Към съдържанието

София - тренировки: къде, какво, кога и колко?

• Please log in to reply
В темата има 88 мнения

#21 Topalski

Topalski
  • Кик-бокс
  • 1539 мнения

Публикувано: 12 юли 2004 - 14:06

добре са ти го казали за това ,че всеки сам си решава! и спаринг играеш ако искаш ,но не се плаши от него! още никой не е пукнал! има много игра по двойки която си е чист спаринг. всички хора обаче там са много толерантни и ако не искаш да се биеш никой никога няма да те насилва или да ти каже нешто! Палми Ранчев,по мое мнение, е свесен човек който уважава чуждите решения! така че смело и се гмйуркай!
сега за упътването: заставаш на "Попа"! от там поемаш по трамвайната линия в посока към"България"(само дето там бул "България" е с друго име)! та пресичаш булеварда и тръгваш по една павирана улица нагоре към Семинарията! в дясно от самото начало на улицата има висока ограда и вътр е паркинг и едни зграда на 3-4 етажа боядисана в жълто! това е то! на входа има бариера за колите! питаи там човека каде точно да влезеш и той ще ти каже!
тва е! малко тъпо го написах ама соръ! ако не се оправиш ми пиши и ще се опитам по добе да те насоча! :kuku:
Когато има мърша тигърът стои гладен!

#22 Oyama_

Oyama_
  • Гости

Публикувано: 12 юли 2004 - 15:47

Пич нали искаш Шотокан с практическо приложение. Да казва се Киокушин-Кай. И е много по добро от кик бокса. Обаче спаринги има ама те са като понапреднеш малко, което няма да отнеме много време ако си упорит и имаш желание да тренираш. Методиката му е по-малко защита/повече атака но пак ще учиш блокове, използват се удари и с ръцете и с краката, като удари в главата са забранени с ръцете защото не се използват ръкавици.
Проблема е че моя клуб е много близо до Люлин - в Дружба, обаче като цена е добре 15лв месечно. Иначе поразпитай насам-натам.

#23 Hahahaha_

Hahahaha_
  • Гости

Публикувано: 12 юли 2004 - 16:30

Пич нали искаш Шотокан с практическо приложение. Да казва се Киокушин-Кай. И е много по добро от кик бокса.

Ами да. И аз съм на същото мнение. Киокушина със сигурност мисля, че ще ти хареса повече от кикбокса. Аз си мислех, че не искаш мнгоо сериозен бой, затова ти препоръчах шотокан. Иначе киокушин си е много добре, особено за физическа подготовка. :up:

#24 mi6o_

mi6o_
  • Гости

Публикувано: 12 юли 2004 - 17:32

Здрасти Ioeq! В клуб BMST има тренировки по уин чун и ескрима в Борисовата градина, на полянката до Братската могила. Тренировките са Събота и Неделя,
от 17.00 часа. Ако е трудно да намериш мястото можеш да ми се обадиш да те заведа - 875 71 16 - вечер.
Уин чун е високоефективно бойно изкуство с работа с ръце и крака, а ескрима е филипинско изкуство с тояжки.
Всички желаещи са добре дошли! Ела при нас.

#25 Stan_

Stan_
  • Гости

Публикувано: 12 юли 2004 - 17:41

Ояма, в една тема питаше защо хората ти кзвали: "Остави го Ояма, той е 9-то кю". Ами защото правиш изказвания от рода: "Кuокушин-а е мноо по добър от кикбокса" :wooow: и "Повече атака по малко защита". :kenshin: За да не залитне темата в поредния спор кое изкуство/спорт е по добро, ще си затрая, ама си ревизирай мненията и прояви повече мъдрост и толеранtност от липсата на такива присъщи за 18 годишите. :wink:

#26 Oyama_

Oyama_
  • Гости

Публикувано: 12 юли 2004 - 23:00

Ми стан то и хахаха го е казал същото. :wink: И пича точно това си търси.

