Към съдържанието

Двубой - Доктора vs. Явор Дянков

• Заключена тема Темата е заключена
В темата има 99 мнения

#81 Freestyle Assassin_

Freestyle Assassin_
  • Гости

Публикувано: 20 октомври 2008 - 13:10

Пак някой модератор ми премества отговора за предаването "Силата на Духа" в друга тема с цел да се създаде интрига.Това е за благодарност когато този форум имаше нужда от нова техника и аз я финансирах изцяло тогава. Благодаря ти Жоро че си придоставил на такива некоректни хора изживяващи се в модератори да си правят каквото искат!!! :up:

* Редакция: Отговор тук

#82 Freestyle Assassin_

Freestyle Assassin_
  • Гости

Публикувано: 20 октомври 2008 - 13:23

Отговора ми по тази тема беше преместен от някой некоректен модератор в друга с цел интрига въпреки че той късае точно тази тема а не другата! Жоро това се прави тенденциозно от някой от твоя контролиращ модераторски екип и предполагам че целта ти е ясна. Дадох ти пари тогава за нова апаратура за да могат потребителите тук да общуват съгласно съвременните условия а не група итриганти на които си предоставил права да си провят каквото искат! Надявам се че ще вземеш мерки!!!

* Редакция: Отговор тук

#83 Yama

Yama

Копеле

• Дао
  • 723 мнения
  • От:София
  • БИ:Скромност

Публикувано: 20 октомври 2008 - 14:57

Отговора ми по тази тема беше преместен от някой некоректен модератор в друга с цел интрига въпреки че той късае точно тази тема а не другата! Жоро това се прави тенденциозно от някой от твоя контролиращ модераторски екип и предполагам че целта ти е ясна. Дадох ти пари тогава за нова апаратура за да могат потребителите тук да общуват съгласно съвременните условия а не група итриганти на които си предоставил права да си провят каквото искат! Надявам се че ще вземеш мерки!!!

Е, доколкото виждам, точно тук е темата и сега имате възможност да дадете отговор на поканата-приемате ли, или не; приели ли сте я или не, и т.н.
Дайте отговор,
:up:
...от билогичен опит аз съм резултата-да
се боря неуморно,да превъзпитам децата,да пречистя водата...
DJ Дако

#84 dedil

dedil

Следващ Пътя

• Дао
  • 97 мнения
  • БИ:Айкидо

Публикувано: 26 октомври 2008 - 18:09

Е, доколкото виждам, точно тук е темата и сега имате възможност да дадете отговор на поканата-приемате ли, или не; приели ли сте я или не, и т.н.
Дайте отговор,
:up:

Споделям, Yama :yes:
Аз самия се учудвам, че единия от ответниците - г-на Дянков е жив. Реших, че е умрял... от срам :sarcastic_hand: Замислям се дали познавам някоя по-голамя шушумига, занимаваща се (макар и само по форумите и на книжния пазар) с БИ, ама... не се сещам.
Нямам идея, какъв си ти, Freestyle Assassin или по-точно, какъв искаш да се докараш пред хората, само практукуващ или сенсей. Ако все пак мислиш, че ти е останало поне мъничко достоинство замисли се, какво впечатление правиш на хората около себе си, защото на нас тук едвали има смисъл да споделям, предполагам, че поне с четенето нямаш проблем, чети. Преди време, когато започнахте да се дърляте тук с Доктора не заех страна, големи хора сте, все си мислех, че сами ще се справите, ама... нали се сещаш, как се изправя крива краставица - чупи се! Тогава реших, че си имаш позиция, макар и разбрана само от теб и затова не се появи, когато опонента ти те предизвика. Приемах че е така до момента, до който ти пак не се появи тук и не започна да ръсиш в твой стил пак същите /........................./ (попълни сам). Моля, ако прецениш, че заслужавам отговор би ли го направил на въпроса ми - как е възможно да не те е поне мъничко срам?

П.С. А, и да не забравя, много е низко, когато си помогнал на някого да търсиш облага от това :huh:
Мечa е къс, Пътят е дълъг.

