Към съдържанието

Медикаменти при разтегнати сухожилия...

• Please log in to reply
В темата има 48 мнения

#21 Nak Muay_

Nak Muay_
  • Гости

Публикувано: 06 януари 2008 - 16:41

Травми от подобно естество ги третирам така....вечер преди лягане контузеното място го намазвам обилно(все едно мажа филия) с Фелоран-гел....и ако мястото позволява го увивам с полиетилен(наилон) или направо нахлузвам полиетиленова торбичка като от двата края слагам лекопласт за да не се разтече гела......На сутринта втривам каквото е останало.....и след това за през деня използвам известните вече мазила...финалгон,репарил,бенгей,диипхиит,тигрова мас,фастум,матсан дойч,рефрегиранс(от ветеринарна аптека) и т.н.....просто мажа с каквото разполагам в момента.....Успоредно с това след всяко хранене пия фелоран-хапчета.....Намалям натоварването по време на тренировките и така няколко дни.... :up:

#22 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения
  • От:София
  • БИ:де що има бой

Публикувано: 06 януари 2008 - 17:04

Хубаво,но някои от тия препарати дето си ги описал са с коренно противоположно действие.
А за потребител, който предостави видео материал с втриване на финалгон във вътрешната страна на бедрата обещавам награда :up:
Какво пречи на всяко БИ да се справя добре на ринг, освен калпавата подготовка?!

Ако на ринг не можеш да се справиш,какво ще правиш в една улична ситуация с n на брой нападатели?!

#23 Nak Muay_

Nak Muay_
  • Гости

Публикувано: 06 януари 2008 - 17:15

Хубаво,но някои от тия препарати дето си ги описал са с коренно противоположно действие.
А за потребител, който предостави видео материал с втриване на финалгон във вътрешната страна на бедрата обещавам награда :up:

Знам...но на мен ми върши работа тази схема....Споделям аз как процедирам....А относно финалгона.....имаше периоди когато го предозирах и не беше кой знае колко страшно...а и имам травми на място където всеки път без да искам все попада финалгон на едно специално място ...доста нагоре по вътрешната страна на бедрата..и.... :crazy: ...оцелява се..... :w000t: :up:

#24 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 06 януари 2008 - 20:17

Продължителната болка , която отшумява след загряване не е добре. Така човек е уврежда яко без да усети, като се разраства цикатриксна тъкан в самото сухожилие....май си се прецакал :huh: . От продуктите , рекламирани като хондропротектори само МСМ(МетилСулфонилМетан) има доказано действие. Идеята на Тай не съм я пробвал , да си призная не съм и я чувал, дано ти помогне !
Тай, дай някаква идея как действа номера с рибеното масло(знам че имаш добра теор. база), аз ще се поразтърся за друго инфо!

На руски:Инфо за травмите в ТКД и за някои кремчета

Най-просто - рибеното масло е богато на омега 3 мастни киселини, които биват конвертирани в простагландини то 1ви тип (ПГ1), които имат силно антивъзпалително действие (и не само, но в случая само то ни интересува).

От друга страна модеранта диеата е изключително богата на омега 6 мастни киселини благодарение на всички всички индустриални растителни и слънчогледови масла + разните му там маргарини, които биват набутани на потребителя от всички страни. Омега 6 биват конвертирани в простагландини от 2ри тип (ПГ2), които имат точно обратните свойства на ПГ1, а именно - те са провъзпалителни.

Съотношението в храненето на днешния човек между омега 6 и омега 3 дости до 20 и нагоре към 1. Както сами може да се досетите - възпалителните процеси в ежедневието ни въобще не са рядкост. Препоръчителното съотношение е поне 5:1 омега 6 към омега 3, а в племенни обшествам хранешите единствено и само с естествена и (естевено) супер чиста храна - въпросното съотношение достига от 3:1 до 1:1.

Рибеното масло има много положителни въздействия върху различни аспекти на здравето, не само върху инфекциите. Използвал съм го успешно при контузии.

Съвет - разкарайте преработените и неестествените мазнини мазнини за сметка на естествени и непреработени такива и си намерете хубаво рибено масло.

успех :up:

#25 ming03

ming03
  • Дао
  • 84 мнения
  • БИ:Карате-До

Публикувано: 07 януари 2008 - 09:14

Опитай също и хомеопатия - може да има добър ефект.
"Mukin Shaei" - По пътя към успеха няма преки пътеки.

