Към съдържанието

Снимка

Варна - бойни изкуства

• Please log in to reply
В темата има 239 мнения

#1 half

half

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 18 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Ушу

Публикувано: 23 август 2004 - 22:59

Хай,
от Варна съм и съм решил да тренирам някое БИ.
Проблема е че нито съм избрал какво нито знам къде.
Общо взето не искам да го уча за да го ползвам а повече за да науча по 'екстремни' неща. Т.е. премятания, превъртяния, скокове екстремни...
Поради това съм се ориентирал донякъде към капоейрата. Мо бих искал и вие да и кажете мнението. Интересува ме и упражнения с оръжия (нинджаку, мятане на шурикени...) Все такива по добре изглеждащи неща :)
Благодаря от сега.
Mess with the best, die like the rest...

#2 Кудоист

Кудоист
  • Дао
  • 531 мнения
  • Предишен прякор: ибуки, Triathlon

Публикувано: 24 август 2004 - 22:18

Хай,
от Варна съм и съм решил да тренирам някое БИ.
Проблема е че нито съм избрал какво нито знам къде.
Общо взето не искам да го уча за да го ползвам а повече за да науча по 'екстремни' неща. Т.е. премятания, превъртяния, скокове екстремни...
Поради това съм се ориентирал донякъде към капоейрата. Мо бих искал и вие да и кажете мнението. Интересува ме и упражнения с оръжия (нинджаку, мятане на шурикени...) Все такива по добре изглеждащи неща :)
Благодаря от сега.

<{POST_SNAPBACK}>

Щом си от Варна,мога да ти кажа едно завиждам ти-защото имаш уникалния шанс да тренираш със самият Емо Костов.И 2ро-прит акъв шанс не виждам защо ще се гъзарееш с некви екстремни неща,но избора си е твой-дано на улицата победиш киокушинкаец с капоейрата :wooow:

#3 half

half

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 18 мнения
  • БИ:Ушу

Публикувано: 24 август 2004 - 23:08

Както съм написал по-горе, причината поради която ще почна да тренирам не е за да ритам атрибути на улицата, а защото от доста време ми се иска да изуча някой по гъзарски номера(всеки луд с номера си ще кажете).
Във варна явно няма капоейра, и затова преполагам ушу/кунгфу "will do the work".
По принцип ненавиждам боя като цяло и се опитвам да го избягвам де... Затова първоначално се бях ориентирал към капоейрата- според това което бях чел тя е основно 'танц'... ( а и за капоейрата ме беше запалила една игра tekken 3 там имаше един капоейрист който правеше доста ефектни удари..)

Thanks, anyway още решението не ми е крайно и може да мина да видя и тренировките в ТИМ.
Mess with the best, die like the rest...

#4 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 24 август 2004 - 23:34

Щом си от Варна,мога да ти кажа едно завиждам ти-защото имаш уникалния шанс да тренираш със самият Емо Костов.И 2ро-прит акъв шанс не виждам защо ще се гъзарееш с некви екстремни неща,но избора си е твой-дано на улицата победиш киокушинкаец с капоейрата

оффтопик:

ибуки,
няма какво да му завиждаш, ако не иска да се занимава с киокушин - няма да се занимава с киокушин, ако ще и Мидори да му е съсед.
Човекът явно иска да се занимава с нещо по атрактивно и хващащо окото на външен вид. Ако излезем от преюмпцията, че атрактивноста е крайно субективно нещо и не навлизаме в спорове кои БИ са атрактивни и кои - не - нека кажем, че според half акробатичните изпълнения и работата с "екзотични" оръжия е нещо атрактивно. Лошо няма. Може би иска да погъделичка самочуствието (егото) си и това според него е най-прекият път до това. А в гъделичкането няма нищо лошо - смятам, че всеки, занимаващ се с БИ, когато е започвал, поне мъничко, е бил подтикван от суетата :P
Явно халф не смята, че БИ със спортна или практическа насоченост биха го удолетворили и поради тази причина ги е избегнал в описанието на това, което търси ...
Та така, приютелю, ибуки, написаното по горе са мои разсъждения и интерпретация на поста на халф. Може да няма и грам истина в тях, но поне съм се опитал да го разбера ... а не съм скочил да го укорявам или да му завиждам.

хайде със здраве

и ....

