Към съдържанието

- - - - -

Илицюан

• Please log in to reply
В темата има 28 мнения

#1 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 09 февруари 2005 - 18:28

Доста интересен стил. Според мен има много общо с ицюан (даченцюан), макар че изглежда, че нямат генеалогична връзка. Струва си да се погледне този сайт. Обърнете внимение на секция videos - има какво да се види :up:

#2 Асен Г

Асен Г

Развратно малко мече:)!

• Дао
  • 1103 мнения
  • БИ:Кайлиндо, Кибацуме-рю и Смаша
  • Предишен прякор: Cocolino

Публикувано: 10 февруари 2005 - 14:57

К.Т.-погледни руския сайт-http://www.iliqchuan.ru . Веднага ще разбереш, че има генеалогична връзка с ицюан. И двата произлизат от Син И :D .
Поздрави.
Портал за фехтовка!
"Power comes from the end of a gun."-Eldridge Cleaver

#3 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 10 февруари 2005 - 15:10

И двата произлизат от Син И :D

Да бе, т`ва е ясно. Имах предвид директна връзка - т.е. - дали произлиза от ицюан.

#4 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 10 февруари 2005 - 18:41

Според мен е разновидност на Да-Чен-Цюан /И-Цюан/; във всеки случай тренировъчните методи са почти идентични, както и бутащите ръце /"лепкави ръце"/. Същия тип работим и в нашата школа. Мисля, че е ранно разклонение на И-Цюан, през 40 или 50- те години на миналия век, когато стилът /или по-точно метода / е разпространяван под това име от създателя на системата грандмайстор Уан Сяндзай. Вероятно е по времето , когато е пътешествувал на юг в Китай /майсторите от тази школа както е видно са емигрирали в Сингапур/. Иначе майсторът, който демонстрира в клиповете е доста добър и видимо здрав /може да понася тежки удари, което показва наличие на сериозна вътрешна работа - Ней-Гун/Ци-Гун/. От биографията му се вижда , че е бил и шампион на "кик-бокс" /вероятно искат да кажат Сан-Да или Лей-Тай/. Абе добър е, няма какво да си кривим душата !... :chinese: :yin-yang: :chinese:

#5 Асен Г

Асен Г

Развратно малко мече:)!

• Дао
  • 1103 мнения
  • БИ:Кайлиндо, Кибацуме-рю и Смаша
  • Предишен прякор: Cocolino

Публикувано: 11 февруари 2005 - 20:58

Да бе, т`ва е ясно. Имах предвид директна връзка - т.е. - дали произлиза от ицюан.

<{POST_SNAPBACK}>

Доколкото разбрах-не. Става дума по-скоро за "паралелно развитие". Не споря с Доктора, казвам какво съм разбрал аз.

Това мнение е редактирано от Асен Г: 11 февруари 2005 - 20:59

Портал за фехтовка!
"Power comes from the end of a gun."-Eldridge Cleaver

#6 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 11 февруари 2005 - 21:25

Ами аз мисля, че ако имаше такава връзка, щяха да го споменат Уан Сяндзай - все пак е доста авторитетна личност. Но кой ги знае (пък и на кой "му пука") :chinese: Важното е, че системата явно е добра. Всъщност, още преди около 2 години Владимир (Руснака) ми беше разправял нещо за тази система, което научил от няк`ви негови хора в Русия, `ма не помня вече какво точно, помня само че доста ги хвалеше. Като го видя, ако не забравя ще го питам дали има няк`во интересно инфо за тях (а той винаги има) :)

