Към съдържанието

- - - - -

Качване на мускулна маса

• Please log in to reply
В темата има 40 мнения

#1 redbulll_

redbulll_
  • Гости

Публикувано: 13 юни 2009 - 19:11

След дълга пауза (проблеми с костите, които вече разреших), реших отново да почна да дигам тежести, като ги комбинирам с БИ. Самоче този път целта ми е голяма мускулна маса (на 16г. съм,сега съм 68кг, а гоня поне 75-77 (172см съм висок) ).Питах приятели за креатина, едни ми казаха, че е много добър, защото хем има голям ефект, хем е евтин, хем е най-безвреден. Други ми казаха, че само трупа мазнини. Ако с креатина е невъзможно да се постигнат тези килограми, бих искал да Ви попитам с какво да го съчетая (вече съм го купил), такаче да кача по бързо. Знам, че има много хора тук, които имайки предвид въраста ми и това какво искам, смятат, че съм смешен, но с извинение, приемам само мнения по темата. :)
Понеже незнам как да кача снимка в самата тема (ако е възможно)... ако на някой му е нужно да прецени какво трябва да направя, спрямо телосложението ми да пише на скайпа ми : borislav.grahovski
Надявам се поне за малко да го приемете насериозно и да ми помогнете.

Благодаря :)

#2 chichochich

chichochich
  • Дао
  • 345 мнения
  • БИ:бокс

Публикувано: 14 юни 2009 - 07:52

Креатина има ефект и се ползва масово от спортисти в различни спортни дисциплини . Какво точно представлява и как следва да се употребява виж тук http://www.bb-team.org/articles/871/ .

#3 redbulll_

redbulll_
  • Гости

Публикувано: 14 юни 2009 - 08:31

chichochich оценявам това, че си отделил време за да дадеш информация по темата ми, която ми е от полза, но искам да знам дали само с креатин мога да постигна посочените килограми и ако немога, с какво да го комбинирам за да постигна целите си (възможно най-безопасно).
В линка за креатина прочетох '' може да окаже вредно въздействие върху организма и да предизвика алергии, нарушения във функцията на бъбреците и рак'' , което ще ме накара да Ви задам още един въпрос заедно с предишния - как мога да избегна тези проблеми ?
Благодаря :)

#4 Станислав

Станислав
  • Дао
  • 1115 мнения
  • От:Велико Търново
  • Предишен прякор: stanislav

Публикувано: 14 юни 2009 - 11:29

Качването на мускулна маса е обсъждано вече в много теми. Въпреки, че вече си пуснал темата, погледни пак в търсачката. Моят личен съвет е кратък - оправи си храненето и почивката. Яж редовно, достатъчно и правилно (какво да се яде? - търсачката ще каже), спи по осем-девет часа всяка нощ, изкарай така няколко месеца, и тогава мисли за добавки. Нито от храната, нито от съня има опасност да получиш:

вредно въздействие върху организма ... алергии, нарушения във функцията на бъбреците и рак

#5 redbulll_

redbulll_
  • Гости

Публикувано: 14 юни 2009 - 11:53

Ще го имам напредвид, но дългото спане и правилното хранене вече са ми до болка познати, т.е не тренирам за 1ви път, а и мисля че физическата подготовка ми е голяма и тялото ми е готово за добавки, само чакам подходящата информация за да започна ( твоята съвсем не е излишна :) )

:confused: :confused: :confused:

#6 ivanmihov_

ivanmihov_
  • Гости

Публикувано: 14 юни 2009 - 13:50

По принцип доколкото аз съм запознат креатина е не точно за мускулна маса, а по-скоро за сила. Друг въпрос е, че евентуално ще използваш тази сила за да изградиш мускулна маса. Но наистина най-добре първо си оправи храненето, обема на тренировките и т.н.(за качване на мускули много важен е големия обем). Най-добре относно интернет помощта потърси в t-nation.com, бих ти дал съвет да не четещ bbteam.

#7 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 14 юни 2009 - 14:00

По принцип доколкото аз съм запознат креатина е не точно за мускулна маса, а по-скоро за сила.

