Към съдържанието

Снимка

Изработка на обикновен лък и евтини стрели

• Please log in to reply
В темата има 1164 мнения

#1161 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 920 мнения
  • От:Варна

Публикувано: 27 юни 2017 - 10:27

Намазах перата на стрелите с много рядък гъвкав лак. Станаха като купените стрели с пластмасови пера, но като по-добър вариант. Това го направих заради пероядите ,които ми ядяха перата на село. Получи се добре.

Дори спъването на експериментатора, е скок за човечеството.

#1162 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 920 мнения

Публикувано: 20 септември 2017 - 07:45

Бамбуковите пръчки са много добър материал за стрели. При еднакви тегло и дължина с дървените , те летят поне с 20 метра повече и съперничат на стрелите от фибро стъкло. Проблем при тях е, че по кората има някакво масло или нещо такова, което пречи перата да се залепят добре или направо се отлепят след няколко изстрела. Аз увих мястото на лепене на перата върху бамб. пръчка с 2 пласта хартиено тиксо. Това дето лепят когато боядисват колите. Получи се много добре и здраво стана.

#1163 gosho&

gosho&
  • Дао
  • 53 мнения

Публикувано: 19 октомври 2017 - 19:46

Извинявам се ,че толкова късно отварям форума !

Дойно би ли ми пратил на Л.С.вида на този разреден лак за перата,че и аз страдам от този проблем!!

#1164 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 920 мнения

Публикувано: 19 октомври 2017 - 22:51

Просто намираш някои по-гъвкав лак за дърво /може да е останал от някъде стар лак/ вземаш короселин или друг разредител и го разреждаш с него до консистенцията на много финно машинно масло . Да е много течно. После потапяш перата в него или ги мажеш както са на стрелата. Перата често стават прозрачни като пластмасови.

#1165 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 920 мнения

Публикувано: 19 октомври 2017 - 23:01

Просто вземаш някои останал стар лак за дърво / но да е от по-гъвкав вид - желателно/ Вземаш короселин или друг разредител и разреждаш лака до консистенция на много финно машинно масло и топиш перата или ги мажеш направо върху стрелата . Често перата стават прозрачни като плексигласови - особено белите.

За бамбуковите пръчки : като се увие мястото за перата с хартиено тиксо , после перата се лепят върху хартиеното тиксо и става здраво. Ако имате място на село или може до някоя река да си засеете китайски бамбук. След 3-4 години ще имате изобилие от прекрасни пръчки за стрели. Аз преди 20 години си засях на село, откраднах коренче от двореца в Евксиновград.