Към съдържанието

- - - - -

Бой върху лед!

• Please log in to reply
В темата има 73 мнения

#41 galio

galio

предупреден

• Дао
  • 918 мнения
  • От:София - Източния Блок
  • БИ:Pekiti Tirsia Kali

Публикувано: 13 март 2005 - 23:17

Ако искате може да обсъдим и този вариант - не знаем дали другият няма нещо не-харабийско за нас в джобчетата.
поздрави

<{POST_SNAPBACK}>

ми варианта е или ти да го изпревариш или възможно най-бързо да го обрнеш по очи... твърде са малко техниките, с които имаш възможност да контролираш и двете му ръце едновременно, а повечето от тях, които са ми показвани, започват от стойка, т.е. захват на ръцете горе и разни схеми долу... граплерите да кажат как пазят ръцете долу...
... няма "празна ръка", има "празна глава" ...

#42 Onq

Onq
  • Дао
  • 2002 мнения
  • От:на майната си...
  • БИ:ГСБ

Публикувано: 14 март 2005 - 03:39

По очи?Ако е в "костенурка" не мисля че можеш да му контролираш двете ръце,по-скоро на него би му било трудно да те достигне с нож(в трупа),да речем,но от друга страна може да ти нареже ръцете и краката.Между другото,при душене откъм гърба се препоръчва на душащия винаги да хваща противника през кръста,като при това ако може да хване с крака и ръцете на душения(за да не става цапаница,ако душения разполага с нож)...
Ако си отгоре,най-добрия начин да му контролираш ръцете е да го хванеш за бицепсите(близко до лактите) и ги притиснеш към земята,като в този момент можеш да го запукаш с глава...

#43 БАТКО ТИ

БАТКО ТИ

Нов участник

• Дао
  • 11 мнения
  • БИ:LOPATA-TA

Публикувано: 27 април 2005 - 21:08

Бои вурху лед.А някой виздал ли е как две годисно малко дете балансира изправено в лулееща се лулка?

#44 Нинджа_уау_

Нинджа_уау_
  • Гости

Публикувано: 30 април 2005 - 22:24

БАТКО ТИ ти направо ми разби фантазийте и за лед, и за люлка. какво общо има 2 годишното хлапе. та то си се държи там или някои друг го държи и готово. после защо не пада детето :confused: ми че много ясно и мен някои да ме държи да не падна и аз ще стоя права. направо даже ако може да ме дигне да си риткам на воля ... ехеее мога и кафенце да пиина докато го бия. нищо лично! :up:

#45 valsodar

valsodar

Скучаещ Дразнител

• Дао
  • 1139 мнения
  • От:село София
  • БИ:Ай Чао, Джит-Кам-Го, MMS, SMS и ... SOS

Публикувано: 06 ноември 2007 - 12:53

За бой в/у лед според мене, определящ ще е начина по който се придвижваме в/у заледена и хлъзгава повърхност.
В по-ниска позиция, със смъкнат център на тежестта , с плавно пренасяне на опората от крак в крак.

Винаги когато съм ходил изправен като глътнал бастун в/у лед неиминуемо съм падал яко и отвисоко , в по-ниска позиция с леко присвити колене и леко приведен торс напред, устойчивостта и равновесието не е такъв голям проблем. Краката се изнасят с приплъзване в страни и напред много ниско над земята почти плъзгайки се по нея.

Ще изчакам да дойде зимата, за да си пробвам при кои ритници падам на 100% и кои мога да ползвам, но едно е да пазиш баланс на устойчив терен, съвсем друго си е на лед.

Според мен, трябва да се търси оптималната възможност за използване на инерцията на противника против самия него , както и хлъзгавия терен за извеждането му от равновесие.
За работа с крака, поне за момента предпочитам контрол над противника с натиск зад коляното .