#85 leBanner_

leBanner_
  • Гости

Публикувано: 27 октомври 2008 - 21:39

Ало, Шихана; след като си такъв голям майстор (във фантазиите най-вече!) що не се явиш тази събота в 10. 00 ч. на турнира по Граплинг в "Дескрим" и да се срещнем лично очи в очи в един честен двубой по правилата на "Прайд" с ръкавички без пръсти от 3-4 унции (хем ще си правиш свободно хватките от Джу-Джуцу и Карате!)! Аз ще осигуря ръкавичките; има и един чифт при Едуард Германов. Ако си навит , ей сега ще вдигна телефона и ще помоля организаторите да ни включат в програмата, като един допълнителен "суперфайт" на ветерани! Там ще се видиш и с други "приятели и почитатели"! Можеш да си доведеш един или двама странични рефери и личен лекар! Ще подпишеш обаче и декларация, че поемаш всички нанесени ти вреди за своя сметка; аз ще подпиша същата! Двубоят може да го заснемем и да го пуснем после във форума за да се информират всички за резултата и да го коментират "на светло" (ще преотстъпя авторските права на Еди за филма)!.... :up:

Браво! Предизвикателството е отправено.
Вместо да се обяснява дргугия може да каже ДА или НЕ!
Предполагам затова е тмата а не за вадене на кирливи ризи.
Човека те предизвика очаква се конкретен отговор не овъртане или изнизване.

#86 valsodar

valsodar

Скучаещ Дразнител

• Дао
  • 1140 мнения
  • От:село София
  • БИ:Ай Чао, Джит-Кам-Го, MMS, SMS и ... SOS

Публикувано: 27 октомври 2008 - 22:42

Много ми е интересно, колко от сеирджиите познават поне единия от двамата, които искат да предизвикат на двубой лично и колцина от тях биха дръзнали да премерят сили, с който и да е от тях ?

Тая тема, стана най-помиярската в целия форум и колчем позаглъхнат дрязгите, все се намери по някой смелчак, който да разрине лайната с пръчка.
Чела Маца книжки, как да трепе безконтактно мишки !

#87 Хиената

Хиената
  • Дао
  • 195 мнения
  • БИ:кик бокс/ бокс/ мма

Публикувано: 27 октомври 2008 - 22:58

Много ми е интересно, колко от сеирджиите познават поне единия от двамата, които искат да предизвикат на двубой лично и колцина от тях биха дръзнали да премерят сили, с който и да е от тях ?

Тая тема, стана най-помиярската в целия форум и колчем позаглъхнат дрязгите, все се намери по някой смелчак, който да разрине лайната с пръчка.

мислиш ли че има човек от форума който е в добро физическо здраве и се е бил истински поне три пъти е живота си би се притеснил да напляска който и да е от двамата танцьори? :P

#88 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 27 октомври 2008 - 23:14

В един бар влиза един мнооого пиян и се провика: "Ейййййй, нъъ кой му стискка да съ изправви срешшту меннниии?"
На масата до него се изправя много едър мъжага и отръща: "На мен!"
Тогава пияният прегръща надигналия се исполин и се провиква отново: "А нъ коййй кой му стискка да съ изправви срешшту нассс?"

#89 BatGojko_

BatGojko_
  • Гости

Публикувано: 27 октомври 2008 - 23:38

мислиш ли че има човек от форума който е в добро физическо здраве и се е бил истински поне три пъти е живота си би се притеснил да напляска който и да е от двамата танцьори? :P

Е, са пък. Вярно, че темата е малко по-скоро "за мезе", отколкото нещо, което подобава за някакъв спор между двама души с над 20 годишен опит в БИ, дали своя принос за развитието, съответно на карате и кунг фу в България, но най-малко от уважение към това, което са направили, не бих правил подобни изказвания.
И да, аз ги познавам и двамата и през един или друг период съм имал досег с тренировките им - пряко или косвено. Имам своите забележки и към единия и към другия, но съм им благодарен и за това, което са ми дали, дори и ако е било само да ме заразят с ентусиазма си.
Много съжалявам да видя, че се стигна до подобна тема и след като вече е станало бих предпочел тя да не се дъвче вечно, а да се приключи веднъж и завинаги по един или друг начин, но да е ясно, че е приключена. Но нито аз, нито някой друг от форума може да го направи (освен омдераторите, които могат да я зачистят, като ненужна) - те двамата могат (за предпочитане, като намерят начин да си стиснат ръцете и да се погледнат в очи, признавайки всеки заслугите на другия... уви, едва ли ще стане!)