ибуки,
пожелавам ти с киокушина да победиш човек от категорията "уличен бияч", на улицата.

поздрави

Това мнение е редактирано от Thai: 24 август 2004 - 23:37

#5 Draki

Draki

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения

Публикувано: 08 октомври 2004 - 19:24

Здравейте,
Скоро открих един клуб по УШУ във Варна. Казва се "шъндао". Някой да има информация за него? Добри ли са преподавателите? До сега съм тренирал джу-джуцу и малко киокушин карате, но искам да пробвам нещо като ЧИГУН И ТАЙЧИ. Доколкото разбрах обаче трябва да се внимава кой ти води упражненията по тези стилове, защото те се занимават с вътрешните енергии и освен стандартните физически травми може да ти се разбъркат яко енергиииийните джиджавки. Така че, ще съм ви много благодарен ако ми помогнете с малко инфо.
Поздрави
Борис

#6 Zoro

Zoro

Чукам , влизам , гледам ... то било заключено :)

• Дао
  • 1870 мнения
  • От:имам парцел на Луната ...
  • БИ:пенсионер

Публикувано: 09 октомври 2004 - 11:43

Здравейте,
Скоро открих един клуб по УШУ във Варна. Казва се "шъндао".

Реално такъв клуб не съществува - направи справка при ВОС/или "Информационно обслужване" АД/ . Това че някой лъже хората и представя нещата както си иска , е друг въпрос .

Някой да има информация за него? Добри ли са преподавателите? ..., но искам да пробвам нещо като ЧИГУН И ТАЙЧИ. Доколкото разбрах обаче трябва да се внимава кой ти води упражненията по тези стилове, защото те се занимават с вътрешните енергии и освен стандартните физически травми може да ти се разбъркат яко енергиииийните джиджавки. Така че, ще съм ви много благодарен ако ми помогнете с малко инфо.
Поздрави
Борис

<{POST_SNAPBACK}>

Не ти е нужна информащия - виж и помисли върху следващите ми думи !?
Виж преподавателя и го питай колко зъби са му останали в устата - преди десетина година все още всички си му бяха на мястоо ?! След като се захвана с така наречените енергийни работи , му изпадаха зъбите .
Вярно е по-принцип , че трябва доста внимателно да се занимаваш .
Не искам да ти влияя , но всеки има глава да мисли , а доколко решенията му са правилни - времето показва !

Поздрави

Това мнение е редактирано от Zoro: 09 октомври 2004 - 11:45

"Едно е да искаш , второ - да можеш, а трето и четвърто да го направиш"
"всички могат да духат , но малцина могат да свирят"
"Истината е относително нещо, но е винаги само една!

#7 Soldiera

Soldiera

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 3 мнения
  • БИ:Kick Box

Публикувано: 16 декември 2004 - 15:49

Здравеите на всички.Аз сам от Варна и много искам да тренирам Хан-цюан(китайски бокс) но и представа си нямам каде :huh: Ако някои има информация за това каде мога да тренирам Хан-цюан нека напише 2 реда,ще съм благодарен :up:

#8 Iyeasu

Iyeasu

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 15 мнения
  • От:София
  • БИ:Вонг Шун Люн Винг Чун

Публикувано: 17 декември 2004 - 04:04

Какво мога да тренирам във Варна. Голям град е, а ми се струва, че изборът на бойни изкуства е много ограничен. Не говоря за шотокан, кикбокс, тайбокс ****бокс. Повече ме интересува Джит Кун До, Винг Чун или Джио-джицу!

#9 Soldiera

Soldiera

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 3 мнения
  • БИ:Kick Box

Публикувано: 20 декември 2004 - 00:12

Мерси за изчерпателната информация Докторе ;D Та да перифразирам вапросчето си каде във Варна мога да тренирам Джиит-Куон-До :huh:

#10 начинаещ_

начинаещ_
  • Гости

Публикувано: 23 април 2005 - 17:48

Здравейте,

Супер че открих този форум. От ниаколко дни търся клуб по джу-джицу във Варна но засега безуспешно. някои може ли да помогне, ако въобще има!

И друг въпрос, джу-джицу дали ще е подходящо за начинаещи в БИ, или да помисля за нещо друго?

мерси предварително!

#11 HeyGod

HeyGod

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 5 мнения

Публикувано: 02 юли 2005 - 11:35

Здравейте!

