Към съдържанието

- - - - -

Кунг-Фу ТО'А

• Please log in to reply
В темата има 69 мнения

#21 TRN

TRN
  • Дао
  • 158 мнения

Публикувано: 13 май 2010 - 11:21

За тези, които не са запознати, Кунг-Фу-Тоа /или Тоя , все тая!/ е някакъв осакатен вариант на Карате...

Доста грубо!
Преди известно време се оказа,че нашият клуб и Кунг-Фу-Тоа клубът на Тимур тренираме в едно училише. Случи се да направим няколко съвместни тренировки (2 или 3). Лично на мен ми беше интересно да пробвам нов начин на загрявка, да поиграя малко спаринг с различни хора. По същия начин съм посещавал и Карате клубове и от това, което съм видял няма как да се съглася, че Кунг-Фу-Тоа е някакъв осакатен вариант на Карате. Направи ми впечатление, че повечето хора в този клуб бяха отворени към другите БИ и приемаха с охота нови концепции.
taraleg, не се сещам кой си (може и да сме се виждали наживо), но изказването ти е некоректно "Тоата е по- добро е от каратето". Няма да е зле да проявиш малко уважение към другите стилове БИ.

#22 Gungrave_

Gungrave_
  • Гости

Публикувано: 13 май 2010 - 19:26

Доктора си пази хляба с агресивна антиреклама, пък макар и непочиваща на нищо реално :pleasantry: Древна българска търговска практика :whistling:

#23 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 13 май 2010 - 20:56

Доктора си пази хляба с агресивна антиреклама, пък макар и непочиваща на нищо реално :pleasantry: Древна българска търговска практика :whistling:

Абе малко си в грешка; напълно обективен съм и знам много добре за какво говоря, за разлика от празнословията които каза! Само да напомня на младоците, че съм в бранша на бойните изкуства от 40 години (май не сме на едно ниво за да спорите с мен) :smashfreak: ! Що се отнася до хляба, вадя си го с мениджърски умения в една фирма, Кунг-Фу го практикувам за кеф, но това не значи че нямам строги критерии (и към мен самия и към учениците ми) за любимото ми занимание - Кунг-Фу и други БИ! :shades:

#24 Gungrave_

Gungrave_
  • Гости

Публикувано: 13 май 2010 - 21:52

Евала за менъджерските умения. :innoncent:

А тезата си за ТО А да я бяхте доказали на "ринга" когато Теймур Джафари Ви предложи, вместо във форума :sarcastic_hand:

Anyway, приключена за мен тема. :throwup:

#25 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 14 май 2010 - 12:17

Евала за менъджерските умения. :innoncent:

А тезата си за ТО А да я бяхте доказали на "ринга" когато Теймур Джафари Ви предложи, вместо във форума :sarcastic_hand:

Anyway, приключена за мен тема. :throwup:

Поредните тъпизми с "мерене на боздугани"; истинското Кунг-Фу се е доказало преди повече от 2000 години! Аз лично няма какво да доказвам на когото и да било - навремето тъпаците просто ги пердашех, но те не свършват за съжаление!......Времето е най-добрия съдник за тия работи!
Апропо, Джафари навремето нищо не е казвал или предизвиквал някоя школа от нашите "на ринга", ако го беше направил щеше и да получи подобаващо удовлетворение :smashfreak:!

#26 TRN

TRN
  • Дао
  • 158 мнения

Публикувано: 14 май 2010 - 13:13

...навремето тъпаците просто ги пердашех...

:hysterical: Представям си навремето как са се разхождали пребити тъпаци по улиците...сигурно и парад са си организирали.

#27 wakidzashi

wakidzashi
  • Mодератори
  • 1134 мнения
  • От:Меча Поляна
  • БИ:Патара патара.

Публикувано: 14 май 2010 - 13:21

Поредните тъпизми с "мерене на боздугани"; истинското Кунг-Фу се е доказало преди повече от 2000 години! Аз лично няма какво да доказвам на когото и да било - навремето тъпаците просто ги пердашех, но те не свършват за съжаление!......Времето е най-добрия съдник за тия работи!
Апропо, Джафари навремето нищо не е казвал или предизвиквал някоя школа от нашите "на ринга", ако го беше направил щеше и да получи подобаващо удовлетворение :smashfreak:!

