Към съдържанието

Снимка

Практика на стрелбата с лък

• Please log in to reply
В темата има 273 мнения

#21 Lord Ruthven_

Lord Ruthven_
  • Гости

Публикувано: 23 ноември 2009 - 18:16

Ако под бърза разбираш по-висока скорост на стрелата - да така е.
Ако обаче имаш предвид скорост на презареждане - нещата са съвсем на кантар. Да, има потенциал да е малко по-бърза, но рекордът в момента е със средиземноморски хват - 3 стрели за под 6 секунди.

#22 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 920 мнения
  • От:Варна

Публикувано: 23 ноември 2009 - 21:34

Не съм убеден, че японците могат да претендират за някаква скоростна стрелба. При тяхните ритуални прикляквания и ритуални крясъци на всеки изстрел, а ритуалното триетапно вадене на всяка стрела, вързана р......о с отделни връзки на гърба. Едва ли това ще доведе до бърза стрелба.
Дори спъването на експериментатора, е скок за човечеството.

#23 NAG_

NAG_
  • Гости

Публикувано: 24 ноември 2009 - 10:50

Всъщност, не само японците поставят стрелата от външната страна. Същото е и при корейци, турци, монголи, башкири и т.н. Т.е. всичко що ползва ССЛ.

#24 Lord Ruthven_

Lord Ruthven_
  • Гости

Публикувано: 24 ноември 2009 - 10:57

... или поне всичко що ползва стрелба с палец и степен хват.

#25 NAG_

NAG_
  • Гости

Публикувано: 24 ноември 2009 - 14:32

Съгласен...

#26 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 920 мнения

Публикувано: 06 март 2010 - 16:13

Днес пробвах мухлясалите си лъкове след миене, триене, сушене и чистене от мухълта. Пострадали са сухожилията и туткала. Аз ги намазах отгоре с нов туткал, но доста сериозно е пострадала далекобойноста-може би с около25-30%. Сега обаче се опъват по-лесно. Нищо, като ми остане време, ще си направя други.
Ще обтягам тези дни ССРЛ, ако всичко е успешно, ще кача клип, как стреля. А бе хора, качвайте и вие подобни клипчета - само аз ли ще се излагам?!!!

Това мнение е редактирано от doino_57: 06 март 2010 - 16:14

#27 BorisPetrov_

BorisPetrov_
  • Гости

Публикувано: 06 март 2010 - 20:47

Не се излагаш, напротив... добър пример даваш... само дето в училище ми се вижда малко опасно :Р особено изстрелите на сляпо...

Това мнение е редактирано от BorisPetrov: 06 март 2010 - 20:48

#28 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 920 мнения

Публикувано: 07 март 2010 - 15:08

Наистина направих гаф, той се вижда на клипа при пробата на рефлексния лък от осейдж със сухожилия . Там, където стрелата излетя нависоко и замина в опасна посока. Това се получи от кофти самоувереност и желание за автентичност. Исках пъвият изстрел да е пред камерата и качен в темата. Но бях подценил сериозно това леко и меко на опън лъкче. Инстинкта ми подсказа, че за да отиде до мишената стрелата,трябва да вдигна лъка нагоре - но съм го подценил в този момент сериозно. Просто материалите на този лък си бяха естествено добри. Но както и да го обяснявам , факта е налице. Наистина ще спра да ходя там.

#29 BaGa-TUR_

BaGa-TUR_
  • Гости

Публикувано: 18 март 2010 - 23:45

Ето едно клипче и от мен за бърза стрелба 5 изстрела за между 9 и 10 сек - дет се вика да се "поизложа" и аз :)

<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" codebase="http://download.macr...ersion=8,0,0,0" width="450" height="403"><param name="movie" value="http://i47.vbox7.com...bb12831"><param name="quality" value="high"><embed src="http://i48.vbox7.com...f?vid=cbb12831" quality="high" pluginspage="http://www.macromedi...getflashplayer" type="application/x-shockwave-flash" width="450" height="403"></embed></object>

#30 BorisPetrov_

BorisPetrov_
  • Гости

Публикувано: 19 март 2010 - 00:06

http://i47.vbox7.com...wf?vid=cbb12831

Привет :)

#31 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 920 мнения

Публикувано: 19 март 2010 - 16:29

Много влечатляващо !!! То си е направо като стрелба с калашник.