#26 dechev_

dechev_
  • Гости

Публикувано: 08 януари 2008 - 21:51

Тай, за втори път ме замисляш с идеи за мазнините и ме караш да чета като първокурсник в сесия :D !

#27 Бодри

Бодри

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 5 мнения

Публикувано: 08 януари 2008 - 23:10

Някой споменава нагоре ортопед. Точно такъв тип проблем не съм имала, по-скоро с връзки. Но като цяло съм останал с впечатление, че ортопедите и въобще лекарите, са добри само, когато се опре до травми изискващи рязане-шиене-гипсиране и др. Разбира се възможно е някой да извади повече късмет в търсене на правилния лекар.
Според мен добър рехабилитатор или кинезитерапевт ще свърши повече работа. Ето някои неща, които може да помогнат (подчертавам, че са ми познати по отношение на връзки, а не сухожилия, с изключение на лед!).

При скъсани връзки докторът ми каза само почивка (ластична при движение, маха се нощем) и в никакъв случай мазила - каквито и да е!

За възпаление на връзки се правят някакви процедури с ултразвук. Не съм убеден в ефективността им.

За подобен тип травми се препоръчват и масаж с лед 10 дена по ~10 мин. С това нямам опит. Реакцията ми беше - нали лед се прави на прясна травма?! Обясниха ми, че такъв масаж дългосрочно загрява много повече, защото увеличава притока на кръв по естествен път и много по-дълбоко в сравнение с всякакви мазила.

Успешно оздравяване и сподели опит! :)

#28 Dobrudzhanski_

Dobrudzhanski_
  • Гости

Публикувано: 09 януари 2008 - 00:39

Мдаааа, туй и аз искам да го видя, а ако преди това си вземе и горещ душ, ще му дам 20 лв. за видео :up:.
Преди мноооого години се обърках и си намазах гърба и кръста с "Финалгон", тогава преоткрих облекчаващите свойства на ледения душ :wink:. Както се казва в една от любимите ми поговорки "умният се учи от грешките на другите, глупакът само от своите", не правете моята грешка :kuku:
Аз скоро имах проблем с лакът - изкарах 2 седмици на физиотерапия(електрофореза и магнити) и смея да твърдя, че имаше ефект, за мазило ползвам "репарил" 3-4 пъти на ден, никакви ласични превръзки, за да не саботирам кръвообръщението. При по-сериозни травми може и някоя друга противовъзпалителна инжекция, по принцип избягвам такива мерки, но понякога се налага :).

#29 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 09 януари 2008 - 01:27

Тай, за втори път ме замисляш с идеи за мазнините и ме караш да чета като първокурсник в сесия :D !

За мазнините има:
- много дезинформация
- трудно намираща се обективна информация (т.е. не такава, която да е политически коректна)
- малко ценна информация

ако имаш път към София, обади се :up:

#30 wakidzashi

wakidzashi
  • Mодератори
  • 1134 мнения
  • От:Меча Поляна
  • БИ:Патара патара.

Публикувано: 09 януари 2008 - 15:56

[quote name='Dobrudzhanski' date='09.01.2008, 00:39' post='349693']
Мдаааа, туй и аз искам да го видя, а ако преди това си вземе и горещ душ, ще му дам 20 лв. за видео :up:.
Цъ, горещият душ след 15 - 20 минути. Ще дам 20 отгоре. :D
Прас по сурята!
МОДЕРАТОРСКИ ПРОИЗВОЛ!!!
W.A.K.I.D.Z.A.S.H.I.: Wireless Artificial Knight Intended for Dangerous Zoology, Accurate Sabotage and Hazardous Infiltration

#31 old_moon_

old_moon_
  • Гости

Публикувано: 10 януари 2008 - 10:10

Това трябваше да го прочета по-рано. Доктора ми каза да внимавам по принцип, тънко да мажа. Така и направих. Не на бедрата де, на рамото, но нещо нищо не изпитах и реших, че малко съм сложил. Понамазах още малко.. пък то действието било със закъснение, хехе :kuku:

#32 kikon

kikon

walking tall

• Дао
  • 162 мнения

Публикувано: 18 януари 2008 - 01:04

Тай, дай някаква идея как действа номера с рибеното масло(знам че имаш добра теор. база), аз ще се поразтърся за друго инфо!

Най-просто - рибеното масло е богато на омега 3 мастни киселини, които биват конвертирани в простагландини то 1ви тип (ПГ1), които имат силно антивъзпалително действие (и не само, но в случая само то ни интересува).