Винаги можеш да се запознаеш още :up:

до автора на темата - да чете форума :up:

#8 redbulll_

redbulll_
  • Гости

Публикувано: 14 юни 2009 - 14:20

Хора, мерси много за съветите, ама...храненето си ми е абсолютно наред ( пилешко, телешко, зеленчуци, плодове..и т.н) изобщо хранителния ми режим е перфектен, тренирам 6 дни в седмицата, само искам да знам дали с перфектният хранителен режим, който имам и креатинът дали ще постигна посочените по горе килограми или да ги комбинирам с нещо друго ? Това ме интересува :confused: :confused: :confused:

#9 chichochich

chichochich
  • Дао
  • 345 мнения
  • БИ:бокс

Публикувано: 14 юни 2009 - 15:57

Какво точно тренираш и как ? Качването на мускулна маса има двои правила. Може тренировките ти да не са подходящи за това. Много аеробни натоварвания пречат на увличаването на мускулната маса. 6 тренировки седмично според мен са доста . Кажи как крениреш и ще получиш по- конкретен отговор .

#10 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 14 юни 2009 - 16:43

Хора, мерси много за съветите, ама...храненето си ми е абсолютно наред ( пилешко, телешко, зеленчуци, плодове..и т.н) изобщо хранителния ми режим е перфектен, тренирам 6 дни в седмицата, само искам да знам дали с перфектният хранителен режим, който имам и креатинът дали ще постигна посочените по горе килограми или да ги комбинирам с нещо друго ? Това ме интересува :confused: :confused: :confused:

Приятелю:
- не си обяснил как тренираш
- не си обяснил как се храниш

креатинът:
- ще ти качи до 2кг вода, докато го пиеш. Като спреш да го пиеш - водата ще изчезне
- ще ти помогне да качиш малко по-бързо сила, НО само ако тренираш подходящо
- ще ти помогне малко по-лесно да качиш маса, НО само ако тренираш подходящо

Ако не тренираш подходящо - и като сила, и като маса, като спреш да пиеш креатин, ще бъдеш точно там, където би бил и без да пиеш креатин!

По въпроса ти: "За колко време ще кача въпросните килограми?", независимо дали ще напишеш как тренираш и как се храниш, отговор може да ти даде единствено Дядо Господ :up:

Това е основно поради 2 неща:
1. хората са малко или много индивидуални
2. обикновено има огромна разлика, между това, което хората пишат, че правят, и това, което наистина правят :up:

поздрави :)

#11 redbulll_

redbulll_
  • Гости

Публикувано: 14 юни 2009 - 20:45

С ТЕЖЕСТИ

Понеделник:
-гърди
-бицепс
-корем

Вторник:
-гръб
-трицепс

Сряда:
-корем
-крака
-рамена

Четвъртък:
-гръб
-гърди

Петък:
-трицепс
-рамена

Събота:
-гърди
-крака

Работа с чувал

Понделеник:
-бързина

Вторник:
-експлозивност

Сряда:
-сила на удара

Четвъртък:
-сила на удара

Петък:
-свободна практика

Събота:
-свободна практика

Неделя:
-свободна практика

ГАРАНТИРАМ ЧЕ ПРОГРАМАТА Е МОЯ ИДЕЯ И СТРИКТНО Я СПАЗВАМ :) :) :) :) :) :) :)

#12 pv

pv

информационен затъмнител

• Милиционер
  • 1661 мнения
  • От:Неизвестно
  • БИ:Free stick fighting, DBMA

Публикувано: 14 юни 2009 - 21:00

И каква продължителност има всяка тренировка?
Не се толерира използването на главни букви.

