Към съдържанието

Седене - пукане на колена и глезени....

• Please log in to reply
В темата има 11 мнения

#1 ZLoBiL4e7o_

ZLoBiL4e7o_
  • Гости

Публикувано: 23 юли 2009 - 23:36

Здрасти на всичкиии!!
Направо към проблема...Като седа продължително време и след това като стана и ми изпукват колената нали нея част.. или пък като тръгна да бягам и в десния крак чувам и усещам точно на изпъкналия кокал (незнам как му е името) да пука след като стъпа на него.. и премина на ляв.. и това става в позиция когато тялото ми от кръста ногоре се изравни със кракът ми - изправено положение..
въпросите ми са!
Дали е възможно да имам нещо разместено доло ?!
Дали е нормално колената ми да пукат... тегло 65кг. височина 170, ако има някакво значение...
и 1 ден като бях седнал и се държах за колената и усетех, че нещо подобно на скърцане се усеща ии дали и тва е нормално ?!

#2 Kmeta_

Kmeta_
  • Гости

Публикувано: 24 юли 2009 - 07:25

Ами иди на лекар :) Не търси диагноза по описание във форума. Как да ти каже някой , на теб тиима това и това .... Има лекар специалист иди там и не пускай глупави теми !

#3 quiet_water_

quiet_water_
  • Гости

Публикувано: 03 октомври 2009 - 23:46

Винаги съм знаела, че изпукването на ставите не е полезно. Говоря за това изпукване, което сам си правиш или някой ти прави (например масажист), а не за случайното им пукане, когато ставаш или сядаш например. За какво е сигнал лесното им пукане и респективно трудното? Трябва ли по принцип да пукат или не?

#4 FiRE

FiRE
  • Дао
  • 182 мнения
  • От:Монтана\Велико Търново
  • БИ:Киокушинкай

Публикувано: 07 ноември 2009 - 21:22

И на мен дясното коляно много ми пукаше прединз си колко год, ама постоянно, и кат испука 1 път така по силно то почне някак по леко. После и лявото коляно започна и то подобно на дясното. Но отпреди 2 месеца някъде започнах да права ударите с крака с фокус и задържане във въздуха около 1 сец и след 1 седмица спре 1 гадно пукане от което имаше и малко болка. Сега мн по малко ми пукат коленете отпреди, но и аз усещам това дет викаш ти при седене като леко мръдна на някоя посока коляното се усеща някакво като скърцане. Но някои пъти мн редко го усещам а друг път по така често. А в рамената ми се чува нещо като когато изтиска човек гъба Оо. Но се чуе 2-3 пъти и спре. А когато съм загрел го няма. Това се чува при опр движения.

#5 BlooD_RippeR_

BlooD_RippeR_
  • Гости

Публикувано: 06 януари 2010 - 09:29

Привет на всички и аз имам такъв проблем при мене се появява когато правя успоредни коремни преси като при всяка една дясното коляно пула така съм от близо 2 години но мисля , че сериозната дисциплинирана тренировка оправя всичко както се казва дисциплината в действие е най прекич път към успеха успех и на вас и се надявам следващия път като навестя форума да има инфо за новаци като нас успех ;)

#6 FiRE

FiRE
  • Дао
  • 182 мнения
  • От:Монтана\Велико Търново
  • БИ:Киокушинкай

Публикувано: 06 януари 2010 - 16:56

Не съм съвсем сигурен но мисля, че просто стават по гъвкави и за тфа. Забелязах, че която и част да разтяга човек с цел за гъвкавост след време започва да пука повече.

#7 hatchet_

hatchet_
  • Гости

Публикувано: 03 февруари 2010 - 22:42

от Седене - пукане на колена и глезени...., след продължително седене било то на работа или пред компютъра...

Здрасти на всичкиии!!
Направо към проблема...Като седа продължително време и след това като стана и ми изпукват колената нали нея част.. или пък като тръгна да бягам и в десния крак чувам и усещам точно на изпъкналия кокал (незнам как му е името) да пука след като стъпа на него.. и премина на ляв.. и това става в позиция когато тялото ми от кръста ногоре се изравни със кракът ми - изправено положение..
въпросите ми са!
Дали е възможно да имам нещо разместено доло ?!
Дали е нормално колената ми да пукат... тегло 65кг. височина 170, ако има някакво значение...
и 1 ден като бях седнал и се държах за колената и усетех, че нещо подобно на скърцане се усеща ии дали и тва е нормално ?!