#32 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 920 мнения

Публикувано: 19 април 2010 - 23:17

Много ми харесва, как върви нашият лък форум.Няма обиди, има толерантност,има желание за споделяне на опит и взаимопомощ.Но от самото начало има нещо ,което не ми харесва. Нещо, което си ни прави българи отвсякъде - но в неприятния смисъл на това определение. Това е , че с готовност ще наругаем човека който е сгрешил - разбира се с добри намерения, за да влезе в правилния път. Но когато някой направи нещо хубаво и забележително, всички си мълчим - ".... То си се разбира от само себе си, няма какво да се лигавим сега я..!". И както беше казал един тъпак: ДА ... АМА НЕ !От 20 години работя като психолог и съм разбрал, че човек, както и да се самозаблуждава ,прави всичко в живота си - да бъде одобрен от другите. Ние тук разполагаме от тази ценна и нищо неструваща ни валута,нямаме с какво друго да се разплащаме помежду си, не можем сами да си я изконсумираме, но и не я даваме на никого - ЗАЩО ??? При положение, че печели и този който я дава. Това го пиша по повод стрелбата на БАГАТУРА ,стреля забележително човека,а само аз го похвалих - защо ?

#33 BorisPetrov_

BorisPetrov_
  • Гости

Публикувано: 19 април 2010 - 23:46

Нямат нужда от БРАВО :)
Правят това което правят и се справят. Имат нужда от последователи, не от потупване по рамото :)
Също така имат нужда от самокритика, за да правят нещата все по-добре и по-добре. Но не прекомерна самокритика която би ги демотивирала...
Със Здраве!

#34 Lord Ruthven_

Lord Ruthven_
  • Гости

Публикувано: 20 април 2010 - 09:15

Много ми харесва, как върви нашият лък форум.Няма обиди, има толерантност,има желание за споделяне на опит и взаимопомощ.Но от самото начало има нещо ,което не ми харесва. Нещо, което си ни прави българи отвсякъде - но в неприятния смисъл на това определение. Това е , че с готовност ще наругаем човека който е сгрешил - разбира се с добри намерения, за да влезе в правилния път. Но когато някой направи нещо хубаво и забележително, всички си мълчим - ".... То си се разбира от само себе си, няма какво да се лигавим сега я..!". И както беше казал един тъпак: ДА ... АМА НЕ !От 20 години работя като психолог и съм разбрал, че човек, както и да се самозаблуждава ,прави всичко в живота си - да бъде одобрен от другите. Ние тук разполагаме от тази ценна и нищо неструваща ни валута,нямаме с какво друго да се разплащаме помежду си, не можем сами да си я изконсумираме, но и не я даваме на никого - ЗАЩО ??? При положение, че печели и този който я дава. Това го пиша по повод стрелбата на БАГАТУРА ,стреля забележително човека,а само аз го похвалих - защо ?

Защото съм го похвалил в друга тема, в друг форум. Има и кусур - недоопъва от бързане, но определено е впечатляващо. Не знам в момента колко е рекордът за бърза стрелба, но ако още малко си оправи техниката може да претендира за нов рекорд.

А нека тук не коментираме другите им дейности, идейни платформи, последователи и т.н., че където и да се почнат тези разговори става мазало. Нека се придържаме само към правенето и стрелбата с лък.

