Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Грандмайстор Чън Сяоуан в България!

• Please log in to reply
В темата има 21 мнения

#1 XianTangLang

XianTangLang
  • Дао
  • 54 мнения
  • БИ:Тайдзицюан

Публикувано: 04 януари 2008 - 22:42

В началото на месец април Грандмайстор Чън Сяоуан ще проведе семинар в гр. Пловдив.

За повече подробности - Тайдзицюан Център Ба Лин

Грандмайстор Чън Сяоуан

* 19-то поколение Майстор от фамилия Чън

* Пазител на традицията на Чън Стил Тайдзицюан

* Глава на Школата Чън

* Официален представител на Чън Стил Тайдзицюан в Китай и по целия свят

Грандмайстор Чън Сяоуан - внук на Чън Факъ (17-то поколение Майстор от фамилия Чън, създател на новия стил в Чън Стил Тайдзицюан), започва да учи бойното изкуство на своето семейство на седем годинишна възраст – при баща си Чън Джаосюй и чичовците си – Чън Джаокуей и специално Чън Джаопи.

Майстор Чън печели златни медали на Националните Ушу състезания в три последователни години - 1980 - 1982г. и получава титлата Тайдзи Шампион на Първото международно УШУ първенство, състояло се през 1985г. в Сиан.

Преди да напусне Китай, Майстор Чън изпълнява длъжностите председател на Асоциацията по бутащи ръце на Тайдзи в провинция Хънан, председател на УШУ Акадамията на Хънан и технически консултант и официален съдия в комисиите по стандартизиране и уеднаквяване на състезателните правила на Чън, Ян, У и Сун стил на Тайдзицюан.

Старши УШУ инструктор (еквивалентно на асоцииран университетски преподавател в Китай), Грандмайстор Чън Сяоуан също е страстен калиграф и автор на редица статии. Той има написани пет книги за Тайдзицюан, издадени 16 учебни видеокасети и над 40 учебни ДВД-та и е член на Обществото за Китайска калиграфия и литература.

Понастоящем Грандмайстор Чън Сяоуан пътува непрекъснато и преподава на семинари в 36 държави по света и обучава на класическия боен Чън Стил Тайдзицюан.

Видео - Грандмайстор Чън Сяоуан - Фадзин /Експлозивна Сила/
Видео - Грандмайстор Чън Сяоуан - Демонстрация Юли 2003, Вашингтон

Това мнение е редактирано от XianTangLang: 04 януари 2008 - 22:54

Световна Чън Сяоуан Тайдзицюан Асоциация - България

Изпразни себе си от всичко. Остави ума си да почива в покой. Десетте хиляди неща се надигат и падат, докато аз наблюдавам кръговрата им.

#2 Eli

Eli
  • Дао
  • 50 мнения
  • От:Пловдив

Публикувано: 05 януари 2008 - 17:10

Поради значимостта на събитието, организаторите са решили да му дадат подходяща медийна изява:

http://focus-sport.n...=n1148764131573
http://www.taiji-bg.com

Истинският човек върви под вода и не се дави, стъпва по огън и не се изгаря, върви над безбройните неща и не трепва.

#3 такедзо_

такедзо_
  • Гости

Публикувано: 05 януари 2008 - 17:29

Toку що разбрах, че ще отразявам семинара. С интервю и всичко останало... стига съм бил лаик :up:

#4 Тихомир Тодоров_

Тихомир Тодоров_
  • Гости

Публикувано: 01 април 2008 - 14:45

Препоръчвам на всички сериозно практикуващи Тайдзицюан особенно Чен стил да поседят този семинар с един от най-традициониите и в същото време светски учетели в свето. Успех на организаторите дано всичко е добре организирано.Успех и лично но Светослав който се е нагърбил с тежката задача да напраи това събитие реалност :)

#5 XianTangLang

XianTangLang
  • Дао
  • 54 мнения

Публикувано: 01 април 2008 - 22:59

Препоръчвам на всички сериозно ...

И да им препоръчваш, и да не им препоръчваш ... - глас в пустиня, брат :D

:up:

Изпразни себе си от всичко. Остави ума си да почива в покой. Десетте хиляди неща се надигат и падат, докато аз наблюдавам кръговрата им.

#6 Тихомир Тодоров_

Тихомир Тодоров_
  • Гости

Публикувано: 02 април 2008 - 13:18

Сигурен съм че близките 10 години в България тези практики ще са абсолютен хит и мода. Сега в развитите страни е така. Е ние седвижим с 18 години закъснение така че е нормално. Това е естественият път. Важното е на вас да ви е кеф и да знаете накъде сте тръгнали. Късмет още веднъж. Жалко че нямам възможност да присъствам - знаеш защо.

#7 tong

tong
  • Дао
  • 463 мнения

Публикувано: 02 април 2008 - 14:22

Сигурен съм че близките 10 години в България тези практики ще са абсолютен хит и мода.

