Към съдържанието

- - - - -

За правописа

• Please log in to reply
В темата има 43 мнения

#1 Bersek_

Bersek_
  • Гости

Публикувано: 08 февруари 2005 - 11:01

Аз имам едно предложение - Във всички клубове по карате да се заложи в изпитната програма и раздел правопис, че е срамота! Ще ни се смеят колегите от другите БИ... :D

#2 thugelena_

thugelena_
  • Гости

Публикувано: 08 февруари 2005 - 12:03

Bersek, ежегодно толкова много неграмотни филолози бълват университетите, че ми е чудно как ще стане :(

#3 Bersek_

Bersek_
  • Гости

Публикувано: 08 февруари 2005 - 17:47

Bersek, ежегодно толкова много неграмотни филолози бълват университетите, че ми е чудно как ще стане  :(

<{POST_SNAPBACK}>

Ние не сме филолози, а каратисти! Тоест ядем достатъчно често бой по главата, за да ни се намести мозъка малко, приемам по презункция, че ни е леко разместен! Все пак даваме пари, за да ни бият... Ако това не е доказателство за разместен мозък... ;D

#4 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 08 февруари 2005 - 18:43

Аз имам едно предложение - Във всички клубове по карате да се заложи в изпитната програма и раздел правопис, че е срамота! Ще ни се смеят колегите от другите БИ...  :D

Ами ще се смеят. И аз на това:

по презункция

доста се смях :D

#5 The Iron Lady

The Iron Lady
  • Дао
  • 106 мнения
  • От:София
  • БИ:Шотокан Карате До

Публикувано: 08 февруари 2005 - 20:28

Ние не сме филолози, а каратисти! Тоест ядем достатъчно често бой по главата, за да ни се намести мозъка малко,

Ами, личи си, че не си филолог :) Явно найстина ядеш МНОГО бой, че така да ти се размести мозъка :P

презункция

<{POST_SNAPBACK}>

То си е за смях :wooow: Такава дума няма (или поне написана по този начин) ;D
Вярно, че е срамота! Радвай се, че няма в изпитната програма раздел "правопис", че нямаше да можеш да напреднеш толкова :up:
Да живеем, не значи да дишаме, значи да действаме!
Жан Жак Русо

Живеят само влюбените, останалите просто съществуват.
Шекспир

#6 dedo_

dedo_
  • Гости

Публикувано: 08 февруари 2005 - 20:50

ЯДЕ, :D след всяка тренировка го бия за тая дума ,а той пак "презункция та презункция" :P :D

#7 thugelena_

thugelena_
  • Гости

Публикувано: 09 февруари 2005 - 08:17

Пратчетизъм ли му се викаше? :D :D :D

#8 Bersek_

Bersek_
  • Гости

Публикувано: 09 февруари 2005 - 09:00

Абе, я си гледайте работата!!! Като няма такава дума ще си я измисля и вече ще я има...

#9 dedo_

dedo_
  • Гости

Публикувано: 09 февруари 2005 - 09:43

Разбира се езика трябва да се обогатява.Ти май нещо се засегна,не се коси,всичко е на ужким. :D :D :D :P

#10 thugelena_

thugelena_
  • Гости

Публикувано: 09 февруари 2005 - 10:12

Абе, я си гледайте работата!!! Като няма такава дума ще си я измисля и вече ще я има...

Кофтито е, че после ще я одобряват хора без грам въображение, но както казва Дедо, не се коси :D

#11 Gajdin

Gajdin

Shinkyokushin

• Дао
  • 374 мнения
  • От:София
  • БИ:Shinkyokushin

Публикувано: 09 февруари 2005 - 10:27

Кофтито е, че после ще я одобряват хора без грам въображение, но както казва Дедо, не се коси  :D

<{POST_SNAPBACK}>

Съдиш прибързано, познаваш ли ги тези хора? А наясно ли си с принципите, от които се ръководят?

Да вземем да си направим една тема правопис във форума, а?
We will make a man of you or kill you trying. Maybe both.

#12 thugelena_

thugelena_
  • Гости

Публикувано: 09 февруари 2005 - 10:37

Да, познавам ги, щото ежедневно с тях се занимавам. И с принципите съм наясно, и с тенденциите, които се опитват да налагат :(

#13 shurly rey_

shurly rey_
  • Гости

Публикувано: 09 февруари 2005 - 10:47

Да, познавам ги,,,,,,,

Познаваш ли ги или само така си мислиш????? Щото и аз си мисля ,че познавам някой и взема ,че се изненадам изведнъж :wooow: :wooow:

#14 thugelena_

thugelena_
  • Гости

Публикувано: 09 февруари 2005 - 10:50

Имам предвид хората от БАН, които съставят речниците, за едно и също ли си говорим? Ако искаш дай на лс, че съвсем се отклонихме

#15 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 09 февруари 2005 - 11:40

Имам предвид хората от БАН, които съставят речниците

Да бе, там са само тъпанари :wink: Какво е няк`ъв си БАН пред Хубавата thugElena? :D

#16 thugelena_

thugelena_
  • Гости

Публикувано: 09 февруари 2005 - 11:47

Тука въобще не става дума за хубости, и в БАН изобщо не са "тъпанари", а са специалисти, което не значи, че не им липсва въображение в професионален план, защото в личен не ги познавам. Да се върнем на каратето, а?

#17 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 09 февруари 2005 - 12:29

Много хора в този форум пишат, че искат да се самоусъвършенстват, да намерят отговор на вечните загадки за човека, живота и т.н. и т.н. Като чета някои мнения, често се сещам за написаното в един от класическите текстове по тай дзи цюан:"Много хора правят грешката да пренебрегват близкото, а да се стремят към далечното". Та си мисля, щом някой иска да се самоусъвършенства, защо да не започне от нещо не толкова сложно и величаво като правописа. Както е казал колегата Лао дзъ още преди около 2500 години:"Осъществяването на великото започва от дребното" :wink: :up:

#18 Furtive

Furtive

negative

• Изпитателен Срок
  • 11 мнения

Публикувано: 09 февруари 2005 - 12:33

колегата Лао дзъ

А колегата ти Лао Дзъ споменал ли е нещо за приоритети? Едно е да мериш несъвършенството на хората спрямо собствения си аршин, друго е да го мериш без аршин, трето е да не се заемаш с измервания, които не са ти по силите.
Казаха ми, че този път води към океана на смъртта и аз се отклоних. Сега пред мен се извиват само криволичещи глухи обиколни пътеки...

#19 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 09 февруари 2005 - 12:59

Ами точно това, доколкото си спомням не го беше споменавал, но пък ето че ти веднага ме просветли по въпроса - за което, разбира се, съм ти благодарен :D

#20 red dragon_

red dragon_
  • Гости

Публикувано: 09 февруари 2005 - 13:40

Тъй тъй сме подхванали темата, дайте да почнем подред.
1. Кога се слага запетайки.
2. Кога се използва пълен член.
:)
П.С. Бих го написал, но филолозите ще ги структурират по-добре :)