Към съдържанието

- - - - -

Кунг-Фу ТО'А

• Please log in to reply
В темата има 69 мнения

#1 баируме_

баируме_
  • Гости

Публикувано: 07 май 2005 - 19:19

Здравейте! Нов потребител съм. Скоро дойдох в София и искам да тренирам бойни изкуства. Интересува ме каде може да се тренира в София, по възможност по-близо до Студентски град. Благодаря ви предварително!

<{POST_SNAPBACK}>

тук не6то извън даобг-кунг|гонг|фу-тоа-144соу в младост3.6те имате възможноста да тренирате при майстор таймур джафари.обу4авал се е при самийат създател на кунг фу тоа-ибрахим мирзай.иди и пробвай.ако не6то е нейасно питайте

#2 Horhe_

Horhe_
  • Гости

Публикувано: 07 май 2005 - 20:35

Какво е това Гонг Фу Тоа? За първи път чувам за него. За 144 СОУ знам че има Уинг Чун, но само за него знаех.

#3 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 08 май 2005 - 17:40

За тези, които не са запознати, Кунг-Фу-Тоа /или Тоя , все тая!/ е някакъв осакатен вариант на Карате, смесен с видяни кой знае къде техники от У-Шу от един "майстор" в Иран?!?....... :chinese: :confused: :chinese: Лесно можем да си представим за какво става въпрос, като добавим, че въпросната школа гравитира известно време покрай един клуб по Таекуондо на стадион "Герена"! Просто не си губете времето с фантасмагории! Тия неща вървяха преди 30 години, но сега времето им е отминало!..... :wooow:

#4 баируме_

баируме_
  • Гости

Публикувано: 08 май 2005 - 18:15

Какво е това Гонг Фу Тоа? За първи път чувам за него. За 144 СОУ знам че има Уинг Чун, но само за него знаех.

<{POST_SNAPBACK}>

кунг|гонг|фу тоа е един съвремен|модерен| стил в кунг фу.създаден е от професор ибрахим мирзай,през 60-те години на миналийат век.абе,по-добре влез в-www.kungfutoa.hit.bg

#5 баируме_

баируме_
  • Гости

Публикувано: 08 май 2005 - 19:27

За тези, които не са запознати, Кунг-Фу-Тоа /или Тоя , все тая!/ е някакъв осакатен вариант на Карате, смесен с видяни кой знае къде техники от У-Шу от един "майстор" в Иран?!?....... :chinese:  :confused:  :chinese: Лесно можем да си представим за какво става въпрос, като добавим, че въпросната школа гравитира известно време покрай един клуб по Таекуондо на стадион "Герена"! Просто не си губете времето с фантасмагории! Тия неща вървяха преди 30 години, но сега времето им е отминало!..... :wooow:

<{POST_SNAPBACK}>

доктор*е,хайде малко по възпитано,а.а сега на вниманието на вси4ки 4ленове,посетители и модератори 6те споделйа не6то на което бйах свидетел|предварително се извинйавам на доктор* за при4инените 6тети|2001-а г. е.събота по обйад.тренираме съвместно с 4леновете на клуб кондор|таекуондо| в залата по джудо на герена.по нйакое си време сме удостоени с висока 4ест-пойавйва се негово ********* вели4ество и сие.благовъзпитано сйадат на пейката и наблйудават тренировката.треньорът таймур джафари представйа 4аст от една от формите.след това запо4ват да водйат разговор по времето на който д...то зайавйава 4е на6ето мйасто не било там.4е трйабва да се присъеденим като истински кунгфуисти към неговата не знам си какво,4е нйама какво да търсим при тези белодре6ковците т.е.на6ите колеги таекондисти,4е 6тйало да ни струва еди си колко 4ленството,нйакакъв семинар ли,състезание ли бе6е във варна|несъстойал се| преместено в последствие в стара загора и съ6то несъстойало се.об6то взето един бйулук л...а,колко били велики те,какви възможности 6тели да ни се отворйат ако изоставим връзките си с таекуондистите ,абе какво да ви казвам пове4е все едно оферти в стил доктор4е-андре6ков4е.специално за хекимин4ето-ти кога запо4на да разбира6 от би та се произнасйа6 като знае6т бе.какво постигна в кунгфу-то за да дава6 мнение за стил който по времето на реза пахлави е имал около 300 000 практикува6ти.4ийто създател благодарение на своите познанийа и способности е бил командир на специалните ввс на иран-тогава персиа.4овек доказал се ,а не като теб наприказвал се.айде стига за сега,друг път пове4е.ако все пак нйакой поиска да нау4и пове4е за кунг фу тоа да посети kung fu toa ili www.kungfutoa.it ili kungfutoa.hit.bg.п.п.питайте ме ако не6то е нейасно.4ао

#6 Manev

Manev
  • Дао
  • 299 мнения
  • От:България,Стара Загора
  • БИ:УИН ЧУН,САН ДА

Публикувано: 08 май 2005 - 21:44

За съжаление турнир в Стара Загора имаше и не беше лош - па макар и последният на ркойто участваха всички клубове - поне тези които аз знаех тогава

