Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Wing Chun клипове

• Please log in to reply
В темата има 50 мнения

#1 tong

tong
  • Дао
  • 463 мнения

Публикувано: 29 март 2008 - 10:14

Не знам дали тук му е мястото на клипа, един познат, вингчунист много му харесало това, което се демонстрира, та за туй, вижте го, оценете...My Webpage

редакция: Да не се стреснете, това не е Master Wong Shun Leung...

Това мнение е редактирано от Scribe: 29 март 2008 - 10:55

#2 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 29 март 2008 - 12:46

:wooow: :wooow: :wooow:

Че се казва Вонг-казва се
Че не е сифу Вонг Шун Люн-не е
Това е Майкъл-съоченик на Люн Тинг при неговия втори учител- Леун Шеунг(третият евентуално е ГМ Ип Ман)
Не знам защо такива работи показва но ВЧ въобще не трябва да изглежда така
Може би го прави за да е по-атрактивен
А може би това си знае
Във всеки случай аз поне не бих си правил труда да показвам едно а да знам съвсем друго

Всеки сам решава как да стане за резил :up:

#3 tong

tong
  • Дао
  • 463 мнения

Публикувано: 30 март 2008 - 15:23

Това е Майкъл-съоченик на Люн Тинг при неговия втори учител- Леун Шеунг(третият евентуално е ГМ Ип Ман)
А може би това си знае
Във всеки случай аз поне не бих си правил труда да показвам едно а да знам съвсем друго

:D

Че не е Вонг Шунлюн се вижда отдалече с просто око ! :wink:

И аз съм на твоето мнение, но, на човека му харесало, та реших да проверя дали има съмишленици, явно ще са малко, ако има такива... :wink:

#4 Metala_

Metala_
  • Гости

Публикувано: 12 април 2008 - 02:05

Това не го бях откривал в youtube досега :)

#5 ShihanDai_

ShihanDai_
  • Гости

Публикувано: 15 април 2008 - 10:55

А може би това си знае

Абе, вие сте големи лица... :) :) :) Ясно е, че не е Вонг Шун Люн, но определено системата по която е тренирал е на Майстор Вонг. Възможно е да е съученик Люн Тинг и да е тренирал при Люн Шун. Не разбрах какво му е загадачното на клипа... Показва малко по изменени техники от Вонг Системата, но като цяло не знам как е станал за резил, както се изразихте.

#6 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 16 април 2008 - 17:51

Айде сега-било системата на Вонг
Нема нищо общо освен фамилията
Сега когато някой иска да коментира Винг Чун требва да е наясно с неговата основна дефиниция-опростен икономичен бърз ефективен
А разгледай са кво праи другаря и тогава пак да си говорим

Това мнение е редактирано от Стефан: 16 април 2008 - 17:52

#7 tong

tong
  • Дао
  • 463 мнения

Публикувано: 22 април 2008 - 11:29

Документален филм...My Webpage

#8 estzvetanov

estzvetanov
  • Дао
  • 21 мнения
  • От:Плевен
  • БИ:Винг Чун

Публикувано: 11 ноември 2008 - 19:39

Ето една класика във филмите за кунг фу относно Винг Чун, филма е "Warriors Two" (1978)
Линка е от торент но не иска регистрация, формата е малко странен но с Gom Player Ще тръгне (въпрос на кодеци) иначе качеството е добро (няма превод на Български но и така се търпи
Ако някой има желание мога да му пратя файла с английските субтитри за да го преведе.

http://thepiratebay....g/tor/3650431/[ ... _Two_(1978)_-_DVD_Rmvb

#9 Anonimen

Anonimen

чудзи

• Дао
  • 858 мнения

Публикувано: 05 декември 2008 - 16:53

Само пустото сърце обича своя път и само пустото сърце може да го извърви.

#10 Iyeasu

Iyeasu

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 15 мнения
  • От:София
  • БИ:Вонг Шун Люн Винг Чун

Публикувано: 08 декември 2008 - 11:26

Ха, ей това вече беше интересно "Hard" School Wing Chun. Да ти кажа честно ми прилича на заклет каратист изпълняващ първа форма(която никога не съм си представял, че може да изглежда така)
Dixi!

#11 Anonimen

Anonimen

чудзи

• Дао
  • 858 мнения

Публикувано: 08 декември 2008 - 12:20

Има силна връзка между китайските и японските бойни изкуства, поради различни исторически факти
и това е причината понякога да си приличат. Очевидно обаче японските стилове са били повлияни
повече от южните китайски стилове, които са по - "твърди"

#12 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 10 декември 2008 - 09:40

Има силна връзка между китайските и японските бойни изкуства, поради различни исторически факти
и това е причината понякога да си приличат. Очевидно обаче японските стилове са били повлияни

Да де, ама термина "твърди" изобщо не се връзва с концепцията на Винг Чун.
Относно "хард" изпълнението- вчера се опитахме в залата да го анализираме, но уви-повечето хора дори не разпознаха отделните движения от де идат, а камо ли какво изразяват.

Това мнение е редактирано от Змей Горянин: 12 декември 2008 - 00:17

#13 tong

tong
  • Дао
  • 463 мнения

Публикувано: 10 декември 2008 - 10:56

Повлияни са били изключително от някои южни стилове, от северните и помен няма...

Връзката вече е толкова историческа, че за сила на може да се говори, дори в миналото "силната връзка" е всъщност просто връзка...

