Към съдържанието

София - тренировки: къде, какво, кога и колко?

• Please log in to reply
В темата има 88 мнения

#1 Kontra_

Kontra_
  • Гости

Публикувано: 21 октомври 2003 - 03:33

От София съм. Търся читави тренировки по нещо в понеделник , сряда и петък вечер. Нямам никакво отношение към бойно изкуство и стил - ако ще и балет да играя - важно ми е само да има яко блъскане и много разтягане. Ако случайно шефът е пич по душа ще мърдам с уши максимално жизнерадостно. Ако па освен пич по душа е и човек скромен , дето не иска майка си и баща си на месец тогава вече изпедерастявам и направо ше го заобичам. :)

#2 Gajdin

Gajdin

Shinkyokushin

• Дао
  • 374 мнения
  • От:София
  • БИ:Shinkyokushin

Публикувано: 21 октомври 2003 - 07:58

Kakvo znachi "qko trenirane" spored teb?
Za raztqgane se seshtam...
We will make a man of you or kill you trying. Maybe both.

#3 Kontra_

Kontra_
  • Гости

Публикувано: 21 октомври 2003 - 12:18

да има поне прилично тежко физическо натоварване
кажи го тва , дет се сещаш
ако ще и таекуон-до да е - ако разтягат като хората и е тия дни съвсем става

#4 Gajdin

Gajdin

Shinkyokushin

• Дао
  • 374 мнения

Публикувано: 21 октомври 2003 - 13:11

Vij, az moga da ti preporycham Kyokushin ili Aikido. Znam pone dva chitavi cluba po vtoroto, deto natovarvaneto e qko - padni/stani 200 pyti na trenirovka, pyk kojto iska da plqmpa za "jensko" bojno izkustvo, etc.
Kyokushin - trudno mi e da ti preporycham chitav club v Sofia. Mojesh da probvash s "Forta" na bazata CSKA na 4ti km, ama si e malko toto - dne s mojesh da sluchish na hubava trenirovka, a utre da te razocharovat...

A i pri dvete nqma da namerish raztqgane. No pyk to raztqganeto kato cqlo si e samostoqtelna rabota - samo trqbva da usvoish metodikata - zagrqvka, koe sled koe i po kolko. Kato pribavish i hranene - moje i da izleze neshto :)

Inache, ako imah vreme, az bih opitala s Kendo, pri Kobaqshi sensei v Mladost. Ama ne moje vsichko :(

Uspeh!

#5 red dragon_

red dragon_
  • Гости

Публикувано: 21 октомври 2003 - 13:56

Ами тренировките по кендо са в тия дни, физическото натоварва постепенно става доста голямо, особено когато сложиш екип. Натоварват се всички мускули, без тези на корема, ако искаш плочки там, ще трябва да ходиш и на фитнес :D . Има много движение и се постига много добра издръжливост.

#6 Kontra_

Kontra_
  • Гости

Публикувано: 21 октомври 2003 - 15:36

red dragon , благодаря за изчерпателното инфо
доста съм сигурен , че кендо няма да ми свърши работа от гледна точка на якото блъскане , а още по-малко на многото разтягане , на което държа
но па на едно републиканско видях кво прави вашия човек Адаш Арабаджийски и не че самото правене ми хвана окото , ама някак си . . . как да кажа . . . човекът си имаше излъчване
та в интерес на истината се чудя да го ебъ - много ми е удобно и като място , и като дни и се чудя дали ми се занимава с нещо , дето е по-.. като за душата :) и от мойте си индианщини за нищо не ми трябва , ма па има голяма теория да е интересно и при читав тренер
тва което ше направя е първо да проверя как са всекви каратистчета , таекуондистчета & сие (разтягащи субекти) , дето са ми горе-долу наблизо и в удобни дни - от тая вечер тръгвам , са се спасих от лекции , та в 7 да отида на тренировка на едни каратистки пичове от Младост - и ако от тях не намеря нищо подходящо (щото да го ебъ разтягането верно ми е мноо важно) вече ше ви дойда и на вас на гости дали видя дали па кендо нема да ми хване душата