Ако те боли - бягай при доктора. Ако не те боли - не мисля, че е проблем. На мен никога не са ми пукали колената, пък сега по генетични причини (плитки и изместени встрани по рождение гнезда на капачетата) съм с 23 шева рекунструктивна операция и скъсана връзка на лявото коляно, излизащо капаче на дясното коляно, размекване на хрущялите и на двете колена, на 38 съм и не се е родил тоя, дето ще ми забрани да тренирам :) )) Естествено не знам дали спортуваш нещо, но мисля, че тези изпуквания не са проблем, освен, ако не са свързани с болка...

Ако не беше толкова млад, щях да ти напиша, че ти пука главата:)))), но усещам, че се притесняваш и затова ти показах какво значи гадна работа, та да се успокоиш;)

#8 Grisha Graffta_

Grisha Graffta_
  • Гости

Публикувано: 28 юни 2010 - 19:55

Здравейте, искам да ви попитам за някакви упражнения за коленете и глезените. Немога да седя в сейза, когато седна изпитвам болка в коленете и глезените и не сядам плътно на пода. Имам и проблеми с дясното коляно, на скоро контузих и лявото и изпитвам болки,когато сядам в сейза. На какво се дължи това дали не е от проблемите в коленете? При обикновенните удари с крак не изпитвам никаква болка само,когато сядам в сейза. Моля ако някой знае нещо да го сподели този проблем ме измъчва от доста време.

ПП. Благодаря предварително ОСУ!!!

#9 Grisha Graffta_

Grisha Graffta_
  • Гости

Публикувано: 01 юли 2010 - 17:11

Здравейте, искам да ви попитам за някакви упражнения за коленете и глезените. Немога да седя в сейза, когато седна изпитвам болка в коленете и глезените и не сядам плътно на пода. Имам и проблеми с дясното коляно, на скоро контузих и лявото и изпитвам болки,когато сядам в сейза. На какво се дължи това дали не е от проблемите в коленете? При обикновенните удари с крак не изпитвам никаква болка само,когато сядам в сейза. Моля ако някой знае нещо да го сподели този проблем ме измъчва от доста време.

ПП. Благодаря предварително ОСУ!!!

Качена снимкаРедакция: вместо да пускаш по два пъти едно и също вземи прочети малко , примерно тук
http://daobg.com/ind...?showtopic=3432

#10 marina22_

marina22_
  • Гости

Публикувано: 25 октомври 2012 - 21:37

Лично аз се опитвам да тичам 4-5 пъти седмично. Но напоследък се появи пукане в коленете искам да попитам дали това е от претоварване :)

#11 gentleman_

gentleman_
  • Гости

Публикувано: 26 октомври 2012 - 08:10

Лично аз се опитвам да тичам 4-5 пъти седмично. Но напоследък се появи пукане в коленете искам да попитам дали това е от претоварване Качена снимка

Трябва да поработиш върху огъвкавяване на ставите. Повече движение и ще бъде ОК. Може би трябва да попиташ треньора си, да ти покаже какви упражнения да правиш за гъвкавост и раздвижване на ставите.

#12 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения
  • От:София
  • БИ:де що има бой

Публикувано: 26 октомври 2012 - 11:00

Подръжка мобилността на ставите е само едно от необходимите условия , но не е достатъчно!
Мускулите също поемат натоварването, така че и те трябва да се тренират, но пукането обикновено е индикация за липса на някои вещества.
Задълбочаването на процеса дори може да доведе до по-сериозни заболявания и невъзможност за нормално функциониране на ставата.
Тренировката започва с раздвижване и разтягане, които водят до отделяне на ставна течност,
която играе ролята на смазка, намалява триенето и по-този начин, когато започне истинското натоварване ,
напрежението върху ставите намалява.

На първо място, като всички останали тъкани в човешкото тяло, съединителните тъкани имат нужда от протеин.
-основна градивна единици и придава гъвкавостта и еластичността на връзките и сухожилията.

есенциални мастни киселини или по-специално омега-3.
(орехите, яйцата, сьомгата, лененото масло, соя).

Въглехидратите :
Тяхната роля е в изграждането на ставната течност, която освен естествена смазка,
играе ролята на храна за хрущялите. Те са едни от малкото тъкани, които не са кръвоснабдени,
а се хранят с течност, произвеждана от ставата.
Основната й съставка се нарича глюкозамин и представлява
съеднинение между протеин и глюкоза (въглехидрат).
Понякога намаления прием на въглехидрати при някои диети води
до изчерпване на захарите в тялото и тогава се появяват болки и затруднени
движения в ставите поради намалените нива на глюкзамина.

Най-ефективното е приемът на хранителни добавки, съдържащи глюкозамин. За това си има отделна тема с достатъно подробности!
  • hebigatsu харесва това
Какво пречи на всяко БИ да се справя добре на ринг, освен калпавата подготовка?!

Ако на ринг не можеш да се справиш,какво ще правиш в една улична ситуация с n на брой нападатели?!