За шотокан не знам, ще ми се нещо с по-практична насоченост, шотокана добър ли е в това отношение?

То тва е киокушина -шотокан с повечко практическо приложение :D .

#27 Topalski

Topalski
  • Кик-бокс
  • 1539 мнения

Публикувано: 13 юли 2004 - 03:03

Oyama, много ми е интевресно как направи такъв генялен извод за това кое е по добро! ти от колко време тренираш карате и колко пъти си ходил да видиш какво е кикбокса? на мен ми се струва ,че и с двете си ненаясно! аз в четварти клас със киокушин съм почнал за една година и мога да кажа ,че е много яко, но не съм достатъчно навътре ,че да го сравнявам с кикбокс или друго! мисля че само се утърках в него,нищо че имам защитена същата степен като твоята пък ти претендираш ,че разбираш!ти как направи това генялно изводче?! кажи какво значи по-добро според теб!? :gangstah:
Когато има мърша тигърът стои гладен!

#28 GADINA_

GADINA_
  • Гости

Публикувано: 13 юли 2004 - 09:09

Пич нали искаш Шотокан с практическо приложение. Да казва се Киокушин-Кай. И е много по добро от кик бокса

Без да се намесвам в темата и без да задълбавам много и определено не с цел да се заяждам с някой,да ти дам 1 съвет,приятел:за да правиш сравнения между 2 или 3 БИ или коквито и да и други неща,трябва много добре(направо в подробности)да си запознат с тях.Иначе направо се излагаш.Не знам колко си добър като каратист и от колко време тренираш,нито колко си разброл карате(9-то кю си е начинаещ).А колко кик бокс и шотокан си тренирал?Хората с прево ти правят зобелешка.Айде със здраве...

#29 Oyama_

Oyama_
  • Гости

Публикувано: 13 юли 2004 - 13:49

Абе вие всичко гледате на спор да обърнете. Човека си е създал тема, иска да му дадат добър съвет, казва че иска нещо като шото кан, което да става и на улицата, освен това казва че не иска да има постоянни спаринги и да го млатят в главата, и след като го е написал в форум за бойни изкуства ще се предполага че става дума за такова. И затова от прочетеното смятам че за него ще е по добре да тренира киокушин отколкото кик бокс.

#30 GADINA_

GADINA_
  • Гости

Публикувано: 13 юли 2004 - 22:35

просто ти дадох съвет бе човек,а и не си длъжен да ме слушаш.Без да се заяждам те съветвам да не говориш неща,от които не разбираш,че се излагаш

#31 Bersek_

Bersek_
  • Гости

Публикувано: 14 юли 2004 - 14:42

Нашето гардже е най-хубаво!

Ще дам и моята оферта. Тренировки по Шотокан+Джу-джицу ще има през лятото на стадион Раковски. Понеделник, Сряда и Четвъртък от 18:30 до 20:00 часа.
Не мога да коментирам колко са добри, защото аз ги водя, но заповядай и виж, ако искаш.

Поздрави.

#32 ptd_

ptd_
  • Гости

Публикувано: 14 юли 2004 - 15:40

Когато започнах да тренирам Киокушинкай при Христо Трайков и аз имах същото желание като човека създал темата. В момента съм повече от доволен. Сам си отговаряш какво да тренираш никой не те шиба да се чекнеш на шпагат ако не искаш... Но трябва да подбереш тренъор, това е супер важно! Вярно е, че киокушинкая може да е ти дойде твърдичък, ако тренера е ниякои сафо-мазо фен :wink: . А лично аз те съветвам да избереш нещо с повече изкуство в него...

#33 Titan

Titan

Възкръстнал

• Дао
  • 152 мнения
  • От:Чукотка
  • БИ:Пекити Ташак

Публикувано: 14 юли 2004 - 16:58

Ще дам и моята оферта. Тренировки по Шотокан+Джу-джицу ще има през лятото на стадион Раковски. Понеделник, Сряда и Четвъртък от 18:30 до 20:00 часа.
Не мога да коментирам колко са добри, защото аз ги водя, но заповядай и виж, ако искаш.

Тренировките на открито ли са или в зала ?

#34 Bersek_

Bersek_
  • Гости

Публикувано: 14 юли 2004 - 19:57

Тренировките на открито ли са или в зала ?

В залата по бойни спортове.

#35 The Iron Lady

The Iron Lady
  • Дао
  • 106 мнения
  • От:София
  • БИ:Шотокан Карате До

Публикувано: 14 юли 2004 - 22:07

Titan-е,Bersek не може да коментира колко точно са добри тези тренировки,но аз те уверявам,че има много неща,който можеш да научиш там и то не само в областта на БИ!Ако имаш желание си добре дошъл! :D
Да живеем, не значи да дишаме, значи да действаме!
Жан Жак Русо

Живеят само влюбените, останалите просто съществуват.
Шекспир

#36 Foctobar

Foctobar

Нов участник

• Дао
  • 17 мнения
  • БИ:малко Айкидо
  • Предишен прякор: loeg

Публикувано: 29 юли 2004 - 22:34

Topalski, ходих там, но беше затворено. Може би не съм улучил време от деня? Ходих по обяд, а сигурно е отворено само вечер? (вратата точно след бариерата вдясно)
Ходих в 96-то, обаче лятото там е пусто, ходят само ентусиасти, без треньор. Нормални тренировки ще започнат от септември някъде.
Bersek, mi6o, цени някакви ще дадете ли? Или летните тренировки са без пари :chinese:. Искам да се ориентирам, понеже и до двете места ми е малко далечко, пък ако ми идва и малко скъпо, съвсем няма да става :huh:...
Имате ли някакви други, конкретни предложения?

#37 Sinat

Sinat

Гнусотник беснеещ

• Дао
  • 275 мнения

Публикувано: 29 юли 2004 - 23:32

Щото каза за конкретни предложения се сетих да напиша нещо по-общо. :wink:
Като търсиш и не си решил какво да тренираш, най-добре пообиколи клубовете, поговори с хората там, погледай тренировка-две. Лошо няма, колкото повече видиш, толкова по-добре. :chinese:
Накрая, като имаш поглед, избери.
Слушай само себе си, понякога тялото избира нещо различно от разума, но каквото избере носи щастие. А има ли щастие, всяка тренировка е гот.
Успех! :sunny: :up:
"Смъртта понякога е милостиня,
Лелеян спътник, просена пощада..."

#38 nely

nely
  • Дао
  • 96 мнения
  • БИ:таекуон-до

Публикувано: 30 юли 2004 - 10:38

Затворено е, да. Защото от три седмици клубът, т.е. - двата клуба - и на Красимир Гергинов по ТКД и на Палми Ранчев по кикбокс се преместиха на Националния стадион и вече тренировките са там. Снощи даже си правихаофициално откриване на залата - с демонстрацийка и т.н. Кикбокс доколкото знам ще има и през август, макар и не с Палми, а ТКД спират за един месец и ще имат септември.
Иначе са прави тези, които са ти казали, че там е много хубаво.
Действай
Свобода за българските медици в Либия!

#39 Bersek_

Bersek_
  • Гости

Публикувано: 30 юли 2004 - 12:19

Bersek, mi6o, цени някакви ще дадете ли? Или летните тренировки са без пари :chinese:.

20 лв. за месец. За сега тренировките са само 3 тренировки 3 пъти седмично, от септември има възможност за до 9 тренировки 4 пъти седмично. Пак за 20 лв.

#40 Foctobar

Foctobar

Нов участник

• Дао
  • 17 мнения
  • БИ:малко Айкидо
  • Предишен прякор: loeg

Публикувано: 05 август 2004 - 16:53

Благодаря на всички за отговорите!