Това мнение е редактирано от Lord Ruthven: 20 април 2010 - 09:22

#35 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 920 мнения

Публикувано: 20 април 2010 - 20:47

BorisPetrov ,защо мислиш, че потупването по рамото е излишно или срамно действие. Защо мислиш, че отрицателните стимули са по-добри от положителните.Гледал съм на филм, че дори и сурикатите(стадни животинки от Калахари) се прегръщат и окуражават преди атака на противниковия клан.Да не говорим за по-висшите стадни хищници. Искам да кажа, че "потупването по рамото" не е човешка измишльотина , а необходимост от живота - защо от глупави предразсъдъци да пренебрегваме нещо хубаво и полезно.

#36 BorisPetrov_

BorisPetrov_
  • Гости

Публикувано: 21 април 2010 - 01:06

BorisPetrov ,защо мислиш, че потупването по рамото е излишно или срамно действие. Защо мислиш, че отрицателните стимули са по-добри от положителните.Гледал съм на филм, че дори и сурикатите(стадни животинки от Калахари) се прегръщат и окуражават преди атака на противниковия клан.Да не говорим за по-висшите стадни хищници. Искам да кажа, че "потупването по рамото" не е човешка измишльотина , а необходимост от живота - защо от глупави предразсъдъци да пренебрегваме нещо хубаво и полезно.

Може би, защото така съм възпитан. Да не се задоволявам с постигнатото и да съм самокритичен.
Но очевидно съм отишъл и в друга крайност - да искам и от другите същото...
С радост бих ги потупал, но и те знаят, че още много може да се направи. Три стрели изстреляни бързо са интересен резултат. Три стерли изстреляни бързо и улучили целта са добър резултат. Но съм виждал човек дето в продължение на 10 минути стреляше от кон и вадеше стрела след стрела и всяка стрела улучваше мишена в движение. Това на живо, без трикове и без клипове лошо качество. Виждеш изстрела и попадението...
Та трудно, ще се впечатля от няколко секундно видео за бързо стреляне от място. Радвам се, че правят опити, но имат още много работа!
Реално - границата е небето... Затова от мене нямат браво... от мене имат усмивка и надежда, че няма да спрат и да се задоволят с това което са показали.
Аз лично смятам, че човек има една единствена добра черта - САМОКРИТИЧНОСТТА! От там на сетне можем да се превърнем в сурикатчета...

ПП. Стрелите са 5, а не 3 както съм писал...

Това мнение е редактирано от BorisPetrov: 21 април 2010 - 01:09

#37 BorisPetrov_

BorisPetrov_
  • Гости

Публикувано: 21 април 2010 - 01:08

Може би, защото така съм възпитан. Да не се задоволявам с постигнатото и да съм самокритичен.
Но очевидно съм отишъл и в друга крайност - да искам и от другите същото...
С радост бих ги потупал, но и те знаят, че още много може да се направи. Три стрели изстреляни бързо са интересен резултат. Три стерли изстреляни бързо и улучили целта са добър резултат. Но съм виждал човек дето в продължение на 10 минути стреляше от кон и вадеше стрела след стрела и всяка стрела улучваше мишена в движение. Това на живо, без трикове и без клипове лошо качество. Виждеш изстрела и попадението...
Та трудно, ще се впечатля от няколко секундно видео за бързо стреляне от място. Радвам се, че правят опити, но имат още много работа!
Реално - границата е небето... Затова от мене нямат браво... от мене имат усмивка и надежда, че няма да спрат и да се задоволят с това което са показали.
Аз лично смятам, че човек има една единствена добра черта - САМОКРИТИЧНОСТТА! От там на сетне можем да се превърнем в сурикатчета...

