Към съдържанието

Рицар срещу Самурай

• Please log in to reply
В темата има 173 мнения

#21 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 19 юли 2009 - 16:18

Аз залагам на европейския рицар срещу самурая; мен също прехвалените катани и японски БИ не ме кефят много, а имам и допълнителна информация по въпроса! :butcher: :shades: :smashfreak:
  • diqn300 харесва това

#22 namahshivaya_

namahshivaya_
  • Гости

Публикувано: 19 юли 2009 - 16:45

http://www.youtube.c...g...DD&index=18
кендо срещу рицар
http://www.youtube.c...0...DD&index=22

а това е нищо сравнение с истинските рицари които са хващали меча на противника с металните си ръкавици както има специални удари със щита както и ръкохватката на меча имам демонстрации даже но са много големи

Това мнение е редактирано от namahshivaya: 19 юли 2009 - 16:48

#23 Andy

Andy

Десперадо

• Дао
  • 287 мнения
  • От:Габрово
  • БИ:Киокушин ,Кик-бокс

Публикувано: 19 юли 2009 - 17:14

Мислил съм понякога какво би се получило при двубой с различни видове оръжие.Бих отпратил мислите ви в друга посока.Кой би побидил при битка на самурай с катанаа и един добър фехтовчик с шпага.Не се подвеждаайте по лекотата на шпаагата.Да не заправяме че наай-прекият път между две точки е правата линия.

#24 Станислав

Станислав
  • Дао
  • 1115 мнения
  • От:Велико Търново
  • Предишен прякор: stanislav

Публикувано: 19 юли 2009 - 19:06

Браво, момчета!

#25 petman

petman

СПАДНА МИ ?!

• Дао
  • 250 мнения

Публикувано: 19 юли 2009 - 19:37

Мислил съм понякога какво би се получило при двубой с различни видове оръжие.Бих отпратил мислите ви в друга посока.Кой би побидил при битка на самурай с катанаа и един добър фехтовчик с шпага.Не се подвеждаайте по лекотата на шпаагата.Да не заправяме че наай-прекият път между две точки е правата линия.

НЕ Е ВАЖНА ГОЛЕМИНАТА НА ВОИНА В БИТКАТА,А ГОЛЕМИНАТА НА БИТКАТА ВЪВ ВОИНА

#26 red dragon_

red dragon_
  • Гости

Публикувано: 19 юли 2009 - 20:17

Едно бързо мнение :)
Кой ще победи - първо много важно е, кой на какво ниво е. Второ - дори да си на много добро ниво, ако се спечеш ... Трето - по-добрата броня не е гаранция за победа (справка загубите на Латинската империя от българите). Четвърто - каквото и да излезе от вашата среща, това не е показател. Приемете го като възможност да се обогатяване и излизане от стереотипите. Пето - какво точно аджеба тренира Хебигатсу, че се приема, че може да защити честта на самурая :) Шесто - първият клип на Намашивая - ако не бяха с тези мечове и дрехи, щях да си помисля, че тренират Кендо :) Може би е доста показателно, че приликите са повече, отколкото разликите ;)

#27 Bersek_

Bersek_
  • Гости

Публикувано: 19 юли 2009 - 21:01

Samurai vs Knight

Samurai vs Knight 2

Knight vs Samurai :D

Bokken vs. Longsword - Това последното много ми хареса.

Това мнение е редактирано от Bersek: 19 юли 2009 - 21:07

#28 LordOfChaos_

LordOfChaos_
  • Гости

Публикувано: 19 юли 2009 - 21:12

http://www.youtube.c...feature=related

#29 hebigatsu

hebigatsu

ленив пингвин

• Дао
  • 235 мнения
  • От:Bulgaria
  • БИ:kempo, FFF & MHF

Публикувано: 19 юли 2009 - 22:11

Едно бързо мнение :)
Кой ще победи - първо много важно е, кой на какво ниво е. Второ - дори да си на много добро ниво, ако се спечеш ... Трето - по-добрата броня не е гаранция за победа (справка загубите на Латинската империя от българите). Четвърто - каквото и да излезе от вашата среща, това не е показател. Приемете го като възможност да се обогатяване и излизане от стереотипите. Пето - какво точно аджеба тренира Хебигатсу, че се приема, че може да защити честта на самурая :) Шесто - първият клип на Намашивая - ако не бяха с тези мечове и дрехи, щях да си помисля, че тренират Кендо :) Може би е доста показателно, че приликите са повече, отколкото разликите ;)

:cool: То бързото мнение, се оказа най-сериозно :) Въпреки това - който и да победи, все ще е шоу. ;D, а освен това аз бях първият, който се отзова без условия, на предизвикателството да се изправиш срещу брониран противник :P
Нямам претенциите да съм "самурай"(впрочем - зависи какво влагаш в това), ма знам откъде се хваща и как са държи катана, че да`н съ заколя :cool: Честта на самурая не знам дали ще я защитя, ма съм видимо достатъчно гламав да са пробвам. ;D Пък и ако аз се проваля, мисля че ще се намери някой кендока първо да ме заклейми като дилетант :( , а след това да защити "честта на самурая" както се следва :)
А по принцип - аз лично разглеждам предоставената ми възможност, точно като такава да се обогатя и да изляза от някои стереотипи, пък и да разчупя някои такива. :cool:

Айде стига, че взех сериозно да изпростявам.