Gajdin , е те такова нещо е баш за проста душа като мене - "легни , стани" 200 пъти и после да знаеш , дет се вика ... да знаеш , че нещо си правил :)
ма трябва да има и разтягане да го ебъ - иначе много грубо се спаружва работата и човек набива по посока на . . . бичме на два крака
между другото преди 6-7 год. . . . май . . . бях в любимата на половина София :) зала в Дианабад (дет е център по нещо си и има кво ли не) във връзка с едни други тренировки и тогава там имаше некви айкидо-вски субекти , дето не знам дали са същите айкидо-вски субекти , дет са пак/още са си там , ама мисълта ми е , че . . . не знам как тъй ставаше , ама всеки път като влизах , докато не са свършили - тия пичове все лицеви опори правеха :))
бил съм в КК (или па СК - ба ли го) "Форта" и бех почти максимално доволен как са работите там
въпреки , че по принцип техния с нашия стил мнооо се уважаваме , то киокушинкайците ич не са ми на душата не за друго , а щото брутално твърдо си вЕрват , че освен техното друго слънце нема и затуй като цяло са съвсем финно по-надути копелета от академичния минимум
но
хората на Кольо Благоев бяха изключително точни , а па самият Кольо Благоев е много читав човек , дето яко си разбира от работата
а па и залата им е доста готина
а па и месечната такса им е брутално ниска
но
за съжаление . . . и те както и мойте хора са баш във вторник , четвъртък и събота
sad , but true :(
кажи кво имаше предвид като каза "за разтягане се сещам" ?
де тва и кога , и къде ?
щото всъщност баш тва ми е най-важното
то верно , че за невероятно прочуващи резултати си требе преди всичко човек сам да се такова
ма
ако бех такъв субект , дет не го мързи за идейни самоинициативи - изобщо немаше да питам
а па и без тва по двойки се разтяга най-готино

#7 Gajdin

Gajdin

Shinkyokushin

• Дао
  • 374 мнения

Публикувано: 21 октомври 2003 - 16:18

Slsh s'q k'vo, ma'ni tova "da go eby", che me drazni, a? Biva li?

Da, v Dianabad se pomeshtava taka nar. "Centralen club Georgi Ivanov", chlen na BAF /ne, ne e kinolojka izlojba a Bulagarian Aikido Federation/. Znaesh gi kyde sa, probvaj, moje da ti haresa.
Pak tam, chuh. rano utrom 07.15 imalo Judo i to go vodel nekakyv Japanec, deto pravel inache neshto druga tuka /vervam mu/. Ta ako iskash neshto tvyrdo - Judo si e variant. No tova go chuh - ne sym hodila.
I pak tam, samo che kato slezesh po stylbite nadolu, mejdu 17 i 21 h shte namerish club "Rondia" na Michail Simov - karate-do, kyokushin, box, kick-bpx, borba - a be ne go znam s kakvo ne se e zanimaval. Ta tam hem ima fitness, hem box i kick-box. I se mlatqt qko, taka che pomisli si...

V baletnoto uchilishte /do zavod Electronika, blizo do krystovishteto na "Slatinska" i mai "Shipchenski prohod" se vodi taq, deto se dviji tramvaj 20 po neq/ ima edin club po Aikido, ne go pomnq kak tochno se kazvashe, no instructoryt se kazva Dobri i ima mnogo interesen podhod - qko e. Az lichno sym izlizala na 4 kraka ot tam, a se zanimavam s kyokushin ot 1991g. - vse pak malko ili mnogo daqnq :))) Ta te sa tam, na chetvyrtiq etaj, v Ponedelnik Srqda i Petyk, q ot 19, q ot 19.30 h.

Raztqgane - nqma griji za po dvojki. To si e po-dobre, nqkoi uprajneniq prakticheski ne moje da se pravqt samostoqtelno, a i az imam nujda. Dnes zyrnah v knijarnichkata do McDonalds na ygyla na Alabin i Vitoshka /vednaga do vhoda na ygyla e vretata na knijarnichkata, ima mnogo ruska literatura, i naj-veche takaa za Boini izkustva/ edna knijka za raztqganeto v Boinite izkustva. Beshe q pisal nqkakyv koreec, no kato q razgledah mi izglejdashe chitava. A i cenata si beshe napravo "kosmicheska" 7 BGL!!! Ta moje utre da orskocha da si q zakupq, ako mi se otvori vyzmojnost...

Uspeh v izbora!

#8 Onq

Onq
  • Дао
  • 2002 мнения
  • От:на майната си...
  • БИ:ГСБ

Публикувано: 22 октомври 2003 - 00:18

Бегай в ИМАСТИ,на граплинга.И ше те разтягат,и ше те кършат,и редовен спаринг ше имаш,и ...кво друго ти трябваше?...Дагее... :D

#9 ISTORIK

ISTORIK

Guardian of Time

• Дао
  • 612 мнения
  • От:гр. Пловдив
  • БИ:ju jutsu, karate, nin jutsu...

Публикувано: 30 март 2004 - 21:20

"Търся си място под слънцето...
Дайте ми акъл на кво да се запиша!"

На плаж!
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

#10 Kontra_

Kontra_
  • Гости

Публикувано: 31 март 2004 - 10:14

"Търся си място под слънцето...
Дайте ми акъл на кво да се запиша!"

На плаж!