Ще ми е много интересно да го пробвам в зимни условия, защото човек трябва да се подготвя за всякакви условия.
Интересно ми е и , доколко зимните дрехи възпрепятстват сериозно движенията на тялото и дали изобщо може да се говори за чиста техника, когато човек е сериозно навлечен ? :confused:

ПП. С благодарност към Джудобой, че ми посочи точната тема :up:
Чела Маца книжки, как да трепе безконтактно мишки !

#46 stareca uan_

stareca uan_
  • Гости

Публикувано: 06 ноември 2007 - 18:13

хи хи ма и вие какви ги говорите,двигателна култура,устойчивост,ритници ,удари ...като включим адреналина ,изпити няколко питиета ,такова търкаляне пада....ето граплинга къде е полезен ,аз лично съм се бил два пъти на сняг и лед ..единият път се справих чудесно,боя протече на земята ,където се озовахаме след опит за размяна на удари,там оня не знаеше какво да прави и го понатупах ,а за втория път не ми се ще да си спомням..налагаха ме здраво по гърбината с колци :kuku: успях да се измъкна на четири крака,но и бягането не мина гладко т.е имаше по очи ставане и пак по очи...Поздрави

#47 kraigula

kraigula
  • Дао
  • 298 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Budo

Публикувано: 07 ноември 2007 - 10:04

Наблюдавайте внимантелно това клипче с професионалистите от NHL.
Те са цяла поредица и има голям избор.

Явно за да спечелиш единоборството е важно да хванеш с едната ръка тениската (фланелка, сако, яке) на противника, а с другата ръка да удряш. Видно е е че тези хора владеят доста добре боксовото изкуство, нищо че са хокеисти. Запазват изключително добро равновесие и мисля, че все едно е дали са с обувки или на кънки. Даже кънките ми се струват по-стабилни. Имаше и няколко боя в която победителят съблече фланелката на другия, тя му блокира ръцете и боя беше спрян заради тотално превъзходство.

Заключенията за боя на лед, които си направих са следните:
  • Запазване на равновесие - това изглежда, като че ли е най-важното, защото при падане може да се получат доста ритници.
  • Точен удар и силен захват - много прилича на атаката "ката тори джодан цуки". Мисля, че тук имат превес Джудо, Джу-джуцу, Айкидо и всички производни.
  • Идеална дистанция - тя е в основата на всяка ситуация.

#48 Mitsu Domoe

Mitsu Domoe
  • Дао
  • 106 мнения
  • От:Пловдив
  • БИ:СуйбуканШоринРю,Кобудо,Суйкендо

Публикувано: 08 ноември 2007 - 00:27

Ката Санчин и Теншо са с подходящи принципи за такава схватка.Разбира се ако са били практикувани дълго с опонент(бункай).По традиция Санчин е създадена в северен Китай с това предназначение,но отдавна тази идея е забравена.Информацията ми е от окинавски инструктори и затова смятам че е актуална.Иначе най-добри в това занятие са хокеистите..... :invalid: :whip: :kez_11:

#49 parahod_

parahod_
  • Гости

Публикувано: 08 ноември 2007 - 14:16

Без съмнение от боевете на хокеисти може да се направят изводи за боя на лед.Бях чел статия за хокея,според която във всеки отбор има поне по един боксьор,чиято задача е да тормози топ нападателя на противниците,да се сбият и временно да ги отстранят от игра.Макар че не съм сигурен кое ще отнеме повече време-боксьор да се научи да кара кънки или хокеист да се боксира :)

#50 Доси_

Доси_
  • Гости

Публикувано: 08 ноември 2007 - 15:37

Вижте сега, да не ги гледаме хокеистите как се бият, те на кънките си стоят по-стабилно отколкото аз в маратонките…

В зряла възраст не съм се бил върху лед, но като дете ми се е случвало многократно. Сега като се замисля кво ставаше май беше нещо като бутане, бутане (евентуално некой тупаник) събаряне и май единственото до което се стигаше беше едно борене и удряне по време на търкаляне (не много красиво) докато ни разтърват… това е. Та май най-важното беше да се държиш здраво за другия и като падате ти да паднеш отгоре. Апропо, тъй като бях доста дребничък спомените ми от този вид бой (пък и от доста други) :( не са особено весели…
Изобщо бой върху лед си е една авантюра при която може да се само контузиш/разчекнеш/счупиш бая сериозно даже и да си доста по-добър от противника, а всяко по-рязко движение ти гарантира загуба на равновесие и уязвимост. А пък ако попаднеш на граплер със сигурност ще съжаляваш (поне докато си в съзнание)… и най-вече боя върху лед затруднява измъкването ако те бият повечко хора (щото на твърдо може и да им се опъваш, но на лед ако са повечко просто ще те затиснат и ще те бъхтят) – гадна работа ви казвам, не съм го практикувал и по-добре да не ми се случва.

Бъдете здрави! :)

#51 такедзо_

такедзо_
  • Гости

Публикувано: 08 ноември 2007 - 16:10

Дано не е извън темата... :)

Спомних си един велик бой в 7 клас. Тогава бях дребничък, БИ все още бяха част от Неделна киновечер, а и учих в кофти училище, където един от бабаитите си ме потормозваше. Един ден се уговорихме след часовете в двора на училището да се разберем като мъже... въпрос на чест един вид :chinese:
Излизаме ние баш на средата на двора, ( Декември месец по съвместителство беше и пързалка )обградени от съответната публика... и започваме пируети... Говедото тръгва към мен с някакво жалко подобие на мае гери и се размазва по задник. Аз, вдъхновен от успеха, се целя да го изритам възможно най-болезнено и съответно тупвам при него по очи. Така се гледаме една минута, докато говедото реши пак да опита (обаче на четири крака, нали все пак е говедо :D ) и този път - успешно. Хвана ме за врата и започна да ме души, докато аз злобно му прасках лакти в слепоочията и вестибуларите.
Случката приключи пазача Пъшо, който ни видя и за да ни разтърве тръгна да тегли опонента ми по леда, при което той не само че не ме пусна, ами и започна да псува Пъшо на майка. Старецът ни тегли така двамата около 50 метра до вратата и тогава смени крака на Ангел (или Рангел) и го хвана за косата...
На другия ден и двамата ни боляха главите, но ни беше и адски смешно. След тази случка понатрупах самочувствие, като майстор на безконтактния бой и започнах да тренирам първото си БИ.

Поздрави :up:

Това мнение е редактирано от такедзо: 08 ноември 2007 - 16:17

#52 BatGojko_

BatGojko_
  • Гости

Публикувано: 08 ноември 2007 - 19:20

Не че е в темата, ама ми стана любопитно за хокея ;)
Та какви точно са им правилата за бой на тези момци?

#53 nikodim petrov

nikodim petrov

ησυχία

• Дао
  • 936 мнения
  • От:София
  • БИ:Българско бранно умение

Публикувано: 08 ноември 2007 - 22:45

Старите казват че битката е като да си върху лед. Който успее да запази равновесието си, той остава на крака !
Когато човек вижда себе си по-добър от другите, е нормално да осъжда и злослови !
Бранното умение от самото начало ни учи, укрепва и усъвършенства в любовта.

#54 kraigula

kraigula
  • Дао
  • 298 мнения

Публикувано: 08 ноември 2007 - 23:14

Не че е в темата, ама ми стана любопитно за хокея ;)
Та какви точно са им правилата за бой на тези момци?

Извинявам се, ако малко поразводхихме темата, но ще се опитам да отговоря на въпроса ти.
В хокея има така нареченото 2 минутно наказание. Ако някой играч има "зъб" на друг се дебнат по време на мача. И ако се стигне до конфликт се разрешава въпроса "по мъжки".
Сигнала за това е, че единия хвърля ръкавиците и стика на леда. Това значи "предизвиквам те". Другия отговаря със същото и започва боя.
Тъй като хокея е изключително мъжка игра в буквалния смисъл на думата двамата разрешават спора сами, без да им се бърка някой. Ако стане масов побой, всеки е срещу всеки. Иначе се приема за подло двама да бият един и такова нещо нарушава моралния кодекс на хокеистите, като никой не си позволява да го нарушава! Ако сбиването е масово и съдиите не могат да спрат боя, се изгасват лампите в залата.
След като обаче единия бъде повален на земята, съдиите, които стриктно следат боя, веднага го спират и така двамата играчи се отправят на скамейката за наказание от по 2 минути. С други думи боя в партер в хокея се прекратява, както и последвали сборичквания. Счита се, че победител е този, който е нокаутирал другия, още когато са били прави. Иначе няма победител.
Абсолютно е забранено бой със стикове и ритници с кънки. Наказанието за това е завинаги отнемане на състезателни права. Смятам до тук да спра, защото форума е за бойни изкуства, а не за хокей.

Поздрави :)

#55 Асен Г

Асен Г

Развратно малко мече:)!

• Дао
  • 1103 мнения
  • БИ:Кайлиндо, Кибацуме-рю и Смаша
  • Предишен прякор: Cocolino

Публикувано: 08 ноември 2007 - 23:32

Тоест, форумната класика, ама наопаки-върти, после удри? Поне от клиповете в ютубата с това впечатление останах:).
Крайгула, да разбирам ли, че това "нарушение на правилата" е "узаконено" до степен да си има традиции в това отношение?
Портал за фехтовка!
"Power comes from the end of a gun."-Eldridge Cleaver

#56 kraigula

kraigula
  • Дао
  • 298 мнения

Публикувано: 08 ноември 2007 - 23:42

Да, Асен Г, узаконено е, но с морален кодекс. Той е закон в сферата на този спорт и е традицията на коректните мъже. Хокеистите са един вид рицари, вярно че и приличат на такива с тези доспехи. :)

#57 Асен Г

Асен Г

Развратно малко мече:)!

• Дао
  • 1103 мнения
  • БИ:Кайлиндо, Кибацуме-рю и Смаша
  • Предишен прякор: Cocolino

Публикувано: 08 ноември 2007 - 23:56

Ами браво на хокеистите тогава. Поне си знаят какво да очакват:).
Сега поне м и се изясни, защо един канадец се бил записал на Хапкидо чак в Корея, за да участва в агитката на местния отбор:)!
Портал за фехтовка!
"Power comes from the end of a gun."-Eldridge Cleaver

#58 valsodar

valsodar

Скучаещ Дразнител

• Дао
  • 1139 мнения
  • От:село София
  • БИ:Ай Чао, Джит-Кам-Го, MMS, SMS и ... SOS

Публикувано: 19 ноември 2007 - 16:17

Като гледам как кротко си трупа вънка снежец, се очертава за срещата на 1-ви да има идеални условия да се тестат идеите в темата ? :D :evil:

Та за тези , за които няма места в залата, можем да пробваме навън в зимни условия как стоят наистина нещата. :wink:
Чела Маца книжки, как да трепе безконтактно мишки !

#59 Горбачов

Горбачов

Мистър Кондиция

• Дао
  • 309 мнения
  • От:Кызылорда
  • БИ:СУБАКС

Публикувано: 14 януари 2008 - 17:05

Истинските майстори: тук.
In this world, there are only two kinds of dogs. There are stray dogs and tamed dogs. In exchange for freedom, stray dogs wander in the rain and eat the food called "insecurity". Or tamed dogs who are chained by a collar and eat the food called "slavery". Which one are you?

#60 North

North

Злобар

• Идващи Отвъд
  • 545 мнения
  • От:Някъде в пространството
  • БИ:300 метра спринт.. ама напит!

Публикувано: 14 януари 2008 - 17:15

Истинските майстори: тук.

На тия не им гасиха лампите :kuku:
По-добре мъртъв пич отколкото жив педал!