Към съдържанието

Медикаменти при разтегнати сухожилия...

• Please log in to reply
В темата има 48 мнения

#41 ming03

ming03
  • Дао
  • 84 мнения
  • БИ:Карате-До

Публикувано: 28 септември 2008 - 17:04

"ЧЕСТО ИЗПОЛЗВАНИ ХОМЕОПАТИЧНИ МЕДИКАМЕНТИ В СПОРТНАТА МЕДИЦИНА
1. Arnica montana 15 СН или 30 СН
Това лекарство се използва във всички случаи на общ или локален травматизъм:
. при всякакъв удар, падане, контузия или рана.
· при всички видове кръвотечения, независимо от техния произход.
· пред операция или след операция с цел намаляване на кръвоизливите и по-бързо заздравяване на тъканите.
В острите стадии е препоръчително приемането на Arnica да започне възможно най-бързо – по 5 гранули на всеки 10-15 минути за 1-2 часа, а до края на деня – по 5 гранули на всеки час. В следващите дни приемите се разреждат в зависимост от степента на подобрение. още 2-3 дни.

2. Ruta graveolens 9 СН или 15 СН
Този медикамент повлиява изключително бързо и ефективно състояния, свързани с травми на сухожилията и периоста – контузии на периоста, просто или усложнено навяхване, луксации, тендинит и периостит, синовиални кисти и др. На практика, при травми, често Ruta graveolens се комбинира с Arnica. "

При разтегнати сухожилия или други проблеми с тях от хомеопатичните лекарства НАЙ-ЧЕСТО помага Рута Гравеоленс в разреждания 9 СН или 15 СН- има ги по аптеките- цена около 3 лв.
Взима се 3 пъти дневно по 5 гранулки под езика без да се докосват с ръце - пластмасовото цилиндърче в която се съхраняват се обръща надолу и с въртене на капачката се отброяват 5 бр. , след което се поставят в устата.
Важно: да се взимат 30 мин. преди или след приемането на храна или течности(дори вода), а сутрин, след измиване на зъбите е по-добре да отмине поне 1 час.
Взима се от 2 до 3 дни - по 3 пъти , ако има подобрение след тях се взимат 2 пъти дневно и след още 2 дена приемите стават по един път на ден и така още 2 дни.
Ако няма подобрение след първите 2 или 3 дни приемът се спира.
Приемането на тези лекарства не отхвърля написаното от колегите по-горе, а може да се комбинира с други методи на лечение особено с предложените гелове.

Поздрави

Това мнение е редактирано от ming03: 28 септември 2008 - 18:37

"Mukin Shaei" - По пътя към успеха няма преки пътеки.

#42 Alcek_

Alcek_
  • Гости

Публикувано: 25 август 2011 - 22:34

В аптеката ме изненадаха неприятно с информация, че Индометацин е спрян от производство. Лично за мен това си беше единственото мазило, което помагаше при сухожилни травми. Умувам с какво да го сменя, чета за разни други мазила основани на ибупрофен и диклофенак. Не съм наясно дали точно противовъзпалителният ефект на индометацина вършеше основната работа, или нещо друго в състава му. И ибупрофена, и диклофенака ги дават като противовъзпалителни. Някой ако е пробвал и може да сравни мазилата, да сподели малко опит. Иначе глюкозамина, хондроитина и рибеното масло си ги пия редовно.
А иначе извън темата - писна ми от аптеките да изчезват евтини и ЕФЕКТИВНИ лекарства по неизвестни за мен причини. Как не са дигнали мерника на аспирина още не ми е ясно. Тия люде от фармацията не си поплюват.

Това мнение е редактирано от Alcek: 25 август 2011 - 22:38

#43 thewhisperal

thewhisperal

снайпер

• Дао
  • 63 мнения

Публикувано: 26 август 2011 - 11:29

В аптеката ме изненадаха неприятно с информация, че Индометацин е спрян от производство. Лично за мен това си беше единственото мазило, което помагаше при сухожилни травми. Умувам с какво да го сменя, чета за разни други мазила основани на ибупрофен и диклофенак. Не съм наясно дали точно противовъзпалителният ефект на индометацина вършеше основната работа, или нещо друго в състава му. И ибупрофена, и диклофенака ги дават като противовъзпалителни. Някой ако е пробвал и може да сравни мазилата, да сподели малко опит. Иначе глюкозамина, хондроитина и рибеното масло си ги пия редовно.
А иначе извън темата - писна ми от аптеките да изчезват евтини и ЕФЕКТИВНИ лекарства по неизвестни за мен причини. Как не са дигнали мерника на аспирина още не ми е ясно. Тия люде от фармацията не си поплюват.

