Към съдържанието

- - - - -

Книги за китайски бойни изкуства

• Please log in to reply
В темата има 26 мнения

#1 Амида_

Амида_
  • Гости

Публикувано: 13 февруари 2008 - 10:22

Като си сърфирах из нета намерих следната библиотека:

http://www.kungfulibrary.com/

Има интересни неща там, както и това:

http://www.kungfulib...ecial-offer.htm

Приятно четене и пазарене! :D

#2 Рузаки_

Рузаки_
  • Гости

Публикувано: 15 февруари 2008 - 17:21

Много полезна тема , браво ! :)

Някой може ли да ми каже откъде мога да си я купя тази книга - http://www.randomhou...81583941904.jpg От Варна съм ( от нета немога , непълнолетен съм ) .

#3 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 16 февруари 2008 - 12:15

Много полезна тема , браво ! :)

Някой може ли да ми каже откъде мога да си я купя тази книга - http://www.randomhou...81583941904.jpg От Варна съм ( от нета немога , непълнолетен съм ) .

Ами за сега само от чужбина или чрез www.Amazon.com Аз я имам в библиотеката си, но тя е повече теоретична, а не като някакъв учебник! Авторът разказва за срещите си и тренировките с разни майстори от Китай, Япония, Тайван, Хонгконг (Брус Кумар Францис е практикувал Карате, Айкидо, Кунг-Фу, Ци-Гун и Йога при едни от най-големите майстори на миналия век! :yin-yang: ); книгата съдържа история на различните школи от вътрешните стилове на Кунг-Фу (Тай-Дзи, Ба-Гуа, Син-И), а също и кометари за разни други стилове и методи на тренировка; работа с енергията, развиване на вътрешната сила дзин и повече общи приказки! Има доста снимки на майстори. Полезна е само за по-напреднали инструктори които са навътре в нещата! Общо взето в тази книга е да видиш и да се ориентираш какво правят разните майстори на Кунг-Фу и да си "свериш часовника"!......:chinese: :yin-yang: :chinese:

Това мнение е редактирано от Доктора: 16 февруари 2008 - 12:28

#4 Рузаки_

Рузаки_
  • Гости

Публикувано: 16 февруари 2008 - 15:29

А нещо да ми препоръчате за начинаещи като мен ?

#5 Проф

Проф
  • Дао
  • 437 мнения
  • От:София
  • БИ:у-шу

Публикувано: 16 февруари 2008 - 15:36

Повече работа самостоятелно, пробвай да работиш сериите една по една.
Спокойно можеш да правиш осемте перли три пъти на ден, едва ли ще ти отнемат по-вече от 10-30 минути.
Лаик
"нищо не знае, все акъл дава!"
Някой виждал ли е "Ката артистик"?
"Не бойся нож, а бойся "вилки" - один "удар", четыре дылки)))))"
TУК

#6 pv

pv

информационен затъмнител

• Милиционер
  • 1661 мнения
  • От:Неизвестно
  • БИ:Free stick fighting, DBMA

Публикувано: 16 февруари 2008 - 15:37

Темата е за книги все пак...Може би питаше каква книга да му се препоръча :)

#7 valsodar

valsodar

Скучаещ Дразнител

• Дао
  • 1140 мнения
  • От:село София
  • БИ:Ай Чао, Джит-Кам-Го, MMS, SMS и ... SOS

Публикувано: 16 февруари 2008 - 15:52

Аз лично бих препоръчал тази - "Китайския юмрук", според мен в нея има много полезни неща , интересно ми е какво е мнението и на останалите, които я имат за нея :wink:

Китайский кулак

Автор: Пино Жак

Эта книга предназначена тем, кто увлекается ушу - древним боевым искусством Китая. В ней говорится об истории и структуре ушу, приведена характеристика 15 его стилей, представлены 28 таолу (комплексов упражнений) этих стилей. Большинство из них ранее у нас не публиковались. Таолу сгруппированы по четырем разделам: длинный кулак (чан - цюань), короткий кулак (нань - цюань), образный кулак (сянсин - цюань) и внутренний кулак (нэйцзя - цюань). Материалы книги не только дают наглядное представление о сути ушу, но и позволяют самостоятельно практиковать комплексы таолу для обретения хорошей физической формы, выработки навыков самозащиты, а также для выступления на соревнованиях и фестивалях.

Чела Маца книжки, как да трепе безконтактно мишки !