ПП.Клипчетата не допринасят съществено за решаването на поставената задача (провеждането на тест), но дават някои насоки за размисъл по принципа на аналогията.

ППП. Shamancho,
Много дълго бе братче... Два месеца !?!?!? :( .... ти ще се "пре-бронираш", а аз к`во да правя :( !?!? Давай к`вото имаш налично, като броня (така и така ще си взимаш, правиш, стъкмяваш и т.н. нова броня) давай да я мачкаме тази дет я имаш :cool:

Поздрави!
ВСЯКО ПРАВИЛО СИ ИМА ИЗКЛЮЧЕНИЯ!!! ЩО ЛИ...!?!?!?

#30 Shamancho

Shamancho

Кавалер

• Дао
  • 275 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Историческа Европейска Фехтовка

Публикувано: 19 юли 2009 - 22:48

Няма как, човек, ако искам да защитя рицарската чест, ще трябва да подменя повечето от сегашната си бронировка - правена е в един много начален стадий на ковашката ми кариера и има доста кусури. А имам и да добавям елементи. Но нищо - едно време като са си обявявали дуели на чест, са си давали срок от по няколко месеца, през който да могат да си наемат учител фехтовач, или да се подготвят самостоятелно за дуела. Така че има какво да се прави :D

И наистина - макар че всичко започна по този начин, обявената среща определено не е "сблъсък на културите" или нещо подобно. Няма да доказваме че изтокът е по-добър от запада, или обратното. Ще доказваме само, че макар и да не е непобедим, брониран боец има смазващо предимство пред неброниран, или слабо брониран опонент. :sunny:

П.П. Повечето от клипчетата не само че не помагат, ами са и крайно глупави...

П.П.П. Драконе, малка историческа справка - по времето на 4-тия кръстоносен поход защитното въоръжение на византийския свят не само че не отстъпва на западното, ами всъщност е по-тежко и като цяло с по-добри защитни показатели. Освен това колкото ние сме ги били и те толкоз нас.
Die vor red der zedel. Jungk ritter, lere got lieb haben fröwen ia ere, so wöchse dein ere. Vebe ritterschaft und lere kunst, die dich ziert, jn kriegen zuo ern hoffiert.

Omnia Meo Nocet

#31 Bersek_

Bersek_
  • Гости

Публикувано: 19 юли 2009 - 22:48

Мусаши срещу д'Артанян

#32 Иванко

Иванко

Капитан

• Дао
  • 35 мнения

Публикувано: 19 юли 2009 - 23:06

Ако е Във Варна аз лично ще дойда да ви набия и 2та ;D
да тий гадно пък... нямам подпис

#33 old_moon_

old_moon_
  • Гости

Публикувано: 19 юли 2009 - 23:20

Правилата са прости - всяко мое докосване се брои за попадение. На теб ти се брои за попадение само ако успееш да ме намушкаш в някоя от пролуките на бронята, стига да не съм сложил парче ризница отдолу. В такъв случай ще мятаме стотинка, понеже върховете на катаните са крайно непригодни за преодоляване на европейска ризница :sunny:

Т.е. ти ще си сложиш толкова тежка и непробиваема броня, с която са били и рицарите ли, ще можеш ли да мръднеш?
Не съм толкова запознат, сори ако въпросите ми са смешни :)
А това на самураите какво е?
Качена снимка
Качена снимка
т.е., hebigatsu спокойно може да сложи една кендо екипировка и ще може спокойно да се налагате :>

Също за какво докосване се говори, с каква сила - поне синка да му направи. Вероятно правилата не трябва да са толкова прости :)

#34 anjsan_

anjsan_
  • Гости

Публикувано: 20 юли 2009 - 08:20

Т.е. ти ще си сложиш толкова тежка и непробиваема броня, с която са били и рицарите ли, ще можеш ли да мръднеш?

Също за какво докосване се говори, с каква сила - поне синка да му направи. Вероятно правилата не трябва да са толкова прости :)

Интересен ще е двубоят ви. Според мен е необходимо да уточните правилата - например ще се ползват ли техники на отнемане на оръжието, ключове, удушавания и т.н. , защото самураите са изучавали и джу-джуцу.. Ще трябва и съдия. :D
Самураите не са ходили само с обикновенни дрехи. Това на снимките е типична броня на самурай . При кендото е по-олекотена. Само не знам в България дали ще намерите истинка самурайска броня.