много идейно, максимално направо
и все пак ... въпреки че мъдрите ти слова са наистина покъртителни от гледна точка на своя проникновен умисъл и почти иновативни по размазващ хумористичен замисъл ... аджеба, струваше ли си да бозиш темата, дето беше умряла преди 5 месеца ?

здраве да е, лошо нема :)

като тъй и тъй отворихме приказка - искам да кажа, че макар и за момента да съм си намерил що-годе сносно място на плажа все още ще съм благодарен за некво прилично инфо по темата - читави тренировки нейде из София
малко по-конкретно - доста ще се изкефя ако някой знае готин клуб по бокс
евентуално координати на "Септември"
който се сеща за нещо , моля да пише

#11 mi6o_

mi6o_
  • Гости

Публикувано: 25 април 2004 - 02:05

Здрасти Kontra. Сештам се за яко трениране - ходя на такива тренировки. Занимавам се с уин чун и ескрима, главно.
Само че, търенирам Събота и Неделя, от 17.00 часа, в Борисовата Градина близо до Братската могила. Ако все пак се интере-
суваш, заповядай - всеки е добре дошъл!

#12 Kontra_

Kontra_
  • Гости

Публикувано: 28 април 2004 - 22:39

оправих се - намерих де да ходя поне колко ептем да не провеся шкембето, благодаря на всички

#13 Foctobar

Foctobar

Нов участник

• Дао
  • 17 мнения
  • БИ:малко Айкидо
  • Предишен прякор: loeg

Публикувано: 10 юли 2004 - 17:10

Искам да се запиша на нещо през лятото, а като започне семестърът, може да продължа, ако не пречи на лекциите. Относно предишен опит - тренирал съм само Айкидо известно време, много го обичам, мисля да продължа да го тренирам, но сега искам да запиша нещо по-така, нещо по-комплексно - в смисъл, да включва различни удари и по-комплексна физическа подготовка. Повече разтягане, тъй като не се имам за особено разтегнат, имам предвид основно краката:) Искаше ми се да тренирам муай-тай, но тъй като в София явно няма, ще трябва нещо друго. Кик-бокс или Джийт Кун До може би ще ми свърши работа? Нямам намерение да се бия, не ми трябва и да ме бият. Искам го за физическа култура, ако мога така да се изразя. Нали не е задължителен спарингът?
Както споменах, аз съм от София, живея в Люлин, така че ако тренировките са наблизо, е голям плюс за мен (или пък се стига по-бързо - има места в Люлин, до които стигам по-бавно, отколкото до центъра :rolleyes:)
Не държа на бързи резултати; четейки различни статии и мнения видях много интересни БИ, но нито знам къде, нито условията (цени, методика, какво се изисква...). В момента не знам накъде да се насоча. Ако можете да ме посъветвате какво и къде, ще съм признателен!

#14 NECROSSUMUS EX MORTEM

NECROSSUMUS EX MORTEM

друсан некромант в собствен сос

• Дао
  • 104 мнения
  • БИ:kung-fu

Публикувано: 10 юли 2004 - 17:57

като гледам какво изискваш ,ако бях на твое място бих избрал или таекоуондо или капоейра.
таекуондо се намира под път и над път ,а капоейра май само на едно място в София,но определено трябва да прочетеш повече мнения.
ом крам парамбрахмане намаха
...Смърт и Разложение!!!
хахахахахаааааахахахахахааа!

#15 Yun_

Yun_
  • Гости

Публикувано: 10 юли 2004 - 19:46

Капоейрата отговаря на някои от условията, но залата се намира до НДК и от и до Люлин ще си е цяло пътешествие - 3 дена път с камили :sunny: Все пак може да погледнеш на тук ако те интересува.
А по Джииткуондо има група в Люлин. Виж този сайт за повече информация.
За айкидо и кикбокс виж из връзките на форума, почти съм сигурен, че има такива групи в Люлин.

#16 Hahahaha_

Hahahaha_
  • Гости

Публикувано: 10 юли 2004 - 22:01

Може да се запишеш на шотокан карате. Мисля, че отговаря на всичките ти условия.

да включва различни удари и по-комплексна физическа подготовка

Има достаразлични удари с крака и ръзе и съответно физическата подготовка включва и горната и долната част от тялото.

Повече разтягане, тъй като не се имам за особено разтегнат, имам предвид основно краката

Това също го има, заради ударите с крака.

Нямам намерение да се бия, не ми трябва и да ме бият. Искам го за физическа култура, ако мога така да се изразя. Нали не е задължителен спарингът?

Тук шотокана много ще ти пасне, защото просто казано "няма много бой". Традизионният шотокан е семи-контакт и ударите се спират преди противника - в главата без да го докоснат, в тялото с лек допир. Спарингът обаче е задължителен, малко са бойните изкуства където не е(при кик бокса май също е задължителен, но може би си зависи и от треньора...не съм сигурен).

