Към съдържанието

Стpелите

• Please log in to reply
В темата има 161 мнения

#41 Bors_

Bors_
  • Гости

Публикувано: 21 май 2010 - 20:03

Всички пера са от пуйка :smile24: от баба ми на село :tooth: просто пуйките са с различна украска,веднъж видях червена пуйка което ми се стори доста странно :blink:

#42 Lord Ruthven_

Lord Ruthven_
  • Гости

Публикувано: 22 май 2010 - 09:58

След ходенето до Червен, стрелите естествено понамаляха. Днес тъкмо да започна да си правя новите стрели, и видях това:
http://nasralnahrob....ske_sipy/#album
Определено действа както амбициращо, така и сдухващо...

#43 Vipera berus_

Vipera berus_
  • Гости

Публикувано: 22 май 2010 - 10:22

тези подозрително много ми приличат да са излезли изпод ръцете на Mysa, или поне много наподобяват неговия стил на работа. много хубави стрели. като си помисли човек че като я изстреля една таква стрела веднъж повече може и да не я види....направо ужас

#44 Lord Ruthven_

Lord Ruthven_
  • Гости

Публикувано: 22 май 2010 - 10:24

Да, негови са.

Между другото освен кованите от него остриета, освен сухожилните бандажи, красивите украси и т.н. и т.н., на някои от стрелите може да се види, че са съставни - самата стрела е направена от различни видове дърво.

Това мнение е редактирано от Lord Ruthven: 22 май 2010 - 10:26

#45 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 920 мнения
  • От:Варна

Публикувано: 24 юни 2010 - 23:28

Направих устройството за лепене на триперушинени стрели. Щипката стана идеална. Устройството работи добре. Но общо-взето само с пера на гъска ,пуйка и чайка, кокошите стават-но много трудно. Кокошите пера стават идеално за двупери стрели с винтово положени пера.

Това мнение е редактирано от doino_57: 24 юни 2010 - 23:29

Дори спъването на експериментатора, е скок за човечеството.

#46 Lord Ruthven_

Lord Ruthven_
  • Гости

Публикувано: 25 юни 2010 - 09:31

Аз също си бях направил, но в последствие си купих готова. Огромното предимство на готовата е, че щипката и е от найлон (т.е. не се лепи с никакво лепило, включително и цианакрилати като Каноконлита, което прави лепенето на пера изключително бързо, много по-бързо от мойта машинка), освен това има чудесна правилна "винтова" форма, така че и трите пера се лепят така. Е, трябва да си взема и щипка за леви пера.

#47 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 920 мнения

Публикувано: 25 юни 2010 - 11:08

Моята щипка е от алуминий, който също не лови никакви лепила. Лорде, твоята машинка и винтово ли ги лепи? Щото аз направих да ги лепи само право успоредно на остта на стрелата. Стрелите изглеждат добре, но не съм ги пробвал как летят. Аз лепя с някакво подобно на промата лепило, но в три грамови тубички - уж за бързозалепващо го дават. Колко излиза с доставката това устройство?

Това мнение е редактирано от doino_57: 25 юни 2010 - 11:10

#48 Lord Ruthven_

Lord Ruthven_
  • Гости

Публикувано: 25 юни 2010 - 17:49

Да, винтово го лепи.
Но няма никакви проблеми и с прави пера. Лети също изключително добре, просто стабилизира малко по-бавно.

#49 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 920 мнения

Публикувано: 25 юни 2010 - 18:53

Можеш ли да качиш някакъв нагледен материал, как изглежда това шейтан устройство. Че не мога да си представя, как една и съща щипка ,ще лепи и прави и винтови пера.

Това мнение е редактирано от doino_57: 25 юни 2010 - 18:54

#50 Lord Ruthven_

Lord Ruthven_
  • Гости

Публикувано: 28 юни 2010 - 12:18

Не, тя не лепи прави, само винтови, при това само десни винтови. Но три винтови. Скоро ще си взема и за леви винтови, че десните почнаха да намаляват, а имам още доста леви. Довечера ще пусна снимка на цялото чудо и на самата щипка.

Поздрави

Това мнение е редактирано от Lord Ruthven: 28 юни 2010 - 12:19

#51 dobrin 74_

dobrin 74_
  • Гости

Публикувано: 01 юли 2010 - 05:59

Випера , недоумявам как направи тези остиета от 1-ва стр. те изглеждат като фабрични . искам и аз да правя такива

#52 Vipera berus_

Vipera berus_
  • Гости

Публикувано: 01 юли 2010 - 16:58

Випера , недоумявам как направи тези остиета от 1-ва стр. те изглеждат като фабрични . искам и аз да правя такива

грубата заготовка съм я правил на струг - нещо като цилиндър с опашка. после наковаване, придаване на окончателната форма на шмиргел, и накрая закаляване и нещо като гореща оксидация - в отработено масло.