От друга страна модеранта диеата е изключително богата на омега 6 мастни киселини благодарение на всички всички индустриални растителни и слънчогледови масла + разните му там маргарини, които биват набутани на потребителя от всички страни. Омега 6 биват конвертирани в простагландини от 2ри тип (ПГ2), които имат точно обратните свойства на ПГ1, а именно - те са провъзпалителни.

Съотношението в храненето на днешния човек между омега 6 и омега 3 дости до 20 и нагоре към 1. Както сами може да се досетите - възпалителните процеси в ежедневието ни въобще не са рядкост. Препоръчителното съотношение е поне 5:1 омега 6 към омега 3, а в племенни обшествам хранешите единствено и само с естествена и (естевено) супер чиста храна - въпросното съотношение достига от 3:1 до 1:1.

Рибеното масло има много положителни въздействия върху различни аспекти на здравето, не само върху инфекциите. Използвал съм го успешно при контузии.

Съвет - разкарайте преработените и неестествените мазнини мазнини за сметка на естествени и непреработени такива и си намерете хубаво рибено масло.
успех :up:

Dietary Fats and Inflammation Management

A diet high in trans-fats, omega 6 rich vegetable oils, and saturated fat will be pro-inflammatory while a diet high in monounsaturated fats and omega 3 fats will be anti-inflammatory. Of course, most of us already know that it's the ratio of omega 6 to omega 3 in the diet that helps us maintain a balanced inflammatory profile, but this refresher lesson is often necessary during periods of injury recovery.

Another required refresher is the fact that beyond 3s and 6s, the overall fat balance is important here. With a good balance of saturated, monounsaturated, and polyunsaturated fats (about 1/3 of total caloric intake each), the body's inflammatory profile will most likely fall right into line — especially during periods of injury repair.

To this end, the following simple strategies should go a long way during injury repair and even during injury prevention:

To balance your fats:
Increase intake of olive oil, mixed nuts, avocados, flax oil, ground flax, and other seeds, etc., making sure to get some of each fat source every day. By eating these foods, you'll likely balance out the saturated fats naturally present in your protein sources, leading to a healthy profile without breaking out the calculator.

To balance your 6:3 ratio:
Add 3-9g of fish oil each day while reducing omega 6 fats like vegetable oils such as corn oil, sunflower oil, safflower oil, cottonseed oil, and soybean oil, etc. This strategy should take care of your omega 6:3 ratio.

Injuries: Nutrition and Recovery

Т.е. същото дето Тай го каза, ама на английски :up:
1% талант, 99% тренировки

#33 Topalski

Topalski
  • Кик-бокс
  • 1539 мнения

Публикувано: 25 септември 2008 - 13:41

Преди две седмици по време на тренировка получих някакво разтежение май от вътрешната страна на бедрото. Не е било в следствие на слаба загрявка, защото стана при 4ти рунд интервали в максимално темпо. Първите 2-3-4 дена изпитвах много силна болка високо горе дори при лежене в леглото. "Доктора"(ако не се лъжа Джудобой познава човека добре-самбист е идва с близнаците на славия от време на време) ме посъветва да взема едно лекарство- Диклофенак Дуо. Болката наистина много намаля за няколко дена, но лека-полека започна да слиза все по-надоло и сега изпитвам силна болка по средата на бедрото от вътрешната страна.....И така до вчера вечерта когато се прибрах след тренирова и видях немалка синина на около 5 сантиметра от мястото което ме боли. Сега чудя се какво ми е. Горе не ме боли,по-доло обаче ме скъсва даже докато ходя. Няма как да е нова травма защото последните дни правя само лостове малко щанги и преди 3 дена малко бокс. Ако някой има идея какво може да е и как да го третирам да каже.

п.с. От вчера вечерта се мажа с Effol horse Balm-това е лекарство за коне. Взех го от мой приятел който се занимава с коне и ги третира с него. Надявам се да има някакъв ефект!
Когато има мърша тигърът стои гладен!

#34 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения

Публикувано: 25 септември 2008 - 14:44

и видях немалка синина на около 5 сантиметра от мястото което ме боли. Сега чудя се какво ми е. Горе не ме боли,по-доло обаче ме скъсва даже докато ходя. Няма как да е нова травма защото последните дни правя само лостове малко щанги и преди 3 дена малко бокс. Ако някой има идея какво може да е и как да го третирам да каже.

