Към съдържанието

Сериозна травма-коляно

• Please log in to reply
В темата има 103 мнения

#21 Didro_

Didro_
  • Гости

Публикувано: 19 юни 2006 - 16:08

До сега четох темата и не видях никаде дали мога да оправя коляното си без операция. В общи линии проблемът ми е такъв: преди около година и 1/2 ме оперираха от менискус. В последствие направих някоко необмислени движения и на 4 месец след операцията пак нещо се прецата. След няколко подобни изяви преди около 10 дена пак проблем. Бях на ЯМР и оттам се разбра че имам проблеми с долната част на менискуса и с кръстните връзки ( поне така каза доктора ). След 20тина дена трябва да ида отново да ме види. Та идеята е такава: Мога ли някак без втора операция да възстановя коляното си или 100% се налага отново да ме дупчат ? А между другото спрях тренировки заради коляното още след първата операция!!! :(

#22 Troshanov_ITF_

Troshanov_ITF_
  • Гости

Публикувано: 15 септември 2006 - 19:41

Здрвейте още ми е криво че 2 дни преди изпита за НСА разтегнах коленни връзки и на изпита отидх с гипс а не с Добок.Искам да ви попитам специално тези които са си патили от такава травма колко време не тренираха как се възтановиха.Става въпрос за външни коленни връзки на левия крак ако някой е патил или е чел нещо повече да разкаже а ако има и някой доктор в даото ще е супер избягвайте да пишете глупости нищо лично ;D Пазете се от травми и прочие :yin-yang:

Ужас никой нищо ли незнае не се ли е контузвал Тай ти нещо незнаеш ли по въпроса?Доколкото съм чел из този форум има доста начатени хора няма ли някой който да каже нещо по въпроса или не ви се занимава мерси :yin-yang:

#23 xaxass

xaxass

млад айкидист

• Дао
  • 89 мнения
  • От:София
  • БИ:Айкидо

Публикувано: 18 септември 2006 - 09:43

аз на това попаднах не знам дали ще е полезн ама се надявам да помогна.
kolenni vruzki
поздрави :sunny:
the gift of the warrior is to perceive what cannot be seen.

#24 Troshanov_ITF_

Troshanov_ITF_
  • Гости

Публикувано: 18 септември 2006 - 23:03

аз на това попаднах не знам дали ще е полезн ама се надявам да помогна.
kolenni vruzki
поздрави :sunny:

Нищо съществено,но поне си се постарал мерси за което.Джудо бой видях че си писал преди по тази тема нещо за разтегнатите можеш ли да кажеш или някой линк да дадеш ала бала :up: Мерси айде живи и здрви :wink:

#25 Станислав

Станислав
  • Дао
  • 1115 мнения
  • От:Велико Търново
  • Предишен прякор: stanislav

Публикувано: 19 септември 2006 - 07:46

Мерси за отговорчетата,няма нещо което да незная от това което сте писали

Нищо съществено,но поне си се постарал

Ах, колко са досадни всички :). Ма нищо, опитват се, горкичките.

#26 какво става ?

какво става ?

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 2 мнения

Публикувано: 30 септември 2006 - 00:15

Значи и аз искам да се оплача от болки в коляното :(. Всичко започна преди 1 година когато се събудих сутринта със зверски болки в сгъвката на дясното коляно. започнах да ходя по доктори но нищо. През март направих ямр и там проблеми бяха много. Отидох в Дианабад оперираха ме но състоянието ми не се подобри :( . Болките не се търпят особенно през нощта когато крака е по-обездвижен. Болката е локализирана отзад на свивката на коляното и е съпроводена със крампи на прасеца. Сутрин като стана при малко завъртане на коляното се чува зверско изпукване ( на село сухите съчки не пращят толкова колкото коляното) след него започва силна болка във мястото на шевовете от артроскопията. Единственото лекарство което ми помага е диклак и един американски асперин и понякога парацетамол. Интересно ми е къде мога да намеря някой добър специалист който да ми помогне защото съм ходил при доста но без резултат.

#27 pv

pv

информационен затъмнител

• Милиционер
  • 1661 мнения
  • От:Неизвестно
  • БИ:Free stick fighting, DBMA

Публикувано: 30 септември 2006 - 10:02

Какво ти хванаха на ЯМР?

#28 какво става ?

какво става ?

