Към съдържанието

Снимка

Защо тренирате...

• Please log in to reply
В темата има 215 мнения

#201 Dormas

Dormas
  • Дао
  • 61 мнения
  • БИ:Five Point Exploding Heart Technique

Публикувано: 26 септември 2010 - 20:38

Лично самоусъвършенстване :chinese:
  • todor_123 харесва това

#202 sorrow_

sorrow_
  • Гости

Публикувано: 27 септември 2010 - 11:46

Аз започнах да тренирам кикбокс , главно , защото исках да науча основните удари (поне да знам какво правя , не да размахвам ръцете си както повечето "улични бойци"), но в последствие установих , че ставам все по - добър и то за много кратко време... Сега продължавам да тренирам за каляване на тялото , за агресията която проявявам - искам да я намаля до минимум ( нервак съм си ) и общо взето така стоят нещата около мен... :)

Поздрави :dntmention:

#203 Nin_ja_

Nin_ja_
  • Гости

Публикувано: 10 март 2011 - 12:07

Аз се запалих главно от филмите, още от малък страшно много харесвам филми с бойни изкуства. един ден реших, че мога освен да гледам филми, да започна и да тренирам..

#204 Agaard_

Agaard_
  • Гости

Публикувано: 21 май 2011 - 15:44

А аз като бях малък изобщо не харесвах бойните изкуства, баща ми всяка седмица се опитваше да ме зариби, че да се запиша и да тренирам карате, ама аз не, че не.
Но с течение на времето от филми покрай приятели, много се зарибих и ми стана все по интересно и разбрах, че благодарение на БИ, човек може да се усъвършенства и никак не са лоши за запълване на свободното време.

#205 svl_

svl_
  • Гости

Публикувано: 21 май 2011 - 16:35

Тренирам защото това ми доставя удоволствие.

#206 Cobrata82_

Cobrata82_
  • Гости

Публикувано: 27 февруари 2012 - 10:56

Аз съм от малък град и от две години съм безработен бих искал да запиша бокс, ако живот и здраве семейството ми се преместим в германия да живеем, това ще стане!
Иначе си мачкам дъмпели вкъщи , бой със сянла,работа по човал и скачам на въже.Правя това защото. ми доставя удоволствие поддържа ме в добра умствена и физ. кондиция,дава ми самочувствие и ме учи на дисциплина...Спорта е здраве
А техниката Силата на удара , експлозивността и взривната сила гледам да развивам за самозащита , например ако някой ме нападне не да се насера, ами ляв прав , лев десен влизане и една две по палави комбинации та да си седне на гъзът!
Поздрави Петров. 27.02.2012

#207 yyoopp_

yyoopp_
  • Гости

Публикувано: 01 март 2012 - 12:53

Здрав дух здраво тяло тренировката променя човека възпитава го и респектира
  • todor_123 харесва това

#208 Kaiser Soze_

Kaiser Soze_
  • Гости

Публикувано: 25 април 2012 - 09:20

За самозащита, самодисциплина, респектиране на отрепки. :)

#209 Siko_

Siko_
  • Гости

Публикувано: 25 април 2012 - 19:50

В началото бях малък дивак, който само тича насам-натам и се хили. Имах прекалено много енергия, но бях и прекалено недисциплиниран и непостоянен за да се захвана с нещо сериозно. Мисля че бях пети клас. Родителите ми ми казаха че или ще започна да спортувам активно, или ще ми спрат джобните. Най-близкият стадион беше Славия, затова реших да ходя там. Имаше всякакви спортове, но по метода на изключването остана само джудото (защото просто не ми се занимаваше с останалите). И така започнах да тренирам първото си БИ... В началото, разбира се, се лигавех, но след време, малко или много започнах да се замислям над това което правя и да харесвам бойните изкуства. По-късно спрях джудото и започнах да експериментирам с другите бойни изкуства, търсейки нещо по-подходящо за мен. Докато правех това се научих да се плаша по-малко от удари и (което беше по-трудно) да се плаша по-малко от това аз да ударя някого (въпреки че все още трябва да работя над второто). Най-накрая стигнах до Тай Дзи Цюан, където смятам да се задържа.

Целта ми е проста - да се науча да използвам тялото си. Нямам намерение да наранявам никого, нито пък се чувствам застрашен по някакъв начин. Освен това не ми се занимава със състезания и борби за медали. Не знам дали изобщо някога ще използвам наученото. Просто видях че има адски много за учене и съм любопитен да го науча.

#210 Evgeni Ranchev_

Evgeni Ranchev_
  • Гости

Публикувано: 13 октомври 2012 - 14:46

Ходя на тренировки, защото това ми помага да бъда по- дисциплиниран, да поддържам физическа и психологическа кондиция а също така и ме учи на самозащита. И последно ( но не и по значение за мен) удоволствието, което изпитвам по време на всяка тренировка.

#211 marina22_

marina22_
  • Гости

Публикувано: 25 октомври 2012 - 21:28

Аз лично тренирам защото се чувствам по-добре:)

#212 miss sixty

miss sixty

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 14 мнения
  • БИ:Aikido

Публикувано: 01 август 2013 - 14:56

Тренирам основно за да се отбранявам на улицата. Разбира се това не означава, че искам да предизвикам евентуален конфиликт. Говоря за случай от крайна необходимост.

Спортният характер се кове с тежки тренировки.

#213 klarona

klarona

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения

Публикувано: 22 май 2014 - 09:19

Тренирам защото спорта е нещо страхотно, дава ми тонос и се чувствам страхотно :)

#214 lovekickboxing

lovekickboxing

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 2 мнения
  • БИ:Kickbox

Публикувано: 28 декември 2014 - 00:27

Аз тренирам ,защото от малък имам усещането , че Бойните спортове са в кръвта ми . Единствено в залата съм толкова концентриран и толкова замечтан просто това се превърна в наркотик !

#215 manoel

manoel

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения
  • БИ:karate

Публикувано: 23 март 2015 - 12:05

Eдинствената причина, поради която тренирам е, че просто ми харесва.

изработка на сайт бургас

#216 tonchagata

tonchagata

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения

Публикувано: 10 септември 2015 - 12:19

Като дете много ми харесваха единоборствените спортове - бокс , щанги , борба. Тренирах земна гимнастика ,но все ме теглеше към залата на борците която беше до нашата.Имаше само едно нещо което ме дразнеше там , нямаше удари.След това пораснах подочух ,че тук и там има Карате , Джудо и бях решил да започна тренировки в първото място с  БИ което намеря. Точно тогава обаче по кината излезе филмът "Манастира Шао Лин" , гледах го 4 пъти за два дена и вече бях решил какво точно ще търся. Не след дълго намерих клуб(тогава школа) по Кунг-фу и това предреши развитието ми.
Сега всичко ми изглежда смешно , но тогава бяха такива времената