Поразпитай за индометацин маз/гел от друг производител - не знам за кой са ти казали, че е спрян. Иначе на пазара има продукти на Actavis, Балканфарма и Софарма.
Относно ибупрофена и диклака - и те като индометацина са от групата на нестероидните протививъзпалителни, които имат както противовъзпалителен, така и аналгетичен (болкоуспокояващ) ефект. Лично аз не съм много очарован от диклака, но от други хора съм чувал добри отзиви, така че проба му е майката.
"Някои хора умират да умрат с предимство!"
реплика на Аргилака по отношение на пътната обстановка... и не само

#44 Alcek_

Alcek_
  • Гости

Публикувано: 26 август 2011 - 11:57

Благодаря за отговора!

#45 Ppeppi_

Ppeppi_
  • Гости

Публикувано: 27 август 2011 - 00:01

Диклака/диклофенака наистина има болкоуспокояващ ефект и загрява но има отрицателен ефект върху стомаха и най-важното - няма лечебен ефект

#46 i.stoev

i.stoev

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 2 мнения
  • БИ:Kyokushin Karate (Shinkyokushin)

Публикувано: 22 юни 2014 - 18:03

Здравейте,
ровех из най различни теми тук, но май е добре да попитам и тук така и така сте се събрали отбор юнаци :)

Тренирам Кьокушин карате от няколко години. И преди около 8-9 месеца "изпрасках" едно коляно с "хайсоку" ама с много сила ... адреналин, глупост, провокация и т.н. кво да правиш човещинка :)
haisoku.gif

Нито аз нито семпай-я си тръгнахме читави .. две седмици не можах обувката да си обуя от отток и от тогава колкото и да го пазя квото и да мажа не минава. Нямам болки движа крака, стъпвам, подскачам всичко нормално до момента в който не опитам дори леко да "чукна" чувал примерно. Независимо с хайсоку или с пищял ... се усеща много остра болка в скочната кост. Вероятно съм я пукнал. Е мина доста време и тва не отшумява. От известно време дори усещам болка в сухожилието в задната част (над петата / ахилеса не съм сигурен как се нарича). Пробвал съм диклаци на хапчета, на мазила и купа други неща. В момента пия калциев цитрат и конски дози витамин.Д, рибено масло, глюкозамин, хондроитин, мсм. От близо двадесетина дена правя и криотерапия с лед за около 20тина мин (слагам леда, болка-изтръпва до парене-свалям леда и пак). Провинциалните доктори са кръгли идиоти с техните гелчета от рекламите дори не искат да чуят за снимка.

Питам някой с подобен проблем или поне ме насочете към свестен специалист, който знае какво и как относно лечение, възстановяване/рехабилитация и т.н. Никога не съм имал проблем с костите (кълчене, чупене и т.н.) по принцип са здрави уж .. относително разтегнат съм т.е. нямам ядове с високи удаи (ако това въобще има отношение към въпроса).

#47 Alcek

Alcek
  • Дао
  • 601 мнения

Публикувано: 25 юни 2014 - 09:40

Според мен си направил всичко възможно да си помогнеш, но понякога при такива контузии нищо не помага. Имам два сходни случая, и единствено времето ми помогна да заздравеят.

При един бой от цуки в скулата пукнах или счупих предкиткова кост, може и някоя става да съм прецакал в дланта. Не съм бил с гипс, оттокът спадна за 1 седмица, но после повече от 2 години се ръкувах с лявата ръка.

По пресен случай, по време на разгорещен спор ударих с прав един гардероб, сила на макс. Нищо счупено, никакви външни поражения, само дето кокалчето на средния пръст ме боля почти половин година - не можех да удрям дори меки чували.

