Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Вашето БИ накратко

• Please log in to reply
В темата има 76 мнения

#61 баируме_

баируме_
  • Гости

Публикувано: 20 юни 2005 - 16:04

кунг фу тоа, гонг фу тоа, kung fu toa simorghi|феникс|,persian kung fu MIRZAI STIL -вклйу4ва казаното от вси4ки по-горе|без глупостите| и о6те много.73000 техники и комбинации в 13 форми т.е. за всеки по не6то и според него.

#62 Bersek_

Bersek_
  • Гости

Публикувано: 21 юни 2005 - 14:29

кунг фу тоа, гонг фу тоа, kung fu toa simorghi|феникс|,persian kung fu MIRZAI STIL -вклйу4ва казаното от вси4ки по-горе|без глупостите| и о6те много.73000 техники и комбинации в 13 форми т.е. за всеки по не6то и според него.

<{POST_SNAPBACK}>

:wooow:

#63 Даниел

Даниел
  • Дао
  • 51 мнения
  • БИ:Kendo

Публикувано: 21 юни 2005 - 14:41

За кендо
Без тяло, без ум, без враг, без меч, без битка

<{POST_SNAPBACK}>

Като се замисля......
.......... по-добре не бих го описал!!!

:up:
I'd like mornings better if they started later

#64 Ай-я

Ай-я
  • Дао
  • 25 мнения
  • БИ:Айкидо

Публикувано: 26 юни 2005 - 18:33

АЙКИДО!!! Светът е кръгъл!

#65 katana_

katana_
  • Гости

Публикувано: 27 юни 2005 - 12:28

муай тай-без коментар

#66 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 27 юни 2005 - 17:44

През средновековието един дзен монах Бунан написал следните стихове:

"Бидейки в положение на смърт,
                    но когато все още си жив;
                    Действията на човек са най-добри!"......

Според мен това е най-краткото и точно описание на истинското бойно изкуство. Ако трябва да конкретизирам за стиловете с които се занимавам, лаконично бих ги представил така:

СИН-И-ЦЮАН - развитие на вертикална сила в линия по принципа на вълната.

ПА-КУА-ДЖАН - развитие на хоризонтална сила по кръг и внезапна промяна.

ТАЙ-ДЗИ-ЦЮАН - естествените движения на облаците, вятъра и водата.

ДА-ЧЕН-ЦЮАН - забравяме формите и ставаме част от Пътя.  :yin-yang: 

#67 masakatsu_

masakatsu_
  • Гости

Публикувано: 28 юни 2005 - 14:56

Айкидо е живот. Айкидо е съществуване. Айкидо е мисъл. Айкидо е съзнание. Айкидо е всичко. Айкидо е една от малкото думи, които не могат да се обяснят. Айкидо не се побира в думата БИ, то е много повече.

#68 pv

pv

информационен затъмнител

• Милиционер
  • 1661 мнения
  • От:Неизвестно
  • БИ:Free stick fighting, DBMA

Публикувано: 01 септември 2006 - 16:08

Почти 4 години след мнението ми в тази тема искам да внеса една поправка.Концепцията ми за водене на бой еволюира във фри стик файтинг-свободно водене на битка през всички дистанции(от дълга до граундфайт) с къса палка-70 см или по-малко.Бруталничко е,натоварващо и доста различно,харесва ми :) ,а и е полезна добавка към всички останали БИ.
Поздрави! :chinese:

Това мнение е редактирано от P.V.: 01 септември 2006 - 16:11

#69 Karateka19_

Karateka19_
  • Гости

Публикувано: 08 септември 2009 - 20:06

Използваме бързи и мощни удари с крака и ръце,наблягаме повече на техниката. :ningastar:

#70 ivan4oto_

ivan4oto_
  • Гости

Публикувано: 31 декември 2009 - 19:42

Thai Boxing
and...
Taijiquan (Tai Chi Chuan) Yang Style - "Не трябва да допускаш опонента да приложи сила над теб (Cheng Man Ching)"

Вероятно съм единствения който практикува Tai Chi ако има някой друг моля да ми пише на ЛС.

#71 Fake BoY_

Fake BoY_
  • Гости

Публикувано: 06 декември 2010 - 19:37

Моето БИ е Muay Boran. При него е характерно да атакуваш докато те атакуват т.е. атакуват те - спираш атаката и веднага след това ти атакуваш. В това БИ се използват 8 точки от тялото (крака, ръце, лакти и колене). Ударите са много ефективни и красиви.

#72 Pei Jun_

Pei Jun_
  • Гости

Публикувано: 07 декември 2010 - 11:05

Страно но до сега не съм попадал на тази тема. Аз практикувам И Цюан (Да Чен Цюан). Път без форми и без красиви украси, само чисто съзнание и прости и ефективни методи. Форма в безформието. С други думи в стила няма форми само определени методи и принципи отработвани с определени упражнения като джан джуан(стълбово стоене), бутащи ръце, спаринг практика и др.

#73 Andy

Andy

Десперадо

• Дао
  • 287 мнения
  • От:Габрово
  • БИ:Киокушин ,Кик-бокс

Публикувано: 08 декември 2010 - 23:28

И-Кен / И-Чуан/- мистерията на енергията. Това наистина работи.

#74 Енсифер

Енсифер
  • Дао
  • 177 мнения
  • От:София
  • БИ:Кенджутсу, Средновековна Фехтовка

Публикувано: 22 февруари 2011 - 15:09

Motvs, das Worte schoene, ist des fechtens ein Hart und Krone (ст. немски)
Мотус, тази хубава дума, е на фехтовката сърце и корона.

#75 ivanmihov_

ivanmihov_
  • Гости

Публикувано: 22 февруари 2011 - 16:05

Винг Чун-много съм доволен от залата, в която тренирам. Тренирал съм на други места и други стилове, но досега не съм виждал толкова свободомислещи инструктори и с толкова разчупени идеи. Точно това ми харесва най-много. Допада ми много стила на преподаване. Освен това и като бройка хора сме добре засега, така че да може да се обърне внимание на всеки до някаква степен. Не се разчита толкова на форми, техники и определени удари(макар че и това се тренира донякъде), колкото на принципи и биомеханика на цялото тяло. Хората са отворени за нови идеи и за всяко нещо, което би могло да сработи в дадена ситуация. Понякога се тренира бавно и прецизно, за да усетиш всеки мускул в тялото си при дадено движение, а друг път с кютек и повече болка :) Бих казал, че в тренировките има от всичко което искам.

Между другото, вече не съм сигурен дали това дали ще ти хареса да тренираш някъде е от самия стил, или от конкретната зала :scratch_one-s_head:

#76 Dark_Knight

Dark_Knight

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения
  • БИ:Карате,Граплинг

Публикувано: 09 май 2016 - 11:42

Киокушинкай карате и граплинг (самбо и джудо)

#77 сила

сила

мистър

• Дао
  • 196 мнения
  • От:Добрич
  • БИ:тайдзи, ТКД, бокс, някои оръжия...

Публикувано: 20 юни 2016 - 11:48

Тренираш година и си мислиш, че знаеш, срещаш се с някой и разбираш, че нищо не знаеш. Тренираш 2 години и си мислиш, че вече знаеш, срещаш някой и пак същото, Тренираш 3 години... и т.н.

Животът е низ от разочарования и не е достатъчен за научаването на една-единствена техника.

Това мнение е редактирано от сила: 20 юни 2016 - 11:51