "

ае със здраве

<{POST_SNAPBACK}>

Ти сериозно ли? Не знаех, че има школи където го преподават в България! В други градове имаш ли представа дали има - по-скоро Пловдив, Варна или София?

#7 red dragon_

red dragon_
  • Гости

Публикувано: 17 декември 2004 - 12:26

в сградата на детски отдел на " Окръжна библиотека "

<{POST_SNAPBACK}>

Просто подчертавам същественото :), ако ме разбираш на къде бия :wooow:

#8 Jynx

Jynx
  • Дао
  • 54 мнения
  • От:В. Търново
  • БИ:Айкидо

Публикувано: 20 декември 2004 - 10:51

Хора, това е адреса на айкидо доджото, в което тренирам. В Търново няма нинджуцу, или поне аз не знам да има
Най-върховната прошка е тази, с която прощаваш на себе си. Защото простиш ли на себе си, значи си простил и на всички останали.

#9 Станислав

Станислав
  • Дао
  • 1115 мнения

Публикувано: 14 август 2005 - 17:50

Здравей, Shodan.

Ще изредя клубовете, за които знам, а нека твоята приятелка сама да реши кои ще посети за да провери на място.

* Тай-бокс - клуб "Ча-На", спортна зала "Васил Левски". Тренировки три пъти седмично, вечер от 18 часа.

* Боксов клуб "Ивайло" - стадион 'Ивайло', северна страна. Тренировки от понеделник до петък от 17'30.

*Карате клуб "Годжу Кай" - има групи на няколко места, най-голямата е в стадион 'Ивайло' в залата по борба, тренировките са вечер. Стилът е Годжу-рю. Инструкторката е Севджан Мехмедова.

* Айкидо - квартал "Кольо Фичето" (Триъгълника), детска градина "Славейче" на ул. Симеон Велики.

* Тае-бо (както и степ-аеробика) - спортен клуб над пицария "Ла Скала". Тае бо - от 17'00,  степ-аеробика от 19'00.

За това се сещам. Ако има по-конкретен въпрос, мога да поразпитам и да отговоря своевременно.

Успех!

#10 Toni Montana

Toni Montana

Aikikai Aikido Bulgaria

• Дао
  • 257 мнения
  • От:Бургас
  • БИ:Aikido

Публикувано: 14 август 2005 - 20:24

Във Велико Търново би могла да тренира Айкидо при сенсей Мартин Тодоров. Не мога да дам точния адрес на залата в момента......ако те интерисува точно това,ще ти пратя телефони на инструкторите на ЛС. Иначе залата е много добра и добре оборудвана. Използва се само за Айкидо тренировки

#11 TheGhost

TheGhost

Сенпай

• Дао
  • 37 мнения
  • БИ:Годжу-кай Карате

Публикувано: 25 октомври 2005 - 18:49

Единствения клуб който знам в Търново е КК "Калоян". Според моите наблюдения на състезания имат добра подготовка. :innoncent: :)
"Karate-do, my way of life."

#12 Напстер_

Напстер_
  • Гости

Публикувано: 06 февруари 2006 - 11:51

Някои има ли представа във Велико Търново къде се провеждат тренировки по карате. Само да не е киокошин.
Гледах в 1 сайт че в Търново има тренировки по годжу-рю и пише за контакти петрозар шолев.
та някои ако знае къде и кога се провеждат тренировките моля да каже:)

Редакция : Преди да пуснеш тема ,използвай "търсенето"

#13 KI-AI_

KI-AI_
  • Гости

Публикувано: 07 февруари 2006 - 11:58

Във Велико Търново има и школа по Муай Тай в Спортната зала в кв."Триъгълника". Залата е оборудвана и има по 2 тренировки на ден (не знам точните часове). Водят се от Досьо Досев.
================================

