Към съдържанието

- - - - -

Кунг-Фу ТО'А

• Please log in to reply
В темата има 69 мнения

#41 адонис_

адонис_
  • Гости

Публикувано: 10 февруари 2012 - 23:00

Ще разбрете в 12 минута и 25 секунда от клипа (12.23), че най-уязвимата част от човешкото тяло била корема и заради това в Тоа се тренирал много корема. Ей аман от вятърничави и заблудени хора. Никой ли не знае, кои са най-уязвимите части в човека или просто гледахте да се изпокарате помежду си. Време да прогледнем и да преглеждаме източниците, така ще боравим с факти а не с голословни словоизлияния.

Vihar- според теб корема не е сред най- уязвимите части от човешкото тяло така ли?:) Не съм запознат с Кунг фу Тоа, но доколкото се вижда от клипчето има интересни и разнообразни упражнения между другото.:)

#42 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 12 февруари 2012 - 17:55

За да може защитниците на това Иранско бойно изкуство да са по-убедителни в защитата на неговото автентично китайско кунг фу минало, нека моля ми изяснят следния силно интригуващ ме момент:
как, от къде, кога в техния стил се е промъкнало обучението на бой с японски самурайски меч!???

#43 ISTORIK

ISTORIK

Guardian of Time

• Дао
  • 610 мнения
  • От:гр. Пловдив
  • БИ:ju jutsu, karate, nin jutsu...

Публикувано: 13 февруари 2012 - 13:16

Kung Fu To'A е създадено от Ибрахим Мирзай. Бойното изкуство носи името "кунг фу", но съчетава елементи от северни и южни стилове на у-шу (кунг фу), карате, таекуондо, тай чи чуан, и хата йога. Създателят на това иранско (?) бойно изкуство обикалял Азия през 50-те, 60-те и 70-те години на ХХ век и в резултат от тази негова обиколка се родило неговото бойно изкуство, което той нарекъл "Kung Fu To'A". То съдържа около 73 000 техники и комбинации от техники. За създаването на това бойно изкуство на Мирзай му били необходими цели 25 години.

Основните форми/кати са 7. Те се изпълняват с голи ръце. Имената им са: Anato'A, Atado, Soto, Samsamae, Mayana, Kuanna и West Mayana (или West Ai). Поправка. Има още една - осма - ката - Waima Bato.

Има и две, които се изпълняват с оръжие - с катана (Rekeima) и със сай (Sai).

Това мнение е редактирано от ISTORIK: 13 февруари 2012 - 14:00

Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

#44 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 13 февруари 2012 - 13:37

За да може защитниците на това Иранско бойно изкуство да са по-убедителни в защитата на неговото автентично китайско кунг фу минало, нека моля ми изяснят следния силно интригуващ ме момент:
как, от къде, кога в техния стил се е промъкнало обучението на бой с японски самурайски меч!???

Стефанаки, не можеш да ги обориш точно в този пункт. По принцип тези видове двуръчни саби /неправилно наричани "самурайски мечове", но вече е добило гражданственост/ ги има в китайските бойни изкуства още от династия Хан /2 в. пр.Хр.-2 в. сл. Хр./, ако не се лъжа. По-късно ги измества тясната едноръчна кавалерийска сабя, а през 16 век отново са на мода под името мяодао. Въвежда ги в армията известния генерал Ци Дзигуан за борба срещу японските пирати вако, които тероризирали крайбрежните области на Южно китайско море. Войските на Ци Дзигуан въоръжени с дългата тясна сабя мяодао успяват да победят японците и да ги изтласкат от тези области. Мяодао е малко по-дълга от стандартната дължина на катаната и достига до 130-150 см. My link мяодао Сега друг е въпроса, че точно тия от Кунг-Фу Тоа работят автентична техника на мяодао, но това е положението! :coffee: :aikido:

Това мнение е редактирано от Доктора: 13 февруари 2012 - 13:45

#45 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 13 февруари 2012 - 13:57

То съдържа около 73 000 техники и комбинации от техники.