Аз съм нов във този форум.Разгледах го и видях много компетентни мнения.От няколко месеца чакам да свърша училище за да започна тренировки по някое бойно изкуство.Спрях се на Киокошинкай,но знам само 2 клуба във Варна.Единия е във спортна зала,а другия мисля че беше някаде до стадион Спартак.Ако има някой от Варна,който може да ми помогне с това,къде условията и треньорите са най-добри ще съм благодарен.

#12 Horhe_

Horhe_
  • Гости

Публикувано: 03 юли 2005 - 18:04

Защо не пробваш при Шън Фей? Ето ти сайта му: http://clubbagua.hit.bg/

#13 Gajdin

Gajdin

Shinkyokushin

• Дао
  • 374 мнения
  • От:София
  • БИ:Shinkyokushin

Публикувано: 04 юли 2005 - 10:21

А защо просто не вземеш да пробваш? Където ти хареса най-много там и тренирай.
Във Варна има поне 4 клуба по Киокушинкай, ако си се спрял на това.

Няма лоши и добри майстори, от всеки има какво да се научи. Даже от измекярите, дето мотат хората с красиви разкази на фона на нулеви знания има какво да се научи - какво не трябва да се прави например  :D

Успех!

С уважение Gajdin
We will make a man of you or kill you trying. Maybe both.

#14 CMV

CMV
  • Кик-бокс
  • 43 мнения
  • БИ:Кик-бокс

Публикувано: 25 октомври 2005 - 15:25

тема :  Джудо,самбо,...друг вид борба?
кажете вие кое да избера???

Значи от известно време много ми се ще да потренирам малко някаква борба.От години тренирам бокс,кик-бокс....и сега искам да науча малко хвърляния,ключове,захвати,борба на земята и други такива,които не влизат в чисто ударните БИ като бокса и кик-бокса,които аз владея.Кажете кое е най-добре да уча - самбо,джудо или някой друг вид борба???Нямам намерение да спирам обаче с кик-бокса,така,че кажете някой вид борба,която да се учи сравнително по-бързо.Досега не съм се интересувал от тези спортове,затова ще съм ви благодарен,ако ми препоръчате някой клуб на територията на Варна.Не искам да тренирам с някакви лапета,защото съм на 19 и искам да тренирам минимум с хора на моите години....Благодаря предварително :up:

------------------------------------------------------------
Виж тези :
http://daobg.com/for...388#comment1665

http://daobg.com/for...opic=4956&st=90 + http://www.magibg.co...anislav0/varna/

http://daobg.com/for...?showtopic=3776

СК"Явара"-Джудо
СК"Одесос "-Самбо
..........................
Успех!

#15 Swan_

Swan_
  • Гости

Публикувано: 26 октомври 2005 - 20:17

...Не искам да тренирам с някакви лапета,защото съм на 19 и искам да тренирам минимум с хора на моите години....

<{POST_SNAPBACK}>

особено голям ли се чувстваш на деветнадесет ?
почнах да уча едно от нещата си заедно с десетгодишни деца, докато аз бях на двадесет и три- двадесет и четири- и какво от това ?!
да не говорим, че твърде често егото и умствените възможности на десет- и деветнадесет годишните са без особени разлики, блаблаблабла....

не че нещо, но прави впечатление...

#16 Zoro

Zoro

• Дао
  • 1870 мнения

Публикувано: 27 октомври 2005 - 08:02

тема :  Джудо,самбо,...друг вид борба?
кажете вие кое да избера???

...............................................................
СК"Одесос "-Самбо
..........................

Ходи на всичко "борцово" което можеш да откриеш .  :up:

Само леко уточнение за СК"Одесос" - напоследък основен приоритет при Марин Славов е аматьорското сумо . Въпреки това , арменците които ходят все още там , са бивши самбисти и джудисти и може добре да потренирваш с тях , ако имат желание за това .  :)

Поздрави
пп:

...кажете някой вид борба,която да се учи сравнително по-бързо...

А това няма да го коментирам , защото за всеки е индивидуалност , усвояването и прилагането на техниките .

пп2 :

...БИ като бокса и кик-бокса,които аз владея...защото съм на 19...

А , само да те питам - Как разбра че ги владееш , като си на 19г. ??? Освен ако не си завършил Спортно у-ще с бокс , или тренираш поне от 3 години и имаш поне 3 състезания и победи повече от 50% в мачовете си ?!?