#35 red dragon_

red dragon_
  • Гости

Публикувано: 20 юли 2009 - 09:12

Ами тя по принцип самурайската броня въобще не е на нивото на европейската, те затова японците са си купували европейска ;D Което значи, че Хебигатсу може да сложи старата на Шаманчо за теста :sunny: А смазващото предимство на тежко бронирания не важи ли само при определени условия (теренни, климатични). Ако срещата е на плажа август към 13.00-14.00, колко време ще издържи рицаря? Тъй де, за мене всичко е като игра на нож-камък-листо. Няма никой смазващо предимство, има само неуползотворени качества.
П.П. За всеки дет подценява кендоките - вижте за каква скорост си говорим

#36 hebigatsu

hebigatsu

ленив пингвин

• Дао
  • 235 мнения
  • От:Bulgaria
  • БИ:kempo, FFF & MHF

Публикувано: 20 юли 2009 - 09:44

:D Тц... Нищъ броня ва. Нищъ ;D
Няма да променям първоначалните условия. Както казах - ще съм без никаква броня. Ще разчитам само на меча си. :cool:

Иванко,
Да във Варна ще е теста. Кога точно смяташ да ме "набиеш" преди или след това :) :cool:

Поздрави!
ВСЯКО ПРАВИЛО СИ ИМА ИЗКЛЮЧЕНИЯ!!! ЩО ЛИ...!?!?!?

#37 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 20 юли 2009 - 10:00

П.П. За всеки дет подценява кендоките - вижте за каква скорост си говорим

Само за протокола - шиная на тегло отговаря ли на бойния меч (катана, одачи или тачи; някои от тях са над 105 см., дори до 130 см.)?!?........ :chinese: Май и техниката на истинския бой с мечове е доста различнал

#38 red dragon_

red dragon_
  • Гости

Публикувано: 20 юли 2009 - 10:11

Мъжките са с дължина до 120 см и тежина над 500 гр. Боккените са с дължина около 102 см. И техниката няма как да е по-различна, защото тези, които са систематизирали Кендо, наистина са участвали в истински битки, за разлика от нас, дето само си чешем езиците ;D

#39 Shamancho

Shamancho

Кавалер

• Дао
  • 275 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Историческа Европейска Фехтовка

Публикувано: 20 юли 2009 - 10:25

Да, точно толкова тежка и непробиваема броня, с която са били рицарите. Общо тегло около 20-25 килограма, разпределени по тялото, подвижни части на всяка става; на практика непробиваема за леки оръжия от класа на мечовете и трудно пробиваема от тежки такива. Нека изясним едно нещо, преди да продължим нататък. В една бойна броня не само се мърда, а се тича, скача, правят се цигански колела и т.н. Това не е консервна кутия с дупки за крайниците, а сложно и изискано оръжие, даващо ти всичко необходимо, за да убиваш и да не бъдеш убит. Точка :)

Интересен ще е двубоят ви. Според мен е необходимо да уточните правилата - например ще се ползват ли техники на отнемане на оръжието, ключове, удушавания и т.н. , защото самураите са изучавали и джу-джуцу..

Разбира се, че ще се използват, за къде без тях ? Самураите са изучавали джу-джуцу, а рицарите са изучавали ринген.

Напълно ми е ясно, че повечето хора тук, подведени от общоприетите холивудски митове, смятат че източните бойни изкуства превъзхождат по някакъв начин западните такива. Предполагам голяма част дори не вярват, че такова нещо като западни бойни изкуства съществува. Ами избийте си тези идеи от главата !!! :angrrr:

Ами тя по принцип самурайската броня въобще не е на нивото на европейската, те затова японците са си купували европейска ;D Което значи, че Хебигатсу може да сложи старата на Шаманчо за теста :sunny: А смазващото предимство на тежко бронирания не важи ли само при определени условия (теренни, климатични). Ако срещата е на плажа август към 13.00-14.00, колко време ще издържи рицаря?

Да, разбира се - всичко си има своите условия и приложения; предимства и недостатъци. В повечето случаи предимството на бронята е силно осезаемо. Ако ще се бием в кал до колене, или на плажа, вече ще се замисля кои точно парчета броня да сложа.

Това мнение е редактирано от Shamancho: 20 юли 2009 - 10:48

Die vor red der zedel. Jungk ritter, lere got lieb haben fröwen ia ere, so wöchse dein ere. Vebe ritterschaft und lere kunst, die dich ziert, jn kriegen zuo ern hoffiert.

Omnia Meo Nocet

#40 pv

pv

информационен затъмнител

• Милиционер
  • 1661 мнения
  • От:Неизвестно
  • БИ:Free stick fighting, DBMA

Публикувано: 20 юли 2009 - 10:30

Смятам , че лека-полека нещата отиват към заяждане :)
Защо просто не уточните правилата , при които ще се проведе теста - облекло , оръжие , позволени удари , отчиатането им , непозволени удари с оглед запазване на здравето в необходимите граници и т.н.
Като участник в множество тестове с различни оръжия и ситуации мога да кажа само , че резултата от този конкртно "двубой" няма да е меродавен , но ще даде много плод за размисъл на участниците в него, както и за хората , които го наблюдават.
Адмирации за начинанието , задължително го заснемете , бих искал да го гледам :up: