Към съдържанието

Ани Салич - Тора, санди мурти

• Please log in to reply
В темата има 556 мнения

#1 Владимир Николов_

Владимир Николов_
  • Гости

Публикувано: 14 януари 2010 - 12:57

Мислех да го слагам в темата "Да се посмеем", но щом толкова сериозно взеха да гледат на тези т.н. "бойни изкуства", реших да го сложа в раздела "лоши бойни изкуства".
Ето едно кратко клипче какво представлява "бойното изкуство" тора:
Видях подобни изкуства в темата "да се посмеем", но в единия случай били някакви театрални японски постановки, а другия "супер майстор" просто изяде пердах от състезател по свободни боеве.
Не съм се изправял с/у бойците от Индонезия практикуващи тора, но не мисля че има такава сила(?). Някой да е по информиран по въпроса ?
Мисля, че няма смисъл да обяснявам що мисля че това е лошо "бойно изкуство".

#2 Dropout_

Dropout_
  • Гости

Публикувано: 14 януари 2010 - 14:07

Лично за мен, това си е чисто актьорско майсторство :-D. Гледайки клипа ми прави впечатление ,че нито един удар на атакуващите не е насочен точно към противника.

#3 rockydog

rockydog
  • Дао
  • 316 мнения
  • От:София
  • БИ:кик-бокс ММА

Публикувано: 14 януари 2010 - 14:08

Kоментирано е много тука, след като гледах филма на Ани Салич, съм вече 100 % убеден, че става въпрос за шарлатания и балийски театър.
The fight is all!!!

#4 TRN

TRN
  • Дао
  • 158 мнения

Публикувано: 14 януари 2010 - 14:13

На мен пък ми е чудно с каква цел се правят тези клипове?...И като гледам колко народ участва... Как и защо са успяли да накарат толкова хора да се снимат?

#5 pachkata

pachkata

Преебан

• Дао
  • 128 мнения
  • От:Sofia
  • БИ:зидария

Публикувано: 14 януари 2010 - 14:21

Аз от както го гледах мислех да пусна нова тема ма ти ме изпревари. :D
На мен ми намирисва на платен репортаж.Ани Салич е уважаван журналист но ми се струва че малко нагласиха работите.Мен ми е интересно защо не пуснаха мнението в края на човекът който се занимава с карате и каза че иска да провери дали тези работи са истина.Но те не дадоха неговото мнение по въпроса.
А тая школа ми прилича на школа тип "фокусник" и малко на момчето което преподава Крав мага и зомбира (говоря за не безизвестният във форума "майстор" Халипи).А на този главния им инструктор тва което го спасява е че има и чист прктически опит в "нормално" БИ.

И погледнете как хората се дигат от единия край на света да се занимават със такива работи,пък вие нападайте нашите "фокусници" ;D

На г-жа Салич и личеше че е парашутистка по темата със БИ.

Лоргус:"да чета анонимни миши говна"

#6 Мак Сим

Мак Сим

ПРОГРЕСОР

• Бабаит
  • 1528 мнения
  • От:Гладбах на Нирс
  • БИ:СУБАКС

Публикувано: 14 януари 2010 - 14:23

Мен ми е интересно защо не пуснаха мнението в края на човекът който се занимава с карате и каза че иска да провери дали тези работи са истина.Но те не дадоха неговото мнение по въпроса.

Проверени са точно от каратист.Удря си ги :D Поне тези тука в БГ последователите де.

#7 rockydog

rockydog
  • Дао
  • 316 мнения

Публикувано: 14 януари 2010 - 14:40

Проверени са точно от каратист.Удря си ги :D Поне тези тука в БГ последователите де.

:hysterical:
The fight is all!!!

#8 Hirisuto_

Hirisuto_
  • Гости

Публикувано: 14 януари 2010 - 15:00

Ох, горките. Сигурно и ги боли ... ;D

#9 Единак_

Единак_
  • Гости

Публикувано: 14 януари 2010 - 15:58

..
Не съм се изправял с/у бойците от Индонезия практикуващи тора, но не мисля че има такава сила(?). Някой да е по информиран по въпроса ?
..

:D

Питай Негунчо... :wink: Той им е фен и като му гледах изчекнатите стойки в двубоя му с Фенката, може да ги е взаимствал и от това безКонтактно театрално изкуство ..

За справка виж това: http://daobg.com/for...ic=45216&st=255

:)

Това мнение е редактирано от Единак: 14 януари 2010 - 16:01

#10 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 14 януари 2010 - 17:57

Най-добре е тук да се изказват хора, които са гледали филма, а не са им го преразказвали! Изкуството се нарича Санди-Мурти и е разновидност на Пенчак-Силат, а майсторът се казва Нгора, а не Тора, но така го преведоха! И на мен ми е интересно защо го практикуват, аз имам свое обяснение и разбира се малко вътрешна информация, която споделих преди време в раздела за Пенчак-Силат заедно с клип от първото посещение на българи там през 1996 г. Тия работи не съществуват и са пълна измислица, ха-ха какъв кеф; егати нещастниците, тренират с години там некви енергии, мантри, магнетични полета и техники; то е ясно че просто си губят времето с тия безплодни работи :sarcastic_hand: . Само че има още нещо интересно в цялата работа. Когато Стоян Радев (бивш треньор по Кунг-Фу и Сан-Да на националния отбор на Швейцария!) навремето се върна от остров Бали, Индонезия, сподели че там има доста хора занимаващи се с черна магия и на практика много хора умират от това! От школата на Санди-Мурти, където той практикува с майстор Нгора никой не е бил поразен от магия или болест!...........Според тибетската медицина няма други болести освен: злобата, завистта, егоизма, невежеството и негативизма :yin-yang:
То навремето Христо Ботев беше казал, че в България свестните и нормалните ги обявяват за луди; та оттогава до сега все е тъй. Бъдете внимателни и се оглеждайте редовно сутрин в огледалото!? :crazy2:

Това мнение е редактирано от Доктора: 14 януари 2010 - 18:27

#11 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Самоотбрана с интелект

Публикувано: 14 януари 2010 - 19:07

За разваляне на черна магия тук имаме една камара врачки и екстрасенси. Това, че някой не бил боледувал по-скоро ми звучи, че не е ходил на лекар :tooth:
НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#12 Давид_

Давид_
  • Гости

Публикувано: 14 януари 2010 - 20:18

това е целият филм. в екипа на ани салич има и лекари (+ военен лекар тренирал карате), които наблюдават и анализират това, което се случва. за някой неща във филма човек си струва да се замисли. особено за силата на мисълта, позитивното мислене и как то ни влияе и за истинските врагове на човека - страх, гняв, алчност, завист, омраза.
относно безконтактния бой, добре се вижда, че много от ударите намират целта, но хората каточели това не ги засяга и пренебрегват изцяло травмите. интересно е, че много българи ходят и посещават уроците на този човек

#13 FiRE

FiRE
  • Дао
  • 182 мнения
  • От:Монтана\Велико Търново
  • БИ:Киокушинкай

Публикувано: 14 януари 2010 - 20:22

Е хууву и да се запази от някой атакуващ го отпред(проклинайки го или там каквото прави) какво ще направи ако му дойде изевиделица? Абе всъщност за какво става на въпрос? Каква е философията на това БИ?

#14 ед ог

ед ог
  • Дао
  • 214 мнения
  • От:бургас
  • БИ:мма

Публикувано: 14 януари 2010 - 20:51

Може да е ученик на йода... хахахахахах...

#15 THAIBOY_

THAIBOY_
  • Гости

Публикувано: 14 януари 2010 - 21:35

много спорен е този въпрос дали съществува тази скрита енергия която е в основата на Санди-Мурти,аз също съм скептичен по въпроса, но смятам че не бива да отичаме всичко което не можем да разберем напълно, ...много ще се радвам ако във форума се включи събеседник,който е бил на остров Бали и действително е видял и усетил дали има нещо истинско в цялата работа или всичко е един голям цирк за пари .....

