Към съдържанието

- - - - -

Хранене в Бойните Изкуства

• Please log in to reply
В темата има 35 мнения

#21 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 18 октомври 2008 - 10:55

Интервюто на Лазар (Тай) и екшъна в парка и фитнеса са станали малко по-дълги от предивденото и за това при монтажа с режисьора решихме да ги прехвърлим в 4-то предаване на "Силата на Духа" (телевизия VTV), за да излезнат повече неща; тъкмо ще се съчетае по-добре с рубриката "Животът в школите" - Разширен репортаж от открития Балкански шампионат по Кудо в гр. Стара Загора (очаквайте интересен екшън, остроконтактни двубои и уникално интервю лично с грандмайстор Азума и президента на българския клон Господин Грозев Бабамов)!

#22 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 24 октомври 2008 - 20:12

Айде някой да го запише това утре, че мен няма да ме има в цивилизацията :up:

#23 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 26 октомври 2008 - 21:33

Последно, никой ли не го записа? :huh:

#24 pouh_

pouh_
  • Гости

Публикувано: 26 октомври 2008 - 22:27

Последно, никой ли не го записа? :huh:

Силата на духа (излъчено на 18.10.2008)

Силата на духа (излъчено на 25.10.2008)

:wink:

P.S. Ще се постарая да си държа машината включена максимално дълго докато ги изтегли и някой друг, че за сега съм единствен сийдър :)

#25 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 27 октомври 2008 - 09:13

Силата на духа (излъчено на 18.10.2008)

Силата на духа (излъчено на 25.10.2008)

:wink:

P.S. Ще се постарая да си държа машината включена максимално дълго докато ги изтегли и някой друг, че за сега съм единствен сийдър :)

Благодаря :up:

#26 Cvetomir_

Cvetomir_
  • Гости

Публикувано: 28 януари 2009 - 18:59

Здравейте тъи като смятам да тренирам кик бокс както казах във темата: Разговори за кик бокс или нещо такова трябва ли да кача килограми сега съм 43 килограма 152 см висок чакам професионалното ви мнение :)

#27 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 28 януари 2009 - 19:08

Здравейте тъи като смятам да тренирам кик бокс както казах във темата: Разговори за кик бокс или нещо такова трябва ли да кача килограми сега съм 43 килограма 152 см висок чакам професионалното ви мнение :)

Килограмите, които в момента носиш върху себе си са основно 2 вида:
- активно тегло (мускули, стави, кости, сухожилия, кръв ... )
- пасивно тегло (мазнини)

Добре е първото да бъде много, а второто - минимално.

Какво е добре да бъде теглото ти? Зависи то 2 неща:
- здравословна гледна точка
- зависи от целите

Като номер 1 е здравето, но понякога целите могат да противоречат.

поздрави

#28 kickboxing_BG_

kickboxing_BG_
  • Гости

Публикувано: 02 април 2009 - 17:15

Тренирам муай-тай 4-5 пъти в седмицата и един път щанги кръгово.Отскоро съм минал на НВД,искам да поизчистя малко.Но така някак си не ми остава много сила и енергия за тренировките.Проблем ли е ако 2-3 часа преди тренировка хапвам храни богати на въглехидрати за да имам повече енергия?Благодаря предварително!

Поздрави! :)

#29 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 03 април 2009 - 08:10

Тренирам муай-тай 4-5 пъти в седмицата и един път щанги кръгово.Отскоро съм минал на НВД,искам да поизчистя малко.Но така някак си не ми остава много сила и енергия за тренировките.Проблем ли е ако 2-3 часа преди тренировка хапвам храни богати на въглехидрати за да имам повече енергия?Благодаря предварително!

Поздрави! :)

Липста на енергия в общия случай се свързва с:
- недостатъчно време за адаптация към този тип хранене
- твърде нисък калориен прием
- недостатъчен прием на мазнини

За да имаш енергия при ниско-въглехидратно хранене, е важно то да бъде високо-мазнинно, понеже протеинът не е добър източник на енергия, а при ниският прием на въглехдирати - мазнините са единственият добър източник на енергия.