Що се отнася до другото много-ще ми е интересно да разкажеш за това съвременно Конг Фу а и да видим къде се преподава в България :yin-yang:

Това мнение е редактирано от Manev: 08 май 2005 - 21:47

"ОБЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА"

www.sanda-bg.com

#7 баируме_

баируме_
  • Гости

Публикувано: 09 май 2005 - 14:43

За съжаление турнир в Стара Загора имаше и не беше лош - па макар и последният на ркойто участваха всички клубове - поне тези които аз знаех тогава

Що се отнася до другото много-ще ми е интересно да разкажеш за това съвременно Конг Фу а и да видим къде се преподава в България :yin-yang:

<{POST_SNAPBACK}>

здравей,манев.искренно се радвам 4е пройавйава6 интерес.отговори на въпросите си може6 да намери6 на адрес www.kungfubulgaria.hit.bg a za вси4ко останало пуска6 търса4ката на kungfutoa и си избира6.4ао за сега

#8 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 10 май 2005 - 10:49

Байруме, хубаво е , че си защитаваш тезата, проблемът ви е , че просто това, което практикувате не е У-Шу /Кунг-Фу/! За това и дойдох навремето преди няколко години в залата, за да се уверя на място за какво става въпрос. Не съм дошъл непоканен - лично Теймур ни покани, като преди това беше посетил моята школа. Именно поради горните причини не съжалявам , че не се присъединихте към БФУШУ, тъй като ние практикуваме предимно традиционно и спортно У-Шу :chinese: . За Кунг-Фу изобщо да не говорим; терминът означава "висше майсторство", а то и в Китай трудно се намира, така че нека не се спекулира с това!...... :yin-yang:

Това мнение е редактирано от Доктора: 10 май 2005 - 10:51

#9 баируме_

баируме_
  • Гости

Публикувано: 10 май 2005 - 11:33

Байруме, хубаво е , че си защитаваш тезата, проблемът ви е , че просто това, което практикувате не е У-Шу /Кунг-Фу/! За това и дойдох навремето преди няколко години в залата, за да се уверя на място за какво става въпрос. Не съм дошъл непоканен - лично Теймур ни покани, като преди това беше посетил моята школа. Именно поради горните причини не съжалявам , че не се присъединихте към БФУШУ, тъй като ние практикуваме предимно традиционно и спортно У-Шу  :chinese: . За Кунг-Фу изобщо да не говорим; терминът означава "висше майсторство", а то и в Китай трудно се намира, така че нека не се спекулира с това!...... :yin-yang:

<{POST_SNAPBACK}>

другарйу доктор,************************************** най-малко ти може6 да преценйава6 кое е кунг фу и кое у6у.абе ,какво да ти казвам,йа провери първо в san shou дали това е кунг фу ,************ислед това за дома6но на койа световна организацийа е официално признат представител кунгфубългариа.май и единствен .и ако иска6 можем да продължим с меренето на пи6ките,а.4ао .пп-ако нйакой си мисли 4е кунг фу есамо плавно размахване на крайници или танцувално изиграване на формите а не постигане на максимална ефективност при вси4ки слу4ай на спаринг ,бой в реални условиа,енергийно,физи4еско идуховно развитие е изпаднал в дълбоко заблуждение,и мислйа 4е такъв 4овек не би трйабвало да дава оценки и да изказва мнениа.

редакция :Ти нали отправи призив : "хайде малко по възпитано" -ами придържай се....ами опитвам се ама нйакой знайко като запо4не да коментира недостижими за него теми,не мога да се сдържа

Това мнение е редактирано от баируме: 10 май 2005 - 12:24

#10 маххх_

маххх_
  • Гости

Публикувано: 20 май 2005 - 20:41

Някой ако знае подробности за този стил плс да ми помогне :)

Това мнение е редактирано от old_moon: 20 май 2005 - 21:00

#11 BatGojko_

BatGojko_
  • Гости

Публикувано: 20 май 2005 - 22:27

Така написано: Кунг Фу ТО'А ми звучи като някакво объркване на Кунг Фу ТАО, което ще рече Кунг ФУ Форма (аналога на Ката в Карате). Тао има във всички стилове Кунг Фу, така че виж дали не става дума именно за това. Аз за стил ТО'А не съм чувал, ако има ще ми е интересно и на мен.

#12 galio

galio

предупреден

• Дао
  • 918 мнения
  • От:София - Източния Блок
  • БИ:Pekiti Tirsia Kali

Публикувано: 20 май 2005 - 22:35

хайде четете :D

във форума има и представител на стила, предполагам до няколко дена ще се включи за повече инфо :up:
... няма "празна ръка", има "празна глава" ...

