Към съдържанието

Снимка

Практика на стрелбата с лък

• Please log in to reply
В темата има 273 мнения

#261 gosho&

gosho&
  • Дао
  • 53 мнения

Публикувано: 12 февруари 2015 - 18:49

pardon.gif fool.gif Аз също стрелям сравнително редовно ,но да достигна и половината му постижения ......трудна работа.Струвами се ,че тази стрелба е известна още като "Арабска стрелба " / ако не бъркам ,де /

#262 front

front
  • Дао
  • 309 мнения

Публикувано: 29 април 2015 - 13:00

След всички неща, които се изсипаха в нета по негов адрес, ето и отговорът му:

• hebigatsu харесва това

#263 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 920 мнения
  • От:Варна

Публикувано: 19 май 2015 - 10:48

При обикновенния лък, за да улучеш целта когато стреляш, наистина трябва да стиснеш здраво дръжката на лъка в момента на пускането на стрелата. Когато пуснеш стрелата, огромното напрежение отопъването в миг изчезва и дясната ръка, която държи лъка неминуемо трепва - обикновено надясно. Стрелата има вече посока и тетивата все още деиства на стрелата, но с движението на дясната ръка се променя и посоката на действие на тетивата оттам се отклонява стрелата в нежелана посока.

Дори спъването на експериментатора, е скок за човечеството.

#264 gosho&

gosho&
  • Дао
  • 53 мнения

Публикувано: 20 май 2015 - 17:21

pardon.gif Това ,което го казваш е вярно ,Дойно! Много е важно ,така -наречаното "приклаждане " на тетивата  и тук да се прилага ,за да ги няма тези отклонения.

Дойно ,един страничен въпрос :Защо са изписани на латиница

Reply to this topic и всичко останало.

#265 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 920 мнения
  • От:Варна

Публикувано: 21 май 2015 - 08:38

Дизайна на форума си го прави администратора, не зная защо са на английски тези неща.

Дори спъването на експериментатора, е скок за човечеството.

#266 BorisPetrov

BorisPetrov
  • Дао
  • 334 мнения

Публикувано: 25 май 2015 - 22:42

Прикладването работи само при статични цели и стрелба от място.
При инстинктивната стрелба няма задържане на тетивата в опънато състояние.
Прицелването започва преди опъването на лъка. И в момента в който е достигнат максималният опън не се приклажда, а директно се стреля.
Причината е умората на материала - лъковете от естествени материали сетват (получават пластична деформация) по-бързо. За да се съхрани еластичността на лъка - първо се прицелваш, тогава опъваш и пускаш без задържане.
Инстинктивната стрелба се прави без задържане и прикладване. Разчита се на многократни повторения и изграждане на усет при стрелбата. Просто трябва да си чувате тялото... След 1000 изстрела тренировка без почивка - малко от малко почвате да поумнявате и тялото ви само избира най-удобната форма за стрелба. Сами ще усетите, че задържането на лъка изморява и вас и самият лък. Което не е добро за лъка, не е добро и за вас.

#267 gosho&

gosho&
  • Дао
  • 53 мнения

Публикувано: 03 юни 2015 - 20:35

Прикладването работи само при статични цели и стрелба от място.
При инстинктивната стрелба няма задържане на тетивата в опънато състояние.
Прицелването започва преди опъването на лъка. И в момента в който е достигнат максималният опън не се приклажда, а директно се стреля.
Причината е умората на материала - лъковете от естествени материали сетват (получават пластична деформация) по-бързо. За да се съхрани еластичността на лъка - първо се прицелваш, тогава опъваш и пускаш без задържане.
Инстинктивната стрелба се прави без задържане и прикладване. Разчита се на многократни повторения и изграждане на усет при стрелбата. Просто трябва да си чувате тялото... След 1000 изстрела тренировка без почивка - малко от малко почвате да поумнявате и тялото ви само избира най-удобната форма за стрелба. Сами ще усетите, че задържането на лъка изморява и вас и самият лък. Което не е добро за лъка, не е добро и за вас.

Не съм напълно съгласен.superstition.gif "Приклаждане " се използва и при подвижни цели ,всичко произлиза от правилната поза на стрелеца независимо в какво движение се намира .Ами ,ако стреляш от кон ,например ,не трябва ли цялата тази ЗАТВОРЕНА СИСТЕМА ,която се клати ,подскача върху гърба на коня да изпадне в "резонанс ",и тогава да направи изстрела.? Как това ще стане ,ако не е "не си прикладвал " стрелата?

#268 perf

perf

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 16 мнения

Публикувано: 04 юни 2015 - 16:35

Относно задържането преди изстрела - какво правят корейските и японските стрелци?

#269 stpd

stpd

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения

Публикувано: 08 юни 2015 - 23:25

Здравейте момчета!

Аз също съм ентусиаст да се науча да стрелям с лък и за целта си мислех да си направя свой. Купих си всичките материали за направа на ПВЦ лък, но се чудех дали ще мога да убедя някой, който вече е правил, да ми направи и моя, а пък аз да го черпя една бира. :D

Просто предпочитам човек с опит, да не окипазя моя от първи път. :)

#270 SCare

SCare

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения

Публикувано: 12 юни 2015 - 14:26

Между другото има ли някои книги или материали (а също и желание) за споделяне на материали по темата за практиката при стрелбата с лък. Аз имам тази - http://cgi.ebay.com/...=item4aa02dfe3d 
ако някой има интерес мога да снимам и да кача ! 

#271 gosho&

gosho&
  • Дао
  • 53 мнения

Публикувано: 18 юни 2015 - 16:00

fool.gif http://cgi.ebay.com/...=item4aa02dfe3d 

ако някой има интерес мога да снимам и да кача ! 

Я, вземи и наистина, колкото можеш де , и изпълни желанието си .Аз лично ще съм ти благодарен.Пък после с превода ще се справяме.!

#272 Black Wolf

Black Wolf
  • Дао
  • 75 мнения

Публикувано: 19 юни 2015 - 10:26

Книги има много. scratch_one-s_head.gif Не е нужно да се сканират, има достатъчно сканирани и пуснати онлайн.

Лично аз харесвам най-много тези на Байрън Фъргюсън. 

#273 kurosania

kurosania

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения

Публикувано: 19 юни 2015 - 14:41

Имам такъв http://nomadbows.com...&cPath=78_84_53
Мнението за този тип лъкове съм си го изразил по горе - разлика в дизайна. Ако искаш можеш да заповядаш и да придобиеш собствено впечатление. 

#274 gosho&

gosho&
  • Дао
  • 53 мнения

Публикувано: 22 юни 2015 - 08:50

==========Ако искаш можеш да заповядаш и да придобиеш собствено впечатление. 

И къде мога да заповядам ?