Към съдържанието

- - - - -

Kлубове по тайдзицюан

• Please log in to reply
В темата има 62 мнения

#1 Снежина_

Снежина_
  • Гости

Публикувано: 18 юни 2004 - 12:15

:huh: Здравейте на всички!След поредица упорити, нещастни опити да разбера къде в София мога да се занимавам конкретно с Тай Чи, стигнах до този форум.Моля всеки, който може и има желание да ми помогне, ми пише на адрес: snejina_6@abv.bg ili na ICQ 311990543

#2 Anonimen

Anonimen

чудзи

• Дао
  • 858 мнения

Публикувано: 18 юни 2004 - 13:11

:wink: Здравей, погледни връзките за У-Шу тук!
На този линк ще намериш доста информация за школи в София, които преподават у-шу и в частност тай-дзи цюень и неговите разновидности у,ян,чън стилове.

Поздрави,
:up:
Само пустото сърце обича своя път и само пустото сърце може да го извърви.

#3 volniat_ezdach

volniat_ezdach

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения

Публикувано: 03 февруари 2005 - 19:01

Привет на всички потребители, аз съм нов в сайта и имам един конкретен въпрос: кои са добрите клубове по тайдзицюан в София?

#4 valsodar

valsodar

Скучаещ Дразнител

• Дао
  • 1140 мнения
  • От:село София
  • БИ:Ай Чао, Джит-Кам-Го, MMS, SMS и ... SOS

Публикувано: 04 февруари 2005 - 09:55

Привет на всички потребители, аз съм нов в сайта и имам един конкретен въпрос: кои са добрите клубове по тайдзицюан в София?

<{POST_SNAPBACK}>

Клуб - клуб по интереси или клуб като школа където се преподава Тай Чи?

Ако въпросът ти е за школи с любопитство ще следя полемиката.
Чела Маца книжки, как да трепе безконтактно мишки !

#5 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 04 февруари 2005 - 13:48

Ааа, полемика просто няма да има :) Всякакви мнения от типа "ние сме върха, другите са головодници" веднага ще бъдат изтривани. А иначе, за Ездача - в София тай дзи можеш да тренираш на няколко места - при Краси Китаеца, Дориян (Доктора), Георги Деничин, Владимир (Руснака), Стефан, Валери. Може разбира се и при мен :D Ако съм пропуснал някой - сори. Така че, обикаляш, преценяваш кое е добро за теб и почваш :up:

#6 BatGojko_

BatGojko_
  • Гости

Публикувано: 08 февруари 2005 - 15:34

Сега остава да му предложиш и малко данни, кой къде и кога преподава, че да може и да огледа :)

#7 яна ц.

яна ц.

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения
  • БИ:Taiji Chen, Qigong

Публикувано: 10 март 2005 - 08:44

Здравейте!

Аз искам да попитам нещо по-конкретно. Има ли място в София където да се тренира Тайчи Чен стил?
Аз уча извън България и тренирам Тайчи от половин година и много ми се иска през лятото да продължа с тренировките. Само че предполагам, че гореизброените учители преподават преобладаващо Янг стил, а аз не съм толкова добра, за да превключвам между стиловете :wink:
When asked what he thought about "Western Civilization," Gandhi replied: "It would be nice."

#8 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 11 март 2005 - 17:22

При Краси - Китаеца се работят почти всички основни стилове /Чън, Ян, У и Сун/; при Коце КТ /Чън и този на У Юйсян/; при мен само Чън, но също Син-И и Па-Куа; Георги Деничин / Ян/; Владимир Гудим /Чън/; има още един сифу Десислав Горанов ,който владее редкия стил Ли, но май напоследък не го преподава. Това са сериозните преподаватели и школи в София; има и други но там преподават "даоска алхимия" и "пенкилери" !...... :wooow: :confused: :wooow:

Това мнение е редактирано от Доктора: 11 март 2005 - 17:23

#9 Адепт

Адепт

криещ се

• Дао
  • 17 мнения
  • БИ:Fei Yang Kung Fu реещя се козел

Публикувано: 13 март 2005 - 23:30

Това са сериозните преподаватели и школи в София; има и други но там преподават "даоска алхимия" и "пенкилери" !...... :wooow:  :confused:  :wooow:

<{POST_SNAPBACK}>

Доктора при цялото ми уважение към твоите усилия и стремеж за знания, мисля, че това твое изказване е доста неетично и непрофесионално и не подхожда на сериозен човек, какъвто имаш претенциите да си. И едва ли много хора са се засегнали, което все пак не оправдава твоите нетактични квалификации.[B]
Не искам да узная отговорите, стремя се да разбера въпросите.

Колкото хора, толкова мнения.

Suum cuique - всекиму заслуженото

#10 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 15 март 2005 - 16:19

Да съм посочил точно, кои са "пенкилерите" :confused: , не; тогава кой се обижда моля?!?...... :chinese: :yin-yang: :chinese:

#11 Han Li Shi

Han Li Shi

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 3 мнения
  • БИ:стрийт-фри-стайл

Публикувано: 19 март 2005 - 05:52

Здравейте!
Много се кефя на плавните, спокойни движения в това БИ. Наскоро писах доклад за БИ като цяло и доста се зарибих по този стил. Реших, че искам да се занимавам сериозно с Тай Дзи Цюан и се чудя къде ли бих могъл да тренирам при добър майстор. Ще съм ви много благодарен, ако ми помогнете със малко инфо по въпроса :)
П.С.
Живея в София

#12 цеко

цеко
  • Изпитателен Срок
  • 63 мнения

Публикувано: 19 март 2005 - 16:08

вече има няколко подобни теми(специално за това къде има таи дзи) - само трябва да ги потърсиш из форума.
Mortal danger is an effective antidote for fixed ideas.
Erwin Rommel

#13 Sinat

Sinat

Гнусотник беснеещ

• Дао
  • 275 мнения

Публикувано: 21 март 2005 - 15:25

Ааа, полемика просто няма да има :) Всякакви мнения от типа "ние сме върха, другите са головодници" веднага ще бъдат изтривани. А иначе, за Ездача - в София тай дзи можеш да тренираш на няколко места - при Краси Китаеца, Дориян (Доктора), Георги Деничин, Владимир (Руснака), Стефан, Валери. Може разбира се и при мен :D Ако съм пропуснал някой - сори. Така че, обикаляш, преценяваш кое е добро за теб и почваш :up:

<{POST_SNAPBACK}>

A moжеш ли да напишеш и адресите, където тренират?
Както и кога?
Благодаря предварително! :up:
"Смъртта понякога е милостиня,
Лелеян спътник, просена пощада..."

#14 Lotien_

Lotien_
  • Гости

Публикувано: 22 март 2005 - 16:38

A moжеш ли да напишеш и адресите, където тренират?
Както и кога?

Може ли и някакви връзки, сайтове...
Много благодаря!

#15 Anonimen

Anonimen

чудзи

• Дао
  • 858 мнения

Публикувано: 22 март 2005 - 17:19

пално е във връзките за ушу на home page-а

поздрави
Само пустото сърце обича своя път и само пустото сърце може да го извърви.

#16 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 22 март 2005 - 17:34

Сори за закъснението, но имах работа, а трябваше и да "въртя телефони" за да не объркам нещо. И така - Дориян (Доктора) тренира в 127-мо училище, пон., ср., и петък от 19ч. Краси Китаеца води тренировки в 137 СОУ "Ангел Кънчев" - вторн. и четв. от 19:30ч. Георги Деничин води тренировки в бившия "Младежки дом" - за контакти - 0889314569. Владимир (Руснака) тренира на една поляна, но не я знам точно къде е - но който се интересува може да го потърси на служебния тел. - 980 78 26. За Стефан информация може да се намери на небезизвестния сайт. Аз тренирам на поляната зад телевизионната кула - събота и неделя от 11 до 13, а през седмицата - вторник и четвъртък от 18 - ако някой се интересува по-конкретно - на ЛС.
:up:

#17 Sinat

Sinat

Гнусотник беснеещ

• Дао
  • 275 мнения

Публикувано: 22 март 2005 - 17:39

Благодаря! :up:
"Смъртта понякога е милостиня,
Лелеян спътник, просена пощада..."

#18 Yun_

Yun_
  • Гости

Публикувано: 22 март 2005 - 18:22

Може ли и някакви връзки, сайтове...
Много благодаря!

<{POST_SNAPBACK}>

За тренировките на Валери виж http://www.xuangui.com/trainings.php

Поздрави!

#19 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 07 октомври 2005 - 16:30

Сайтът на Българска Асоциация по Традиционен Ян Тайджичуан - http://www.taijiquan-bg.org

#20 polyglot

polyglot

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения
  • БИ:taichi, aikido

Публикувано: 16 ноември 2005 - 10:42

Някой да знае, дали Краси Китаеца провежда тренировки тази есен и къде? В Техникума по текстил не е вече.