Към съдържанието

ЦИ ГУН къде в София

• Please log in to reply
В темата има 11 мнения

#1 803287_

803287_
  • Гости

Публикувано: 21 октомври 2009 - 12:27

От известно време практикувам сама ЦИ ГУН по системата Xing Shen Zhuang. Ще ви бъда мн благодарна, ако някои знае къде бих могла да се включа в групови занимания!

#2 Anonimen

Anonimen

чудзи

• Дао
  • 858 мнения

Публикувано: 21 октомври 2009 - 15:13

Ани Пешева, тел: 02/ 8242271, GSM: 0899799638
hanlin_academy@yahoo.com

Но те теренират по системата Wu Wei

можеш ли да разкажеш нещо повече за системата,
която практикуваш и къде си я изучавала?

има ли общо с това?

Това мнение е редактирано от Anonimen: 21 октомври 2009 - 15:23

Само пустото сърце обича своя път и само пустото сърце може да го извърви.

#3 803287_

803287_
  • Гости

Публикувано: 21 октомври 2009 - 19:05

Да, посетих едно от занятията на Академия Ханлин, но за мен там беше "празно", може би защото д-р Ван си е тръгнал ...

Да, Ана Владимирова е серифицирана инструкторка по Xing Shen Zhuang, много хубаво би било ако намеря някой такъв и тук в България. Има още мн информация в интернет, ако те интересува може да разгледаш. Системата работи невероятно! дори като се занимавам сама, а какво ли ще стане ако си намеря група!

#4 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 22 октомври 2009 - 07:57

Да, посетих едно от занятията на Академия Ханлин, но за мен там беше "празно", може би защото д-р Ван си е тръгнал ...

Да, Ана Владимирова е серифицирана инструкторка по Xing Shen Zhuang, много хубаво би било ако намеря някой такъв и тук в България. Има още мн информация в интернет, ако те интересува може да разгледаш. Системата работи невероятно! дори като се занимавам сама, а какво ли ще стане ако си намеря група!

Всяка традиционна система на Ци-Гун/Ней-Гун и Кунг-Фу "работи" ако има квалифициран учител! Самоинициативите в тази област са доста опасни и могат да доведат до необратими последствия във психиката, здравето и енергийната система на човека! Особено съм резервиран към всякакви "иновации" от рода на рейки, каланетика, пилатес, Тае-Бо, псевдо йоги, набедени екстрасенси, "ясновидци", "лечители", магьосници и разни новопоявили се системи с екзотични имена претендиращи за Ци-Гун, даоска вътрешна алхимия (ИНБИ специално ги визирам тия!) и прочие вредни самозванци опитващи се да яхнат вълната и разчитащи на хорската наивност и неинформираност.......... :yin-yang:

Това мнение е редактирано от Доктора: 22 октомври 2009 - 08:07

#5 daoseek_

daoseek_
  • Гости

Публикувано: 22 октомври 2009 - 10:31

Особено съм резервиран към всякакви "иновации" от рода на рейки, каланетика, пилатес, Тае-Бо, псевдо йоги, набедени екстрасенси, "ясновидци", "лечители", магьосници и разни новопоявили се системи с екзотични имена претендиращи за Ци-Гун, даоска вътрешна алхимия (ИНБИ специално ги визирам тия!) и прочие вредни самозванци опитващи се да яхнат вълната и разчитащи на хорската наивност и неинформираност.......... :yin-yang:

Май затова е пълна залата с жени :gorgeous:

#6 Pei Jun_

Pei Jun_
  • Гости

Публикувано: 22 октомври 2009 - 10:41

София | Здраве ( Предлага ) 03-Sep-2003 22:26
XING SHEN ZHUANG DAN TIEN CHI GUNG /Вътрешна Алхимия/ Даоските майстори и Йоги говорят за вътрешния свят на човека, който е възможно да се постигне и е пълно отражение на цялата грандиозност на външната Вселена. Именно пълноценното самоосъзнаване на ч (изтекла)
dantien_chigung@yahoo.com,

Намерих ето тази обява в нета, но гледам че е от 2003г. и отдавна е изтекла. Може би на e-mail адреса да ти дадат някаква информация ако още е валиден де. Аз си мисля ако не успееш да намериш група защо не си направш, в смисъл съберете се приятели познати хора заинтрисовани (ако има такива) и работете заедно. Е дано съм бил полезен поздрави. :)

#7 Anonimen

Anonimen

чудзи

• Дао
  • 858 мнения

Публикувано: 22 октомври 2009 - 13:55

да, неприятно е че д-р Ван си е тригнал, и май няма намерение да се връща никога, но за сметка на това е оставил доста материал за работа под формата на упражнения и съвети за добър и здравословен начин на живот. видяло ти се е празно, може би не смао защото него вече го няма, ами защото тази система използва различни упражнения. въпреки това не бива да се демотивираш. чи гун както йога си има аспекти, чиято съвкупност обуславят самото учение и ако липсва някоя част то не е пълно. независимо от формата им обаче е по-важно тези части да ги има, оттам нататък различията не би трябвало да са проблем. така поне учише д-р Ван...