#7 kwasilev

kwasilev
  • Дао
  • 460 мнения

Публикувано: 14 февруари 2005 - 13:22

Първо , привет на всички!
Относно Илицюан, ( наричат го и така), последователите му малко се сърдят, като го бъркаме със син и, пакуа, тайчи, те си го имат като самобитна фамилна школа - на някакво семейство ... името не помня. Някъде от китайските общности на юг, Индонезия ли, Малайзия ли, оттам почнали в наше време да го популяризират, а иначе корените му де да ги знам откъде в Китай са ...
Пиша всичко това, защото разговаряхме на тая тема с няколко души, практикуващи Илик ( и така му казват разговорно), единия от които е водещ инструктор, и работи с някого от китайските майстори, ама и на него не му помня името, този - китаеца. Дори скоро имаха някакъв семинар, дето той им го ръководи, един голям, як, и без Илик ше ги утепа сичките... :D
Поздрави,
Красимир Василев

#8 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 14 февруари 2005 - 18:27

Така си е Краси, но като му сложиш някакво по-засукано име боят си става някак си "по-философски"!.... :D :confused: :D

#9 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 25 април 2008 - 11:42

Ето нещо за любителите на състезания - тук. За тези, които се интересуват от т.нар. "вътрешни" БИ, заслужава си да прегледат поредицата от клипове в дясно :chinese:

#10 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 26 април 2010 - 21:56

Илицюан с/у сан да

#11 Grisha

Grisha

обичайният заподозрян

• Mодератори
  • 2066 мнения
  • От:Мирно село
  • БИ:Света вода ненапита

Публикувано: 26 април 2010 - 22:51

Илицюан с/у сан да

Само де е Санда-то тука не стана ясно... Ако е този, дето сам пада, докато бие лоукик, малко заприлича на ВТ на демотата... :sarcastic_hand:
Чрез опита си ние откриваме краткия път след дълги скитания
Роджър Етъм

Тана-джутсу Всичко,което се случва е толкова вярно,че съществува,колкото и че не е реално.

black_cobra:
Например при крав мага има едно движение,с което счупваш носа на противника и после под такъв ъгъл го удряш,че набутваш парченца кост в мозъка му.

#12 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 26 април 2010 - 23:00

Ами пише, че бил шампион на Украйна... `де да го знам :D Но на мен Скалозуб и школата му ми харесват. Имам и негови учебни двд-та - много добре направени (от педагогическа гледна точка)- не е чудно, че и учениците му се представят добре по разни състезания.

#13 wakidzashi

wakidzashi
  • Mодератори
  • 1134 мнения
  • От:Меча Поляна
  • БИ:Патара патара.

Публикувано: 27 април 2010 - 00:46

Дон Кошта , туй от коя година е?
Прас по сурята!
МОДЕРАТОРСКИ ПРОИЗВОЛ!!!
W.A.K.I.D.Z.A.S.H.I.: Wireless Artificial Knight Intended for Dangerous Zoology, Accurate Sabotage and Hazardous Infiltration

#14 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 27 април 2010 - 09:19

Дон Кошта , туй от коя година е?

2004-та.

#15 Pei Jun_

Pei Jun_
  • Гости

Публикувано: 27 април 2010 - 23:11

За тези, които се интересуват от т.нар. "вътрешни" БИ, заслужава си да прегледат поредицата от клипове в дясно :chinese:

М...да ето нещо интересно по темата:

#16 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 15 септември 2010 - 16:12

Тези дни се свързах с Александър Скалозуб и той каза, че има готовност да проведе семинар по Илицюан в България и ако се оформи група да продължи с регулярни семинари. Първият семинар ще е двудневен - събота и неделя. За цената тепърва ще преговаряме, ако може да минем по параграфа "бедни роднини" :pardon: но на първо време трябва да се види дали ще има достатъчно желаещи.
В тази тема ще пускам информация за Илицюан. По думите на А. Скалозуб:"Ние даваме последователна методика за развитие от нула до майсторско ниво, системата е ясно построена и човек, започващ от нулата веднага научава какви етапи в обучението го очакват и за какъв период от време. А не очаквания, че след 20 - 30 години в него ще се задейства някаква енергия". От учебните дискове, които съм гледал, мога да кажа че г-н Скалозуб е не само човек знаещ и можещ, но и добър преподавател. За успехите на неговите ученици може да погледнете тук
Семинарът по мое мнение ще бъде полезен не само за тези, които искат да започнат да се занимават с Илицюан, но и за практикуващите други китайски бойни изкуства, желаещи да "разширят кръгозора си". Моля, който проявява интерес да ми пише на ЛС.