#90 Pionera

Pionera
  • Дао
  • 47 мнения
  • БИ:Джодо, Иайдо, Айкидо

Публикувано: 28 октомври 2008 - 00:04

Напълно съм съгласен с теб. Не виждам какво печели форума от тема, която няма нищо общо с духа на бойните изкуства. Странно, че толкова много хора, които "практикуват" бойни изкуства изпитват такава наслада от подобни прояви. Мислех си, че тези теми в Дао-то отдавна вече са минало, но за съжаление, явно това не е така.

#91 kraigula

kraigula
  • Дао
  • 298 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Budo

Публикувано: 28 октомври 2008 - 00:30

Много ви моля да заключите темата.
Така мисля, защото това противоречи на принципите на бойните изкуства.
Явно този конфликт е лично между тях двамата и си е лично тяхна работа. Намесването на други хора в нея е вероятно оправдание или не е, но очевидно се създават интриги, които не са желателни за форум със сериозна тематика, както е daobg.com в момента.
Фактите са налице. Имаше предизвикателство, не се прие преди време и толкова.
Защо трябва да се продължава отново и отново.

Поздрави. :)

#92 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения
  • БИ:Самоотбрана с интелект

Публикувано: 28 октомври 2008 - 00:42

Не знам защо тук продължава да витае схващането, че бойните изкуства са нещо възвишено и че практикуващите ги са хора надраснали всичко земно, след като действителността и в частност форума непрекъснато дават доказателства за обратното :)
  • MXM харесва това
НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#93 Смилец_

Смилец_
  • Гости

Публикувано: 28 октомври 2008 - 01:01

Не знам защо тук продължава да витае схващането, че бойните изкуства са нещо възвишено и че практикуващите ги са хора надраснали всичко земно, след като действителността и в частност форума непрекъснато дават доказателства за обратното :)

Вечно у депресия ли требе да бъдем, А ? :huh:

Това мнение е редактирано от Смилец: 28 октомври 2008 - 01:11

#94 Pionera

Pionera
  • Дао
  • 47 мнения

Публикувано: 28 октомври 2008 - 01:05

Ако хората използват този форум като барометър, за да разберат какво всъщност представлява истинското Будо, това би било много тъжно. Колкото до действителността, тя е разнолика и ни дава доказателства за най-различни неща, отделен е въпроса какво точно искаме да видим в нея и какъв път ще решим да следваме.

#95 rockydog

rockydog
  • Дао
  • 316 мнения
  • БИ:кик-бокс ММА

Публикувано: 28 октомври 2008 - 09:33

Приказките са си приказки, бойните изкуства са бойни изкуства. Ужасно много хора ги практикуват за здраве, гимнастика и самочувствие, някои обаче имат претенции за майстори...
... и пак идва граплинг турнир де. :D

ЦЪК
The fight is all!!!

#96 wakidzashi

wakidzashi
  • Mодератори
  • 1134 мнения
  • От:Меча Поляна
  • БИ:Патара патара.

Публикувано: 28 октомври 2008 - 12:29

А на мен пък друго ми прави впечатление. Основно хора , които през живота си не са се били , или пък поне да бяха играли контактен спаринг ревът за възвишени идеали. Според мен просто ги е страх да не им напукат канелките и затова минават на енергиино ниво и не се принизяват до просташки телесни сблъсъци. Лошото е , че понякога срешат някой , които не го е еня за енергиините нива и канчето им пак бидева напукано. Тогава обикновено се говори на тематики като: " Можех да го убия , но щях да се принизя", " Уменията ми са смъртоносни , но нима човешкият живот не е по - ценен от леко призеното достоинство на един майстор?" Можех да го победя с лекота , но не това е пътят на будо" , " Той всъщност сам нарани себе си" и други такива подобни.
Прас по сурята!
МОДЕРАТОРСКИ ПРОИЗВОЛ!!!
W.A.K.I.D.Z.A.S.H.I.: Wireless Artificial Knight Intended for Dangerous Zoology, Accurate Sabotage and Hazardous Infiltration