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 2 мнения

Публикувано: 08 октомври 2006 - 10:09

еми нещата не мога да ги преведа но са много. ама са с медицински термини сичките

#29 ALANICA

ALANICA

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 2 мнения
  • От:София
  • БИ:Ай Ки До

Публикувано: 09 октомври 2006 - 10:15

Здравейте на всички!
Преди три месеца получих нелепа травма на коляното /некакъв "генус декстра"/. Кварталният пияница падна по стълбите заднешката заднешката и ме уцели с глава в коляното. Напълни се с вода. В Пирогов ми правиха пункция и бях в гипс две седмици. Приятели ме насочиха към д-р Александър Адамов. След няколко процедури при него и изпълнение на препоръките му от месец и половина отново си чешам крастата с АйКиДо и нямам никакъв проблем. Кабинетът му се намира на ул. "Любен Каравелов" № 5 или 3 /в София/.
Аз лично препоръчвам и още нещо /за изкушените от Вътрешните енергии/.
Винаги когато имате свободно и спокойно време /например преди заспиване и след събуждане/ се отпускате и медитирате върху травмата, изпращайки там положителна енергия. Усещайте топлина в мястото. Радвайте се на тялото си и му благодарете, че ви служи и се възстановявя така добре / човешкото тяло е НАЙ-съвършенната самовъзстановяваща се система, ТЕМАТА Е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ОБШИРНА И ПЛАЧЕ ЗА ОТДЕЛНО РАЗИСКВАНЕ/.
Бъдете Щастливи!

#30 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 09 октомври 2006 - 10:19

Аз лично препоръчвам и още нещо /за изкушените от Вътрешните енергии/.
Винаги когато имате свободно и спокойно време /например преди заспиване и след събуждане/ се отпускате и медитирате върху травмата, изпращайки там положителна енергия. Усещайте топлина в мястото. Радвайте се на тялото си и му благодарете, че ви служи и се възстановявя така добре / човешкото тяло е НАЙ-съвършенната самовъзстановяваща се система, ТЕМАТА Е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ОБШИРНА И ПЛАЧЕ ЗА ОТДЕЛНО РАЗИСКВАНЕ/.
Бъдете Щастливи!

:up:

-> http://emofree.com/ :chinese:

#31 polka

polka

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения

Публикувано: 21 ноември 2006 - 23:12

Колеги, аз съм в този бранш и не ви препоръчвам професор Шойлев в никакъв случай!!!

Спортната травматология в България е изключително слабозастъпена. Има само няколко имена, сред които:
Д-р Тони Георгиев - кабинета му е в Пирогов
Д-р Христо Мазнейков, който работи заедно с Д-р Алпер Мурадов - изключителни специалисти също

Ако някой има нужда - нека ми пише съобщение, тъй като не искам да публикувам телефоните им тук

Препоръчвам ви само тези лекари. Те се занимават с артроскопска (минимално инвазивна) хирургия. Работят основно коляно, рамо и глезен.
Поздрави и дано не ви се налага да опирате до тях.

Минала е около година от пост-а, но можеш ли да ми дадеш информация за д-р Тони Георгиев, предстои ми операция на частично скъсан медиален менискус, а спортувам активно. За д-р Мазнейков също съм чувала но противоречиви мнения, събирам всякаква информация+координати. Благодаря предварително.

#32 Борис Стоилов

Борис Стоилов

Вонг Шун Люн Винг Чун Кунг Фу

• Дао
  • 69 мнения
  • От:Пловдив
  • БИ:Вонг Шун Люн Винг Чун Кунг Фу

Публикувано: 22 ноември 2006 - 12:35

Значи и аз искам да се оплача от болки в коляното :(. Всичко започна преди 1 година когато се събудих сутринта със зверски болки в сгъвката на дясното коляно. започнах да ходя по доктори но нищо. През март направих ямр и там проблеми бяха много. Отидох в Дианабад оперираха ме но състоянието ми не се подобри :( . Болките не се търпят особенно през нощта когато крака е по-обездвижен. Болката е локализирана отзад на свивката на коляното и е съпроводена със крампи на прасеца. Сутрин като стана при малко завъртане на коляното се чува зверско изпукване ( на село сухите съчки не пращят толкова колкото коляното) след него започва силна болка във мястото на шевовете от артроскопията. Единственото лекарство което ми помага е диклак и един американски асперин и понякога парацетамол. Интересно ми е къде мога да намеря някой добър специалист който да ми помогне защото съм ходил при доста но без резултат.

Според мен трябва да се обърнеш към интернист - ревматолог. Внимаваи с Диклала и Аспирина,вземаи ги само след яденеи не по-късно от 19:00ч. Пробвай с някое мазило(Фастум гел напр.) за да намалиш дозата на горните лекарстава.

#33 сила

сила

мистър

• Дао
  • 196 мнения
  • От:Добрич
  • БИ:тайдзи, ТКД, бокс, някои оръжия...

