Към съдържанието

- - - - -

Качване на мускулна маса

• Please log in to reply
В темата има 40 мнения

#21 Мак Сим

Мак Сим

ПРОГРЕСОР

• Бабаит
  • 1528 мнения
  • От:Гладбах на Нирс
  • БИ:СУБАКС

Публикувано: 15 юни 2009 - 14:34

Мак Сим...виждам, че достатъчно си запознат с ''бисерите от културизъма'' , не се заяждам, но мисля да ти кажа за какво става реч....относно изказванията ти като например : ''На 16 години или колкото е там е редбулчето( с крила) как са му хрунали тези "чувал за скорост" , " за сила на удара", "чувал за експлозивност", "свободна практика", че и останалите бисери от културизЪма '' .... 1во: Можеше да прочетеш точно какво съм написал, написах какво тренирам на чувала в еди кой си ден, и аз лично не виждам каде съм написал '' чувал за скорост'' , ''чувал за експлозивност'' и т.н. 2ро: ако не ти е ясно или поне не се досещаш за какви тренировки с чувал става вапрос...мога да ти дам линкче да прочетеш. 3то: Като споменах за тренировки с чувала (за сила на удара,за експлозивност,за скорост) никаде не съм споменал че са част от тренировката ми с тежести :hysterical: , разбирам че така си го разтълкувал щом използваш думата ''културизъм'' , а просто написах какво тренирам изобщо, + тренировката ми с тежести. Това дали ти сам прибавяш тренировката с чувал към тренировките с тежести и неможеш да схванеш, че съм написал какво тренирам всичко общо...си е лично твоя работа. Просто отговорих възможно най-изчерпателно на хората които ме попитаха. Иначе мерси, в поста ти има и някои полезни нещица :)

Моля :D
Сега да ти кажа аз нещо:
Моя стаж в БИ е с няколко години повече от твоята възраст :wink:
С трениране, силова подготовка, хранене, суплементи съм толкова наясно, че ми стига диагонално да прочета глупостите, написани полуграмотно и да преценя :D
Няма идея защо реши, че хората се заинтересуваха насериозно от твоите тренировки или от "невероятните" ти силови и спарингови постижения, но най-вероятно е от пубертета.
Аз ти дадох конкретни насоки, безплатно при това, но умът не е к@р да ти го вкарам и ако сам не помислиш няма как да стане.
Дай го тоя линк, сигурно итам ще има доста бисери :D

Това мнение е редактирано от Мак Сим: 15 юни 2009 - 14:35

#22 redbulll_

redbulll_
  • Гости

Публикувано: 15 юни 2009 - 15:28

Не съм казъл че си мисля че хората са взели насериозно моите спарингови постижения и т.н :D , просто помолих са съвети, а ти...вече съм наясно че си мн на ти с нещата...вече съм наясно че програмата ми за нищо не става, но освен да намекваш колко съм смешен и т.н ... щях да съм ти много благодарен ако ми обясниш спокойно, нямаше смислъл да казваш как си се скъсвал от смях докато си чел космическата ми прграма, все пак съм отделил 1 чечер поне да я измисля (колкото и да е неправилна) , докато повечето на моята възраст в същото време са пафкали. А колкото до твоя голям опит, може и да е така, немога да споря след като съм на 16 а ти предполагам мн по-голям, но това не ти дава право да ми казваш че съм смешен.Не те познавам, но мисля че и ти на моята възраст не си бил енциклопедия на кулруризъма нито майстор по БИ. Това че нямам засега ниакви постижения при спаринг... да вярно е, но и за теб не съм чувал. А колкото до линка....ето го http://www.bb-team.o...ewthread/13634/ тук е описана тренировка с чувал,лапи и др. за сила на удара (нокаутиращ удар) , за бързина и т.н....не мисля че ще изявиш по-голям интерес