АЙКИДО КЛУБ "КАЛОЯН" ул."Симеон Велики" 7

#14 Uriel

Uriel

Аматьор

• Изпитателен Срок
  • 5 мнения

Публикувано: 06 юни 2006 - 17:00

да в спортната зала виж, аз ходя там, абе за провинциална зала не е зле. След това има бокс, само бокс на стадион ивайло, на същия стадион се провеждат трениковки по джудо, в библиотека славейков има тренировки по айкидо, ама са пълна боза :( , калоян виж, незнам къде се намира, но горе долу това са, аде и със здраве ;)

#15 nidiza_

nidiza_
  • Гости

Публикувано: 07 юни 2006 - 20:57

да в спортната зала виж, аз ходя там, абе за провинциална зала не е зле. След това има бокс, само бокс на стадион ивайло, на същия стадион се провеждат трениковки по джудо, в библиотека славейков има тренировки по айкидо, ама са пълна боза :( , калоян виж, незнам къде се намира, но горе долу това са, аде и със здраве ;)

странно как Айкидо са пълна боза, ако ти мислиш така за самото Айкидо нямам нищо напротив, но да го кажеш за хората които работят там е смешно, но ако се съмняваш в техните способности опитай с някой от тях вярвам ще успеят да те убедят, че грешиш...

Малко повече за инструктурите в клуба.

Мартин Тодоров - занимава се с Айкидо от много отдавна:)) и е един от първите ученици на покойния Георги Иванов и най-важното е че той е в залата независимо от всичко, свидетел съм на най-голямото му откасване от Айкидо 1 седмица... това беше, така че смятам че както казваше друг Айкидо имат най-сериозната школа във ВТ...

Йордан и Динко също са от пионерите на клуба във ВТ, освен всичко и тримата работят и водят треноровки по свой начин имаш избор...:))

Няма да определям качествата им с останали Айкидо инструктури в БГ но за себе си знам, че по добро място за тренировки като условия и база няма в БГ:)))) както искаш го разбирай...

Желая ти успех в начинанията...

#16 Carmela Biscuit

Carmela Biscuit

куцо пиле

• Дао
  • 40 мнения
  • От:домашния офис, пред компютъра
  • БИ:шотокан, джу джуцу

Публикувано: 07 юни 2006 - 21:34

В Търново има много добра школа по годжу-кай към Армейски карате клуб "Калоян".
Сенсей Севджан Мехмедова е отличен инструктор (спортист N 1 за В.Търново за 2005 г.!),
а тренировки има на стадион "Ивайло", ОУ "Бачо Киро", СОУ "Вела Благоева".
The limits of my language are the limits of my world.

#17 Станислав

Станислав
  • Дао
  • 1115 мнения

Публикувано: 08 юни 2006 - 06:12

По мои наблюдения годжу-кай, айкидо, и боксовият клубове развиват сериозна дейност. Айкидото със сигурност не е 'боза'. За тай-бокса няма да изказвам мнение, защото тренирам в този клуб.

#18 Напстер_

Напстер_
  • Гости

Публикувано: 22 август 2006 - 16:35

Това лято за открили киокошин клуб Залата се намира в театъра а пък www.aikidovt.hit.bg е сайта на айкидо клуб калоян във ВТ

#19 maia

maia

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 0 мнения
  • БИ:ne

Публикувано: 28 февруари 2007 - 08:46

[quote name='Напстер' date='22.08.2006, 16:35' post='131363']
Това лято за открили киокошин клуб Залата се намира в театъра а пък www.aikidovt.hit.bg е сайта на айкидо клуб калоян във ВТ
[/quote

Здравейте искам да питам за боксовия клуб Ивайло! Кога се провеждат трениривки? Кого мога да търся за да разговарям с него? :)

#20 nakmuay_

nakmuay_
  • Гости

Публикувано: 02 март 2007 - 16:24

По мои наблюдения годжу-кай, айкидо, и боксовият клубове развиват сериозна дейност. Айкидото със сигурност не е 'боза'. За тай-бокса няма да изказвам мнение, защото тренирам в този клуб.

Затова пък аз като нетрениращ във вашия клуб ще кажа:"...Това е един много сериозен клуб с още по-сериозен треньор...Поздрави на всички от клуба :up: ...."