Публикувано: 23 ноември 2006 - 12:34

имах абсолютно същия проблем преди 5-6 години след футболен мач. Оправи се за около 2 месеца и сега не се усеща въобще. Препоръчвам ултравиолетови нагревки + мазило. В болниците или поликниниките има места за такива нагревки - обикновено се ползват за обездвижени хора след катастрофа или сериозна травма. Мазилото най-добре е лекар да го предпише. Моето го приготвиха по рецепта - няма как да се купи. Не съм ползвал никакви хапчета, но е добре да се обездвижи коляното по някакъв начин, след нагревките продължавай с мазилото, и започни рехабилитация. На мен ми трябваха два месеца от началото на процедурите. Проблемът изглежда беше причинен от внезапно натоварване при недостатъчно загряване.

#34 газелка_

газелка_
  • Гости

Публикувано: 24 ноември 2006 - 09:03

Според мен трябва да се обърнеш към интернист - ревматолог. Внимаваи с Диклала и Аспирина,вземаи ги само след яденеи не по-късно от 19:00ч. Пробвай с някое мазило(Фастум гел напр.) за да намалиш дозата на горните лекарстава.

Здравейте,доколкото разбирам сте от пловдив,мога да ви препоръчам много добър специалист спортен ортопед Д-р Валентин Пройчев от Стара Загора.Аз съм с травма на коляното от 27.10.2005г.-скъсване на менискуса и отлющване на парченца от хрущяла.Бях оперирана на 04.11.2005г в град Бургас,направена ми беше 2 часава артроскопия няма да цитирам от кой лекар.И така поради неизвестна причина кракът ми се влошаваше.Бях 6 месеца с патерици и на какво ли не лечение,но без успех.Направих и ЯМР в Пловдив,след което се свързах с доктор ПРОЙЧЕВ.И така сега се направи повторна артроскопия на 08.11.2006г,знаете ли какво се откри.ОКАЗА СЕ че цяла година съм била със скъсан менискус и на всичко отгоре под менискуса доктора откри дупка в костта голяма колкото да можеш да си вкараш пръстта на палеца.Така втората артоскопия продължи с пълна упойка 2 часа.В момента съм с патерици.Не правя и сравнение с първата артроскопия.Много по-добре съм.Правя движения,които преди не можех и силно се надявам този път да се възтановя нацяло.Всичко мина по клинична пътека.Не се заплати нищо освен престоя в болницата.Ако желаете мога да ви предоставя телефоните на доктора.Няма да ви струва нищо,ако направите една консултация с него!!!!Надявам се да съм ви била полезна.

#35 газелка_

газелка_
  • Гости

Публикувано: 24 ноември 2006 - 09:26

Знаете ли исках да ви кажа,че понякога не е нужно да посещаваме само и единствено светила в медицината. Аз съм посетила много такива уверявам ви,но без резултат.За една година имах честта да посетя и най-добрите лекари в България с високи титли като доценти и професори.Разбрах едно важното е не само да се наричаш лекар,а да бъдеш изпълнен преди всичко с човечност,да бъдеш отговорен когато се отнася за човешки живот и да направиш всичко ,което е по силите ти за един пациент.Това се отнася за този сърдечен човек,който ме оперира.ИСКАМ ДА ИЗКАЖА ЧРЕЗ ФОРУМА БЛАГОДАРНОСТИ НА ТОЗИ ПРЕКАРСЕН ЧОВЕК Д-Р ВАЛЕНТИН ПРОЙЧЕВ И ДА МУ ПОЖЕЛАЯ ДА БЪДЕ ЖИВ И ЗДРАВ И ДА ПОМАГА ВСЕ ТАКА НА ХОРАТА.НАДЯВАМ СЕ НИКОГА ДА НЕ ГО НАПУСКА ТАЗИ ДЪЛБОКА ХУМАННОСТ,КОЯТО ПРИТЕЖАВА!!!!!ПОКЛОН!!!!!! МИЛЕНА РАДАНЧЕВА,ГР.СУНГУРЛАРЕ

Това мнение е редактирано от газелка: 24 ноември 2006 - 09:30

#36 Борис Стоилов

Борис Стоилов

Вонг Шун Люн Винг Чун Кунг Фу

• Дао
  • 69 мнения
  • От:Пловдив
  • БИ:Вонг Шун Люн Винг Чун Кунг Фу

Публикувано: 26 ноември 2006 - 00:28

Знаете ли исках да ви кажа,че понякога не е нужно да посещаваме само и единствено светила в медицината. Аз съм посетила много такива уверявам ви,но без резултат.За една година имах честта да посетя и най-добрите лекари в България с високи титли като доценти и професори.Разбрах едно важното е не само да се наричаш лекар,а да бъдеш изпълнен преди всичко с човечност,да бъдеш отговорен когато се отнася за човешки живот и да направиш всичко ,което е по силите ти за един пациент.Това се отнася за този сърдечен човек,който ме оперира.ИСКАМ ДА ИЗКАЖА ЧРЕЗ ФОРУМА БЛАГОДАРНОСТИ НА ТОЗИ ПРЕКАРСЕН ЧОВЕК Д-Р ВАЛЕНТИН ПРОЙЧЕВ И ДА МУ ПОЖЕЛАЯ ДА БЪДЕ ЖИВ И ЗДРАВ И ДА ПОМАГА ВСЕ ТАКА НА ХОРАТА.НАДЯВАМ СЕ НИКОГА ДА НЕ ГО НАПУСКА ТАЗИ ДЪЛБОКА ХУМАННОСТ,КОЯТО ПРИТЕЖАВА!!!!!ПОКЛОН!!!!!! МИЛЕНА РАДАНЧЕВА,ГР.СУНГУРЛАРЕ

ЗА газелка[u] - разбирам благодарността ти към д-р Пройчев (дай боже на всеки му такива благодарни пациенти), но в конкретния случаи не разбирам защо е намесено моето име и коментар в тази история??? Аз не съм написал нито едно име, а конкертана специалност от медицината.В това което съм написал съм искал да насоча човека към определен специалист, изказвайки моето професионално мнение. Твоето състояние е било съвсем различно, единственото общо е локализацията!!!
Виждам че хората във форума се опитват да помогнат всячески - даже дават и консултации - но това е начина по които нещата в по-голям процент могат да се влошат. Правилното решение е консултация със специалист.
Поздарви на всички трениращи

#37 thewhisperal

thewhisperal

снайпер

• Дао
  • 63 мнения

Публикувано: 10 януари 2007 - 17:37

Понеже хора, с които тренирам, а и аз самият сме имали проблеми с коленете, ще си позволя да 'вкарам' мнение по някои въпроси.
За наколенките - много добра работа вършат тези с отвор, който фиксира капачката. Пробвал съм - върши работа :up: Кофти е, че хубавките не са от най-евтините :(
За бягането - супер е, ама с платненки по твърд терен :huh: То една от причините за изобретяването на маратонките (освен да се обират бедните хорица :P ) е точно избягването на сътресенията при бягане, скачане и т.н. Щото най-много го отнасят коленете. Самата структура на колянната става е такава, че предполага 'сблъсък' на ставни повърхности с голяма площ, които не могат да се 'плъзгат' една по друга (за разлика от глезените и китките например).
И за финал - ако болката се обостри, не е добре да се натоварва много ставата на принципа "клин клин избива" - щото единия остава :wink: По добрият подход е известен покой, а след това постепено натоварване. И задължително разгрявайте преди тренировка, ей :D
Бъдете здрави!!!
"Някои хора умират да умрат с предимство!"
реплика на Аргилака по отношение на пътната обстановка... и не само

#38 kyoku-jutsu

kyoku-jutsu

трепя гугутки с поглед

• Дао
  • 32 мнения
  • БИ:Бокс,Карате Киокушин,Джу-джуцу

Публикувано: 08 февруари 2007 - 17:04

Имам следния проблем: преди тренирах карате и редовно се разтягах,от доста време съм спрял,но тук-таме пак си се разтягам за да не загубя форма.Проблема идва от това,че когато си свия единия крак и го поставя върху другия, като натисна съвсем леко надолу и започват да пука точно все едно някой чупи клон на дърво. :kenshin: Болка не усещам, но според мен това е достатъчно обезпокоителен факт, звукът е направо ужасяващ :huh: . Та посъветвайте ме с какво мога да го мажа? :ninja:
едит: Пропуснах да отбележа, че става въпрос за коляното на крака :(

Това мнение е редактирано от kyoku-jutsu: 08 февруари 2007 - 17:06

#39 Д-р Кикбокс

Д-р Кикбокс
  • Дао
  • 198 мнения
  • БИ:бокс, кикбокс

Публикувано: 12 февруари 2007 - 16:13

(за повече инфо на ЛС) - това са хората, които правят колене в България :) може да има и други, но тези знам и на тях бих се доверил безусловно

#40 Емили

Емили

Абсолютна шматка...

• Кик-бокс
  • 156 мнения
  • От:някъде из облаците
  • БИ:шматкане

Публикувано: 21 март 2007 - 09:32

На този етап от здравословното ми състояние ми е невъзможно да тренирам без наколенки, обаче те спират кръвообращението и при тичане и скачане (което общо взето включва цялата тренировка) прасците ми се схващат до степен да не мога да си стъпя на краката. Наколенките не са много стегнати, а от по-свободни няма никакъв ефект. :(
Някой може ли да ми предложи някакво решение?
"Те вярват, че могат, и могат."
(Вергилий)

"Навсякъде търсих човека, който имаше власт да промени света, докато един ден си дадох сметка, че това може би съм аз."
(Фредерик Бегбеде - "9,99")