Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Синицюан - Клипове

• Please log in to reply
В темата има 37 мнения

#21 tong

tong
  • Дао
  • 463 мнения

Публикувано: 28 януари 2008 - 16:45

Yan Longchang, Dai shi xinyi quan, si ba...My Webpage

Dui lian fa...My Webpage

Hu xing - форма на тигъра, Йен Лунчан...My Webpage

San gun - 3 пръчки...My Webpage

Това мнение е редактирано от tong: 28 януари 2008 - 16:51

#22 Пърсивал

Пърсивал
  • Дао
  • 60 мнения

Публикувано: 30 януари 2008 - 11:36

Клиповете ме радват,макар и отдавна да не се занимавам с у-шу.Тая мацката от клиповете за син-и може спокойно да изкара въздуха на някой като я гледам...Много експозивно ,макар и повече да ми харесва ВТ.
Шансът на филията да падне на килима с намазаната страна е право пропорционален цената му.

#23 Доси_

Доси_
  • Гости

Публикувано: 01 февруари 2008 - 13:14

Съжалявам че разводних темата. Хиляди извинения на всички, които я четат.

За компенсация ви пускам нещо ъ... забавно, на което попаднах ъ... случайно http://youtube.com/w...feature=related

Бъдете здрави! :)

#24 valsodar

valsodar

Скучаещ Дразнител

• Дао
  • 1140 мнения
  • От:село София
  • БИ:Ай Чао, Джит-Кам-Го, MMS, SMS и ... SOS

Публикувано: 01 февруари 2008 - 15:52

На клипа е Альоша, свястно момче, голям запалянко, сега заляга над Dai Xinyi...Че е забавно - 100% е така !

Ако може едно-две въпросчета във връзка с упражненията на клипа ?

Упражненията с тухли са интересни, но ме озадачи играта с лопатата - кое точно качество от формата на Син-И се цели да се развие с нея ?
Чела Маца книжки, как да трепе безконтактно мишки !

#25 tong

tong
  • Дао
  • 463 мнения

Публикувано: 01 февруари 2008 - 16:11

Упражненията с тухли са интересни, но ме озадачи играта с лопатата - кое точно качество от формата на Син-И се цели да се развие с нея ?

На формата - не, Льоша се опитва да прави dian - точкуване и dou jin - вибриращо усилие...Оплакваше се, че няма подходяща тояга за целта и за това хванал лопатата... :D

#26 Доси_

Доси_
  • Гости

Публикувано: 01 февруари 2008 - 16:12

Валсо, честно казано нямам никаква представа... предполагам че правата лопата с дълга дръжка е нещо като късо и дебело копие :) ... поне могат да се изпълнят горе долу същите движения, така както малка (шанцова) лопата може да се използва като брадва... сигурно нещо такова прави симпатягата от клипа...
А ето и още нещо, мисля същият човек… на затворени прозорци… http://www.youtube.c...InDcI-lBLc&NR=1
:)

#27 tong

tong
  • Дао
  • 463 мнения

Публикувано: 01 февруари 2008 - 16:16

А ето и още нещо, мисля същият човек… на затворени прозорци… http://www.youtube.c...InDcI-lBLc&NR=1
:)

:D

Той е, мотивиран и вдъхновен, след семинара в Москва...Молодец е той... :)

#28 Доси_

Доси_
  • Гости

Публикувано: 01 февруари 2008 - 16:37

http://www.youtube.c...cJE_GiW-dk&NR=1

…а ето и едно клипче, което обяснява, защо понякога е по-добре да си тренирал… само бокс, например.
Въобще - свят широк, хора всякакви... :wink:

#29 tong

tong
  • Дао
  • 463 мнения

Публикувано: 01 февруари 2008 - 16:55

Eто част от един нов превод, с който се захванах, разсъждения на един от известните майстори на Xinyi liuhe quan за Li - силата и Jin - усилието...

...

"Сила(Li)

Когато се роди, човек вече има сила, която е силата на ембриона. Този вид сила е резултат от съединението на енергията на бащата и майката, към онаследеното после се прибавя Посленебесното хранене(има се предвид храненето след раждането, което драстично се отличава от начина, по който ембриона се храни от майката).
Човек посредством Посленебесната практика(има се предвид използването на hou tian qi, а именно - храна, напитки, витамини, чист въздух и прочие полезни неща...) на подхранване и закалка придобива сила, която е силата на Късното Небе(Hou tian, което е следствие на Xian tian - ранното небе). Този вид сила се развива, следвайки рационалното хранене и научната тренировка. Xinyi quan е школа, изучаваща науката на боя, изучаващия правилно тази школа, с помощта на тежки тренировки също може да постигне добри резултати по отношение на силата.

Силата се характеризира със следните признаци:

1. Сила на цялото тяло

Този вид сила е първия етап от майсторството в тренировката на силата, тренировката спомага за цялостното развитие на детето, вътрешното и външното са обединени, ако едно се движи - всичко се движи, идеята е да се използва силата на цялото тяло в ударите, за това и се нарича сила на цялото тяло.

2. Взривна сила

Взривната сила в Xinyi quan отработва мигновенно разширяване на тялото, като по този начин се изхвърля силата.

3. Пронизваща сила

Това е тренировка в Xinyi quan, при която се тренира удар, това е когато потърпевшия въпреки, че е получил удар в предната част на тялото, усеща болка и в задната част, за това се нарича пронизваща сила.

4. Механична сила.

Включване на мускулите на цялото тяло, отваряне-затваряне, сгъване-разгъване, чрез разтягане-развъртане на сухожилията, всички части на тялото си взаимодействат, пораждайки механична сила.

5. Вътрешна сила(Nei Li)

В Xinyi quan това е сила, породена от завъртането на dan tian, люлеещо движение, пораждащо сила, наречена вътрешна сила.

6. Спирална сила.

По време на тренировка цялото тяло се свива и раздува, следвайки формата и законите, поражда се винтообразна сила, също наречена спирална сила.

7. Пружинираща сила.

Това е сила, която гъвкаво връща силата на противника към него, като при това не се отстъпва назад.

8. Разтърсваща сила.

Противника ме атакува, аз разтварям неговата сила, след което мога да използвам разтърсваща сила, водейки противника го събарям, това е така на речената разтърсваща сила.

9. Деформираща сила.

Това всъщност е силата на осъзнаването. Например, ако нямам контакт с противника, какъв метод да използвам ? Мога да се движа свободно и да използвам срешу него разрязваща сила. Именно това се има предвид под : "Видиш ли ръка - отсечи я, видиш ли крак - ритни го !", това е всъщност деформиращата сила.

10. Жива сила..."

...Следва продължение... :)

http://www.youtube.c...cJE_GiW-dk&NR=1

…а ето и едно клипче, което обяснява, защо понякога е по-добре да си тренирал… само бокс, например.
Въобще - свят широк, хора всякакви... :wink:

:D

Абсолютно вярно ! :up: Виждал съм много по-добри, които дори и бокс не са тренирали... :wink:

Това мнение е редактирано от tong: 01 февруари 2008 - 17:14

#30 tong

tong
  • Дао
  • 463 мнения

Публикувано: 06 февруари 2008 - 16:37

Сайта на Асоциацията по Сун шъ сини цюан...My Webpage

2 клипа...

My Webpage

My Webpage

#31 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 07 февруари 2008 - 20:52

Старчета разбойници от направлението на Че Ичай (Шансийски стил на Син-И-Цюан): http://www.youtube.com
Ето и нещо от Хънанския стил на Син-И-Цюан (Син-И Лю-Хъ-Цюан):
http://www.youtube.com
Демонстриране на "Желязна ризница" в Син-И-Цюан:
http://www.youtube.com

Това мнение е редактирано от Доктора: 07 февруари 2008 - 21:42

#32 tong

tong
  • Дао
  • 463 мнения

Публикувано: 09 февруари 2008 - 20:00

Wang Taichen, ученик на Wang Yinghai, по линията на Che Yizhai...My Webpage

#33 tong

tong
  • Дао
  • 463 мнения

Публикувано: 20 февруари 2008 - 16:21

Семинар по И Цюан/Син И Цюан, с Джан Синбин и Юй Шаои, Германия, ноември, 2007 г. ...My Webpage

Това мнение е редактирано от tong: 20 февруари 2008 - 16:32

#34 tong

tong
  • Дао
  • 463 мнения

Публикувано: 11 март 2008 - 11:55

Xingyi quan - тренировъчни методи, приложения, оръжия, исторически снимки от преди 100-тина години, че и кусур - господата Гуо Юншън и Чъ Иджай с ученици, в общи линии - кратък обзор...My Webpage...не съм съвсем сигурен дали вече не е пускан този линк, не го открих, но ако съм пропуснал - пардон... :chinese:

#35 ramadevar

ramadevar

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 15 мнения
  • БИ:УШУ

Публикувано: 29 март 2008 - 21:18

син-и-лиу-хъ
My Webpage :up:

#36 ramadevar

ramadevar

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 15 мнения
  • БИ:УШУ

Публикувано: 30 март 2008 - 09:52

Железния човек-бая издържа стареца :chinese: My Webpage

#37 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 30 март 2008 - 19:19

Железния човек-бая издържа стареца :chinese: My Webpage

Това сме го пущали вече - "Желязна ризница" в Син-И-Лю-Хъ-Цюан (стил Хънан). :chinese: :yin-yang: :chinese:

#38 Altor

Altor

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 16 мнения

Публикувано: 24 август 2014 - 19:08

Ето един майстор на 90 години който все още преподава