Към съдържанието

- - - - -

Кунг-Фу ТО'А

• Please log in to reply
В темата има 69 мнения

#61 баируме_

баируме_
  • Гости

Публикувано: 19 октомври 2012 - 23:56

KUNG FU To'A

Школи

144 СОУ в младост 3 - преподавател теймур джафари 0894686042

квартал ''Бенковски'' - преподавател любомир райчев 0876344034

Световрачене -преподавател али фадаей 0883399488

#62 Siko_

Siko_
  • Гости

Публикувано: 23 октомври 2012 - 22:11

само да поясня.господинът който се е представял за майстор от кунг фу То'А на таз годишната спортна панорама не е майстор от кунг фу То'А.наистина е практикувал но лицензът и паспортът му от кунг фу То'А е отнет преди около 30 години от самия създател на То'А , Ибрахим Мирзай .лицето се казва камран германиджад и е тясно свързан със службите на ислямски иран. понастоящем има образувано следствие срещу него за педофилия.

Добре че случайно погледнах темата. Иначе нямаше да видя че е отговорено по мнението ми.
Човекат когото видях да демонстрира "колзетната" ездачна стойка беше доста по-млад. Невъзможно е да е тренирал от 30 години. Най-вероятно е бил един от старши учениците на псевдо-майстора за който говориш.

Стана ми любопитно и ето какво намерих за този човек - http://bnt.bg/bg/new...e_na_ubejishtie

Не знам как ти изглежда на теб, но в моите очи лицензът и паспортът му са отнети по-скоро по политически причини, отколкото по-липса на умение. Това, разбира се, по никакъв начин не означава че твърдя че той притежава въпросните умения (все пак именно негов ученик се гъзеше и кривеше пред публика).

За сметка на това обаче възникват някои допълнителни въпроси, като например "Защо той изобщо е имал лиценз и паспорт които да му вземат?"
- Най-вероятно изглежда е да ги е купил, а от това веднага следва извода че системата е подкупна...
- Другата алтернатива е изпитващите го да не са разбрали на какво ниво е. Това ще се случи само ако въпросните проверяващи са също неподготвени.

И в двата случая има нещо гнило в Кунг Фу То'а.

#63 толерантния

толерантния
  • Дао
  • 854 мнения
  • От:София
  • БИ:карате

Публикувано: 23 октомври 2012 - 23:42

И в двата случая има нещо гнило в Кунг Фу То'а.

Мдаа...какво умно заключение! Качена снимка Аз по стечение на обстоятелствата ходя с хората от Кунг Фу Тоа на един курс в НСА, така, че ако искаш, може да ти уредя една среща с тях и да им го обясниш лично...съгласен ли си? Да си направите малко обмяна на опит, сигурно има какво да им покажеш?

#64 Siko_

Siko_
  • Гости

Публикувано: 24 октомври 2012 - 08:33

Не разбирам... да не би да се опитваш да ми кажеш че непременно трябва да съм много опитен, техничен и силен в бойните изкуства, за да разсъждавам логически? Не виждам връзката между двете неща.

Не съм намесвал собственото си ниво на умения в разговора. Няма нужда да го намесваш и ти.

P.S.
За да съм честен в оценката си, трябва да спомена че все още не знам как работят асоциациите на другите бойни изкуства. Възможно е да са по-подкупни или по-некадърни, но е възможно и да са точно обратното. Извода в предния пост не е сравнение. Това е просто извод.

P.S. 2
Ще те имам в предвид. Някой ден (когато съм малко по-подготвен от сега) може наистина да поискам да ми уредиш тази среща. Знам прекалено малко за този стил. Любопитно ми е какво представлява всъщност.

#65 толерантния

толерантния
  • Дао
  • 854 мнения

Публикувано: 24 октомври 2012 - 09:33

Не разбирам... да не би да се опитваш да ми кажеш че непременно трябва да съм много опитен, техничен и силен в бойните изкуства, за да разсъждавам логически? Не виждам връзката между двете неща.

Точно това се опитвам да ти кажа- не можеш да разсъждаваш логически, без да имаш познания върху дадена материя, иначе разсъжденията ти се превръщат в обикновено дрънкане от кварталното кафене, пренесено в тази тема.

#66 Siko_

Siko_
  • Гости

Публикувано: 24 октомври 2012 - 09:47

За сметка на това обаче възникват някои допълнителни въпроси, като например "Защо той изобщо е имал лиценз и паспорт които да му вземат?"
- Най-вероятно изглежда е да ги е купил, а от това веднага следва извода че системата е подкупна...

Темата е "корупция". Не познавам българин който да няма познания в тази тема. :D

#67 толерантния

толерантния
  • Дао
  • 854 мнения

Публикувано: 24 октомври 2012 - 22:44

Темата е "корупция". Не познавам българин който да няма познания в тази тема. Качена снимка

Темата е КУНГ ФУ ТОA, а отвлечените и неясни разсъждения на тема "корупция" са си само твои!

#68 Siko_

Siko_
  • Гости

Публикувано: 24 октомври 2012 - 22:58

Прав си. Не трябваше да бързам с изводите и разсъждаването. Напълно възможно е Камран Гераминеджад да е бил майстор, докато е получавал лиценза си, но да е спрял да бъде майстор, когато го е загубил.

И все пак въпросът ми остава:

Ако Камран Гераминеджад наистина не е майстор на стила, както твърди баируме, тогава защо той е получил лиценз и паспортот кунг фу То'А, които по-късно са му били отнети?

Това мнение е редактирано от Siko: 24 октомври 2012 - 22:58

#69 толерантния

толерантния
  • Дао
  • 854 мнения

Публикувано: 24 октомври 2012 - 23:20

.

И все пак въпросът ми остава:

Ако Камран Гераминеджад наистина не е майстор на стила, както твърди баируме, тогава защо той е получил лиценз и паспортот кунг фу То'А, които по-късно са му били отнети?

Знаеш ли,малко ме интересува кой е Камран Гераминеджад, нито кой на кого е взел лиценза, кога и защо...повече ме интересува как се тренира в залите на Кунг Фу Тоа, докъде са стигнали в спаринга, какви състезания организират и правилника, по който се бият на тези състезания. Това са нещата, които според мен са по-важни и показателни за даден стил или бойно изкуство, а не разни политики и интриги.Ти си питай де, щом това е материята,която те вълнува... :)

#70 баируме_

баируме_
  • Гости

Публикувано: 25 октомври 2012 - 23:45

в университета по кунг фу тоа в техеран , по онова време на всеки практикуващ То'А се е издавал паспорт, и с течение на времето не на един ''майстор'' е отнет . в случая е анулиран лично от създателя на стила Ибрахим Мирзай така че не става въпрос за корупция.майстор в кунг фу То'А не значи само да можеш да изпълняваш техниките,трябва да притежаваш и необходимия дух и морал.siko,чети по-внимателно какво точно съм написал,и не се опитвай да интриганстваш(под вола теле не се намира)