Съветът ми е - по-умно в тренировките, без излишни напъни, оставяш мястото да почива докато почнеш да го усещаш добре. Пази го известно време, бърза работа нямаш.

#48 i.stoev

i.stoev

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 2 мнения
  • БИ:Kyokushin Karate (Shinkyokushin)

Публикувано: 25 юни 2014 - 12:13

Според мен си направил всичко възможно да си помогнеш, но понякога при такива контузии нищо не помага. Имам два сходни случая, и единствено времето ми помогна да заздравеят.

При един бой от цуки в скулата пукнах или счупих предкиткова кост, може и някоя става да съм прецакал в дланта. Не съм бил с гипс, оттокът спадна за 1 седмица, но после повече от 2 години се ръкувах с лявата ръка.

По пресен случай, по време на разгорещен спор ударих с прав един гардероб, сила на макс. Нищо счупено, никакви външни поражения, само дето кокалчето на средния пръст ме боля почти половин година - не можех да удрям дори меки чували.

Съветът ми е - по-умно в тренировките, без излишни напъни, оставяш мястото да почива докато почнеш да го усещаш добре. Пази го известно време, бърза работа нямаш.

Девиза е Train smart, train safe ... но в редки случаи нещата понякога се случват нали за това му се казва инцидент :)

Да по принцпи за никъде не бързам единствено ме ядоства това, че ме спира да тренирам, както си му е реда да не говоря, че се чувствам недъгав от време на време ... знаеш как е като падне морала :)

Въпроса ми е ако мястото не дава лоши признаци ОК ли е да тренирам поне техники, комбинации без попадения в повърхност т.е. във въздуха тип кихон, та дори и кихон?
Четох едно много професионално материалче на тема типове травми и там точно така пишеше че кости може да се възстановяват дори година-две. Дано да не е такъв случая :D И има ли в такъв случай резон да търся свестен доктор, който да потвърди нещата щото не вярвам да ме изненада с някво чудо :D

Поздрави
Иван

#49 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения
  • От:София
  • БИ:де що има бой

Публикувано: 25 юни 2014 - 13:30

,
 И преди около 8-9 месеца "изпрасках" едно коляно с "хайсоку"
haisoku.gif

и от тогава колкото и да го пазя квото и да мажа не минава. Нямам болки движа крака, стъпвам, подскачам всичко нормално до момента в който не опитам дори леко да "чукна" чувал примерно. Независимо с хайсоку или с пищял ... се усеща много остра болка в скочната кост. Вероятно съм я пукнал. Е мина доста време и тва не отшумява.

Сами си дал отговора! Там, където си контузил крака е богато на малки костици. Ако си пукнал кост за 8-9 месеца да си забравил. Това ,че ти трябва заздравяване на кост 1-2 години ... не знам кой се е изказал, ама явно не е проверил в календара ,че текущата година е 2014 с целия произтичащ от това напредък в областта на медицината.

,
от тогава колкото и да го пазя квото и да мажа не минава.

Самото "мазане"  не съпътствано с нищо друго е незначителна част от терапията -Затова е писано в този форум!

,

Пробвал съм диклаци на хапчета,

Диклака е отречен доста отдавна Затова е писано в този форум!

,

.глюкозамин, хондроитин, 

те са за други неща-  писано е в този форум!

От близо двадесетина дена правя и криотерапия с лед за около 20тина мин

Да, това е добре, но много закъсняло, все пак трябва да се прави до пълното отшумяване. Виж с какво се комбинира писано е в този форум!  Но щом проблема е от 8-9 месеца , по-скоро има някакво разместване ...  т.е. първо  рентген и разчитане на снимката от някой, който разбира,. Ако не се види нищо , следва ЯМР за да се прегледат меките тъкани. След точната констатация, може да се говори за последваща манипулация и рехабилитация, до тогава е абсолютно безмислено. Направил си стандартните неща, които в повечето случаи действат. 

Препоръки:

1.Военна болница -София

2.Ортопедичната болница в Горна Баня, София

3.Клиниката на "Царско село", София

и други.

Какво пречи на всяко БИ да се справя добре на ринг, освен калпавата подготовка?!

Ако на ринг не можеш да се справиш,какво ще правиш в една улична ситуация с n на брой нападатели?!