То ясно , че Кунг - футо се е доказало в приказките и легендите , във фолклора на малките жълти хора. Но къде са доказателствата , къде? Въпроса ми е риторичен.
Прас по сурята!
МОДЕРАТОРСКИ ПРОИЗВОЛ!!!
W.A.K.I.D.Z.A.S.H.I.: Wireless Artificial Knight Intended for Dangerous Zoology, Accurate Sabotage and Hazardous Infiltration

#28 Yama

Yama

Копеле

• Дао
  • 723 мнения
  • От:София
  • БИ:Скромност

Публикувано: 14 май 2010 - 16:34

То ясно , че Кунг - футо се е доказало в приказките и легендите , във фолклора на малките жълти хора. Но къде са доказателствата , къде? Въпроса ми е риторичен.

Да, да...сещам се и аз как си говорели два слепи коня и единият рекъл на другия що ли не са взели да се пробват на някое състезание в края на краищата до момента? А другият кон му отвърнал че той лично не вижда проблем... :sm_cool:

Това мнение е редактирано от Yama: 14 май 2010 - 16:35

...от билогичен опит аз съм резултата-да
се боря неуморно,да превъзпитам децата,да пречистя водата...
DJ Дако

#29 Anonimen

Anonimen

чудзи

• Дао
  • 858 мнения

Публикувано: 14 май 2010 - 16:56

Защо да е риторичен? На въпроса има много ясни и конкретни отговори. Един такъв е съвсем документалната биография на Хуо Юанджа, която е филмирана не един и два пъти (бтв. във филма Ип Ман 1 и 2 боевете са на базата на на историята на този майстор не на Ип Ман) и е много показателна за отношението ти към ушу, което изразяваш в мнението си.

http://www.chinesema...uo_Yuanjia.html

Huo Yuanjia's real fame came when, in 1901, he responded to leaflets advertising a challenge by a wrestler from Russia in Xiyuan Park, where Huo Yuanjia had already won many victories. The wrestler had openly insulted the Chinese, calling them "Sick Men of Asia" and "Weak Men of the East" because no one would accept his challenge to a fight. When Yuanjia accepted his challenge, the Russian, who claimed to be the strongest man in the world, forfeited. After losing Huo Yuanjiahe said through an interpreter that he was merely putting on a performance and that he had to make such challenges in order to make a living. Huo Yuanjia then asked the Russian if he would write an apology for the newspaper, which the Russian reportedly complied with.

Само пустото сърце обича своя път и само пустото сърце може да го извърви.

#30 wakidzashi

wakidzashi
  • Mодератори
  • 1134 мнения
  • От:Меча Поляна
  • БИ:Патара патара.

Публикувано: 14 май 2010 - 17:52

Защо да е риторичен? На въпроса има много ясни и конкретни отговори. Един такъв е съвсем документалната биография на Хуо Юанджа, която е филмирана не един и два пъти (бтв. във филма Ип Ман 1 и 2 боевете са на базата на на историята на този майстор не на Ип Ман) и е много показателна за отношението ти към ушу, което изразяваш в мнението си.

http://www.chinesema...uo_Yuanjia.html

То и това е дъвкано много пъти. Кой е този руски борец? Най - силният човек на света? Име едно- друго. Това пак са си чисти лакърдии в китайски стил. Няма лошо , шом има хора да се връзват. Аз също приключвам участието си в тази тема.
Прас по сурята!
МОДЕРАТОРСКИ ПРОИЗВОЛ!!!
W.A.K.I.D.Z.A.S.H.I.: Wireless Artificial Knight Intended for Dangerous Zoology, Accurate Sabotage and Hazardous Infiltration

#31 Anonimen

Anonimen

чудзи

• Дао
  • 858 мнения

Публикувано: 14 май 2010 - 18:00

Да, от дистанцията на 100-тина години е лесно да се пита "Кой е този руски борец?". Със сигурност е бил някой професионалист, щом си е изкарвал прехраната с това и то във време когато са си късали бицепсите на ринга и е имало доста смъртни случай за разлика от днес... А името сигурно го е имало в брошурите :wink:

Поздрави

Това мнение е редактирано от Anonimen: 14 май 2010 - 18:04

#32 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 14 май 2010 - 19:08

Да, от дистанцията на 100-тина години е лесно да се пита "Кой е този руски борец?". Със сигурност е бил някой професионалист, щом си е изкарвал прехраната с това и то във време когато са си късали бицепсите на ринга и е имало доста смъртни случай за разлика от днес... А името сигурно го е имало в брошурите :wink:

