Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Коментари на клипове. А темата за видеото не я омазвайте

• Please log in to reply
В темата има 41 мнения

#1 kraigula

kraigula
  • Дао
  • 298 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Budo

Публикувано: 31 октомври 2007 - 17:08

Редакция : Адрес на темата за Айкидо-видео http://daobg.com/for...showtopic=21134
коментари и прочие тук,там само и описание какво има, възклицания :супер , ненадминат -само тук :!:

Според мен всичко е въпрос на гледна точка и възприятие на нещата.
Има хора, на които им харесва едно нещо, на други съвсем различно.
Да ме извините, не искам да правя аналогия на което и да било бойно изкуство с храната, но има хора, за които месото няма никъква стойност - това са вегитаринците. Обратното - за други свинските пържоли на скара са най-добрата храна. :)
Ако мога ще бъде още по-конкретен.
Ето например аз тренирам Айкидо. Гледайки този хомбу шихан Миямото на мен съвсем не ми допада. Не бих тренирал при него. Обосновките са, че на демонстрацията, която той показва липсва кръга, който е така характерен и всички говорят в Айкидо за него. Има дърпане бутане в различни траектории, но не виждам пълно ки, или по-точно не го усещам да го прави. Укетата му го нападат със захвати, а той показва пълна сила и то физическа, насечено и излишно грубо, което противоречи на възприятието ми за Айкидо. Те правят някъкви чудновати мостове или полуукемита, които са доста изкуствени. Какво по-точно иска да покаже въпросния шихан, или докаже, на публиката (в това число и на нас), не е ясно. Че Айкидо е силно ли? Или че може да бъде пребит всеки дръзнал да нападне в катате тори? Или че видите ли аз съм супер твърд, за разлика от другите балетисти - айкидисти! От тук започват и дузина въпроси, на които има почти толкова отговори. Кой напада с истинска сила със захват на ръката?!?! Ами никой, освен в древността, когато нападателя е възпрепятствал ваденето на катана от сая на самурая. Да, обаче сега е 21 век и хората си представят друг вид нападение. Никой не ходи с мечове по улицата и съотвтетно да убедиш някой в демонстрацията си, който не харесва Айкидо е напълно невъзможно.
Пример - показах въпросните клипчета на мои приятели, които не се занимават с бойни изкуства и им поисках мнението съвсем обективно, непреднамерено. Отговора на единия беше, че той никога не би го нападнал така, а с юмрук в лицето. Другия съвсем отрече видяното и каза, че това било супер смешно. Третият има повече сензитивност към изкуства, но не бойни, и каза че това е някъкъв вид игра, в който едните се засилват да хванат ръката на някой а той се мести със странни движения.
Това разбира се са мнения на хора, които не разбират от бойни изкуства.
Тогава как да се докаже, че Айкидо е нещо по-сериозно?
Мисля че в демонстрациите трябва да има повече удари, оръжия, хвърляния и какво ли още не, но тези еднообразни захвати за ръката вече ни идват малко в повече на всички нас.
Това важи за всички стилове. Ходихме пак с един от двамата приятели за които стана въпрос в темата на състезание карате киокушин. Той беше с мисълтта, че всичко живо се рита и летят разбити глави наляво-надясно. Това разбира се беше плод на неговото гледане на филми и голяма доза от собственото му въображение. След 20 минути пълно отекчение на удари в тялото и прекъсвания от съдята на няколко срещи, той ме помоли да напуснем залата.