#23 Мак Сим

Мак Сим

ПРОГРЕСОР

• Бабаит
  • 1528 мнения

Публикувано: 15 юни 2009 - 16:10

Не съм казъл че си мисля че хората са взели насериозно моите спарингови постижения и т.н :D , просто помолих са съвети, а ти...вече съм наясно че си мн на ти с нещата...вече съм наясно че програмата ми за нищо не става, но освен да намекваш колко съм смешен и т.н ... щях да съм ти много благодарен ако ми обясниш спокойно, нямаше смислъл да казваш как си се скъсвал от смях докато си чел космическата ми прграма, все пак съм отделил 1 чечер поне да я измисля (колкото и да е неправилна) , докато повечето на моята възраст в същото време са пафкали. А колкото до твоя голям опит, може и да е така, немога да споря след като съм на 16 а ти предполагам мн по-голям, но това не ти дава право да ми казваш че съм смешен.Не те познавам, но мисля че и ти на моята възраст не си бил енциклопедия на кулруризъма нито майстор по БИ. Това че нямам засега ниакви постижения при спаринг... да вярно е, но и за теб не съм чувал. А колкото до линка....ето го http://www.bb-team.o...ewthread/13634/ тук е описана тренировка с чувал,лапи и др. за сила на удара (нокаутиращ удар) , за бързина и т.н....не мисля че ще изявиш по-голям интерес

Съвети ти се дадоха достатъчно, ама нали не четеш а само флуудиш...Супер източник си си намерил ББ-тиим :hysterical: :hysterical: :hysterical:
Оставаше и за мен да си чувал- аз съм антининджа ве, тва е по-секретно от всичко друго :fou:
Право да говоря имам по рождение, не чакам някой да ми го даде :)
Виж сега сериозно, щото явно си тънкообиден от хормоналния дисбаланс :
Отиди да тренираш някакво БИ в зала с инструктор.Каквото ти харесва това се запиши да тренираш.Да я караш на спомени от таекуондото няма смисъл-нито има кой да ти коригира грешките, нито има как да ги усетиш сам :!:
Прочети ВНИМАТЕЛНО разделите на Форума, които ти препоръчах :!:
Помисли, пак прочети и задай смислени въпроси, за да получиш такива отговори.
Не е лошо да не знаеш, лошо е да си мислиш, че ти е ясно всичко.
Казах ти къде си сгрешил, сега пак ще ти напиша като за 16 годишен пубертет :
1.Систематизирай си силовите тренировки, определи на кое даваш приоритет - на хубавото тяло или на БИ.
2.След като направиш горното, и ако си решил да се занимаваш с БИ, направи си програма, която да включва комплексни, базови, многоставни упражнения.Да включва и упражнения със собствено тегло.Постни я тук за оценка и съвет от батковците, за които не си чувал, но един ден ще си им благодарен :D
3.Запиши се в сериозен клуб, за сериозни тренировки по БИ.
4.Доколокото ти е възможно яж повече месо, яйца, млечни продукти, зеленчуци, плодове, зърнени храни, ядки.Не чакай чудеса с качването на мускулна маса, но помни, че масата се прави на масата.

5.Ако си дал приоритет на хубавото тяло - еми в ББ-тийм ще получиш доста насоки... :D

А, и да вземеш да си оправиш правописа, бележките в училище и дисцпилината!

Това мнение е редактирано от Мак Сим: 15 юни 2009 - 16:11

#24 redbulll_

redbulll_
  • Гости

Публикувано: 15 юни 2009 - 16:24

Ееееееееееееееее най-накрая това, което трябваше. Това е друго нещо. Е...ще ти кажа едно голямо МЕРСИ !
Можеше и без да казваш, че съм смешен, но...няма значение.

Живи и здрави :up:

#25 Георги Николов

Георги Николов
  • Дао
  • 45 мнения
  • БИ:Карате годжу рю

Публикувано: 16 юни 2009 - 11:33

Аз започнах да тренирам на 16 (сега вече на 19) и почнах със Би по точно карате и след около 3 месеца на тренировка и подготовка помолих инструктора да ми направи програма подходяща за мен и останах много доволен. Така че това е моя съвет отиди във някоя зала и там ще получиш всякаква помощ и ще ти се отговори на всички въпроси само че трябва търпение :)

#26 стузи_

стузи_
  • Гости

Публикувано: 08 юли 2009 - 10:04

Здравейте! Да карам направо... Следващата седмица правя 16 и като за годините височината ми е нормална - 185-6 см. Но за разлика от това тежа едва 57-8 кг. Мога да кажа, че имам бърз метаболизъм, но за сметка на това ям нормално в големи количества. Ако някой може да даде съвет как да натрупам мускулна маса или просто да наедрея. Чувствам се като ходеща клечка за зъби! :D Разбира се може да задавате въпроси и предварително благодаря за отзивчивостта! Със здраве! :chinese: :)

