Към съдържанието

Снимка

Изработка на обикновен лък и евтини стрели

• Please log in to reply
В темата има 1166 мнения

#1141 stankura

stankura

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 2 мнения
  • БИ:карате

Публикувано: 24 февруари 2015 - 10:48

Здравейте,
Направих един обикновен лък от дрян но определено сгреших някъде.Дървото беше с диаметър около 4см дулго 1,10м и има сила на опън почти 10кг.Но проблема е че стреля на 20м sad.png Според вас това нормално ли е?Дървото е малко криво но не мисля че това е проблем.Ето и снимка(съжалявам за лошото качество)

• doino_57 харесва това

#1142 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 921 мнения
  • От:Варна

Публикувано: 07 март 2015 - 23:07

Не си качил снимка.  Предполагам: че дървото е сурово - това едно; метър и десет е късо - второ; десет кг. е малко-трето; стрелата ти вероятно е тежка за този лък -четвърто; може да има и грешка в геометрията на лъка ти - но това може да се види на снимка с опънат лък.

Ако един лък хвърля по-малко от 60 метра, то по-добре е да си целиш бутилки с прашка. Качи снимка на лъка.

Дори спъването на експериментатора, е скок за човечеството.

#1143 gosho&

gosho&
  • Дао
  • 53 мнения

Публикувано: 17 март 2015 - 12:34

Качи снимки ,де,е,!

#1144 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 921 мнения

Публикувано: 09 ноември 2015 - 13:11

Тези дни ще кача клип, как се изправя криво перо, как се оформя перото  и как се оперява стрелата.

#1145 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 921 мнения

Публикувано: 04 април 2016 - 19:07

Ето това е клипа

• gosho& харесва това

#1146 gosho&

gosho&
  • Дао
  • 53 мнения

Публикувано: 05 октомври 2016 - 18:47

Дойно ,има ли значение вида на силикона и мощноста на пистолета?

#1147 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 921 мнения

Публикувано: 07 октомври 2016 - 23:32

Не , няма значение. Но са най-удобни най-малките пистолети с най-евтиния китайски силикон.

gosho&, съществува ли още групата във скайп?

#1148 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 921 мнения

Публикувано: 12 ноември 2016 - 21:19

https://www.youtube....eature=youtu.be

На Иракли беше прекрасно - да благодарим на софиянци, че спасиха това прекрасно място.

Това мнение е редактирано от doino_57: 12 ноември 2016 - 21:20

• doino_57 харесва това

#1149 gosho&

gosho&
  • Дао
  • 53 мнения

Публикувано: 25 ноември 2016 - 08:32

Не , няма значение. Но са най-удобни най-малките пистолети с най-евтиния китайски силикон.

gosho&, съществува ли още групата във скайп?

Извинявай ,че едва сега отварям форума.Благодаря за отговора.Но се сещам за следния въпрос : ако се наложи да се сваля определено перо поради износване, има ли опасност ,като се изтъргва силикона дали ще излезе и с част от боята от стрелата?Аз си ги боядисвам ,и за това питам така.

Иначе в скайпа ни няма.

Прикачени умалените снимки

• Снимки0848.jpg
  • Снимки0873.jpg

#1150 gosho&

gosho&
  • Дао
  • 53 мнения

Публикувано: 25 ноември 2016 - 08:37

Това е "нашето стрелбище " Тук сме 3-ма души.Прасенцето е за "апетит " . Иначе сме 7 души и площадката не ни стига.Тук разтоянието е 30метра.Като ги обърнем надясно - разтоянията стигат до 70м.

#1151 gosho&

gosho&
  • Дао
  • 53 мнения

Публикувано: 25 ноември 2016 - 09:44

Мъча се от половин час да кача и видео-от комп. и от телефона,но нещо не ми става работата.

#1152 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 921 мнения

Публикувано: 08 декември 2016 - 22:25

С горещ силикон се маже само долната срязана линия на перото, което място ще се лепи. Като го нагрееш със сушоара то се отлепя без проблеми за боята. Много хубаво местенце за стрелба сте избрали.

#1153 gosho&

gosho&
  • Дао
  • 53 мнения

Публикувано: 19 декември 2016 - 11:54

Дойно ,виж какви ги правя.

Прикачени умалените снимки

• DSC00654.JPG

#1154 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 921 мнения

Публикувано: 20 декември 2016 - 23:37

Браво! Страхотни са.

#1155 gosho&

gosho&
  • Дао
  • 53 мнения

Публикувано: 21 декември 2016 - 12:40

kez_11.gif Дойно ,върти ми се нещо в главата,като ,дали да взема да почна да правя един лък. Отдавна имам отсечени клони ,прави са ,от осен са ,обаче желанието ми е да го направя сложно-съставен.Но от къде да се снабдя с костни пластини и сухожилия.После с напарването не съм сигурен ,че ще го направя качественно.Някакъв съвет ще дадеш ли?

#1156 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 921 мнения

Публикувано: 27 декември 2016 - 22:58

Всичко това, за което питаш го има описано в темата "Сложно съставен лък". Рога поръчахме от Англия и чифта пластини излезе към 50 лева с доставката. Сухожилията можеш да си набавиш от всяка кланница без пари - просто вземаш краката на кон или говедо от коляното надолу. Напарване в този тип лък няма  -освен за рогата.

#1157 gosho&

gosho&
  • Дао
  • 53 мнения

Публикувано: 28 декември 2016 - 20:00

fool.gif Напарването ,имам в предвид за тънката летвичка,която е основа за останалите елементи, : рогови пластини ,сухожилия ,защото все си мисля ,че ако не е  напарена основата ,след много,многократна работа ,точно тя  ще се окаже слабото място.Давай съвети ,че сме трима ентусиасти ,дето ще се захващаме.Материала е от мен ,машинната "лаборатория " ,от друг колега ,третия е  " снабдите л " на всичко друго !!secret.gif kez_11.gif kez_11.gif

#1158 gosho&

gosho&
  • Дао
  • 53 мнения

Публикувано: 10 януари 2017 - 22:03

aikido.gif thank_you2.gif Честита Новата Година на всички съфорумци ,да сте живи  и и здрави до амина !!

Дойно ,много здраве и на теб!!

Сигурно от февруари ще започваме офанзивата / да се пооправят пътища ,и деня да порасне малко /

От ,вече зачестилите ни събирания на групата ни през изминалите празнични дни, стигнахме до първия ни въпрос : ,че дебелината на основата на целия лък е не повечеот 3мм- такава летвичка със съответната дължина ще трябва да издокараме.Ще бъде асиметричен лък. и ламинатен . / по-нататък ще справим сложносъставен лък / . Дай някакви тънкости в качественноста на изработката,какво трябва даспазваме и т.н.т ,че сме ЛАИЦИ по въпроса.Само четем от интернета ,ама дали е вярно...!

#1159 Kordelka11

Kordelka11

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения

Публикувано: 18 януари 2017 - 15:23

Много ми харесва страхотна изработка!

#1160 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 921 мнения

Публикувано: 16 февруари 2017 - 23:23

gosho&, попрегледай  темата  " Сложносъставен лък" , в нея има всичко за сложносъставния лък.