Е точно това ме срина психически - 73 000 техники!.... :newconfus: :huh1:

#46 ISTORIK

ISTORIK

Guardian of Time

• Дао
  • 610 мнения
  • От:гр. Пловдив
  • БИ:ju jutsu, karate, nin jutsu...

Публикувано: 13 февруари 2012 - 14:11

Това - за броя на техниките е от статията в Уикипедия.

Иначе ето как изглежда първата им ката:

Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

#47 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 13 февруари 2012 - 23:28

Навремето един инструктор във Винт Тсун си беше направил труда да наеме екип от учени, които да сметнат колко време е необходимо, за да се усвои една техника на прилично( прилично в никакъв случай не значи виш пилотаж)ниво. Резултатът е- 10 часа.
Сега ми се ще да направим малко сметки :sarcastic_hand:
73 000 техники х 10 часа за всяка ще рече 730 000 часа. При стандартна тренировка от 2.00 часа на ден, това прави 36 500 тренировки. Ако всеки ден се тренира ще рече, че за приблизително 100 години би трябвало да се изучи. :pleasantry:
Ай стига бе!!! Верно, толкова ли трябва за да изучиш система, която някой развил докато си правил разходка из Азия.
Разбира се сметката няма да излезе много вярна, защото колкото повече техники научаваш, толкова повече техники трябва и да преговаряш, за да не ги забравиш. Това веднага води до извода, че или трябва да се увеличи времето за трениране, или трябва да си поговорим с ОНЯ отгоре-да земе и да повиши средната продължителност на живота до към 250-300 години примерно. Друг проблем е и този, че докато изучаваш първоначалните 73 000 техники, неминуемо ще се появи някоя умна глава, която ще иска да ревизира и променя нещата, при това почне ли веднъж-спиране няма. Това го казвам, защото по случайност познавам двама инструктори на това Иранско кунг фу и о ужас- единия твърди за другия, че нищо не разбира и си прави некакви свободни съчинения. Аз не съм спец и не мога да твърдя дали такива изказвания са достоверни, но това само показва, че моето предположение за раздвояване, разтрояване и т.н. е напълно възможен вариант. Извинявайте,ама свят ми се завива, като си помисля колко още неща могат да повлиаят на гладкото и безоблачно изучаване на ония митични 73 000 техники. Май ще е по лесно да си извадя разрешително за пищофф, да потренирам 10-20 часа с него, и да се впускам в акшъна :sm_cool:

#48 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 14 февруари 2012 - 00:14

Представяш ли си, носи си един куфар със записките на 73 000-те техники и само като го извади за справка и те срива психически! Това вероятно е някаква тайна психотехника на Кунг-Фу Тоя :shades: Абе те китайците обаче си имат една готина Кунг-Фу поговорка по този въпрос и тя гласи: "НЕ СЕ БОЙ ОТ ТОЗИ КОЙТО ЗНАЕ 500 ТЕХНИКИ, А СЕ БОЙ ОТ ТОЗИ КОЙТО ВЛАДЕЕ 5"!.....Та така. :deal:

#49 адонис_

адонис_
  • Гости

Публикувано: 06 май 2012 - 13:17

В крайна сметка на шампионата по Кунг- фу наскоро се вижда, че Куг фу Тоа добре се се представили и са обрали първите места с медалите:)... http://www.btv.bg/vi...po_kung_fu.html

#50 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 06 май 2012 - 17:02

В крайна сметка на шампионата по Кунг- фу наскоро се вижда, че Кунг фу Тоа добре се се представили и са обрали първите места с медалитеКачена снимка... http://www.btv.bg/vi...po_kung_fu.html

Има обаче някои специфични въпроси, които не са много ясни, но са съществени:

1. Каква е била реалната конкуренция и представителност в отделните дисциплини?
2. От 60-70 клуба и школи практикуващи Кунг-Фу/У-Шу (от различни организации) в България колко са участвали и кои точно?
3. Какви са възрастовите групи на участниците?
4. Какви дисциплини са били включени (таолу, Сан-Да, дуй-лян, демонстративни, оръжия)?
5. Кои са били съдиите на турнира и къде са лицензирани?