Така че мисля всичко е въпрос на лично предпочитание и възприятие. :)

#2 Yama

Yama

Копеле

• Дао
  • 723 мнения
  • От:София
  • БИ:Скромност

Публикувано: 31 октомври 2007 - 20:21

:up:

За всички, които смятат, че айкидо е само хармонии и фин танц, галещ окото, и никога не са се замисляли, какво стои зад външността му:
Миямото сенсей - 7 дан Айкикай Хомбу доджо шихан

Браво на Миямото сенсей-досега не го бях гледал-вдигна ми малко мнението за Хомбу Дожо, признавам си!
Малко ми се стори бавен, също така "икономичен"-но какво от това...по-добре, отколкото да подскача като лазарка. Особено ми хареса това ,че "гони" плътно партньора си, сякаш е един вид "борче", прибран е, не си разперва лактите-търси контакт по няколко пъти последователно докато го сломи и откаже-а най-готиното беше дето ги хващаше за гушите и ги въртеше в стил, да го нарека ако ми позволите-"харабийско джу-джу-джуцу" :evil:
Ето такова айкидо има някакъв шанс на улицата или срещу мотивиран и "в час" нападател! :gangstah:
Само си признавам-не ми хареса как прави шихо наге-понеже изглежда висок човек, като не кляка или не се навежда, ръцете му в най-високата точка са поставени така като траектория, че не ги вижда за миг-два и не ги следи постоянно с поглед като венец над/пред челото си-което за мен значи, че може да бъде контриран. Но това е едно скромно мнение, нищо повече.
Поздрави,
...от билогичен опит аз съм резултата-да
се боря неуморно,да превъзпитам децата,да пречистя водата...
DJ Дако

#3 kraigula

kraigula
  • Дао
  • 298 мнения

Публикувано: 31 октомври 2007 - 20:51

Моля за обективно мнение.

Това Айкидо харесва ли ви?

#4 Azazel_

Azazel_
  • Гости

Публикувано: 31 октомври 2007 - 20:57

Моля за обективно мнение.

Това Айкидо харесва ли ви?

За красивото е красиво :up: ,но не ми допадат тези заучени подавания на ръката,поне да се имитира някой удар :wink:

п.п.
Не се заяждам,искаше се обективно мнение-спор няма,че е красиво....
п.п.п.
пък и никога не съм имал нещо против Айкидо :up:

Това мнение е редактирано от Azazel: 31 октомври 2007 - 21:48

#5 Фотографиня

Фотографиня

浪人

• Изпитателен Срок
  • 10 мнения

Публикувано: 02 декември 2007 - 11:38

Впечатлена съм и от поведението на уке. :up: работатата на уке не свършва след атаката. Стриктно изпълнение до осае. Трябва да се гледа този клип има какво да се научи.
Убедителната победа се постига, ако не те е страх от загубата.[font=Palatino Linotype]

#6 kraigula

kraigula
  • Дао
  • 298 мнения

Публикувано: 02 декември 2007 - 18:39

Впечатлена съм и от поведението на уке. :up: работатата на уке не свършва след атаката. Стриктно изпълнение до осае. Трябва да се гледа този клип има какво да се научи.

Извинявай, за кой от всички клипове става въпрос? :)
В темата са много...

#7 кроки

кроки
  • Дао
  • 44 мнения
  • От:Сливен
  • БИ:ММА

Публикувано: 20 декември 2007 - 15:14

А тази БГ простотия :D

ХАРЕСВА ЛИ ВИ :wooow:

#8 kraigula

kraigula
  • Дао
  • 298 мнения

Публикувано: 20 декември 2007 - 15:34

Това е много тъжно, защото се подиграват с хубавото изкуство. :(
Всъщност излагат себе си най-вече! Това не е ли този дето води в зала Триадица?

#9 милилотобоби_

милилотобоби_
  • Гости

Публикувано: 20 декември 2007 - 15:35

Това е интересно, ето тези филмчета намерих за сега:

Христо Михайлов, 4 дан, Имеон, демонстрация по телевизия TV7

А отстрани изглежда толкова ефирно :evil: ...

#10 кроки

кроки
  • Дао
  • 44 мнения
  • От:Сливен
  • БИ:ММА

Публикувано: 20 декември 2007 - 15:42

Това е много тъжно, защото се подиграват с хубавото изкуство. :(
Всъщност излагат себе си най-вече! Това не е ли този дето води в зала Триадица?

Ако не се лъжа, тази пародия е сътворена в Хасково.

#11 милилотобоби_

милилотобоби_
  • Гости

Публикувано: 20 декември 2007 - 15:57

Ако не се лъжа, тази пародия е сътворена в Хасково.

Ако под "този, който води в Триадица" разбираш Ивайло Петров, мога да ти гарантирам, че не е той...

#12 Митоко

Митоко

Боец на вражеска територия

• Дао
  • 152 мнения
  • От:Кьолн, Германия
  • БИ:Айкидо

Публикувано: 20 декември 2007 - 16:00

:hysterical:
Тук, според мен, наблюдаваме демонстрация на популярния стил Луд-съм-мамо-ям-паркет-до и съпровождащата музика би трябвало да бъде ''Жълта книжка'' на Каналето...
:hysterical:
Тренирай по много, учи се от всеки, стани айкидо-пристрастен...

#13 kraigula

kraigula
  • Дао
  • 298 мнения

Публикувано: 20 декември 2007 - 16:15

Сега вече не работи толкова твърдо! :)

#14 Митоко

Митоко

Боец на вражеска територия

• Дао
  • 152 мнения
  • От:Кьолн, Германия
  • БИ:Айкидо

Публикувано: 20 декември 2007 - 16:18

То и ние като станем на по 70 годинки и ние ще поомекнем :P
Тренирай по много, учи се от всеки, стани айкидо-пристрастен...

#15 милилотобоби_

милилотобоби_
  • Гости

Публикувано: 20 декември 2007 - 16:20

Сега вече не работи толкова твърдо! :)

Абе, аз още помня едно го кю, или по-скоро чувството за тотален контрол и безпомощност, които са по-страшни от самата болка...Възрастта си е казала думата, той и куца с единия крак, но това не му пречи да продължава да води тренировки...Сега се размечтах да дойде пак, защото съм далеч от отиването при него. Да е жив и здрав и да ни дойде на гости :D

#16 kraigula

kraigula
  • Дао
  • 298 мнения

Публикувано: 20 декември 2007 - 16:22

Да е жив и здрав човека! Голям майстор е! :)

#17 Фотографиня

Фотографиня

浪人

• Изпитателен Срок
  • 10 мнения

Публикувано: 22 декември 2007 - 20:17

Извинявай, за кой от всички клипове става въпрос? :)
В темата са много...

Имах предвид клипа с Миямото сенсей - 7 дан Айкикай Хомбу доджо шихан
Убедителната победа се постига, ако не те е страх от загубата.[font=Palatino Linotype]

#18 thewhisperal

thewhisperal

снайпер

• Дао
  • 63 мнения

Публикувано: 23 декември 2007 - 11:56

То и ние като станем на по 70 годинки и ние ще поомекнем :P

Пепел ти на езика
"Някои хора умират да умрат с предимство!"
реплика на Аргилака по отношение на пътната обстановка... и не само

#19 Yama

Yama

Копеле

• Дао
  • 723 мнения

Публикувано: 24 декември 2007 - 12:31

А тази БГ простотия :D

ХАРЕСВА ЛИ ВИ :wooow:

Много странно-ако го правят нарочно, за майтап-може да се приеме че нямат чувство за добър вкус, макар да се опитват да са свежи.
Или че нарочно се подиграват, като се покланят на портрета на Уешиба, пък после се кълчат като педер@сти.
Ако обаче обаче го правят ей-така, сериозно /за самите тях/-значи може да се приеме, че са ку-ку.

Явно го правят нарочно обаче, неслучайно единият е с маска-да не се види кой е.
Но не разбирам каква е целта...?
:huh:
DJ Дако

#20 Yama

Yama

Копеле

• Дао
  • 723 мнения

Публикувано: 30 декември 2007 - 11:18

някой ще го коментира ли тва, и преди съм гледал негови демонстрации и ми направи впечатление, че държи на тва да се чува как охкат, пъшкат и се извиват от болка партньорите му, нещо което не съм виждал в други демонстрации.

То че пъшкат-пъшкат, ама защо се въртят около малкото му пръстче? Ако така ми стои като статуя такъв шамар ше му перна, че се търкаля повече и от укетата си :chinese:
DJ Дако