Към съдържанието

Форум "свобода на словото"

• Заключена тема Темата е заключена
В темата има 22 мнения

#1 old_moon_

old_moon_
  • Гости

Публикувано: 11 септември 2008 - 08:55

В новия форум ще имате възможност да си дискутирате паралелно съществуващи теми, както намерите за добре, без модераторска намеса.
Там ще се трие при сигнал за разни груби изразни средства, реклама, политическа, религиозна и продуктова пропаганда.
Офтопика от останалите теми ще се мести там.

#2 Andy

Andy

Десперадо

• Дао
  • 287 мнения
  • От:Габрово
  • БИ:Киокушин ,Кик-бокс

Публикувано: 11 септември 2008 - 10:31

Форум "свобода на словото" а пак ще се трие?????
Направи го изобщо без модераторска намеса, за да има слисъл тази идея!

#3 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Самоотбрана с интелект

Публикувано: 11 септември 2008 - 10:42

Форум "свобода на словото" а пак ще се трие?????
Направи го изобщо без модераторска намеса, за да има слисъл тази идея!

Не четеш ли? Написано е кога ще се трие. Мнения в стил - "модераторите са тъпи копелета" ще си стоят, мнения в стил "Циганите на сапун" и "На майка ти у..." ще се трият. Какво не разбра?
НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#4 Andy

Andy

Десперадо

• Дао
  • 287 мнения

Публикувано: 11 септември 2008 - 10:49

Не четеш ли? Написано е кога ще се трие. Мнения в стил - "модераторите са тъпи копелета" ще си стоят, мнения в стил "Циганите на сапун" и "На майка ти у..." ще се трият. Какво не разбра?

Всичко си разбрах аз! Но:
ЩОМ СЕ ТРИЕ-НЯМА СВОБОДА НА СЛОВОТО!!!
Или форима се казва "свобода на словото" и там да не припарва модератор.
Или пак си триете но прекръщавате форима примерно на : "тука трием по-малко" или "тука си вършим съвестно работата" или "форум на безпристрастните модератори" или " Вие си пишеше-а пък ние ще видим"

#5 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения

Публикувано: 11 септември 2008 - 11:06

Всяка свобода има някакви разумни граници, иначе става свободия.
Модераторите ще припарваме, защото инак няма да има свобода на словото и за нас - нали не искаш освен цензура да има и дискриминация :wink:
НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#6 Andy

Andy

Десперадо

• Дао
  • 287 мнения

Публикувано: 11 септември 2008 - 11:18

Модераторите ще припарваме, защото инак няма да има свобода на словото и за нас - нали не искаш освен цензура да има и дискриминация :wink:

Абе правете си каквото си знаете, то и без друго така ще стане.
Иначе ако зависеше от мен, на вас модераторите такава дискриманиция щях да ви дам..........

#7 North

North

Злобар

• Идващи Отвъд
  • 545 мнения
  • От:Някъде в пространството
  • БИ:300 метра спринт.. ама напит!

Публикувано: 11 септември 2008 - 11:24

Иначе ако зависеше от мен, на вас модераторите такава дискриманиция щях да ви дам..........

Но не зависи. Всички търсим идеалната среда но.. Тя не намира всички :) Ти всъщност как ги виждаш нещата, как би трябвало да изглежда форума?
По-добре мъртъв пич отколкото жив педал!

#8 arlovski

arlovski

Gerard Marcellus

• Дао
  • 914 мнения

Публикувано: 11 септември 2008 - 11:26

Че тя дискриминацията е правите най-вече вие :!: А как може да я няма, като не всички сме равни и не всички имаме еднакви права :confused: Рабира се, че трябва да се контролира и това псевдосвободно местенце, но дайте личен пример с какъв тон да се дискутира, като се уважава личността на човека без значение от мнението му и личните му недостатъци, а не за модератора всичко е разрешено от обида и унижение до гавра с потребителя, а за нас 'Кучето скача според тоягата', а тоягата е в модераторта. Не ми отговаряй, няма смисъл, не ми се спори, а е и глупаво се доказва нещо фрапантно :)

Това мнение е редактирано от arlovski: 11 септември 2008 - 11:29

На бойното поле човек често бива герой от кипенето на кръвта в него, в повратите на живота може да бъде герой само от величието на душата. Доблестният мъж, който е оставил попрището на воинските подвизи, приковава на плуг или рало стоманения си меч...

#9 wakidzashi

wakidzashi
  • Mодератори
  • 1134 мнения
  • От:Меча Поляна
  • БИ:Патара патара.

Публикувано: 11 септември 2008 - 12:43

Анди , ти си жалък.
Прас по сурята!
МОДЕРАТОРСКИ ПРОИЗВОЛ!!!
W.A.K.I.D.Z.A.S.H.I.: Wireless Artificial Knight Intended for Dangerous Zoology, Accurate Sabotage and Hazardous Infiltration

#10 сап4ето

сап4ето

Хищник

• Дао
  • 1001 мнения
  • От:ПРЕОБЛАДАВАМ НА МЕСТА
  • БИ:ММА

Публикувано: 11 септември 2008 - 12:53

Ае,
пак се почна :D ;D
http://fight-journal.blogspot.com/ -страница пълна със статии за бойци и видове бойни изкуства

"НЕ Е СМЕЛ ТОЗИ ЧОВЕК,КОЙТО ТЪРСИ ПОСТОЯННО ОПАСНОСТТА"!!!

#11 Andy

Andy

Десперадо

• Дао
  • 287 мнения

Публикувано: 11 септември 2008 - 13:07

Но не зависи. Всички търсим идеалната среда но.. Тя не намира всички :) Ти всъщност как ги виждаш нещата, как би трябвало да изглежда форума?

Няма как да не ти отговоря/въпреки че не ми се пише изобщо/ много отдавна никой не ми е задавал токлова смислен въпрос.

Хората влизат в подобни форуми за да обсъждат събития,за да дискутират по даден предмет,наука,спорт,тенденция,мода. Да правят дебати върху спорни въпроси или такива с повече от едно значение. На такива места хората имат възможност да изкажат мнението си по любима тема, да поговорят за хобито си, да обменят информация, опит,знания.Да получат информация. Когато в сверата на любимото ни занимание се случи нещо, то почти винаги за случката има разностранни мнения и оценки.Нормално е хората да спорят излагайки своите аргументи.Когато някой работи с хора, организира ги,ръководи ги, учи ги, нормално е хората да му казват когато е сгрешил в нещо или когато е направил нещо добро.Всичко това се нарича дискусия,или вербална комуникация, или социално общуване.И всичко това е нормално. Може да има остра критика.Може да има несъгласие.Може да има изнасяне на скрити факти.Може да има съмнение в казаното от някого или направо обвинението му в лъжа.Нормално е.
Модераторът не е нравствен полицай.Модераторът не е редактор.Модераторът не е издател.Модераторът не трябва да налага цензура.Модераторът не трябва да трие теми, или в най-лошият случай да го прави в краен случай.
Модератор осначава посредник.Посредникът подпомага контактите, общуването между два индивида,две организации,две вещества. Посредникът напъдства и подпомага двете страни за запазване на добрият тон и възпитано общуване.Но ако модераторът изтрие дадена тема, то той ПРЕКЪСВА общуването.То той се явява вече не модератор/посредник/ при общуването, а се превръща в терминатор или унищожител на общуването.Почти не съществува тема която да бъде изтрита.Ако съществува в нея обидна дума като "педал" например, достатъчно е тя да бъде редактирана в "*****" или в "п****". Но дискусията,спорът да си остане.Това че съществува спор не е страшно.
В какво е вашета грешка.Или да го нарека -вина за усбийството на свободата в сайта.Или вашата некомпетемтна работа като модератори.
На първо място 18 000 изтрити теми е малко множко не мислите ли? Това само по себе си е дива цензура.
Като модератори вие /малката буква не е правописна грешка/ не съдействате за по-доброто общуване и добрата атмосвера при разискване на спорни въпроси, вие направо ги решавате, като ги приключвате без съгласието на двете страни.Действате със силови методи,нещо което не е в арсенала на модератора.
Триете безогледно всеки спор възникнал на тези страници, където някой би желал да изкаже мнението си за даден човек или организация, с мотивите че се спират нападките срещу федерации и тям подибни.
Пристрастни сте.Ако мнението на някой е различно от вашето, то неизменно вие заемате страната на опонента му.
Прекалено се възгордявате от факта че сте модератори и много ви се иска хората да ви забелязват и едва ли не да се съобразяват с вас. Добрият модератор е незабележим.
Изживявате се на виртуална полиция, на хора които са над другите, каквито не сте. Човек може да си помисли че нямате други радости и постижения в живота и съществуването ви като модератори осмисля цивота ви.

И накрая ще си позволя един съвет : Винаги помнете че светът не се върти около вас.Малко скромност не е излишна.Всушай се в думите на другия и чуй посланието в тях.

Казвам ти тези неща базирайки се на опита си като модератор в други сайтове.Като вписан медиатор в Министерството на правосъдието където посреднича в извънсъдебни спорове. А колкото до ДаоБГ бях модератор в него много преди всички вие изобщо да знаете че съществува, но престанах да бъда такъв само защото немога да си мълча,защото обичам правдата и справедливостта, мразя интригантството,мразя подлизурството и съм горд човек.

Поздрави

#12 arlovski

arlovski

Gerard Marcellus

• Дао
  • 914 мнения

Публикувано: 11 септември 2008 - 13:09

Ае,
пак се почна :D ;D

Но, кервана си върви :up:
На бойното поле човек често бива герой от кипенето на кръвта в него, в повратите на живота може да бъде герой само от величието на душата. Доблестният мъж, който е оставил попрището на воинските подвизи, приковава на плуг или рало стоманения си меч...

#13 wakidzashi

wakidzashi
  • Mодератори
  • 1134 мнения

Публикувано: 11 септември 2008 - 13:10

Няма как да не ти отговоря/въпреки че не ми се пише изобщо/ много отдавна никой не ми е задавал токлова смислен въпрос.

Хората влизат в подобни форуми за да обсъждат събития,за да дискутират по даден предмет,наука,спорт,тенденция,мода. Да правят дебати върху спорни въпроси или такива с повече от едно значение. На такива места хората имат възможност да изкажат мнението си по любима тема, да поговорят за хобито си, да обменят информация, опит,знания.Да получат информация. Когато в сверата на любимото ни занимание се случи нещо, то почти винаги за случката има разностранни мнения и оценки.Нормално е хората да спорят излагайки своите аргументи.Когато някой работи с хора, организира ги,ръководи ги, учи ги, нормално е хората да му казват когато е сгрешил в нещо или когато е направил нещо добро.Всичко това се нарича дискусия,или вербална комуникация, или социално общуване.И всичко това е нормално. Може да има остра критика.Може да има несъгласие.Може да има изнасяне на скрити факти.Може да има съмнение в казаното от някого или направо обвинението му в лъжа.Нормално е.
Модераторът не е нравствен полицай.Модераторът не е редактор.Модераторът не е издател.Модераторът не трябва да налага цензура.Модераторът не трябва да трие теми, или в най-лошият случай да го прави в краен случай.
Модератор осначава посредник.Посредникът подпомага контактите, общуването между два индивида,две организации,две вещества. Посредникът напъдства и подпомага двете страни за запазване на добрият тон и възпитано общуване.Но ако модераторът изтрие дадена тема, то той ПРЕКЪСВА общуването.То той се явява вече не модератор/посредник/ при общуването, а се превръща в терминатор или унищожител на общуването.Почти не съществува тема която да бъде изтрита.Ако съществува в нея обидна дума като "педал" например, достатъчно е тя да бъде редактирана в "*****" или в "п****". Но дискусията,спорът да си остане.Това че съществува спор не е страшно.
В какво е вашета грешка.Или да го нарека -вина за усбийството на свободата в сайта.Или вашата некомпетемтна работа като модератори.
На първо място 18 000 изтрити теми е малко множко не мислите ли? Това само по себе си е дива цензура.
Като модератори вие /малката буква не е правописна грешка/ не съдействате за по-доброто общуване и добрата атмосвера при разискване на спорни въпроси, вие направо ги решавате, като ги приключвате без съгласието на двете страни.Действате със силови методи,нещо което не е в арсенала на модератора.
Триете безогледно всеки спор възникнал на тези страници, където някой би желал да изкаже мнението си за даден човек или организация, с мотивите че се спират нападките срещу федерации и тям подибни.
Пристрастни сте.Ако мнението на някой е различно от вашето, то неизменно вие заемате страната на опонента му.
Прекалено се възгордявате от факта че сте модератори и много ви се иска хората да ви забелязват и едва ли не да се съобразяват с вас. Добрият модератор е незабележим.
Изживявате се на виртуална полиция, на хора които са над другите, каквито не сте. Човек може да си помисли че нямате други радости и постижения в живота и съществуването ви като модератори осмисля цивота ви.

И накрая ще си позволя един съвет : Винаги помнете че светът не се върти около вас.Малко скромност не е излишна.Всушай се в думите на другия и чуй посланието в тях.

Казвам ти тези неща базирайки се на опита си като модератор в други сайтове.Като вписан медиатор в Министерството на правосъдието където посреднича в извънсъдебни спорове. А колкото до ДаоБГ бях модератор в него много преди всички вие изобщо да знаете че съществува, но престанах да бъда такъв само защото немога да си мълча,защото обичам правдата и справедливостта, мразя интригантството,мразя подлизурството и съм горд човек.

Поздрави

Ето това е приказка на истински скромен човек , евала! ;D
Прас по сурята!
МОДЕРАТОРСКИ ПРОИЗВОЛ!!!
W.A.K.I.D.Z.A.S.H.I.: Wireless Artificial Knight Intended for Dangerous Zoology, Accurate Sabotage and Hazardous Infiltration

#14 Andy

Andy

Десперадо

• Дао
  • 287 мнения

Публикувано: 11 септември 2008 - 13:12

Анди , ти си жалък.

И защо така мислиш?

#15 wakidzashi

wakidzashi
  • Mодератори
  • 1134 мнения

Публикувано: 11 септември 2008 - 13:17

И защо така мислиш?

Защото освен рев и вайкане от теб друго тук не съм прочел. А , да , забравих и вечният онеправдан.
Прас по сурята!
МОДЕРАТОРСКИ ПРОИЗВОЛ!!!

#16 North

North

Злобар

• Идващи Отвъд
  • 545 мнения
  • От:Някъде в пространството
  • БИ:300 метра спринт.. ама напит!

Публикувано: 11 септември 2008 - 13:38

Благодаря, че сподели гледната си точка. Ще продължа простичко и кратко - така както аз виждам нещата.
По съвсем разбираеми причини форума има правила. Това, което не е описано в правилата и поражда прецеденти се решава колективно от екипа, който е достатъчно разнообразен като личности, но не чак толкова достатъчно за да бъдат всички доволни (това за мен е невъзможно).
Любимият ми пример с кръчмите - ако аз лично, не харесвам персонала, управителя, менюто и музиката на някоя кръчма - просто не я посещавам.
В крайна сметка, с тоя лош модераторски екип сайта съществува вече 6 навършени години, че даже и се развива :)
Това е моето мнение.
Поздрави.
По-добре мъртъв пич отколкото жив педал!

#17 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения

Публикувано: 11 септември 2008 - 13:47

Че тя дискриминацията е правите най-вече вие :!: А как може да я няма, като не всички сме равни и не всички имаме еднакви права :confused: Рабира се, че трябва да се контролира и това псевдосвободно местенце, но дайте личен пример с какъв тон да се дискутира, като се уважава личността на човека без значение от мнението му и личните му недостатъци, а не за модератора всичко е разрешено от обида и унижение до гавра с потребителя, а за нас 'Кучето скача според тоягата', а тоягата е в модераторта. Не ми отговаряй, няма смисъл, не ми се спори, а е и глупаво се доказва нещо фрапантно :)

Ти пък от какво се жалваш? Нещо конкретно ли имаш против някой или така да се намираш на работа го правиш? Виждаш половината от нещата. В свободния форум ще видиш и другата половина, когато започне да функционира. Вече кой къде ще пише сам ще избере.
НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#18 фенка

фенка

хищник от нов вид

• Дао
  • 925 мнения
  • От:Пловдив
  • БИ:бой с пазарска чанта

Публикувано: 11 септември 2008 - 13:50

Поздрави

Лелеееее и това като не ти се пише :D Не искам и да си помисля ако ти дойде музата кво ще се случи.
Аз се отказвам ,немам толкова нерви за тебе,честно ;D
Фенка на Ники!
И сме по-красиви и сме по-добри!

#19 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 11 септември 2008 - 14:13

Аз предлагам една много демократична и полезна комбинация: МОДЕРАТОРИТЕ НА САПУН!!!..... :wooow: Всички ще са доволни, че накрая ще има с какво да се измият след жегите! :up:

#20 wakidzashi

wakidzashi
  • Mодератори
  • 1134 мнения

Публикувано: 11 септември 2008 - 14:27

Аз предлагам една много демократична и полезна комбинация: МОДЕРАТОРИТЕ НА САПУН!!!..... :wooow: Всички ще са доволни, че накрая ще има с какво да се измият след жегите! :up:

Дока , а модераторите с какво ще се мият? И това ако е демокрация..... :(
Прас по сурята!
МОДЕРАТОРСКИ ПРОИЗВОЛ!!!