Това мнение е редактирано от Vipera berus: 01 юли 2010 - 16:59

#53 хатамото_

хатамото_
  • Гости

Публикувано: 08 юли 2010 - 17:43

Как се правят лесно остриета за стрели
Взема се тънкостенна стоманена тръба(най-добре от пневматична система на трактор), има ги в изобилие на вторични суровини. Режат се парчета на по 7-8см. , по средата се сплескват 3-4 см. с чук от тази заготовка се изработват 2 остриета както е показано на схемата. Тези остриета издържат стотици пъти забиване в дърво. Тръбата спокойно се реже с ръчна ножовка.
Пера е е най-добре да се вземат от крило на пуяк(може и друга голяма домашна птица). Перото се разцепва по средата от дръжката към върха. Отрязват се парчета по 5-7см и се закрепват от двете страни на пръчката с тънък изолирбланд от двете страни на перото. Перата да закрепени под формата на винтова линия за да се предаде въртеливо движение на стрелата за устойчив и стабилен полет.
При така закрепени пера дори и криви тела на стрелите летят в права линия. Мястото за тетивата се прави като се пробие 1см. преди края със свредло 4мм. и се съедини с ножовка.
Качена снимка

Здравейте готина схема, аз я пробвах и понеже нямах под ръка стоманена тръбичка използвах гилза от АК сплескваш отпред, срязваш дъното на гилзата и готово получи се горе-долу но имам още да се уча.

#54 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 920 мнения

Публикувано: 26 август 2010 - 19:29

Оказа се, че най-лесно се работи с пера от чайка. При това, за работа стават и двете половини на перото. Трите стрели с тесните пера са направо от тесните страни на перото и не са "подстригвани". Тясната част са и по-плътни и устоичиви. Оранжевото и черното е от кокошка. Стават за право триперо оперение на стрела, но много по-трудно от другите. Кокошите пера са за винтово оперение.Всички стрели са с 3 пера.
Качена снимка Качена снимка

Това мнение е редактирано от doino_57: 26 август 2010 - 19:30

#55 FiRE

FiRE
  • Дао
  • 182 мнения
  • От:Монтана\Велико Търново
  • БИ:Киокушинкай

Публикувано: 26 август 2010 - 21:03

Интересна тема, особено ако сме тръгнали на война :ningastar: Материала на стрелите и лъкъ от значение ли е за аматйори като мен? (нямам лъкове и стрели но винаги съм харесвал това оръжие и може да си направя) Че какъв съм познавач на видове дърва и тнт. та знаа ли се. :)

#56 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 920 мнения

Публикувано: 26 август 2010 - 22:14

Ако решиш да си правиш, прочети темата за обикновения лък. От достъпните материали най-добър е ясенът(има го навсякъде). На война с лък..., срещу пушки със снайпер .....! просто е немислимо. Но пък удоволствието да се стреля с лък,е несравнимо по-голямо и по-спожно от това с пушка. Ловът с лък е много по-интересен, достоен и мъжки от този с пушка.

#57 Vipera berus_

Vipera berus_
  • Гости

Публикувано: 12 септември 2010 - 14:24

ОТ ТЕМАТА СРЕЩА: - ....Между другото, миналата година продавахте и свистящи остриета. Тази година нещо не намерих, а смятах да си взема едно.

ЛОРДЕ, пусни една схема ако имаш - от първи съм на работа, и ще имам доспъп до струг - може да пробвам да направя.

Това мнение е редактирано от Vipera berus: 12 септември 2010 - 14:25

#58 Bors_

Bors_
  • Гости

Публикувано: 04 април 2011 - 15:10

Пичове някакви идеи с каква боя мога да бояйдисам бяло пуешко перо, за да се превърне в "Орлово" наполовина черно вижте ей този възрастен майстор какви стрели прави

Поздрав

#59 crazyviper_

crazyviper_
  • Гости

Публикувано: 05 април 2011 - 09:35

С черен цвят маркер. Има едни дебели маркери, които пускат доста мастило при писане. Децата рисуват по стените с тях. Може да си рисуваш каквото искаш върху перото..

#60 Bors_

Bors_
  • Гости

Публикувано: 05 април 2011 - 12:50

искам да получа нещо такова като краен продукт но с маркер е изключено да се получи реалистично