Така че ако:
- си имал достатъчно време да се адаптираш (т.е. поне 10-14 дни)
- приемаш достатъчно калории
- приемаш достатъчно количество мазнини

то е твърде вероятно в дните с тренирова да имаш нужда от по-висок прием на въглехидрати поради спецификата на спортовете, които практикуваш. А именно - тренировките ти са яко силова издръжливост. :)

Което ще рече - в дните с тренировка може да си направиш едно богато на въглехидрати хранене, но собственият ми опит и наблюдения сочат, че подходящото време е около 4-5 часа преди тренировка поне.

поздрави и пиши какъв е резултатът :up:

#30 стузи_

стузи_
  • Гости

Публикувано: 08 юли 2009 - 12:33

Моля, нека някой сийдне торентите на излъчените предавания! :sad2:

#31 ivansemkov88_

ivansemkov88_
  • Гости

Публикувано: 04 юни 2011 - 11:22

Основната вреда на бялата захар , е че изсмуква като спомпа калция от костите и ги прави трошливи и податливи на остеопороза!После иде диабета и т.н.....:angrrr: :confused: :wooow:

Здравейте и аз не успях да изтегля предаването. Но този коментар относно захарта ме уплаши направо. Дядо ми почина от диабет, някой мой роднини казват, че се предавало по наследство и т.н. Бихте ли ме светнали накратко по въпроса за захарта, по-добре ли е да се консумира кафява захар? Благодаря Ви :scratch_one-s_head:

#32 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Самоотбрана с интелект

Публикувано: 04 юни 2011 - 12:04

Кафявата захар, стига да не е менте е за предпочитане. А най-добре да я заместиш с мед и плодове, ако не можеш да я спреш. И избягвай продуктите, на които пише БЕЗ захар, защото обикновено заместителят и е още по-гаден :)
НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#33 ivansemkov88_

ivansemkov88_
  • Гости

Публикувано: 04 юни 2011 - 16:26

Кафявата захар, стига да не е менте е за предпочитане. А най-добре да я заместиш с мед и плодове, ако не можеш да я спреш. И избягвай продуктите, на които пише БЕЗ захар, защото обикновено заместителят и е още по-гаден :)

Благодаря Dart. Ще си купя още утре кафява захар да я пробвам. А през това време а и след това ще похапвам ягоди, поне това има :)

#34 FiRE

FiRE
  • Дао
  • 182 мнения
  • От:Монтана\Велико Търново
  • БИ:Киокушинкай

Публикувано: 07 юни 2011 - 21:12

Ще моеж ли малко сийд за торентите? :)

#35 berchev03308_

berchev03308_
  • Гости

Публикувано: 11 юни 2011 - 08:29

Ще моеж ли малко сийд за торентите? :)

и аз се опитвам да го сваля, до момента неуспешно :smile2:

#36 The Ghost_

The Ghost_
  • Гости

Публикувано: 06 август 2011 - 14:30

Питане към Тай:

Храня се по описаните от теб методи ( накратко казано месо , яйца и зехтин и растителни мазнини) , две неща ме сдухват и бих чул мнение. ЧЕл съм (някъде и не мога да преценя по себе си), че животинската мазнина , не вдигнеш ли 38 градуса не се разгражда и отива в подкожна-вярно или мит?

Зареждам на 10 дена - предпочитам да не зареждам и зареждането ми е най-противния ден , който накратко е ориз чист без нищо и белтъчините на половина, малко сладко от буркан и малко овесени ядки ( за овесените ядки знам че не им се кефиш и не споря ,но при мен наистина действат добре). Честно казано бих се чувствал много по - добре акоп може без ден за зареждане и единствената причина поради която го правя е, че много ме е страх да не ми залинее жлезата и да намалее драстично собственото производство на инсулин.

Ще бъда благодарен ако ми отговориш, поздрави!