#17 Pei Jun_

Pei Jun_
  • Гости

Публикувано: 15 септември 2010 - 21:15

Моите поздравления. Желая успех на начинанието, това е много добра идея за родното УШУ. Мисля си даже за едни съвместни тренировки и обмяна на опит в бъдеще тъй като И Цюан и Илицюан са доста близки по същност. Би било добре ако се събере група и по този стил, време е хората да разберат, че Кунг фу не е само гимнастика и 30 годишно очакване да се събуди смъртоносната енергия. Още веднъж успех. :chinese:

#18 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 20 септември 2010 - 20:00

Ето откъс от семинар с Чин Фансьон - син на създателя на Илицюан и настоящ "баш-майстор" на стила. концепциите, за които говори се отнасят до същността на всички т. нар. "вътрешни" стилове. За тези, които на знаят английски или руски съм превел стенограмата.
Клип
Превод:
Всички движения, които правим се състоят от 5 качества:
- Поемане / отдаване
- Отваряне / затваряне
- Свиване / разширяване
- Триизмерност (предаване на движението по тялото в хоризонтална, сагитална и вертикална плоскости)
- Изпъкнало / вдлъбнато
Петте качества са нужни, за да се обедини съзнанието и тялото. За свързване с противника са нужни следните качества:
- следване
- отразяване
- “овалване”
- въртене около точка
Тогава вие можете да получите правилна точка на контакт, за да направите в нея ефективно приложение.
Тези концепции се отнасят до всички движения, които правим.
Обърнете внимание на това, че, че по същество всички движения са едно и също.
В различните движения ние търсим сходство.
Посоките на различните движения са различни, но по същество те са едно и също, понеже се състоят от пет качества и концепции за следване, отразяване, “овалване” и въртене около точка.
Търсете тази обща основа във всички упражнения, които правим.
Ако не виждате общата основа, то вашите движения ще се свеждат до техники.
Поради това зад всички движения трябва да има концепции и принципи.
Енергията вътре в нас е една и съща.
Придърпване или отблъскване – това е направляване на действие или противодействие.
Както в маркуч с вода, водата вътре постоянно си тече еднакво, но маркучът може да се насочи напред, назад, нагоре – във всяка посока.
Просто различни направления (действия), но енергията вътре не се променя.
Това е основата, която търсим.
Както казват в традиционните китайски бойни изкуства – “хиляда и едно движения се свеждат до едно”.
Можете да научите много и най-различни движения, но ако не виждате тяхната обща основа, те не са ваши.
Сега разбирате ли какво търсим в упражненията?
------------
И нещо по-зрелищно - Хайлайт на ученичката на А. Скалозуб - Даря Сергеева (Двукратен европейски шампион по таййдзи туей шоу (и статични и в движение) - 2004 и 2006; носител на специалната награда на Европейския шампионат по Тайдзицюан през 2006-та "За най-добра техника в двубоите по тайдзитуейшоу в движение"; шампион на "І Олимпиада по бойни изкуства "Изток - Запад" по тайдзитуейшоу статично и в движение - 2007; двукратен шампион в "Олимпиадите по бойни изкуства Изток - Запад" по тао лу (форма) - 2007 и 2008; шампион на Купата на Москва по Муай тай - 2008; шампион на "ІІ Олимпиада по бойни изкуства "Изток - Запад" по саншоу - 2008; шампион на Москва по санда - 2009).
Клип

#19 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 16 ноември 2010 - 12:58

В наскоро проведенияя шампионат по муай тай (версия WTKA) в Италия, ученичката на А. Скалозуб - Даря Сергеева става световен шампион. Ето финалният двубой - тук.

#20 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 13 септември 2011 - 22:53

Филм за Илицюан На руски и английски.