напомня ми моя контузия ,заради която миналата година замалко да изпусна световното.
1.скъсване
2.часточно разкъсване
3.разтежение
трябва да отидеш на лекар за да констатира дали е първото,но ако Доктора го е видял и не ти е казал ,значи нямаш . Остават 2 и 3 и в двата случайя Мидокалм(виж обаче колко се пиеше 1седмица,ли ?! -сега излизам и не мога да проверя ,и май схема имаше 1-2-1) бокс или шанги -краката да не участват :!: , принципно дават 45 дена покой, аз имах 20дни и се вместих в тях :)
ПП. и спри секса :!: :P

п.с. От вчера вечерта се мажа с Effol horse Balm-това е лекарство за коне. Взех го от мой приятел който се занимава с коне и ги третира с него. Надявам се да има някакъв ефект!

пиши после как е повлиало.
Какво пречи на всяко БИ да се справя добре на ринг, освен калпавата подготовка?!

Ако на ринг не можеш да се справиш,какво ще правиш в една улична ситуация с n на брой нападатели?!

#35 Topalski

Topalski
  • Кик-бокс
  • 1539 мнения

Публикувано: 25 септември 2008 - 15:01

напомня ми моя контузия ,заради която миналата година замалко да изпусна световното.
1.скъсване
2.часточно разкъсване
3.разтежение
трябва да отидеш на лекар за да констатира дали е първото,но ако Доктора го е видял и не ти е казал ,значи нямаш . Остават 2 и 3 и в двата случайя Мидокалм(виж обаче колко се пиеше 1седмица,ли ?! -сега излизам и не мога да проверя ,и май схема имаше 1-2-1) бокс или шанги -краката да не участват :!: , принципно дават 45 дена покой, аз имах 20дни и се вместих в тях :)

пиши после как е повлиало.

Мерси за инфото. Пише че се взима 3*1 от 150мг . Още сега ще го почна. Колкото за "конското- за сега нищо не мога да кажа, след 2-3 дена обещавам да пиша за резултата!

е това вече е малко прекалвено:)

Това мнение е редактирано от Topalski: 25 септември 2008 - 15:44

Когато има мърша тигърът стои гладен!

#36 HIKARI_

HIKARI_
  • Гости

Публикувано: 26 септември 2008 - 08:21

ЛЕКАРСТВОТО Е REPARIL GEL

#37 асе

асе
  • Дао
  • 54 мнения

Публикувано: 26 септември 2008 - 09:35

в аптеките има ли го това лекарство и помага ли при болки в гърба :)

#38 Grisha

Grisha

обичайният заподозрян

• Mодератори
  • 2066 мнения
  • От:Мирно село
  • БИ:Света вода ненапита

Публикувано: 26 септември 2008 - 21:34

ЛЕКАРСТВОТО Е REPARIL GEL

REPARIL лекува симптомите и обезболява, едва ли може да се приеме за медикамент за разтегнати сухожилия :up:
Чрез опита си ние откриваме краткия път след дълги скитания
Роджър Етъм

Тана-джутсу Всичко,което се случва е толкова вярно,че съществува,колкото и че не е реално.

black_cobra:
Например при крав мага има едно движение,с което счупваш носа на противника и после под такъв ъгъл го удряш,че набутваш парченца кост в мозъка му.

#39 shawngod_

shawngod_
  • Гости

Публикувано: 27 септември 2008 - 19:41

Днеска и аз получих много тежко разтежение или поне според мене е такова (не е скъсано гаранция) досега не съм имал толко болезнена травма, явно това МИДОКАЛМ помага или поне се надявам защото си го взех днеска и го почнах веднага и мисля да го комбинирам с нещо за мазане, въпроса е че изобщо не ми се спира тренировки и не ми се почива според вас ако тренирам но по леко ще си удължа ли лечебния процес ?

:invalid:

#40 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения

Публикувано: 27 септември 2008 - 19:55

и мисля да го комбинирам с нещо за мазане, въпроса е че изобщо не ми се спира тренировки и не ми се почива според вас ако тренирам но по леко ще си удължа ли лечебния процес ?

Виж какво ползва Топалски, ако искаш Репарил, ако искаш нещо друго , метода е R.I.C.E http://daobg.com/for...73

не ми се спира тренировки и не ми се почива според вас ако тренирам но по леко ще си удължа ли лечебния процес ?

Ти трябва да прецениш!