#13 redbulll_

redbulll_
  • Гости

Публикувано: 14 юни 2009 - 21:24

тренировките ми с тежести са около 3-4 часа, зависи кои мускулни групи тренирам
тренировките ми на чувал са около 2-3 часа ( ако тренирам определен фактор като '' бързина'' например) иначе свободната ми практика... не е под 3 часа

#14 pv

pv

информационен затъмнител

• Милиционер
  • 1661 мнения
  • От:Неизвестно
  • БИ:Free stick fighting, DBMA

Публикувано: 14 юни 2009 - 21:31

Тоест- на ден ти се събират около 6-7 часа тренирвовки?
Креатина няма да ти помогне да качиш килограми при това положение.
А кога учиш м/у другото? :) Намираш ли време за ядене при този режим?Колко килокалории поемаш и колко харчиш?Колко яденета правиш?

#15 redbulll_

redbulll_
  • Гости

Публикувано: 14 юни 2009 - 22:08

Тоест- на ден ти се събират около 6-7 часа тренирвовки?
Креатина няма да ти помогне да качиш килограми при това положение.
А кога учиш м/у другото? smile.gif Намираш ли време за ядене при този режим?Колко килокалории поемаш и колко харчиш?Колко яденета правиш?

Да, не ден са около 6-7 часа тренировки.
На училище съм сутринта от 7.45 до 2 някаде, от 2.30 някаде почвам да тренирам та до 20.00-20.30 часа
''А кога учиш м/у другото? '' - след тренировка, или понякога заменям ученето с нета ( не съм най-ученолюбивия)
''Намираш ли време за ядене при този режим?Колко килокалории поемаш и колко харчиш?Колко яденета правиш?''- Разбирасе че намирам време за хранене :) ,колко калории поемам и колко харча незнам точно, но ям сутринта ( в училище 2 пъти-към 10 ч.), като се прибера преди тренировка ям (не съм сигурен дали е правилно), след като приключа с тренировката с тежести (която е преди работата с чувала) ям, след работата с чувала пак ям., т.е ям 4-5 пъти

''Креатина няма да ти помогне да качиш килограми при това положение.'' - може ли идея как да направя такаче да ми помогне, готов съм ако трябва коренно да си променя програмата ???

#16 Станислав

Станислав
  • Дао
  • 1115 мнения
  • От:Велико Търново
  • Предишен прякор: stanislav

Публикувано: 15 юни 2009 - 06:11

Сам ли тренираш на чувал? Ти ли си измисляш какво да правиш?

#17 katana_

katana_
  • Гости

Публикувано: 15 юни 2009 - 09:08

приятелю,не искам да се заяждам но с тази програма няма да направиш нищо-нито ще качиш сила,нито килограми,нито ще се научиш да удряш....
има толкова много грешки...само ще започна,а ти ще решиш дали да ме слушаш-ако искаш да качиш килограми-тежестите и чувала не трябва да са в един ден...ако искаш да се научиш да удряш-същото..тренировките ти са много дълги-ако наистина са такива каквито казваш-така ще си докараш претренираност,или преумора-какво значи??-прочети учебника..условията за нарастване на мускула,и въобще за повишаване на каквито и да е качества на мускулатурата са няколко,и са простички-подходящо натоварване като количество и качество,подходящо хранене,и достатъчно почивка....при теб(ако спазваш тази програма) липсват някои от тях,да не кажа всички-дълги тренировки,никакъв режим на хранене,предполагам хранене с квот има сготвено,а сутрин баница или дюнер,като гледам никаква почивка,съчетаване на анаеробни тренировки с аеробни,никаква система-веднъж изолирани мускулни групи антагонисти в един ден,следващия път някакви свободни съчинения......
особено ако стриктно спазваш програмата...моят съвет е,след като не искаш да работиш с треньор вземи си един обикновен ученник за ФП,прочети го внимателно,след това прочети и някоя друга публикация относно тренировките за маса, след това още няколко за храненето...офф много за четене стана а каза че не си от най ученолюбивите...
защо не се консултираш с треньор,май ще е по лесно....и ще ти бъде направена точната програма за теб,точния режим на тренировки,почивка,храна,което е много важно...успех