Успех на победителите, но ако нямаме пълната картина за турнира, винаги ще има една сянка на съмнение кое как е!.......Качена снимка Качена снимка Качена снимка

Това мнение е редактирано от Доктора: 06 май 2012 - 17:04

#51 Gungrave_

Gungrave_
  • Гости

Публикувано: 06 май 2012 - 20:34

Хаха, не се сдържа да не иззлобее Качена снимка

#52 Твоят Гуру_

Твоят Гуру_
  • Гости

Публикувано: 07 май 2012 - 09:42

Уважаеми Докторе! Бихте ли отговорили на следните ясни въпроси ? : 1. Колко от Вашите ученици могат да вземат участие в подобен турнир? 2. Колко клуба се съобразяват с Вас и биха дошли,ако ги поканите? 3.Кога за последен път организирахте подобно състезание? Сигурен съм ,че Вие сте Единственият и Абсолютен капацитет в България по всички въпроси ,свързани с развитието на Кунг-Фу ,но ако не отговорите достатъчно правдоподобно , винаги ще има сянка на съмнение ! Качена снимка
  • BatGojko and Хиената харесват това

#53 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения
  • От:София
  • БИ:де що има бой

Публикувано: 08 май 2012 - 14:23

1. Каква е била реалната конкуренция и представителност в отделните дисциплини?
2. От 60-70 клуба и школи практикуващи Кунг-Фу/У-Шу (от различни организации) в България колко са участвали и кои точно?
3. Какви са възрастовите групи на участниците?
4. Какви дисциплини са били включени (таолу, Сан-Да, дуй-лян, демонстративни, оръжия)?
5. Кои са били съдиите на турнира и къде са лицензирани?

Успех на победителите, но ако нямаме пълната картина за турнира, винаги ще има една сянка на съмнение кое как е!.......Качена снимка Качена снимка Качена снимка

Инфо от нета :
пo въпроси 1), 2) и 3) цитат от материали след турнира:

Отворения национален шампионат по кунг фу
взеха участие 7 спортни клуба от страната, практикуващи различни стилове кунг фу,
2 клуба по таекуондо, 1 клуб по кикбокс, 1 клуб по ММА, 1 клуб по карате и 1 клуб по традиционно джу-джуцу.
Участваха общо 106 състезатели от различни възрастови групи (от 6 до 31 год.).
Може би малък мащаб за някои, но трябва да се отбележи, че това е второто по рода си състезание в страната,
което успява да събере толкова атлети в състезателни дисциплини по кунг фу.

по в.4) Нали беше обявено къде , кога и какви са дисциплините?! http://daobg.com/ind...t&event_id=1414 и http://daobg.com/ind...id=2&record=175

в 5) на снимките се вижда , къде са лицензирани при положение, че последните години имаше световно и две европейски тук, под егидата на IKF http://www.internationalkungfu.com сигурно са от там, но по-важното е вършат ли работа или не.

на 2-3 юни ,както е обявено от 2 месеца ще има международен турнир , така че там ще е по-оспорвано http://daobg.com/ind...&id=2&record=40
Какво пречи на всяко БИ да се справя добре на ринг, освен калпавата подготовка?!

Ако на ринг не можеш да се справиш,какво ще правиш в една улична ситуация с n на брой нападатели?!

#54 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 08 май 2012 - 17:09

Уважаеми Докторе! Бихте ли отговорили на следните ясни въпроси ? : 1. Колко от Вашите ученици могат да вземат участие в подобен турнир? 2. Колко клуба се съобразяват с Вас и биха дошли,ако ги поканите? 3.Кога за последен път организирахте подобно състезание? Сигурен съм ,че Вие сте Единственият и Абсолютен капацитет в България по всички въпроси ,свързани с развитието на Кунг-Фу ,но ако не отговорите достатъчно правдоподобно , винаги ще има сянка на съмнение ! Качена снимка

Не се прави на луд Качена снимка ; въпросите са ми конкретни и точни и Джудобой отговори вече на част от тях! Все пак не стана ясно кои клубове са участвали; това беше основният ми въпрос?!? А моето мнение за турнирите от всякакъв вид го знаете; организирал съм лично доста такива за да съм наясно какви лайна са, и че нямат нищо общо с действителността, особено когато съдийте са пристрастни! Това го разбрах още през 1990 г. в Китай на Азиатските игри; говоря конкретно за спортното У-Шу. Тази сбъркана и порочна ценностна система ("културата на Мак Доналдс и Кока-Кола", "зобенето", посредствената агресивност и шампиономанията Качена снимка ) категорично не са ми по вкуса. По-добре е хората да си тренират за кеф и за здраве, отколкото да се заблуждават, че правят нещоКачена снимка . Този Път е грешен и не води на никъде!........Сигурен съм, че сега ще се появят разни апологети и фенове, които ще твърдят обратното плюейки и скачайки, но какво да се прави: "РАЗНИ ХОРА, РАЗНИ ИДЕАЛИ"! Качена снимка

Цитат от Джудобой: "......Отворения национален шампионат по кунг фу
взеха участие 7 спортни клуба от страната, практикуващи различни стилове кунг фу,
2 клуба по таекуондо, 1 клуб по кикбокс, 1 клуб по ММА, 1 клуб по карате и 1 клуб по традиционно джу-джуцу".....
Значи излиза, че от 60-70 клуба по Кунг-Фу/У-Шу в страната са участвали само 7; дали трябва да го коментирам. Качена снимка

Това мнение е редактирано от Доктора: 08 май 2012 - 17:24

#55 Siko_

Siko_
  • Гости

Публикувано: 08 май 2012 - 21:53

Докторе,
Извинявам се че се намесвам без да разбирам от това и онова, но защо всъщност водите тази дискусия?

За състезанието:
Щях да разбера ако състезанието беше нещо значимо като олимпиада, или световно, или поне национално, но доколкото разбрах това са просто 106 човека които са провели няколко срещи и са разменили няколко удара и ритника. Не виждам нищо лошо в това. Не съм видял някакво самохвалство, или твърдения че състезанието е било нещо повече от това което е било, затова не разбирам с какво точно това ви е засегнало.

За Кунг Фу То А попринцип:
Прочетох предните страници от темата. Разбрах мнението ви за това бойно изкуство. Това което не разбрах е какъв е смисълът да го повтаряте и потретвате. Тези които не са ви повярвали веднъж, няма да ви повярват и втори път.

Аз самият също имам свое собствено мнение за това БИ, което си създадох на тазгодишната спортна панорама, само като видях стойката, която един от трениращите показваше на хората. Въпреки това няма смисъл да задълбавам в тези неща защото накрая сам ще се изложа.
Освен това човек никога не знае дали още утре няма да се появи някой Тоа майстор и да докаже че в това БИ има повече отколкото аз виждам.
  • BatGojko харесва това

#56 толерантния

толерантния
  • Дао
  • 854 мнения
  • БИ:карате

Публикувано: 09 май 2012 - 09:33

За състезанието:
Щях да разбера ако състезанието беше нещо значимо като олимпиада, или световно, или поне национално, но доколкото разбрах това са просто 106 човека които са провели няколко срещи и са разменили няколко удара и ритника. Не виждам нищо лошо в това. Не съм видял някакво самохвалство, или твърдения че състезанието е било нещо повече от това което е било, затова не разбирам с какво точно това ви е засегнало..