И нека силата бъде с вас !! :chinese: :D

#16 shawngod_

shawngod_
  • Гости

Публикувано: 14 януари 2010 - 21:42

Абе аз два пъти го гледах и немога да намеря логика, индийчето да си избере 4-5 човека от форума и да си активира сички чакри-макри и енергийни потоци пък да видиме как ше изглежда след 30-40 секунди :invalid:

#17 lamita_

lamita_
  • Гости

Публикувано: 14 януари 2010 - 22:07

Това, че не знаем за съществуването на много неща, не означава, че те не съществуват, а че ние сме не достатъчно запознати с тях.
Имаше време, когато терминът медитация беше мит от изтока. Мнохо хора в Бг се обявиха против този вид сектантско изпълнение, а днес броят на медитиращите в Бг е много голям, а на останали дори не им прави впечетление за тази "секта" .
А още по отдавна са смятали, че твърдението, че земята е кръгла и се върти е пълна глупост. Смешно, но факт.
Колко време обществото се смя на тезата, че има четвърдо измерение, достатъчно ни беше, че знаеме, че има само 3 Д, но се доказа, че четвъртото измерение е времето. Ехографът, видеозонът, дори те вече са 4 Д, а скоро и киното.
Колко хора от вас например могат да ядат стъкло? Аз не, но съм виждала с очите си и то не малко пъти - всичко е въпрос на психика. Имаш ли силна психика, имаш всичко! Въпросът е колко ще я използваш, а не просто ще парадираш с това
Намасте

Това мнение е редактирано от lamita: 14 януари 2010 - 22:47

#18 rockydog

rockydog
  • Дао
  • 316 мнения

Публикувано: 14 януари 2010 - 22:29

Един пияница от махалата навремето в Бургас почти всяка вечер си изяждаше чашата. Правече го срещу една ракия бас хващам, че не е и чувал за остров Бали. Хората срещу които дошлите да се обучават чужденци във филма си изпробваха новите "умения" бяха все стари ученици на най-стария актьор - големия гуру. Никой от новодошлите и непосветените не му бе позволено да атакува. Всички магии и странни техники работеха само срещу по-стари ученици като коронната простотия беше да омагьоса един от неговите и да му заповяда да е жена и той взе да се прави на педал.
Всичките умения показани там бяха изиграни от хората срешу които се прилагаха а те бяха от старите и МЕСТНИ членове на школата. За мене филма беше много добър, и показваше действителността, банда индианци пращат за зелен хайвер европейците и другите отегчени мераклии за лесен живот. Гениално за стар и дебел измамник от индиански остров.
Блаженни са вярващите.
The fight is all!!!

#19 katana_

katana_
  • Гости

Публикувано: 14 януари 2010 - 22:29

Това, че не знаем за съществуването на много неща, не означава, че те не съществуват, а че ние сме не достатъчно запознати с тях.
Имаше време, когато терминът медитация беше мит от изтока. Мнохо хора в Бг се обявиха против този вид сектантско изпълнение, а днес броят на медитиращите в Бг е много голям, а на останали дори не им прави впечетление за тази "секта" . Смешно, но факт
Колко хора от вас например могат да ядат стъкло? Аз не, но съм виждала с очите си и то не малко пъти - всичко е въпрос на психика. Имаш ли силна психика, имаш всичко! Въпросът е колко ще я използваш, а не просто ще парадираш с това
Намасте

всеки може да яде стъкло..както и всеки може да ляга върху натрошени стъкла,и на всеки на корема могат да чупят тухли с чук-проверено..
за това което виждам на клипа мога да кажа следното-мистичното винаги е вълнувало хората,а особено мистиките на азиатците,и островитяните много силно са вълнували цивилиования човек..
а мистиката пази от досадници-магии,енергии-ок..
руснаците демонстрираха безконтактен бой и събраха очите на САЩ командосите-ноп си беше чиста проба гавра..
май индонезийците са намерили начин да респектират света на БИ..
не само в БГ е пробвано дали тези неща работят срещу каратист,маратист-в нета е пълно с клипчета..и учудващо е че резултата е един и същ..и никога в полза на безконтактите

#20 lamita_

lamita_
  • Гости

Публикувано: 14 януари 2010 - 22:55

добавих в поста си...