Поздрави

Не е нужно да се отива 100 или повече години назад и в по-ново време има достатъчно наритани задници от Кунг-фу майсторите, но на някои просто това не им изнася и се правят на интересни като ни разказват разни нови митологии тук. В България също има достатъчно наритани задници от практикуващи Кунг-Фу, но да не навлизаме в тази хлъзгава тема. За "ринговите митомани", които още си въобразяват че точно там е истината сме писали достатъчно..... :sport_boxing2: :shades:

#33 taraleg_

taraleg_
  • Гости

Публикувано: 14 май 2010 - 21:46

Пич, като гледам какви майстори сте в правописа, си представям колко струвате и в Кунг- Фу- уменията!
Може да започнеш усъвършенстването си от тук

Не ме учи как да пиша. И не ми викай пич щото съм момиче.

#34 толерантния

толерантния
  • Дао
  • 854 мнения
  • От:София
  • БИ:карате

Публикувано: 14 май 2010 - 23:17

Много лошо...неграмотно момиче някак си стои по-зле от неграмотно момче :(

#35 Крали Марко_

Крали Марко_
  • Гости

Публикувано: 15 май 2010 - 07:50

По- добре тогава си остани "пич", защото ако ти сложим "ка" накрая отново няма да си доволна :up: И май правописа продължава ти куца...
За мен от развитието на темата става ясно, че всеки обича да се кефи на своето си и да хули чуждото. За други е голям сеир да следят кой- кого ще предизвика, а трети търсят "под вола теле" дали и кога кой- кого бил някога пребил...
По- добре е вместо "силни и слаби стилове" да се приеме, че в днешно време има "силни и слаби бойци". Уважавам всички, които се потят усърдно, било то над гирите, или около дърветата в парка- резултат винаги има.
А ако някой не е доволен и иска да си мери уменията без да се прави на "тъпак", може да иде в който си иска клуб и да каже на инструктора: "Така и така- искам да се пробвам на приятелски спаринг с вашите момчета", после да пият по една бира, вместо да си ръмжат като улични помияри във виртуалното пространство...
Понеже в този форум е по- добре да сме си полезни, а не да се заливаме с негативизъм! :yin-yang:

#36 Anonimen

Anonimen

чудзи

• Дао
  • 858 мнения

Публикувано: 15 май 2010 - 12:29

По- добре е вместо "силни и слаби стилове" да се приеме, че в днешно време има "силни и слаби бойци". Уважавам всички, които се потят усърдно, било то над гирите, или около дърветата в парка- резултат винаги има.

Това винаги е било така, но не всеки е способен да уважава така, както иска да бъде уважаван. Вместо това е по-лесно да се лепят етикети и да се съдят и обиждат цели стилове или дори нации, защото така си придаваме тежест или поне така смятаме. Към твоето изказване може единствено да се допълни, че за уважение е всеки който се поти усърдно и притежава необходимата добродетел, защото тя винагии оства някъде накрая, а тя е тази която в повечето случаи липсва, дори и в една най-обикновена дискусия...

Поздрави

#37 viharat_

viharat_
  • Гости

Публикувано: 05 февруари 2012 - 17:41

!82-Минутно клипче за Кунг фу То'А .. приятно гледане !

Всички забравихте темата за това какво по принцип и дали е ефективно въобще Кунг Фу Тоа, а се изпокарахте помежду си. Е ако бяхте изгледали клипа който е публикуван от цитирания от мен потребител. Ще разбрете в 12 минута и 25 секунда от клипа (12.23), че най-уязвимата част от човешкото тяло била корема и заради това в Тоа се тренирал много корема. Ей аман от вятърничави и заблудени хора. Никой ли не знае, кои са най-уязвимите части в човека или просто гледахте да се изпокарате помежду си. Време да прогледнем и да преглеждаме източниците, така ще боравим с факти а не с голословни словоизлияния.

#38 ISTORIK

ISTORIK

Guardian of Time

• Дао
  • 610 мнения
  • От:гр. Пловдив
  • БИ:ju jutsu, karate, nin jutsu...

Публикувано: 05 февруари 2012 - 22:43

Понеже неколкократно бе предложено да потърсим в интернет, я да видим какво ще ни покаже търсачката...