хубаво е да се тренира в група понеже се мотивирате един друг и така е по-лесно, но това че сам е по-трудно също може да е мотивиращо предизвикателство. стига разбира се да знаеш какво правиш. както казва доктора горе, иначе може да е опасно за здарвето, вместо обратното...

така че имаш два избора ако не намериш съмишленици от твоя стил. тренираш сама и отвреме на време ходиш на места където се трнира патанджали йога - Пракаш, или тай дзи - като дъновиската полянка (там има доста други школи по кби, които се занимават и с чи гун) и си сверяваш часовника, за неща които са общовалидни.

другия вариант е да смениш просто стила, без да се притесняваш от това, в крайна сметка целта на всички автентични школи и учения е една. тук единствено трябва да правиш разлика между автентичното и комерсиалното, както се споменава пак горе, тъй като наистина йога, чи гун започнаха да стават мода и съответно да се комерсиализират, от което печелят само тези които прибират накрая парите...
Само пустото сърце обича своя път и само пустото сърце може да го извърви.

#8 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 22 октомври 2009 - 14:45

Май затова е пълна залата с жени :gorgeous:

Не става ясно за коя зала говориш?!? :confused:

#9 daoseek_

daoseek_
  • Гости

Публикувано: 22 октомври 2009 - 15:55

Не става ясно за коя зала говориш?!? :confused:

От клипчето пуснато по темата:) Хайде да организираме съвместен семинар :party:

#10 803287_

803287_
  • Гости

Публикувано: 22 октомври 2009 - 19:46

София | Здраве ( Предлага ) 03-Sep-2003 22:26
XING SHEN ZHUANG DAN TIEN CHI GUNG /...

Мерси, за съжаление мейла вече не е валиден.
Около 2003 в България трябва да е идвал майстор по въпросната система Zhineng Qigong (XING SHEN ZHUANG е първият модул) и е обучил няколко инструктора. Имало е групи, които активно са търсели нови практикуващи. Но сега не мога да ги намеря ...
Дори ако се намирят в друг град, бих ходила от време на време да си "сверявам часовника".

#11 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 22 октомври 2009 - 21:29

Около 2003 в България трябва да е идвал майстор по въпросната система Zhineng Qigong (XING SHEN ZHUANG е първият модул) и е обучил няколко инструктора. Имало е групи, които активно са търсели нови практикуващи. Но сега не мога да ги намеря ...

Браво, значи идва некъв майстор (колко е майстор той си знае :blink: ) и за пет дневен семинар примерно "обучава няколко инструктора", демек появяват се още няколко нови "майстори", също както в рейки - на 30 години и вече "грандмайстор". Абе вие редовни ли сте или ви хлопа яко дъската; я поразсъждавайте малко по-трезво! :fou: :smashfreak: Един такъв инструктор трябва да практикува усилено поне 10 години и да има реални знания и умения за да си тежи на мястото; всичко друго са врели-некипели и ала-бализми на самозванци-печалбари повреждащи хората, които са ти се доверили! Моля ви не ни занимавайте с глупости от този род! :shades:

#12 hakama

hakama
  • Дао
  • 26 мнения
  • От:София

Публикувано: 10 ноември 2012 - 23:03

И аз от доста време си търся мястото, мисля пак да опитам с цигун (бил съм при д-р Ван, но ми се стори доста бавна).

Къде бихте ми препоръчали в София - добър майстор? Мотива ми е, за начало - да преборя здравословни проблеми (по-скоро един основен - кръста), отпушване на каналите..., акумулиране на вътрешна енергия и т.н. и когато се почувствам здрав и готов - да добавя/започна и бойно изкуство - например WT). За момента не мога да тренирам външен стил и затова се насочих към вътрешните, мислех си за йога, тай чи, но засега нещата клонят към Цигун. Качена снимка

След като се разрових в интернет - ми се откроиха две школи:

1. ДАОИСТКА ЙОГА И ЦИ-ГУН (по системата на Мантак Чиа). Видях, че имат школа в София.

2. Станчо Станев - знаете ли по коя система работи, разгледах сайта му, но не ми стана ясно - да не би да е по тази, за която става дума в темата?

Благодаря

Това мнение е редактирано от hakama: 10 ноември 2012 - 23:12

"В мен съществува някой, с който се боря, за да израстна"
-А. дьо Сент-Екзюпери