Към съдържанието

Открити тестове с оръжие

• Please log in to reply
В темата има 44 мнения

#1 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 16 октомври 2007 - 20:26

Ей, това чак сега го виждам...
Следващия път се обадете по-отрано - много сме навити да включим и ИЕФ в тестовете :)

Следващия път ще е е на 27 и 28.10.2007 г. (събота и неделя), защото тази събота и неделя съм на сватба в провинцията. В събота ще договорим с Червения Дракон екипировката и оръжията, правила, а в неделя правим тестовете! P.V. също май щеше да идва като участник, рефер или оператор на камерата :confused: ?!? Обадете се дотогава за да ви кажа къде ще се събираме (в лично съобщение). В същност го планирахме на "Дъновистката поляна" до старата телевизионна кула; от 10-13.30 ч. :chinese: :yin-yang: :chinese:

#2 pv

pv

информационен затъмнител

• Милиционер
  • 1661 мнения
  • От:Неизвестно
  • БИ:Free stick fighting, DBMA

Публикувано: 17 октомври 2007 - 00:08

Дръжте ни в течение.Надявам се да успея да дойде, че неделите вече са ми невъзможни за мърдане.

#3 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 17 октомври 2007 - 13:22

Каня и Историческата европейска фехтовка да се включат в тестовете; така спектъра от дисциплини ще се разшири и обогати. До сега заявка за участие са дали: Кендо (Червения Дракон), Кали/Ескрима (P.V. и евентуално L.A. &); Кунг-Фу (Доктора &); Европейска историческа фехтовка (Шаманчо &). Добре дошли са и други желаещи (Ко-Будо; Бо-Джуцу; У-Шу и др.). Като се съберем на предварителната среща на 27.10.2007 г. ще определим координатори и съдии за тестовете. К.Т. също ще се включи! Десу от школата по Тай-Дзи/Тун-Бей също може да се включи като арбитър, понеже ги отбира нещата! Останалите ще са зрители или ще дават акъл, за да е по-интересно! :baaa: :rtfm: :friends:

Това мнение е редактирано от Доктора: 17 октомври 2007 - 15:00

#4 pv

pv

информационен затъмнител

• Милиционер
  • 1661 мнения

Публикувано: 17 октомври 2007 - 13:26

Може би е време да се отвори нова тема с подходящото заглавие за да не се омешва с конкретиката на тази?

#5 red dragon_

red dragon_
  • Гости

Публикувано: 17 октомври 2007 - 14:08

Слушам и изпълнявам :)

#6 wakidzashi

wakidzashi
  • Mодератори
  • 1134 мнения
  • От:Меча Поляна
  • БИ:Патара патара.

Публикувано: 17 октомври 2007 - 14:12

Какво ще рече тестове? Бой, или разсичания, пробождания на неодушевени предмети?
Прас по сурята!
МОДЕРАТОРСКИ ПРОИЗВОЛ!!!
W.A.K.I.D.Z.A.S.H.I.: Wireless Artificial Knight Intended for Dangerous Zoology, Accurate Sabotage and Hazardous Infiltration

#7 red dragon_

red dragon_
  • Гости

Публикувано: 17 октомври 2007 - 14:15

Ще рече естествено "Прас по суратя" :)

#8 wakidzashi

wakidzashi
  • Mодератори
  • 1134 мнения
  • От:Меча Поляна
  • БИ:Патара патара.

Публикувано: 17 октомври 2007 - 14:19

Ще рече естествено "Прас по суратя" :)

Буахахах! Това е добре.
Прас по сурята!
МОДЕРАТОРСКИ ПРОИЗВОЛ!!!
W.A.K.I.D.Z.A.S.H.I.: Wireless Artificial Knight Intended for Dangerous Zoology, Accurate Sabotage and Hazardous Infiltration

#9 pv

pv

информационен затъмнител

• Милиционер
  • 1661 мнения

Публикувано: 17 октомври 2007 - 14:23

...или разсичания, пробождания на неодушевени предмети?

Нищо не пречи да се съвместят нещата :ninja:

#10 L.A._

L.A._
  • Гости

Публикувано: 17 октомври 2007 - 14:31

Еее, хайде ако е възможно да се отложи с една седмица, че точно тогава изгледите са да бъда извън София :(.

#11 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 17 октомври 2007 - 14:57

Какво ще рече тестове? Бой, или разсичания, пробождания на неодушевени предмети?