#97 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения
  • БИ:Самоотбрана с интелект

Публикувано: 28 октомври 2008 - 13:40

Или отварят тема Набиха ме, хайде да обсъдим случката :)
НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#98 Pionera

Pionera
  • Дао
  • 47 мнения

Публикувано: 28 октомври 2008 - 14:16

А на мен пък друго ми прави впечатление. Основно хора , които през живота си не са се били , или пък поне да бяха играли контактен спаринг ревът за възвишени идеали. Според мен просто ги е страх да не им напукат канелките и затова минават на енергиино ниво и не се принизяват до просташки телесни сблъсъци. Лошото е , че понякога срешат някой , които не го е еня за енергиините нива и канчето им пак бидева напукано. Тогава обикновено се говори на тематики като: " Можех да го убия , но щях да се принизя", " Уменията ми са смъртоносни , но нима човешкият живот не е по - ценен от леко призеното достоинство на един майстор?" Можех да го победя с лекота , но не това е пътят на будо" , " Той всъщност сам нарани себе си" и други такива подобни.

:D Напълно съм съгласен с теб, има много такива хора. Също така, има и такива, които са минали през боя и "контактния спаринг", решили са, че не това е нещото, което те търсят и са продължили да се развиват в някаква друга насока. Има хора, за които възможностите за самоизява, състезанията или спаринга са изключително важна част от тяхното развитието в бойните изкуства. Има и такива, за които бойните изкуства нямат никаква стойност ако не ги прилагаш на улицата. Хора има всякакви и всеки търси нещо различно в тренировъчната зала. Мисля си обаче, че всеки един от тях заслужава уважение за труда, който полага, независимо какво бойно изкуство или боен спорт е решил да практикува (контактно, безконтактно и т.н.) и защо го практикува. При всички положения трябва да има някаква елементарна етика и да се спазва добрия тон (мисля, че това беше и едно от изискванията, за да може да се пише в този форум) нещо, което в тази тема не се спазва, поне според мен.

Или отварят тема Набиха ме, хайде да обсъдим случката smile.gif

Всеки може да бъде набит. Мисля, че за всички, които се занимават от повечко време с бойни изкуства е пределно ясно, че да тренираш, за да станеш непобедим и да можеш да се измъкваш от всякакви ситуации, е загубена кауза.

Това мнение е редактирано от Pionera: 28 октомври 2008 - 14:35

#99 staAnger

staAnger

треньор по кик бокс

• Дао
  • 22 мнения
  • От:sevlievo
  • БИ:кик бокс и муай тай

Публикувано: 28 октомври 2008 - 15:14

"моето кунг-фу е по-добро от твоето кунг-фу" китайски филм от 71г...."велики майстори"останете си велики не се излагайте по форумите :)

#100 Li_mao_

Li_mao_
  • Гости

Публикувано: 28 октомври 2008 - 15:32

"моето кунг-фу е по-добро от твоето кунг-фу" китайски филм от 71г...."велики майстори"останете си велики не се излагайте по форумите :)

Въпросните двама потребители от половин година не пишат по темата, тя си имаше повод, той мина, независимо какво се е случило.
Не мога да разбера защо се опитвате да предизвикате отново дрязги и интриги по повод нещо, което вече е минало и приключено по един или друг начин(това не се отнася конкретно за цитирания от мен потребител, а за всички, които ровят из темата без да има вече отдавна смисъл).
Ако толкова ви се философства, има достатъчно теми за целта, ако искате просто да погледате още сеир, бих казала, че това говори много лошо за вас. :!:
Според мен темата е изчерпана и след това мнение:

Отсега нататък право на един отговор ще има Явор Дянков и темата се заключва! Имаше предизвикателство с място, дата и час, не беше прието, не се състоя двубой и темата вече е излишна.

всичко останало е офтопик и спам и няма място в тази тема.
Това включва и моето мнение :) .

Това мнение е редактирано от Li_mao: 28 октомври 2008 - 15:36