#27 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 08 юли 2009 - 10:41

Здравейте! Да карам направо... Следващата седмица правя 16 и като за годините височината ми е нормална - 185-6 см. Но за разлика от това тежа едва 57-8 кг. Мога да кажа, че имам бърз метаболизъм, но за сметка на това ям нормално в големи количества. Ако някой може да даде съвет как да натрупам мускулна маса или просто да наедрея. Чувствам се като ходеща клечка за зъби! :D Разбира се може да задавате въпроси и предварително благодаря за отзивчивостта! Със здраве! :chinese: :)

Храни се добре (как точно - чети във форума), тренирай редовно и като спреш да растеш - ще качиш :up:

#28 novakkk_

novakkk_
  • Гости

Публикувано: 28 декември 2009 - 11:12

Попаднах на това клипче и гледам как тренировките са им със собствено тяло и се чудя дали е възможно да се постигнат такива резултати само с такива тренировки..казва ли са ми, че за маса се вдига тежко, а тези пичове само на лостове и не са само на релеф като гледам.
Какво мислите вие?

Редакцион:Този пост не знам защо го уши в Ушу форума?Да не говорим,че този клип е пускан не веднъж,а проблема,който те вълнува е обсъждан още толкова.Оглеждай се преди нов пост и ползвай Търсачката.

#29 futbolistche_9_

futbolistche_9_
  • Гости

Публикувано: 28 юли 2010 - 00:24

значи висок сам 170 и тежа около 55 килограма на 16 сам и искам да кача маса та вапроса ми е дали сас малко креатин и тренировки примерно като лицеви опори набирани и помпички ше мога да кача малко маса моля за отговори.. :|

#30 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 28 юли 2010 - 06:17

значи висок сам 170 и тежа около 55 килограма на 16 сам и искам да кача маса та вапроса ми е дали сас малко креатин и тренировки примерно като лицеви опори набирани и помпички ше мога да кача малко маса моля за отговори.. :|

по-скоро с яки тренировки и съответстващата им храна :)

Ето този твой "колега" качи 8кг, много сила и подобри всичките си физически показатели без добавки за 3 месеца.

Не се е счупвал от тренировки, просто тренираше здраво, редовно и умно.

успех

#31 Мак Сим

Мак Сим

ПРОГРЕСОР

• Бабаит
  • 1528 мнения

Публикувано: 28 юли 2010 - 13:27

Ся, що не вземете всички около 16-20 години да мислите за тренирането, а не за тая пуста мускулна маса :confused:
Още хормоните ви бушуват, развитието ви е в най-бурната си фаза, а вие за мускулна маса се косите...като станете на 21-22-23 тогава се косете за мускулна маса.До тогава без химия няма да качите фрапиращи килограми...

#32 Bloodwish

Bloodwish

Howling Wolf

• Дао
  • 300 мнения

Публикувано: 28 юли 2010 - 15:16

на лоста, дето ходя да тренирам чат-пат, идва едно хлапе на 12г дето постоянно разпитва как може да напраи големи мускули и как да стане по-як; блъска до изтощение, и го прави почти всеки ден (не съм сигурен де, ама го виждам всеки път като ходя там 2-3 пъти в седмицата, вероятността всеки път да се засичаме по случайност е малка), обясняваме му, че няма смисъл тва дет го праи, ама не му увира главата... явно се развива няква мания сред подрастващите да качват маса (което е по-добре от манията да се надпиват, честно казано), неясно защо

#33 ssteiss_

ssteiss_
  • Гости

Публикувано: 15 септември 2010 - 13:19

тренировките ми с тежести са около 3-4 часа, зависи кои мускулни групи тренирам
тренировките ми на чувал са около 2-3 часа ( ако тренирам определен фактор като '' бързина'' например) иначе свободната ми практика... не е под 3 часа

Абе 3-4 часа са много.Така само изтощаваш мускулите и те нямат време да се възстановят.И така има опасност да ги стресираш и няма да може да качиш масата която искаш. С две думи непраиш нищо,тренировката трябва да ти е 4 дни в седмицата а не всеки ден.Например 2 тренираш 2 почиваш.

#34 Мак Сим

Мак Сим

ПРОГРЕСОР

• Бабаит
  • 1528 мнения

Публикувано: 15 септември 2010 - 14:01

Абе 3-4 часа са много..