Не са твърди, дори с кавичките... :)

#14 Anonimen

Anonimen

чудзи

• Дао
  • 858 мнения

Публикувано: 10 декември 2008 - 11:43

Очевидно в случая се касае за друг стил Вин Чун и че Вин Чун има много разновидности в Южен Китай и Северен Виетнам, както разбрахме в друг пост. Това може би налага малко да се разграничим от популярната легенда за възникването на стила и да приемем, че това е бойно изкуство което ставайки популярно в цял Южен Китай е дал възможност за развиване на най-различни негови разновидности, получени от смесването на други популярни на юг стилове, какъвто е Хун Гар и Чой Ли Фут и които имат подчертано твърд характер, условно казано :).

Ако се вгледаме малко на север и вземем за пример така популярното Тай Дзи, което също е възникнало сравнително на скоро и се води за мек стил, и приемем че неговия първообраз е Чен стила, то тогава защо Вин Чун да няма "по-твърди" разновидности в едномилярден Китай?

А това което виждаме на клипа няма две мнения е Сю Лим Тао - формата на малката идея, малко допълнена с Бил Джи (а може и класическата Сю Лим Тао да е поорязана :) ), и отделните техники и приликите им с класическия стил са доста ясни, като определено се вижда че има тук таме допълнения и стилови интерпретации, основната от която е дланта във формата на тигрова длан, по-точно тигър и жерав (може би под влияние на Хун Гар - тигър и жерав на семейство Хун), а не на жерав или змия както е във стила на Ип Ман. Също виждаме втвърдяване на удара в края, което е характерно за мн Южни стилове в Китай, както и за Тай Дзи стил на семейство Чен, а и мн други. Точно това втвърдяване или киме на японски подсказва и връзката, от друга страна на южните стилове с карате.

Още стилове Вин Чун :D

Pan Nam Wing Chun Bil Jee

Fut Shan Wing Chun - Biu Jee

Това мнение е редактирано от Anonimen: 10 декември 2008 - 12:08

#15 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 10 декември 2008 - 20:37

За да се отговори по точно на този въпрос ми се наложи да направя кратка справка с наличната литература. От това което видях ми се струва, че в разпространението на Винг Чун има два основни момента.
За първи път стилът се разделя при Дай Фа Мин. Неговите последователи са разспространители на Винг Чун във Виетнам.
Второто разделение става при Люн Джан-едно поколение по-късно.Това са школите във Фукиен и Фатшан.
Аз поне приемам, че Ип Ман също е проводник на ново направление.
Като цяло поне към 20 фамилни школи са известни към днешна дата. За да стане бъркотията още по-голяма само школата на Ип Ман се е разделила на най-малко нови 20 фамилии. Простата сметка води до извода, че би трябвало да има поне 350-400 фамилии които пазспространяват Винг Чун.
Извода до който аз стигам е, че всяка една школа е израз на схващането за Винг Чун на нейния патриарх. Понеже това са все различни хора, с различно КПД, хора от различни класи, живели в различни епохи, всеки от тях е оставил отпечатък върху това което предава на следващите поколения.
И сега стигаме до тази ситуация, при която гледайки какво прави някой мастер по Винг Чун, ние да се чудим кво е пък това животно.
Тук обаче има един въпрос на който аз поне не мога да си отговоря.
Мен са ме учили,че Винг Чун е предимно принципи, които са много прости и ясни. Ако те са общовалидни за сите школи, как аджеба се е стигнало до това,че има такива изпълнения, които граничат с абсурда!!!!

#16 Anonimen

Anonimen

чудзи

• Дао
  • 858 мнения

Публикувано: 11 декември 2008 - 14:32

Абсурдни или не това ни дава възможност да видим как са се появили толкова много стилове бойни изкуства,
а времето е този съдник който ще отсее плявата от истинските и приложими бойни умения.

#17 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 11 декември 2008 - 21:57

Съгласен съм с теб. Тва трейлърче по долу е за Ип Ман-нашия човек.

Да се надяваме, че в най-скоро време ще можем да видим и целия филм.

#18 Anonimen

Anonimen

чудзи

• Дао
  • 858 мнения

Публикувано: 12 декември 2008 - 13:03

Да! Филмът изглежда доста впечатляващ, а и някакси са уцелили приликата на Дони Йен с Ип Ман. Отделен въпрос е че Дони е страхотен артист и майстор на КБИ. Определено доста хора чакаме да излезе този филм :up:

Това мнение е редактирано от Anonimen: 12 декември 2008 - 13:04

#19 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 12 декември 2008 - 15:55

Това не го бях откривал в youtube досега :)

Абе тука Уонг да не на 15 ракии, че нещо много бавно се движи и е със забавени реакции?!? :D

#20 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 12 декември 2008 - 17:09

"Абе тука Уонг да не на 15 ракии, че нещо много бавно се движи и е със забавени реакции?!?"

Додо,додо, за покойниците или хубаво, или нищо!!!

Що се касае за изпълнението, то това е запис от 1996-една година преди да почине сифу Вонг Шун Люн. Прави го бавно по две причини. Първо, щот така се прави. Второ, щот го снимат- некой е искал после да може да учи от него.
Иначе, в сайта на клуб БЕЙМО има едно изпълнение, където скороста на изпълнение е къде-къде по-висока.