Я помисли малко - с тези си думи привидно одобряваш състезанието , но дефакто подценяваш труда на 106 състезатели,на които им е стискало да се бият ,а не само да философстват за стойки и ценностна система , както и на организаторите - за мащабите на БГ броят на участниците е приличен!
  • адонис харесва това

#57 Siko_

Siko_
  • Гости

Публикувано: 09 май 2012 - 09:44

Така е. Надявам се че не съм засегнал никого.
Целта ми беше просто да кажа че не съм видял самохвалство в тази тема (или поне не относно състезанието).

#58 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения
  • БИ:де що има бой

Публикувано: 09 май 2012 - 10:43

Тази сбъркана и порочна ценностна система ("културата на Мак Доналдс и Кока-Кола", "зобенето", посредствената агресивност и шампиономанията Качена снимка ) категорично не са ми по вкуса. По-добре е хората да си тренират за кеф и за здраве, отколкото да се заблуждават, че правят нещоКачена снимка . Този Път е грешен и не води на никъде!........Сигурен съм, че сега ще се появят разни апологети и фенове, които ще твърдят обратното плюейки и скачайки, но какво да се прави: "РАЗНИ ХОРА, РАЗНИ ИДЕАЛИ"! Качена снимка

Тия неща сме ги чували,ама и децата от яслите не ги вярват :) Единствента причина е, че ШУБЕТО Е ГОЛЯМ СТРАХ ! Кефа и здравето(общ тонус) са странични ползи от тренирането на каквото и да е БИ. Който тренира за кеф и отслабване да ходи на латино танци, хора, чалга или там каквото се предлага.

.

Значи излиза, че от 60-70 клуба по Кунг-Фу/У-Шу в страната са участвали само 7; дали трябва да го коментирам. Качена снимка

освен тези седем клуба , има още 10-15 които стават за нещо. За останалите ...всички знаем ,че като биеш шамар на някои от ...как беше "адептите" и се напикават и останалите-клубно! За което в повечето случаи не са виновни въпросните адептите, а тия дето им пълнят главите с бръмбари. Но важно е бизнеса да върви.

Относно трудността на схватките, естествено при по-малко участници конкуренцията да е по-ниска.
  • толерантния харесва това
Какво пречи на всяко БИ да се справя добре на ринг, освен калпавата подготовка?!

Ако на ринг не можеш да се справиш,какво ще правиш в една улична ситуация с n на брой нападатели?!

#59 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 09 май 2012 - 23:07

Аз също мисля, че състезанието беше на прилично ниво. Това, че кунг фу клубовете бяха малко не е по вина на организаторите, а е по причини, които други вече изтъкнаха и не мисля пак да повтарям.
В крайна сметка, турнирът беше открит и всеки, който искаше, можеше да участва. Защо един или друг е бил там, пък некой не са били е меко казано....чешане на езици:)

#60 баируме_

баируме_
  • Гости

Публикувано: 19 октомври 2012 - 23:38

За Кунг Фу То А попринцип:
Прочетох предните страници от темата. Разбрах мнението ви за това бойно изкуство. Това което не разбрах е какъв е смисълът да го повтаряте и потретвате. Тези които не са ви повярвали веднъж, няма да ви повярват и втори път.

Аз самият също имам свое собствено мнение за това БИ, което си създадох на тазгодишната спортна панорама, само като видях стойката, която един от трениращите показваше на хората. Въпреки това няма смисъл да задълбавам в тези неща защото накрая сам ще се изложа.
Освен това човек никога не знае дали още утре няма да се появи някой Тоа майстор и да докаже че в това БИ има повече отколкото аз виждам.

само да поясня.господинът който се е представял за майстор от кунг фу То'А на таз годишната спортна панорама не е майстор от кунг фу То'А.наистина е практикувал но лицензът и паспортът му от кунг фу То'А е отнет преди около 30 години от самия създател на То'А , Ибрахим Мирзай .лицето се казва камран германиджад и е тясно свързан със службите на ислямски иран. понастоящем има образувано следствие срещу него за педофилия.