Хах, нали си наясно, че на 16 години "3-4 часа тренировка с тежести" включва 30-40 минути тренировка и 31/2 часа фантазиране :hysterical:

С две думи непраиш нищо,тренировката трябва да ти е 4 дни в седмицата а не всеки ден.Например 2 тренираш 2 почиваш.

С две думи ако не е точно 4 дни, ами примерно 2 или 3, или пък 5 пак не прави нищо, така ли?

#35 ALEX ANDRO_

ALEX ANDRO_
  • Гости

Публикувано: 17 септември 2010 - 00:31

Мак Сим...виждам, че достатъчно си запознат с ''бисерите от културизъма'' , не се заяждам, но мисля да ти кажа за какво става реч....относно изказванията ти като например : ''На 16 години или колкото е там е редбулчето( с крила) как са му хрунали тези "чувал за скорост" , " за сила на удара", "чувал за експлозивност", "свободна практика", че и останалите бисери от културизЪма '' .... 1во: Можеше да прочетеш точно какво съм написал, написах какво тренирам на чувала в еди кой си ден, и аз лично не виждам каде съм написал '' чувал за скорост'' , ''чувал за експлозивност'' и т.н. 2ро: ако не ти е ясно или поне не се досещаш за какви тренировки с чувал става вапрос...мога да ти дам линкче да прочетеш. 3то: Като споменах за тренировки с чувала (за сила на удара,за експлозивност,за скорост) никаде не съм споменал че са част от тренировката ми с тежести :hysterical: , разбирам че така си го разтълкувал щом използваш думата ''културизъм'' , а просто написах какво тренирам изобщо, + тренировката ми с тежести. Това дали ти сам прибавяш тренировката с чувал към тренировките с тежести и неможеш да схванеш, че съм написал какво тренирам всичко общо...си е лично твоя работа. Просто отговорих възможно най-изчерпателно на хората които ме попитаха. Иначе мерси, в поста ти има и някои полезни нещица :)

Ей пич,слушай тренера и не се обяснявай много-много , не стига че съвети искаш (че и ги получаваш,според мен заслужаваш само шамар зад врата ) ами и язвително се изразяваш .Засега като гледам най-натренираното в теб са комплексите .Успех и слушай батко ти Мак Сим ,много ги разбира - личен опит !

Това мнение е редактирано от ALEX ANDRO: 17 септември 2010 - 00:55

#36 Bloodwish

Bloodwish

Howling Wolf

• Дао
  • 300 мнения

Публикувано: 17 септември 2010 - 09:12

В общи линии спазвам принципите в една от статиите на МакСим (не че се убивам от тренировки де), според мен е човек, който ги разбира тия неща :)

#37 outofspace_

outofspace_
  • Гости

Публикувано: 11 февруари 2012 - 11:55

Здравеите! Искам да ви попитам каква хранителна добавка да взимам.Насочил съм се към една,но искам да се допитам и до вас.Мисля да взимам креатин алкалин.Рядко се занимавам с фитнес,понеже нямам време заради ученето.Сега за лятото искам да кача малко ММ .На 15 години съм скоро права 16 ,тежа 69 кила ,висок съм около 175 см.Та кажете подходящ ли е за мен креатина като го съчетавам с 3-4 пъти в седмицата фитнес тренировки.И ако да за колко време ще натрупам необходимата ММ.Ако не даите др. предложения ,които деистват бързо. Благодаря предварително!!! :)

#38 Bloodwish

Bloodwish

Howling Wolf

• Дао
  • 300 мнения

Публикувано: 12 февруари 2012 - 11:45

Има достатъчно инфо във форума, както и за твоя конкретен случай. Порови се и ще намериш отговора на въпроса ти :)

#39 pepo_1986_

pepo_1986_
  • Гости

Публикувано: 26 юни 2012 - 19:01

Здравейте какво да пия или да ям че да кача малко килограми аз съм на 26год. 57кг.188см.нямам много апетит,ям всичко ама нестава нищо,нямам време за тренировки пък ме и срам да отида да ме гледат хората,помогнете моля

Редакция: чети, повтарянето няма да доведи до други смислени съвети! А, безмисления спам само ще затрудни намирането на полезна информация!

#40 petko_marinov_

petko_marinov_
  • Гости

Публикувано: 05 октомври 2012 - 13:01

Понеже си тренирам само у нас и искам да ви попотам какво е най-добре за зимам за да кача малко килограми. Благодаря предварително:)