:D

Блазе ни ! Там е и целия проблем... :wink:

#8 AngelZ

AngelZ
  • Дао
  • 393 мнения
  • От:БГ, София
  • БИ:WuTaiji, FengMoGun, FanZi, MiaoDao

Публикувано: 02 април 2008 - 19:23

Еееех бедните нийй....пак сме далече от хита и модата :gorgeous: ...ама нека....хак да ни е :smashfreak: ...кат не знаем кое е истинското и кое не е. Друго си е да пиеш от извора.
Честито... :up: Пък след 45години като се научите ще дойдем да вземаме акъл от вас... :D .

Това мнение е редактирано от AngelZ: 02 април 2008 - 19:27

#9 Тихомир Тодоров_

Тихомир Тодоров_
  • Гости

Публикувано: 03 април 2008 - 09:43

AngelZ - изворите са много. И не си въобразявай че твоят е най достоверен или правилен.Нищо лично просто принцип.
Китайска пословица гласи " Начинаещият ще го познаеш по надменността, Напредналият ученик по силният удар, а майсторът по леката стъпка"
:)

#10 AngelZ

AngelZ
  • Дао
  • 393 мнения

Публикувано: 03 април 2008 - 10:27

А неее в никакъв случай...не си въобразявам...нали си дадох заявка за участие в семинара след 45 години... :D

ПП За съжаление на практикуващите като мен на голяма част от МАЙСТОРИТе :wink: в България кунгфуто им е в езика и на сайтовете...

#11 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 03 април 2008 - 10:46

Китайска пословица гласи " Начинаещият ще го познаеш по надменността, Напредналият ученик по силният удар, а майсторът по леката стъпка"

Абе чудех се напоследък що не оставям следи като ходя, а то к`ва била работата :D
Айде стига глупости - ако някой иска да пише по темата, да пише. Останалото - дел! :butcher:

#12 Eli

Eli
  • Дао
  • 50 мнения
  • От:Пловдив

Публикувано: 03 април 2008 - 22:24

Семинарът започна и всички участващи могат сами за себе си да си направят изводи :).
http://www.taiji-bg.com

Истинският човек върви под вода и не се дави, стъпва по огън и не се изгаря, върви над безбройните неща и не трепва.

#13 zax

zax

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 6 мнения
  • БИ:taichi

Публикувано: 08 април 2008 - 11:30

Благодарен съм, че има такива хора, с които дишам в една зала, един въздух.

#14 Проф

Проф
  • Дао
  • 437 мнения
  • От:София
  • БИ:у-шу

Публикувано: 08 април 2008 - 14:28

Благодарен съм, че има такива хора, с които дишам в една зала, един въздух.

ЪЪЪЪЪъ :confused:
А иначе как мина семинара и поак ли изпуснах много :huh:
Лаик
"нищо не знае, все акъл дава!"
Някой виждал ли е "Ката артистик"?
"Не бойся нож, а бойся "вилки" - один "удар", четыре дылки)))))"
TУК

#15 падауан

падауан

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 6 мнения
  • БИ:тай дзи цюан

Публикувано: 08 април 2008 - 15:12

За всички практикуващи тайдзицюан,този семинар бе значимо събитие!Благодаря на организатора,че направи възможно да видим с очите си един от най-големите в света.Аз лично се чувствам много стимулиран и зареден,надявам се да съм "попил" максимално от това което грандмайстора каза и показа.От тук насетне ни чака много работа,всеки ден.Надявам се ,също така,това да не е последното идване на грандмайстор Чън Сяоан в България.

#16 AngelZ

AngelZ
  • Дао
  • 393 мнения

Публикувано: 09 април 2008 - 19:51

Е чак па за сички....айде холан...я пуснете снимки бе..

#17 Рузаки_

Рузаки_
  • Гости

Публикувано: 13 април 2008 - 13:13

Е чак па за сички....айде холан...я пуснете снимки бе..

Снимки има на сайта на школата "Ба Лин".

#18 Scribe_

Scribe_
  • Гости

Публикувано: 13 април 2008 - 14:19

Снимки има на сайта на школата "Ба Лин".

От Варна ходи ли някой?

#19 Рузаки_

Рузаки_
  • Гости

Публикувано: 14 април 2008 - 19:04

От Варна ходи ли някой?

Сифу Станислав отиде(link, в дясно.).За друг не знам.

#20 XianTangLang

XianTangLang
  • Дао
  • 54 мнения

Публикувано: 06 февруари 2010 - 21:15

На 23, 24, 25, 26, 27, 28 юли 2010 Грандмайстор Чън Сяоуан ще проведе семинар по класически Чън стил Тайдзицюан.

Място на провеждане - българските черноморски курорти.

Тренировъчни сесии - по 6 часа на ден, отделно ще бъде предвидено време за почивки по време на тренировките, за обяд и за плаж.

Такса за участие в семинара (покрива тренировките) - 355 лв. за 6-те дни

За участие в семинара е необходима предварителна регистрация на посочените контакти:

GSM: 0889 66 28 43
E-mail: chentaijiquan@gmail.com

Светослав Сомов

Грандмайсторът гостува в България по покана на Световна Чън Сяоуан Тайдзицюан Асоциация - България

Това мнение е редактирано от XianTangLang: 06 февруари 2010 - 21:47