Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Имуностимуланти

• Please log in to reply
В темата има 16 мнения

#1 Станислав

Станислав
  • Дао
  • 1115 мнения
  • От:Велико Търново
  • Предишен прякор: stanislav

Публикувано: 20 юли 2009 - 08:00

Конкретният ми въпрос е за следния случай: дядо ми години наред е болен и прекарва времето си седнал или легнал. Разходките навън са редки и трудни, за щастие живее в къща и стаята му е голяма, слънчева, чиста и редовно проветрена. Все пак, можете ли да ми препоръчате някакви имуностимуланти или подобни продукти, които да подсилят имунната му система?

#2 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 20 юли 2009 - 08:12

Най-добрите имуностимуланти са: корен от женшен, златен корен, стрити рога от северен елен, мурсалски чай, чай от полски бъз (цветове) или мармалад от плодчетата (виж рецептите на лечителя Петър Димков), ленено масло (мощен антиоксидант), масло от тиквено семе и сусам (студено пресовани; мощен антиоксидант; търси от фирма "Балчо"), жълт кантарион (това е и силен афродизиак; влиза в състава на виаграта), пчелен мед от магарешки бодил (има го на пазара "Георги Кирков") и някои други билки. Някои от посочените са и силни афродизиаци (освен имунната система засилват и половата функция), та гледай дядото да не започне да налита на баби! :D :blink: :chinese:

#3 Влад_

Влад_
  • Гости

Публикувано: 20 юли 2009 - 12:05

Само да добавя към изброените от Доктора: пчелен клей и пчелен прашец.

#4 Проф

Проф
  • Дао
  • 437 мнения
  • От:София
  • БИ:у-шу

Публикувано: 20 юли 2009 - 20:11

Лъжица пчелен мед, гарнирана с кафена лъжица пчелен прашец(п ползвахме на гранули) и две капки пчелно млечице - сутрин на гладно. Освен това разходките са задължителни, колкото може!
Ако е твърде сладко мое да се пие вода, няма проблем.
Лаик
"нищо не знае, все акъл дава!"
Някой виждал ли е "Ката артистик"?
"Не бойся нож, а бойся "вилки" - один "удар", четыре дылки)))))"
TУК

#5 Борислав

Борислав

Химик

• Дао
  • 335 мнения
  • От:София, Видин
  • БИ:химия

Публикувано: 21 юли 2009 - 01:33

Чувал съм за боровия мед и за мановия мед (нямам идея точно какво представляват), че помагат за имунната система. А и дават много енергия, което е добре за стар човек без апетит.

жълт кантарион (това е и силен афродизиак; влиза в състава на виаграта)

Докторе, май са те излъгали :) Няма такива хави във виаграта.

#6 anjsan_

anjsan_
  • Гости

Публикувано: 21 юли 2009 - 07:48

Чувал съм за боровия мед и за мановия мед (нямам идея точно какво представляват), че помагат за имунната система. А и дават много енергия, което е добре за стар човек без апетит.

Боровият мед се прави от борови връхчета и е полезен за дихателната система. Само че този дето се продава из големите магазини не е истински мед да знаете !

#7 Bloodwish

Bloodwish

Howling Wolf

• Дао
  • 300 мнения

Публикувано: 24 юни 2010 - 08:47

боровия мед по принцип не е истински мед, по простата причина, че иглолистните нямат цветове и не се опрашват от пчели :) иначе пчелните продукти имат подсилващо и дезинфекционно действие, предполагам ще се отразят добре на човека. той може да е оздравял вече де :))

#8 wakidzashi

wakidzashi
  • Mодератори
  • 1134 мнения
  • От:Меча Поляна
  • БИ:Патара патара.