Демонстрация на техники (ката, таолу); работа с партньор - договорена, плюс обясняване на техники, принципи на използване и философия на съответното оръжие (тояги, стикове, мечове, саби, копие, др.); тестове със еднакви по дължина и смесени оръжия (къси и чифтни срещу дълги, противопоставяне на различни фехтовални школи). Последното е свободен двубой със обезопасени оръжия и защитно облекло (каска-шлем, ръкавици, нагръдник и др.)! Специално за Вакидзаши може да се пробва с вакиздаши или финка (от личната му колекция) срещу нещо по-дълго! Само без да мята ножове, защото копието може и да стреля!..... :D :yin-yang: :P

#12 red dragon_

red dragon_
  • Гости

Публикувано: 17 октомври 2007 - 20:21

В същност го планирахме на "Дъновистката поляна" до старата телевизионна кула; от 10-13.30 ч. :chinese: :yin-yang: :chinese:

Аз ще дойда 12.30, че до 12.00 съм на тренировка :wink:

#13 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 17 октомври 2007 - 20:53

Аз ще дойда 12.30, че до 12.00 съм на тренировка :wink:

Ако говорим за събота 27.10.2007 г. , ОК, един час ще ни е достатъчен за да договорим нещата за неделята, когато ще са тестовете! След това можем да продължим в механата!..... :beer: :gathering: :friends:

Еее, хайде ако е възможно да се отложи с една седмица, че точно тогава изгледите са да бъда извън София :(.

Ами доста го отлагахме, така че ще е на насрочените дати, който пропусне ще се класира следващия път. Срещи от този тип се предвижда да са регулярни; целта е да се изготви добър правилник за състезания с оръжия и срещи между различни фехтовални школи (източни и западни). Това ще е ценна обмяна на опит за практикуващите! :yin-yang:

#14 Bersek_

Bersek_
  • Гости

Публикувано: 17 октомври 2007 - 22:34

Една вметка:
Не е ли опасно с огред травми да се правят тези занимания на открито (разбирайте студено)?

#15 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 18 октомври 2007 - 00:07

Една вметка:
Не е ли опасно с огред травми да се правят тези занимания на открито (разбирайте студено)?

Ами те древните воини само по залите са се биели нали знаеш :confused: ; бойните полета са ги измислили по-късните историци и академици дето си ги фантазират нещата и си пишат кво им дойде на акъла!.... Не се коси шъ съ оправим некак - къде с мечове, къде със сопи; и да се потрошим поне ще има на какво да се подпираме! :D :yin-yang: :D

Това мнение е редактирано от Доктора: 18 октомври 2007 - 00:11

#16 Shamancho

Shamancho

Кавалер

• Дао
  • 275 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Историческа Европейска Фехтовка

Публикувано: 18 октомври 2007 - 00:23

Супер - тамън на 27-ми и 28-ми с Еърмена ще бъдем в София по работа... само дано да не станат някакви засичания с часовете и да можем да дойдем. :)
А за обезопасяването трябва много внимателно да се обмислят нещата... щото сакатлъците не са хубаво нещо.
Die vor red der zedel. Jungk ritter, lere got lieb haben fröwen ia ere, so wöchse dein ere. Vebe ritterschaft und lere kunst, die dich ziert, jn kriegen zuo ern hoffiert.

Omnia Meo Nocet

#17 kwasilev

kwasilev
  • Дао
  • 460 мнения

Публикувано: 18 октомври 2007 - 08:53

А "следващия път" след тая среща в края на октомври кога се планира нещо такова? Дайте някакъв месец ориентировъчно и съответно седмицата в месеца. Можем и ние в Стара Загора да поемем едно организиране на такава среща ( зала ще осигурим определено, а екипировката защитната от вас) :wink:
Стара Загора е удобно разположено за всички място също. ( Имам предвид, че е в центъра и няма да прекосявате цяла България някои участници де...) :P
Поздрави,
Красимир Василев

#18 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 18 октомври 2007 - 09:19

А "следващия път" след тая среща в края на октомври кога се планира нещо такова? Дайте някакъв месец ориентировъчно и съответно седмицата в месеца. Можем и ние в Стара Загора да поемем едно организиране на такава среща ( зала ще осигурим определено, а екипировката защитната от вас) :wink:
Стара Загора е удобно разположено за всички място също. ( Имам предвид, че е в центъра и няма да прекосявате цяла България някои участници де...) :P

Ами тая събота и неделя (20-21.10.2007 г.) съм в Стара Загора, така, че дай актуален телефон (моят е 0886/3131-520) и ще договорим нещата! :yin-yang:

#19 kwasilev

kwasilev
  • Дао
  • 460 мнения

Публикувано: 18 октомври 2007 - 10:28

Ами аз в събота имам тренировка сутринта и може вечерта да се видим някъде, според програмата ти ще го доуточним. Или в неделя съответно. Аз ще ти звънна в събота следобяд ( по това време вярвам, че ще сте наясно "къде, кога, какво" през уикенда), и ще се разберем за среща. :up:
Поздрави,
Красимир Василев

#20 airman_

airman_
  • Гости

Публикувано: 18 октомври 2007 - 10:45

Докторе, още ли си навит за тест с копия ?
Да го нося ли, е въпроса...

Поздрави,
Медка