Ето:

http://www.kungfu-bu...m/mainpage.html

http://www.thepathofkungfu.org/#!__kung-fu-toa-bg

http://en.wikipedia.org/wiki/Kung_Fu_To'a

http://www.kungfutoa.../Countries.html

Такива работи...
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

#39 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 06 февруари 2012 - 00:11

Не ми е точно интересно да отговарям на подобни задявки, но тъй като очевидно никой от вас не му е стъпвал крака в Китай, ще внеса малко яснота:

1. Китай не е еднонационална държава както си мислят някои. Там живеят над 53 етнически групи, които дори и расово се различават (има например малцинства от по 50-60 милиона души). По принцип северните китайци са доста по-високи и едри от южните - има хора и по 190 см.; хич не са дребни, а се различават и по темперамент и по структура на тялото.

2. За "приказките и легендите". Тук не говорим за фолклор, а за доказана история, която може да бъде проследена назад във времето (поне 3000 години назад), потвърдено от много факти и исторически хроники. Историята на Китай, това е преди всичко история на войната - през всичките векове от древността до ново време там са се водили непрекъснати войни :butcher: ! До ставането на империята през 3 век пр. Хр. Китай се е състоял от различни държави (около 160 княжества или царства), които са воювали помежду си. Дори и един от историческите периоди се нарича "Воюващи царства". Китайците са воювали освен това с хуните, тюрките, джурджените, монголците, манджурците, японците, виетнамците и корейците, а в по-ново време и срещу западните армии ("Опиумните войни" през 19 век, Ихетуаните и "Революцията на боксьорите" в 1900 г.); след това започват гражданските войни и т.н. Да не говорим за многобройните въстания срещу централната власт, тайните общества, "Триадите", "Тонгите", манастирските школи и др. През цялото това време бойните изкуства там са се развивали и усъвършенствали до най-малки детайли. Това е огромен практически опит в реални условия, което дори е трудно да си представим.

3. Исторически факт е, че повечето японски, окинавски, корейски и виетнамски бойни изкуства са с китайски корени и директно влияние (и в оръжейните изкуства и в стиловете с гола ръка)! Това никой не може да го отрече! :deal:

Ако това за теб не са никакви доказателства, а някакви "легенди", очевидно информацията ти по тези въпроси е недостатъчна и непълна. Причината Кунг-Фу да е по-слабо разпространено на Запад е много проста: първите инструктори по бойни изкуства плъзнали на Запад след Втората Световна война са предимно японци и корейци. Китай се затваря и капсулира след 1948 г., като преди това е бил в гражданска война (комунисти срещу националисти; последвал сблъсък непосредствено след Втората Световна война). После следва "Културната революция" (1965-1972 г.), когато У-Шу/Кунг-Фу е забранено да се практикува и комунистите избиват около 50 милиона души. Нещата за развитие на У-Шу/Кунг-Фу се подемат чак през 80-те години на миналия век. Но това не значи, че традицията е изчезнала - там все още около 300 милиона души практикуват старите дисциплини и много не им пука, че някои невежа няма да ги оцени :smashfreak: ! Освен това трябва да се изтъкне, че Кунг-Фу е доста по-сложно за овладяване в пълния си обем в сравнение с някои по-опростени системи и стилове от не китайски произход (а и да не забравяме броя на стиловете - 130 основни и около 400 с разновидностите)..... :shades:
Има обаче и сурогати появили се главно през последните 30 години, които слагат етикета "Кунг-Фу" (особено след филмовата вълна от Хонконг) и заблуждават хората; в тая група попадат "оперните стилове" (създадени за шоуто и киното) и т.нар. "спортно У-ШУ", които в някои среди традиционалисти на Запад го наричат "У-ШУ лайна", а в Русия са известни като "гимнастика У-ШУ"! Трябва дебело да подчертая, че това няма нищо общо с традиционните стилове! :yin-yang:

Това мнение е редактирано от Доктора: 06 февруари 2012 - 00:23

#40 ISTORIK

ISTORIK

Guardian of Time

• Дао
  • 610 мнения
  • От:гр. Пловдив
  • БИ:ju jutsu, karate, nin jutsu...

Публикувано: 06 февруари 2012 - 00:19

Хайде - още малко:

http://www.youtube.com/watch?v=hMe-Zu6-Pko&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=PCm0SS_wF1k&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=RMLOBbB6jB4&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=b3zPg38sl-A&feature=related

Надявам се да съм обхванал основното за това бойно изкуство...
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!