Публикувано: 24 юни 2010 - 08:55

боровия мед по принцип не е истински мед, по простата причина, че иглолистните нямат цветове и не се опрашват от пчели :) иначе пчелните продукти имат подсилващо и дезинфекционно действие, предполагам ще се отразят добре на човека. той може да е оздравял вече де :))

Мановия мед се прави точно от бор. Излиза някакъв екстракт във вид на капки по него и пчелите го събират. Почти черен е на цвят и е доста силен на вкус. Купувал съм си от странжа и ме кефеше.
Прас по сурята!
МОДЕРАТОРСКИ ПРОИЗВОЛ!!!
W.A.K.I.D.Z.A.S.H.I.: Wireless Artificial Knight Intended for Dangerous Zoology, Accurate Sabotage and Hazardous Infiltration

#9 Pride

Pride
  • Дао
  • 91 мнения

Публикувано: 24 юни 2010 - 09:05

Ехинацея
Прополис, Пчелно млечице и мед.
Цинк
Витамин C(колкото и да е изтъркано, на мен ми влияе изключително добре)
Мултивитамините също може да помогнат понеже за отслабена имунна система често причината е недостиг на накой витамин или минерал.
Зелен чай

Като цяло за стимулиране на имунната система са нужни комбинация от неща и повечето от които са еднакви със здравословния начин на живот.
Добра диета чист въздул, малко разходка ако може. Няма хапче което да помогне само.

#10 Bloodwish

Bloodwish

Howling Wolf

• Дао
  • 300 мнения

Публикувано: 24 юни 2010 - 09:27

Мановия мед се прави точно от бор. Излиза някакъв екстракт във вид на капки по него и пчелите го събират. Почти черен е на цвят и е доста силен на вкус. Купувал съм си от странжа и ме кефеше.

може, не се бях замислил за тоя вариант :) до колкото знам боровия мед го правят като варят борови връхчета и връхчета от зелени шишарки със захар и някви други такива работи. не че не е полезен де :) ето една статия за пчелното млечице:

http://agrosaveti.co...ryal-jelly.html

оказва се, че има гама-глобулини в него, което би трябвало да подсили имунната система :)

#11 wakidzashi

wakidzashi
  • Mодератори
  • 1134 мнения
  • От:Меча Поляна
  • БИ:Патара патара.

Публикувано: 24 юни 2010 - 09:39

може, не се бях замислил за тоя вариант :) до колкото знам боровия мед го правят като варят борови връхчета и връхчета от зелени шишарки със захар и някви други такива работи. не че не е полезен де :) ето една статия за пчелното млечице:

http://agrosaveti.co...ryal-jelly.html

оказва се, че има гама-глобулини в него, което би трябвало да подсили имунната система :)

Този дето го продават в повечето места си е точно такъв , сладко от борови връхчета. На този за който писах аз му викат манов. Мана наричат точно тези капчици , кото избиват по бора.
Прас по сурята!
МОДЕРАТОРСКИ ПРОИЗВОЛ!!!
W.A.K.I.D.Z.A.S.H.I.: Wireless Artificial Knight Intended for Dangerous Zoology, Accurate Sabotage and Hazardous Infiltration

#12 Sinat

Sinat

Гнусотник беснеещ

• Дао
  • 275 мнения

Публикувано: 24 юни 2010 - 09:45

Според мен имуностимулантите помагат, но не е препоръчително да се приемат дълги периоди от време непрекъснато. Има различни схеми на прием - за седмицата, за месеца, за годината. Например, приема се 6 дена, а 7-я е почивен, или приема се месец, после се почива два или три. Много зависи, добре е преди да тръгнете да прилагате предложените от колегите средства (добри са), да се консултирате със специалист, който да състави схема за прием.
И понеже и аз съм имал проблеми с имунната система, да споделя още нещо - добре е освен имуностимулантите да се обърне внимание и на това каква храна приема човек, колко често, в какви количества. Това е строго индивидуално и е много важно, защото...имунната система и трябва гориво, за да има с какво да работи.
Поздрави и успех!
"Смъртта понякога е милостиня,
Лелеян спътник, просена пощада..."

#13 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения
  • От:София
  • БИ:де що има бой

Публикувано: 24 юни 2010 - 10:34

Според мен имуностимулантите помагат, но не е препоръчително да се приемат дълги периоди от време непрекъснато. Има различни схеми на прием - за седмицата, за месеца, за годината. Например, приема се 6 дена, а 7-я е почивен, или приема се месец, после се почива два или три. Много зависи, добре е преди да тръгнете да прилагате предложените от колегите средства (добри са), да се консултирате със специалист, който да състави схема за прием.

От посочените в темата имуностимулантите, само женшена и цинка не са за непрекъсната употреба, за цинка е индивудуално , а за женшена е от типа на привикване и загуба на ефект.
Другите и да се сцепиш да ги пиеш( на зеления чай не съм фен) негативни ефекти няма (е, с алкохолен екстракт на ехинацея , ще оплетеш краката) предозирането просто няма смисъл(в повечето случаи не се усвоява от организама).

Най-точната препоръка е тази:

Като цяло за стимулиране на имунната система са нужни комбинация от неща и повечето от които са еднакви със здравословния начин на живот.
Добра диета чист въздул, малко разходка ако може. Няма хапче което да помогне само.

Какво пречи на всяко БИ да се справя добре на ринг, освен калпавата подготовка?!

Ако на ринг не можеш да се справиш,какво ще правиш в една улична ситуация с n на брой нападатели?!

#14 Мак Сим

Мак Сим

ПРОГРЕСОР

• Бабаит
  • 1528 мнения
  • От:Гладбах на Нирс
  • БИ:СУБАКС

Публикувано: 24 юни 2010 - 11:35

Аз дядо ми го карах да прави един комплекс упражнения - за обща координация и неща, които счетох, че са подходящи от Ци Гун.
Иначе имуностимуланти в природата колкото си щеш, а стимулиращи билко още повече.
Най-общо мога да ти препоръчам един лесен чай, който може да се пие ежедневно и е с общостимулиращо действие :
1.Плод от глог
2.Плод от шипка
3.мащерка
4.мента
5.маточина
6.Жълт кантарион
7.мурсалски чай
8.Ехинацеа
9.босилек
10.розмарин

по една лъжичка от всичко в 2 литра студена вода, оставяш го да заври за 5 минути и после да изстине само за около 2-3 часа.
По една чаша на няколко пъти през деня.
Може да добавиш бабиби зъби, но те искат повече варене, така че тях е по-добре да ги направиш отделно или да използваш спиретн извлек, който да добавяш в чая.

#15 Bloodwish

Bloodwish

Howling Wolf

• Дао
  • 300 мнения

Публикувано: 24 юни 2010 - 15:58

мм вренето не е добро за витамин C, предполагам и не само за него. като си правя чай, след като заври водата изчаквам 5-10 мин и тогава слагам чая, а ако не ми се чака, сипвам малко студена вода :) витамин С е антиоксидант, обезврежда свободните радикали; левкоцитите убиват патогените посредством свободни радикали, които след това влияят зле на организма, затова са необходими антиоксидантите... или поне така са ни учили по хистология :)

#16 Мак Сим

Мак Сим

ПРОГРЕСОР

• Бабаит
  • 1528 мнения
  • От:Гладбах на Нирс
  • БИ:СУБАКС

Публикувано: 24 юни 2010 - 16:02

мм вренето не е добро за витамин C, предполагам и не само за него. като си правя чай, след като заври водата изчаквам 5-10 мин и тогава слагам чая, а ако не ми се чака, сипвам малко студена вода :) витамин С е антиоксидант, обезврежда свободните радикали; левкоцитите убиват патогените посредством свободни радикали, които след това влияят зле на организма, затова са необходими антиоксидантите... или поне така са ни учили по хистология :)

Че кой кара някого да вари витамин С?
Или ти визираш чая - там количеството е пренебрежимо малко, а рецептата е изпробвана и действа безотказно!
По желание може да се добавя по една пръчица канела - добре е за кръвта.
Също и цвят от магарешки бодил - но той е труден на бране...

#17 Bloodwish

Bloodwish

Howling Wolf

• Дао
  • 300 мнения

Публикувано: 24 юни 2010 - 18:45

визирам наличието му в билките, които ще се варят :))))) иначе не знам, не съм пробвал рецептата, ама изглежда интересно :)