#18 Мак Сим

Мак Сим

ПРОГРЕСОР

• Бабаит
  • 1528 мнения
  • От:Гладбах на Нирс
  • БИ:СУБАКС

Публикувано: 15 юни 2009 - 13:32

Ох, едвам си избърсах сълзите от смях докато четях тези тренировъчни схеми :D
На 16 години или колкото е там е редбулчето( с крила) :wink: как са му хрунали тези "чувал за скорост" , " за сила на удара", "чувал за експлозивност", "свободна практика", че и останалите бисери от културизЪма :confused: :kuku: :kuku:
Младеж, НА ПЪРВО МЯСТО вземи та си систематизирай тренирането :!:
Силова прави три пъти седмично с комплексни упражнения, определи си оптимален брой серии и повторения икомбиниране на отделните упражнения.Отиди да се запишеш на нещо сериозно, че с тези street fight, brutal style, extreme най-много да станеш за смях в този форум и да си изядеш някъде боя по улиците от батковците.
Съвсем сериозно прочети раздел "ФИЗИЧЕСКА ПОДГОТОВКА" - там има много тренировъчни схеми, съвети, описани практики и грешки.После прочети "Хранене" и помисли кое от това, което си прочел можеш да направиш.
Имаш ли идея от какво се нуждае тялото ти за въстановяване?Креатин-добре, ами за витамини, за аминокиселини, за други суплементи да си чувал нещо?Кое, как, колко, кога - това са все толкова важни въпроси, колкото и самото трениране.
Още едно докато не съм го забравил :
Без стероиди не очаквай да качиш някакви сериозни килограми до към 20-21 годишна възраст.Организма ти се развива, метаболизма ти е бърз, тренираш или ако трябва да съм точен имаш физическа активност повече от необходимото като при това по абсолютно неправилна методика(според мен)!
Недей залита към "химията" и многото легенди, които вероятно си чувал за нея - малко са ти годинките.
Айде със здраве и умната!

Това мнение е редактирано от Мак Сим: 15 юни 2009 - 13:36

#19 redbulll_

redbulll_
  • Гости

Публикувано: 15 юни 2009 - 14:23

Мак Сим...виждам, че достатъчно си запознат с ''бисерите от културизъма'' , не се заяждам, но мисля да ти кажа за какво става реч....относно изказванията ти като например : ''На 16 години или колкото е там е редбулчето( с крила) как са му хрунали тези "чувал за скорост" , " за сила на удара", "чувал за експлозивност", "свободна практика", че и останалите бисери от културизЪма '' .... 1во: Можеше да прочетеш точно какво съм написал, написах какво тренирам на чувала в еди кой си ден, и аз лично не виждам каде съм написал '' чувал за скорост'' , ''чувал за експлозивност'' и т.н. 2ро: ако не ти е ясно или поне не се досещаш за какви тренировки с чувал става вапрос...мога да ти дам линкче да прочетеш. 3то: Като споменах за тренировки с чувала (за сила на удара,за експлозивност,за скорост) никаде не съм споменал че са част от тренировката ми с тежести :hysterical: , разбирам че така си го разтълкувал щом използваш думата ''културизъм'' , а просто написах какво тренирам изобщо, + тренировката ми с тежести. Това дали ти сам прибавяш тренировката с чувал към тренировките с тежести и неможеш да схванеш, че съм написал какво тренирам всичко общо...си е лично твоя работа. Просто отговорих възможно най-изчерпателно на хората които ме попитаха. Иначе мерси, в поста ти има и някои полезни нещица :)

Това мнение е редактирано от redbulll: 15 юни 2009 - 14:28

#20 skiman

skiman

кибик

• Дао
  • 177 мнения
  • От:София
  • БИ:Стрелба с фунийки

Публикувано: 15 юни 2009 - 14:30

Редбул, забравил си да напишеш конкретно във въпроса си-Искам да ми кажете, каква химия да ползвам. Останалото....не ми се коментира.
С тази програма дето си дал по-нагоре ще направиш едно голямо НИЩО! До момента хората ти дадоха насоки, ти обаче държиш да чуеш това, което искаш да чуеш и не приемаш нищо друго. Дерзай! :chinese:
По-добре як и тъп, отколкото само тъп:-)