Къде има шотокан не знам, но в София мисля, че със сигурност има...
А иначе, може да се запишеш и на някой друг вид семи-контакт карате, или на таекwондо; капоеира също става. Аз говоря за шотокан, защото това съм тренирал най дълго време, пък ми изглежда, че ще ти пасне добре.

Поздрави

#17 Stan_

Stan_
  • Гости

Публикувано: 11 юли 2004 - 06:26

Yun, аве туй капоеирата изглежда супер интересно, ама и много трудно. :) Капоеиристите слаби, дребни и отскокливи ли са (не мога да си представя 90-100 кг билдър да прави цигaнски колелета :clown: ). За колко време задобряваш - сигурно зa около 10 години.

Loeq, аве как хем си търсил муаи таи, хем пак да няма много бои? Малко звучи като футбол без топка... :confused:

#18 Topalski

Topalski
  • Кик-бокс
  • 1539 мнения

Публикувано: 11 юли 2004 - 06:48

loeg, не знам дали мога да ти помогна но това е което мога да ти кайа:
на Драган Цанков 2 във стария салон на ВИАС се помещават два клуба които обаче са си като един! Таекуон-до I.T.F. АБЦклуб и кик-бокс клуб Fight! в АБЦ треньори са Красимир Гергинов V дан ако не е станал вече 6 и майстор Ким Унг Чоу VIII dan! във Fight треньор е Палми Ранчев!
Когато има мърша тигърът стои гладен!

#19 Yun_

Yun_
  • Гости

Публикувано: 11 юли 2004 - 12:30

Yun, аве туй капоеирата изглежда супер интересно, ама и много трудно.  :) Капоеиристите слаби, дребни и отскокливи ли са (не мога да си представя 90-100 кг билдър да прави цигaнски колелета :clown: ). :

Физическите данни нямат никакво значение. Едни от най-добрите капоеристи , които съм виждал са били едри и здрави момци, никой по-дребен от 190 сантиметра - и двойно салто правят ако поискат. Всичко е до правилно изпълнение на техниката, а не до физика. Изисква се сериозна издръжливост за капоейра все пак.
Всеки може да е отскоклив - на един запис гледах няколко негъра, които даже си имаха коремчета. Движеха се и скачаха толкова плавно и лесно, че ще си кажеш, че "ей онуй задно салто и превъртане на една ръка и баба го може". Акробатичните елементи в капоейра са спомагателни упражнения и ако те е страх, никой няма да те юрка да ги правиш, но са полезни и не на последно място - готини.
Аз лично съм над 90 килограма и не ми е проблем да правя салто или флик-флак. Сега имаме едно момче в залата, който е над 100, бая едър, но и на него не му е проблем да скача.
А за задобряването - зависи какво разбираш под "задобряване". Ако е да научиш да се премяташ качествено - това е лесно и не отнема повече от максимум година. Иначе капоейра изисква за овладяване като всяко друго бойно изкуство - от секунда до цял живот време...обикновено и повече :up:

#20 Foctobar

Foctobar

Нов участник

• Дао
  • 17 мнения
  • БИ:малко Айкидо
  • Предишен прякор: loeg

Публикувано: 12 юли 2004 - 12:31

Благодаря на всички за отговорите, ето сега и моите:
За айкидо в Люлин - май няма, поне точно лятото. Иначе аз знам, че има тренировки на Ошинкан доджо, но те са на другия край на Люлин; и в 33-то, но там са само малки деца, пък и е клон на Будо клуб Ултра, а аз ако ходя сигурно ще ида отново в щаб-квартирата, защото не ми е много дълго пътуването (15 минути с автобуса:)). Виж, за кик-бокс ми е много интересно дали има група в Люлин, досега не съм чул, а и из връзките не видях. Ако има, най-вероятно ще се насоча натам. За шотокан не знам, ще ми се нещо с по-практична насоченост, шотокана добър ли е в това отношение? А за капоейра - ще трябва да ям още много, иначе ми е много интересно с акробатиките, но засега искам нещо друго, може би ще пробвам и него в бъдеще(освен ако ме убедите другояче:))
Stan, за тай-бокса съм готов да го преживея боя:wink:. Пък и там тренировките са сурови и без да има бой.
Topalski, към АБЦ клуб ме упъти едно момче от друг форум, като ми каза, че (с треньор Палми Ранчев) всеки сам си определя до къде да стигне, имало такива, които отиват на състезания, и такива, които до преди това не са се занимавали със спорт. Предполагам, че не включва много бой:wink: Мисля да го проверя, макар да ми е малко далече. Ако може малко по-точни указания къде е този стар салон...
Иначе засега мисля да видя в 96-то у-ще тренировките по Джийт-кун-до, като ми мине изваденият зъб. Междувременно очаквам още помощ! :up: