Към съдържанието

Какво да правим при травми

• Please log in to reply
В темата има 94 мнения

#81 damqn_

damqn_
  • Гости

Публикувано: 07 февруари 2010 - 01:26

Здравейте търсих във форума, но никъде не намерих информацията която ми трябва..та работата е следната - аз тренирам муай тай и на спаринг(с протектори разбира се) когато блокирам лоу кик костта много ме боли и така първият път когато се получи така да ме заболи болката не отшумя един месец сигурно.И сега като играя спаринг пак ме наболява и вече почвам много да се дразня.Аз мажа краката със фастум гел и според мен ми помага, но не толкова колкото искам та въпроса ми е има ли и други неща които да правя, че да минава по бързо болката или ако е от протекторите да ми предложите ако може хубави протектори за 30-40 лева :)

#82 стареца_

стареца_
  • Гости

Публикувано: 06 март 2010 - 10:25

То тука не отговарят много напоследък,ама и аз да питам :)
С какво мазило се лекува болката и синината в бедрото,получена от лоукик?
Че направо ми изтръпва крака,като стъпвам на него.... :invalid:

#83 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения
  • От:София
  • БИ:де що има бой

Публикувано: 06 март 2010 - 16:27

То тука не отговарят много напоследък,ама и аз да питам :)

Е, какво да отговарят като има инфо, който има зор чете! А в първото мнение има копирани линкове към сходни теми

С какво мазило се лекува болката и синината в бедрото,получена от лоукик?
Че направо ми изтръпва крака,като стъпвам на него.... :invalid:

Троксивазин+Лиотон+ Лед.( някъде по темите го има)
Какво пречи на всяко БИ да се справя добре на ринг, освен калпавата подготовка?!

Ако на ринг не можеш да се справиш,какво ще правиш в една улична ситуация с n на брой нападатели?!

#84 стареца_

стареца_
  • Гости

Публикувано: 06 март 2010 - 16:34

Е, какво да отговарят като има инфо, който има зор чете! А в първото мнение има копирани линкове към сходни теми
Троксивазин+Лиотон+ Лед.( някъде по темите го има)

Значи съм уцелил, точно троксивазин ми дадоха одеве от аптеката...
Само незнам със лед всеки ден ли да го охлаждам,или само първия?

Мерси за отговора :)

Дуплика:
http://daobg.com/for...h...st&p=205909

#85 haincguderian_

haincguderian_
  • Гости

Публикувано: 08 март 2010 - 20:25

Zdraveite na vsichki.Ot 1 mesec treniram boino sambo i predi 1 sedmica padnah losho na dqsnoto si ramo po vreme na sparing.Chu se shtrakasht zvuk i usetih gadna bolka v dqsnata kluchica.Oshte suu6tiqt den otidoh v Pirogov,tam mi napraviha snimka i mi kazaha she mi nqma ni6to:"Zdrav si kato bengalski tigur" tova bqha dumite na doktora.DObre de ama 5 den,vqrno che bolkata e namalqla ama q ima,i pri naklanqne na glavata na lqvo use6tam opuvane v kluchicata.Ima li vuzmojnost tozi v Pirogov da ne e vidql kakto trqbva snimkata.Imam poznat v Gorna Banq.Dobre li e da otida na pregled,za6toto ne iskam pak da se snimam(v poslednite 2 meseca se snimah 4 puti za razli4ni ne6ta).
Blagodarq vi predvaritelno!!!

автомачично обърнато: Здравейте на всички.От 1 месец тренирам бойно самбо и преди 1 седмица паднах лошо на дясното си рамо по време на спаринг.Чу се щракащ звук и усетих гадна болка в дясната ключица.Още суущият ден отидох в Пирогов,там ми направиха снимка и ми казаха ше ми няма нищо:"Здрав си като бенгалски тигър" това бяха думите на доктора.ДОбре де ама 5 ден,вярно че болката е намаляла ама я има,и при накланяне на главата на ляво усещам опъване в ключицата.Има ли възможност този в Пирогов да не е видял както трябва снимката.Имам познат в Горна Баня.Добре ли е да отида на преглед,защото не искам пак да се снимам(в последните 2 месеца се снимах 4 пъти за различни неща).
Благодаря ви предварително!!!

#86 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения
  • БИ:де що има бой

Публикувано: 09 март 2010 - 14:31

В Мед.център в Дианабад ме накараха да направя снимка с тежест в ръката, естествен първо минах в "Пирогов" и там направих от тези безмислените снимки ,ама поне си я взех.
Както ти казах, не ти стърчи ключицата, та си минал по-леко.
Щом имаш познат лекар, естествено че трябва да минеш през него, поне точно диагноза да ти даде!
Какво пречи на всяко БИ да се справя добре на ринг, освен калпавата подготовка?!

Ако на ринг не можеш да се справиш,какво ще правиш в една улична ситуация с n на брой нападатели?!

#87 stareca uan_

stareca uan_
  • Гости

Публикувано: 09 март 2010 - 16:28

Zdraveite na vsichki.Ot 1 mesec treniram boino sambo i predi 1 sedmica padnah losho na dqsnoto si ramo po vreme na sparing.Chu se shtrakasht zvuk i usetih gadna bolka v dqsnata kluchica.Oshte suu6tiqt den otidoh v Pirogov,tam mi napraviha snimka i mi kazaha she mi nqma ni6to:"Zdrav si kato bengalski tigur" tova bqha dumite na doktora.DObre de ama 5 den,vqrno che bolkata e namalqla ama q ima,i pri naklanqne na glavata na lqvo use6tam opuvane v kluchicata.Ima li vuzmojnost tozi v Pirogov da ne e vidql kakto trqbva snimkata.Imam poznat v Gorna Banq.Dobre li e da otida na pregled,za6toto ne iskam pak da se snimam(v poslednite 2 meseca se snimah 4 puti za razli4ni ne6ta).
Blagodarq vi predvaritelno!!!

Най- вероятно имаш частично разкъсване на връзките на ключицата.Обездвижване и почивка му е майката..Поздрави

#88 alfa

alfa
  • Дао
  • 78 мнения

Публикувано: 19 март 2010 - 13:27

Националните състезатели могат да ползват безплатно възстановителните процедури, предлагани от Възстановителния център към дирекция “Научно и медицинско осигуряване”.

Заявките за възстановяване на националните състезателите се адресират до директора на дирекция НМО. Те трябва да съдържат списък на състезателите и период за провеждане на възстановителните процедури.

Заявките се подават в сградата на МФВС, ет. 1, кабинет 118.

Лекарите на отборите могат да съгласуват желаните процедури със служителите от Възстановителния център на тел. 868 15 03.

Предлагаме следните възстановителни процедури:

- сауна

- ръчен масаж

- тангентор

- вибромасаж

- сапунен масаж

При наличие на травми и направление от лекар биха могли да се ползват следните апарати за физиотерапия:

- Endomed

- ултразвук

- УВЧ

- радар

При необходимост от консултация и лечение на националните състезатели могат да се ползват услугите на д-р Бойка Момчилова – невролог – централна и периферна нервна система.

Дирекция “Научно и медицинско осигуряване”

МФВС- http://www.youthsport.bg/cgi-bin/s.cgi

#89 mitaxa_

mitaxa_
  • Гости

Публикувано: 20 март 2010 - 10:01

Аз тренирам кик-бокс от известно време и досега най голямата "травма" която си бях причинявал беше мазол на крака или засечка на маваши с лакет, но вчера правих спаринг и усетих че прекалено много се откривам но по лошото беше че и партньора ми усети и ми засече левия прав с десен долу и ми пукна реброто .. знам че няма какво да се направи за да зарастне по бързо, но ако някой има съвет ще се радвам да го чуя :)

#90 Angelo_

Angelo_
  • Гости

Публикувано: 22 март 2010 - 11:28

Скъсах кръстна връзка края на 2008 година. Задна, при това частично - не цялата. Бях на ЯмР(Ядрено Магнитен Резонанс), ходих при Хубенов в Дианабад и в крайна сметка трябваше да тръгна на фитнес, за да стегна мускулите в областта над коляното. Трябва да ходя поне 2 пъти седмично, така че да поддържам квадрицепса в добра форма - така той ще поема по-голямата част от наторварването. Бях спрял тренировки за около 5 месеца, изгубих форма, а и мислех, че няма да мога се занимавам активно със спорт в продължение на половин година. В крайна сметка сега съм много добре, тренирам и се развивам, благодаря на Господ за което!

В момента, така да се каже, изтърпявам пораженията от 2 други травми на същия крак в глезена и пръста. Глезена ме боли от миналото лято, вече отшумява, явно съм скъсал или разтегнал нещо, а такива травми се нуждаят от повече време. На пръста сигурно съм скъсал някакви връзки, не мога да го свия и ме боли като го ударя. Но и той минава. Така че остава да кажа само, че травми винаги има, няма как да ги избегнем на 100%. Това, което можем да направим, е да се опитаме да ги намалим, като се пазим, и да ги третираме с нужното внимание, за да не си навредим завбъдеще.

Айде със здраве! :chinese: :chinese: :chinese:

#91 dari88_

dari88_
  • Гости

Публикувано: 10 юни 2011 - 23:27

Здравейте казвам се Дарина на 22 години съм . Случайно попаднах на този сайт , не мога да спя постоянно търся информация свързана с възстановяване .
Преди 27 дена си срязах крака на стъкло в областта на мед. малеол. срязано частично сухожилие и ретинакулум . така пише в епикризата ми . Никои нищо не ми обяснява зашиха ме взеха си парите и върви се оправяй. Цял живот съм спортувала . И сега всеки ден се питам дали ще ми се случи пак да мога да тичам да танцувам? Никога не съм имала травми не знам какво да правя , само знам , че има значение кои ме раздвижва .А извода е че всичко се основава на парите а покритие никакво , Ако някой може да ме посъветва и да ме информира за проблема ми ще бъда много по щастлива

http://daobg.com/ind...showtopic=46993

http://daobg.com/ind...opic=1952&st=20

#92 Данко_

Данко_
  • Гости

Публикувано: 20 април 2012 - 11:28

Здравейте. Не знам дали тук е мястото на въпроса, който искам да задам. Значи проблема ми е следния. В неделя имам изпит за техническа степен, т.е. след два дена:). Само че преди две седмици както си скачах във въздуха стъпих много рязко и тежко на лявата ми пета. Съответно тя посиня и 1 седмица едвам стъпвах, сега е малко по-добре, но когато стъпя малко по-здраво и особено цялата тежест падне върху задната част на петата изпитвам болка. На изпита ще има доста ситуации, когато левия ми крак ще бъде опорен, а десния съответно във въздуха. Чудя се какво да измисля! Мислех да сложа някакъв памук под крака и да го лепна и така да се омекотява донякъде натискът върху контузеното място, но така ще се разкъса памукът , защото ротациите не са малки на петата при изпълнение на техниките. С бинт пак е трудно защото контузеното място е точно горната част на петата, не там където са пръстите, ами от другата страна. Вече от средата на петата болката изчезна, т.е. на пръсти мога да си ходя спокойно и дори да бягам. Нещо някви специални омекотителни чорапи, ако има някъде, нещо такова може би ще ми свърши работа. Вие как мислите? Някакви идеи?

#93 kairen

kairen

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 14 мнения
  • От:Варна/ София
  • БИ:Киокушин

Публикувано: 21 април 2012 - 08:26

Здрасти,
Нищо от това, което мислиш да сложиш на петата няма да има ефект. Памука ще се смачка от тежеста на тялото и няма да омекоти нищо, чорапи и т.н. също няма да ти помогнат да използваш кракът си нормално.
Просто говори с треньора си и обясни контузията, която имаш, съответно той да прецени дали да се явиш на изпита в това състояние.
А и най-важното - иди на лекар и слушай какво ти казва той.

#94 Данко_

Данко_
  • Гости

Публикувано: 21 април 2012 - 12:36

Мерси за отговора kairen. Снощи като се прибрах от тренировка, на която обаче не се тренираше заради предстоящия изпит и изведнъж се почувствах по-добре. Усетих, че петата ме приболява малко, но при положение, че по-съзнателно се опитам да увелича с тялото си тежеста, която пада на нея. Не ес правя на герой, но е абсурд да не се явя на изпита, заради подобен проблем с петата. Травмата не е сериозна и не мисля, че може да се усложни много от по-голямо натоварване. Просто е натъртена, а с тази чост на ходилото ходим все пак и стъпваме и единстевно в това е проблема. Вече се чувствам много по-уверен, след като установих, че проблема почти е отшумял. Ще ги скъсам утре или така поне ми се иска. Айде успех!Качена снимка Качена снимка

#95 stankura

stankura

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 2 мнения
  • БИ:карате

Публикувано: 24 февруари 2015 - 10:49

Аз лично не стигам до услугите на личния си лекар при такива проблеми,Трябва директно да се отива при хора които се занимават само със спортни травми, тъй като те са много добре запознати с всяка една ситуация.Снимка се прави задължително и не трябва да си я искаш ,а просто да си я направиш .Не вярвам някой да ти забрани.