#13 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 20 май 2005 - 22:37

Така написано: Кунг Фу ТО'А ми звучи като някакво объркване на Кунг Фу ТАО, което ще рече Кунг ФУ Форма (аналога на Ката в Карате). Тао има във всички стилове Кунг Фу, така че виж дали не става дума именно за това. Аз за стил ТО'А не съм чувал, ако има ще ми е интересно и на мен.

<{POST_SNAPBACK}>

Бат Гойко,
баш Кунг Фу Тоа си е ... и във ворума има точно двама души (по мои наблюдения), които са чували за него - т.е. достатъчно хора, че да се скарат в една от темите ... (байруме и не кой друг, а един мастит (мое наблюдение) ушу-ист и лечител :D )

Макс, потърси в старите теми .. напиши кунг фу тоа в тъсачката и ще ти изкара една тема с една сурия плюнки и редактирани мнения :(

поздрави

#14 баируме_

баируме_
  • Гости

Публикувано: 21 май 2005 - 20:41

Някой ако знае подробности за този стил плс да ми помогне  :)

<{POST_SNAPBACK}>

здрей maxxx.galio ти е дал информациа но ако все пак има подробности които те интересуват ,питай без да е притеснйава6.4ао

хайде четете   :D

във форума има и представител на стила, предполагам до няколко дена ще се включи за повече инфо  :up:

<{POST_SNAPBACK}>

много благодарйа за пмо6та.4ао

Бат Гойко,
баш Кунг Фу Тоа си е ... и във ворума има точно двама души (по мои наблюдения), които са чували за него - т.е. достатъчно хора, че да се скарат в една от темите ... (байруме и не кой друг, а един мастит (мое наблюдение) ушу-ист и лечител :D )

Макс, потърси в старите теми .. напиши кунг фу тоа в тъсачката и ще ти изкара една тема с една сурия плюнки и редактирани мнения :(
поздрави

<{POST_SNAPBACK}>

здравей thai,разполага6 с 4удеснта възможност да провери6 какво то4но е кунг фу тоа.за пове4е информациа-www.hannahkungfu.de.това е в хамбург,ина4е в германиа има и други 6коли.сайта им е доста интересен и по последна информациа създателйат ибрахим мирзай,съ6то е там,така 4е предполагам 4етой съ6то е оказал влийание.искренни поздрави от валенсиа,4ао

#15 маххх_

маххх_
  • Гости

Публикувано: 28 юни 2005 - 17:26

Благодаря на всички за полезната информация  :)

#16 Franky

Franky

и те така..

• Дао
  • 122 мнения
  • От:София
  • БИ:корейски народни танци

Публикувано: 27 декември 2007 - 18:58

!82-Минутно клипче за Кунг фу То'А .. приятно гледане !

#17 BatGojko_

BatGojko_
  • Гости

Публикувано: 30 декември 2007 - 01:09

Бат Гойко,

поздрави

Упс, моя грешка. По някаква причина не съм видял мненият анад мен, където ясно се вижда, че става дума за нов стил(направление?) в кунгфу.

#18 taraleg_

taraleg_
  • Гости

Публикувано: 12 май 2010 - 21:57

За тези, които не са запознати, Кунг-Фу-Тоа /или Тоя , все тая!/ е някакъв осакатен вариант на Карате, смесен с видяни кой знае къде техники от У-Шу от един "майстор" в Иран?!?....... :chinese: :confused: :chinese: Лесно можем да си представим за какво става въпрос, като добавим, че въпросната школа гравитира известно време покрай един клуб по Таекуондо на стадион "Герена"! Просто не си губете времето с фантасмагории! Тия неща вървяха преди 30 години, но сега времето им е отминало!..... :wooow:

А, само да ти кажа: като не знаеш по- добре не говори! Първо не е "осакатен варянт" на някво си карате. Тоата е по- добро е от каратето. И човъкът найстина си е майстор, за кво си ги сложил тия кавички? Второ този клуб по таеклондо влобще не го смесвай с това, няма нищо общо. Трето, не са "фантасмагории". Супер си е. Никой няма да си губи времето.
Още нещо: КУНГ-ФУ ТОА Е ВЪРХААААА!!!!!!!!!!!!!!

#19 katana_

katana_
  • Гости

Публикувано: 13 май 2010 - 08:03

еще одна звездочка...

#20 Крали Марко_

Крали Марко_
  • Гости

Публикувано: 13 май 2010 - 09:03

А, само да ти кажа: като не знаеш по- добре не говори! Първо не е "осакатен варянт" на някво си карате. Тоата е по- добро е от каратето. И човъкът найстина си е майстор, за кво си ги сложил тия кавички? Второ този клуб по таеклондо влобще не го смесвай с това, няма нищо общо. Трето, не са "фантасмагории". Супер си е. Никой няма да си губи времето.
Още нещо: КУНГ-ФУ ТОА Е ВЪРХААААА!!!!!!!!!!!!!!

Пич, като гледам какви майстори сте в правописа, си представям колко струвате и в Кунг- Фу- уменията!
Може да започнеш усъвършенстването си от тук

Това мнение е редактирано от Крали Марко: 13 май 2010 - 09:07