Това мнение е редактирано от Zoro: 27 октомври 2005 - 08:14

#17 CMV

CMV
  • Кик-бокс
  • 43 мнения
  • БИ:Кик-бокс

Публикувано: 28 октомври 2005 - 00:09

Е,за владеенето си много прав да ме поправиш....изхвърлих се.Но действително се занимавам повече от 3 години(става дума за 5).Исках да кажа,че съм постигнал експлозивност,бързина,сила.

Swan,защо ли усещам заядливо подмятане по мой адрес???На 19 какъв трябва да се водя?Малък ли?При положение,че се занимавам сериозно с кик-бокс и бокс....постоянно меря сили с мъже на по 25-30 години...да започна да се боря с някакви деца на по 10 години???Не,че ги обиждам,но просто как ще правим захвати,мятания....да се уча да подмятам някой 40 кг. ли?Не се правя на някакъв тежкар,но все пак ми трябва нещо сериозно.

Zoro,ти да не си К.Д. :)  :up:

#18 Zoro

Zoro

• Дао
  • 1870 мнения

Публикувано: 28 октомври 2005 - 07:40

Е,за владеенето си много прав да ме поправиш....изхвърлих се.Но действително се занимавам повече от 3 години(става дума за 5).Исках да кажа,че съм постигнал експлозивност,бързина,сила....

ОК - 5 години бокс и кик-бокс е добре !  :up:  :wink:

========================================

...Zoro,ти да не си К.Д. :)  :up:

:) Не съм , но нещо в момента не мога да се сетя , кое име имаш впредвид - питай ме на лично съобщение .

Поздрави

#19 FuSIoN

FuSIoN

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения

Публикувано: 16 ноември 2005 - 22:07

БИ, с цел самозащита, във Варна

Здравейте!
Като за начало искам да се извиня, ако вече е имало подобна тема, наистина вашия форум е доста голям, вероятността е още по-голяма.
Нека да премина към същността:
На скоро разбрах, че двама мои бивши приятели (понастоящем 'врагове') тренират киокушин с основна цел да могат да се бият с идеята да скочат на бой на мен и на още 2-ма мои приятели, за съжаление разбрах, че тренират въпросното БИ от доста време, така че включването в тяхните тренировки не би могло да ми помогне по какъвто и да е начин (т.е. няма как да 'наваксам' материал за повече от година). Та .. явно от тези техни тренировки ги избива от доста време на желание за бой с други (предимно почти беззащитни, вчера момче с 3 години по-малко от тях ми обясни, че са го били...) и за съжаление явно в скоро време ще се опитат да си пробват силите срещу мен (принципно съм по-здрав физически и мога да се бия, не стилово, но мога), което мен не ме радва особено. Идеята е да се запиша да тренирам някакво БИ, което ще ме научи да отблъсквам атаките им. В крайна сметка искам малко 'спокойствие'   :huh:
Препоръчайте ми какво мога да тренирам във Варна, което горе-долу ще ми доразвие рефлексите и ще ме защити от техните глупости максимално бързо - мога да отделям от времето си всеки ден .. Основната ми идея е за самозащита, не ми е цел да ставам 'бойна машина'.
Мерси предварително.

П.С. - На 16 години съм ..

---------------
Редакция :Прочети горните мнения.
Една идея-отиваш да тренираш при твойте врагове и след известно количество бой,пак ставате приятели.

Предвид редакцията:
Отново да ставам приятели с въпросните хора не желая никога, и няма и да се случи. Просто вече знам какво представляват напълно.

Иначе освен в Спортна зала, къде другаде във Варна има тренировки по Киокушин?

Дочух, че имало около Стадион Спартак, но не съм сигурен, а и не ми е много удобен района. Някакви други предложения?

Иначе в крайна сметка ако не се намери нищо стойностно до края на месеца отивам да тренирам Шотокан, предвид факта, че няма във Варна няма школи и по Jiu-Jitsu...

Очаквам предложения. :chinese:

#20 Kungfu Master

Kungfu Master

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 2 мнения
  • От:Varna
  • БИ:kungfu
  • Предишен прякор: na kolko si godini

Публикувано: 22 август 2006 - 10:53

къде има тренировки по кунг фу във варна
Mrazq narkoticite i cigarite!!!