#38 BaGa-TUR_

BaGa-TUR_
  • Гости

Публикувано: 27 април 2010 - 01:06

Благодаря на doino_57 за това което написал за стрелбата, но не това е целта на клипчето ми, което съм пуснал - да ме похвалят :). Просто това е единствената тема от всички български форуми в която се коментира практиката на стрелбата с лък. Поправете ме ако греша, но темата е за това как ТИ СТРЕЛЯШ и до какви изводи си стигнал в стрелбата, а не какво си видял или чул за майстори стрелци - защото легенди, приказки и т.н. има премного. Идеята е да се говори от първо лице. Колкото до boris Petrov да самокритика ДА и тук пряко според мен всеки може да си пусне клипче да си отчете грешките да каже какво му куца в стрелбата и евентуално другите да дадат акъл как трябва или как не - с добрия тон.

Ето аз ще започна с един мой проблем - аз съм левичар (доминиращо ляво око), а пък от как се помня държа лъка с лявата ръка и така стрелям. Отскоро се оптвам да обърна ръцете и ми е адски неудобно, но пъкзабелязвам че стрелям по-точно. Някаква идея - толкова ли е важно доминиращото око и заради него трябва ли да сменям ръката ?

ПС.
До Boris Petrov Борка това което си гледал 10 мин стрелба , от кон по движещи се мишени - това и аз съм го гледал, това е демонстрация и няма нищо общо с реална обстановка и неможе да даде реална представа дали този наистина може да стреля или не.

#39 Lord Ruthven_

Lord Ruthven_
  • Гости

Публикувано: 27 април 2010 - 10:04

Благодаря на doino_57 за това което написал за стрелбата, но не това е целта на клипчето ми, което съм пуснал - да ме похвалят :). Просто това е единствената тема от всички български форуми в която се коментира практиката на стрелбата с лък. Поправете ме ако греша, но темата е за това как ТИ СТРЕЛЯШ и до какви изводи си стигнал в стрелбата, а не какво си видял или чул за майстори стрелци - защото легенди, приказки и т.н. има премного. Идеята е да се говори от първо лице. Колкото до boris Petrov да самокритика ДА и тук пряко според мен всеки може да си пусне клипче да си отчете грешките да каже какво му куца в стрелбата и евентуално другите да дадат акъл как трябва или как не - с добрия тон.

Ето аз ще започна с един мой проблем - аз съм левичар (доминиращо ляво око), а пък от как се помня държа лъка с лявата ръка и така стрелям. Отскоро се оптвам да обърна ръцете и ми е адски неудобно, но пъкзабелязвам че стрелям по-точно. Някаква идея - толкова ли е важно доминиращото око и заради него трябва ли да сменям ръката ?

ПС.
До Boris Petrov Борка това което си гледал 10 мин стрелба , от кон по движещи се мишени - това и аз съм го гледал, това е демонстрация и няма нищо общо с реална обстановка и неможе да даде реална представа дали този наистина може да стреля или не.

Нормално да е проблем преминаването към другата ръка, вече си свикнал с тази. Колкото до окото - не би трябвало да играе чак такава роля, тъй като реално стрелбата с традиционен лък е инстинктивна.
От друга страна според един трактат (мисля че китайски, в момента не помня) конният стрелец трябва да може да стреля и с двете ръце еднакво, така че да е точен в цялата полусфера. Ти все пак имаш предимство - това че си левак (това е думата, нищо че е влязла с обидно значение в разговорната реч, както и тъпанар е просто човек който бие тъпан) ти дава предимството лявата ти ръка да е по-силна. Аз съм десняк и в момента спокойно си опъвам с дясната 46 либровия лък, но с лявата едва мога на жената 29 либровия. За точност тук изобщо не говоря, с лявата едва улучвам мишената.

Бе за последното не съм съгласен. 10 минути от кон по движещи се мишени определено означава че може да улучва.

Това мнение е редактирано от Lord Ruthven: 27 април 2010 - 10:06

#40 red dragon_

red dragon_
  • Гости

Публикувано: 27 април 2010 - 10:54

Ти все пак имаш предимство - това че си левак (това е думата, нищо че е влязла с обидно значение в разговорната реч, както и тъпанар е просто човек който бие тъпан)

Ами има дума левичар, за тези дето ползват предимно лявата :whistling: