Към съдържанието

- - - - -

Да бъдеш уке!

• Please log in to reply
В темата има 204 мнения

#201 HIKARI_

HIKARI_
  • Гости

Публикувано: 20 февруари 2008 - 12:00

Много четох и най - накрая мислия и аз да кажа две думи!
За мен добро уке е това, което не си пада само!
В повечето случаи за съжаление, за ДОБРИ УКЕТА се смятат тези които докато си вдигнеш пръста падат все едно са хвърлени от втория етаж! Да ама това е ТЪПА реклама на АЙКИДО!
Ако един айкидист може да хвърли един джудист или самбист или борец - ок техниката му се супер - но ако не може а е свикнал УКЕТО да си пада само?

За да бъдеш добро УКЕ не означава да си падаш са или да позволяваш само като те докоснат да се претрепеш а да държиш зраво, да атакуваш бързо и мощно и не на последно място да можеш да падаш от всяка една ситуация но във всеки случай не и когато не са те хвърлили!

С Уважение!

Камен

Това мнение е редактирано от HIKARI: 20 февруари 2008 - 12:01

#202 rockydog

rockydog
  • Дао
  • 316 мнения
  • От:София
  • БИ:кик-бокс ММА

Публикувано: 21 февруари 2008 - 10:44

:clap: за HIKARI
най-сетне нещо вярно!!!
The fight is all!!!

#203 MeTaLoN_

MeTaLoN_
  • Гости

Публикувано: 29 март 2009 - 15:28

Много четох и най - накрая мислия и аз да кажа две думи!
За мен добро уке е това, което не си пада само!
В повечето случаи за съжаление, за ДОБРИ УКЕТА се смятат тези които докато си вдигнеш пръста падат все едно са хвърлени от втория етаж! Да ама това е ТЪПА реклама на АЙКИДО!
Ако един айкидист може да хвърли един джудист или самбист или борец - ок техниката му се супер - но ако не може а е свикнал УКЕТО да си пада само?

За да бъдеш добро УКЕ не означава да си падаш са или да позволяваш само като те докоснат да се претрепеш а да държиш зраво, да атакуваш бързо и мощно и не на последно място да можеш да падаш от всяка една ситуация но във всеки случай не и когато не са те хвърлили!

С Уважение!

Камен

Това бяха малко повече от две думи но поне си го сбил. :)

За мен доброто уке е връхлитащо 120кг тяло което се опитвам да спра ... и после кръста боли много.

Много често ми се е случвало да се падна срещу някой невръстно момче и то да се мъчи да ме хвърли. То се усеща когато тори направи правилните движения, тялото ти не е твое тогава.

#204 Creon_

Creon_
  • Гости

Публикувано: 06 ноември 2009 - 17:57

Прочетох много смислени отговори тук, за това ще добавя скромно - добро уке(тори) е този който знае, че всеки момент може да му се наложи да бъде тори(уке) и може да го направи с лекота без да губи контакта с партнера.

#205 Intrikat

Intrikat
  • Дао
  • 96 мнения
  • БИ:Самбо

Публикувано: 10 септември 2010 - 09:11

Прочетох много смислени отговори тук, за това ще добавя скромно - добро уке(тори) е този който знае, че всеки момент може да му се наложи да бъде тори(уке) и може да го направи с лекота без да губи контакта с партнера.

или с други думи - контролирай силата, а не умението?