#8 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 16 февруари 2008 - 16:15

Аз лично бих препоръчал тази - "Китайския юмрук", според мен в нея има много полезни неща , интересно ми е какво е мнението и на останалите, които я имат за нея :wink:

Книгата е пълен боклук :sick:

#9 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 16 февруари 2008 - 17:19

Книгата е пълен боклук :sick:

Не само това, но е и жалко плагиатство от книгите на моя учител сифу Роланд Хаберзетсер! Името на "автора" разбира се е измислено, даже нарочно е пофренчено за да изглежда по-автентично! Абе поредната руска мистификация - тия са 1000 години след маймуните (е, не всички но повечето)! Облъчени са от комунизма 70 години преди Чернобил! ........ :wooow: :crazy:

#10 valsodar

valsodar

Скучаещ Дразнител

• Дао
  • 1140 мнения

Публикувано: 16 февруари 2008 - 17:38

Не само това, но е и жалко плагиатство от книгите на моя учител сифу Роланд Хаберзетсер! Името на "автора" разбира се е измислено, даже нарочно е пофренчено за да изглежда по-автентично! Абе поредната руска мистификация - тия са 1000 години след маймуните (е, не всички но повечето)! Облъчени са от комунизма 70 години преди Чернобил! ........ :wooow: :crazy:

Док, ако човек навърже трите мнения би останал с впечатлението, че Роланд Хаберзетсер е автор на боклуци, което съм сигурен че не е вярно.

Аз питам какво е мнението за "Китайския юмрук"

Коцето казва че е пълен боклук, с което ме вкарва в размисъл и покруса.

Ти идваш и казваш , че книгата е преписана от твоя Учител, за който съм чувал само добри неща и пак ми вдъхваш надежда.

Последно кое е боклук и кое не, че съвсем ме объркахте двамата с Коце ? :D

#11 Проф

Проф
  • Дао
  • 437 мнения

Публикувано: 16 февруари 2008 - 18:47

Не само това, но е и жалко плагиатство от книгите на моя учител

С две думи човека казва, че е нескопосано преписано!
Какво не разбра?

П.С. Ок, ПВ, моя грешка, все пак препоръчаното пак върши работа, повече пот наживо :evil:
Пича да каже, за кой стил иска книги за начинаещи, видях, че пише Тай Дзи, за Тай Дзи ли да препоръчаме? Честно казано аз карах повече на неща снимани от по-старите ученици и раздадени на ръка. Част от тях ги има в книгата на Доктора, голямата "Ортодоксален..." :up:
Лично според мен, по-добре ми действа видеото от ютубе примерно, книгата по-трудно предава движенията, но пък теориите се развиват по-добре книжно :up:

Това мнение е редактирано от Проф: 16 февруари 2008 - 18:56

Лаик
TУК

#12 Рузаки_

Рузаки_
  • Гости

Публикувано: 16 февруари 2008 - 19:24

Повече работа самостоятелно, пробвай да работиш сериите една по една.
Спокойно можеш да правиш осемте перли три пъти на ден, едва ли ще ти отнемат по-вече от 10-30 минути.

Прав сте , Проф , все пак преди да се захвана с нещо трябва да си имам идея за него , нали ? :)

Трябват ми книги за Чън стил , извинявам се , че не казах по-рано :) .

"Ордоксален Тай Дзи Цюан" я имам.

Това мнение е редактирано от Рузаки: 16 февруари 2008 - 19:28

#13 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 16 февруари 2008 - 19:47

Аз питам какво е мнението за "Китайския юмрук"

Коцето казва че е пълен боклук, с което ме вкарва в размисъл и покруса.

Ти идваш и казваш , че книгата е преписана от твоя Учител, за който съм чувал само добри неща и пак ми вдъхваш надежда.

Последно кое е боклук и кое не, че съвсем ме объркахте двамата с Коце ? :D

Ами по принцип с Дон Коце имаме различни критерии за нещата! Книгата е преписвана нескопосано и всичко е нахвърляно като с лопата (вземал е неща от различни книги). Текстовете не съм сравнявал, но се съмнявам че тоя измисления автор е превеждал от френски - направо сигурно е дал свой коментар, което е страшно като учебник! Сега на моя даскал книгите са добри, но са повече за начинаещи (тия за Кунг-Фу специално)! Преди 25 години ми вършеха работа, но сега не; имам предвид че са малко, как да кажа прекалено обобщени и енциклопедични, но не са задълбочени върху конкретен стил, с малки изключения (например той представя 7-8 стила на Кунг-Фу, което е полезно за обща култура върху материята, но не и за по-тясна специализация)! Иначе книгите му и за Кунг-Фу и за Карате са много информативни и полезни, особенно тия за катите в Карате (Шотокан, Годжу-рю и Вадо-рю); направо няма по-добри издания! Има и една за старите версии на окинавските кати, която е върха! Препоръчвам ти ги - нали се занимаваш с Карате. Така стана ли по-ясна позицията?!? :up: :yin-yang: :up:

#14 Проф

Проф
  • Дао
  • 437 мнения

Публикувано: 16 февруари 2008 - 20:06

Прав сте , Проф , все пак преди да се захвана с нещо трябва да си имам идея за него , нали ? :)

"Ордоксален Тай Дзи Цюан" я имам.

Почва се от живия учител :!:
Иначе става страшно :kenshin: Появяват се теории, фантасмагории - неща които учителя трябва да поправя и нещата стават по-дълго и по-трудно :up:
При Шън Фей ли тренираш? Чувал съм добри неща за него като майстор.
Книгата е за допълнение, по-добре е да повтаряш наученото, обикновените движения и по-малко да наблягаш на теорията (не въобще, а по-малко), книгата ти помага да си припомняш някои неща, които си забравил, да видиш стойката и т.н. Но нещата ги научаваш първо от учителя и ги повтаряш самостоятелно :up:
Успех и помни че е важно постоянството :sunny: :up:
П.С. и защо на "Вие", тук е интернет форум, може на "ти".

Това мнение е редактирано от Проф: 16 февруари 2008 - 20:06

Лаик
TУК

#15 valsodar

valsodar

Скучаещ Дразнител

• Дао
  • 1140 мнения

Публикувано: 16 февруари 2008 - 20:06

Ами по принцип с Дон Коце имаме различни критерии за нещата! Книгата е преписвана нескопосано и всичко е нахвърляно като с лопата (вземал е неща от различни книги). Текстовете не съм сравнявал, но се съмнявам че тоя измисления автор е превеждал от френски - направо сигурно е дал свой коментар, което е страшно като учебник! Сега на моя даскал книгите са добри, но са повече за начинаещи (тия за Кунг-Фу специално)! Преди 25 години ми вършеха работа, но сега не; имам предвид че са малко, как да кажа прекалено обобщени и енциклопедични, но не са задълбочени върху конкретен стил, с малки изключения (например той представя 7-8 стила на Кунг-Фу, което е полезно за обща култура върху материята, но не и за по-тясна специализация)! Иначе книгите му и за Кунг-Фу и за Карате са много информативни и полезни, особенно тия за катите в Карате (Шотокан, Годжу-рю и Вадо-рю); направо няма по-добри издания! Има и една за старите версии на окинавските кати, която е върха! Препоръчвам ти ги - нали се занимаваш с Карате. Така стана ли по-ясна позицията?!? :up: :yin-yang: :up:

Определено вече ми е по-ясно и благодаря за изчерпателния отговор :up:

#16 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 16 февруари 2008 - 20:18

Наистина с Доктора имаме различни критерии :) Според мен книгата на Францис е подходяща и за начинаещи и за напреднали - една от най-добрите книги за КБИ, които съм чел. Що се отнася до Хаберзетцер - чудесен човек, чудесен популяризатор, но специално книгите му за кунг фу не бих препоръчал.

#17 Рузаки_

Рузаки_
  • Гости

Публикувано: 16 февруари 2008 - 21:49

Почва се от живия учител :!:
Иначе става страшно :kenshin: Появяват се теории, фантасмагории - неща които учителя трябва да поправя и нещата стават по-дълго и по-трудно :up:
При Шън Фей ли тренираш? Чувал съм добри неща за него като майстор.
Книгата е за допълнение, по-добре е да повтаряш наученото, обикновените движения и по-малко да наблягаш на теорията (не въобще, а по-малко), книгата ти помага да си припомняш някои неща, които си забравил, да видиш стойката и т.н. Но нещата ги научаваш първо от учителя и ги повтаряш самостоятелно :up:
Успех и помни че е важно постоянството :sunny: :up:
П.С. и защо на "Вие", тук е интернет форум, може на "ти".

Да , при него тренирам.

Благодаря Ви за ценните съвети , няма да ги забравя !

Използвам учтива форма не само защото имам респект към всички тук , за отдадеността им към бойните изкуства , а и защото не съм на вашатва възраст.

#18 Проф

Проф
  • Дао
  • 437 мнения

Публикувано: 16 февруари 2008 - 22:24

Е, аз съм на 25 и племенниците ми още не ми викат чичо.
Сори за оффтопика.
Лаик
TУК

#19 Амида_

Амида_
  • Гости

Публикувано: 18 февруари 2008 - 09:30

Идвай на тренировки и книги почти няма да ти трябват !!! :D :D Ако позволиш да коментирам изказването ти - идеята вече те е завела на точното / за теб / място и не ти е небходимо да я размътваш с други идеи. Не казвам, че другите идеи са лоши, но като начинаещ е хубаво да хванеш един път, пък къде ще те заведе той... Божа работа! И както вече се спомена тук - практика- на тренировка, у дома, но не спирай да тренираш! Това е истината! :up:

#20 Рузаки_

Рузаки_
  • Гости

Публикувано: 18 февруари 2008 - 15:06

Идвай на тренировки и книги почти няма да ти трябват !!! :D :D Ако позволиш да коментирам изказването ти - идеята вече те е завела на точното / за теб / място и не ти е небходимо да я размътваш с други идеи. Не казвам, че другите идеи са лоши, но като начинаещ е хубаво да хванеш един път, пък къде ще те заведе той... Божа работа! И както вече се спомена тук - практика- на тренировка, у дома, но не спирай да тренираш! Това е истината! :up:

Всичко това , което ми каза го знам , но сегашното ми състояние не позволява да идвам на тренировки . :( Искам книги , за да се разсейвам като съм си в къщи по цял ден , но пък и ще науча нещо повече.