Към съдържанието

- - - - -

Айкидо организации

• Please log in to reply
В темата има 17 мнения

#1 HIKARI_

HIKARI_
  • Гости

Публикувано: 19 декември 2002 - 21:14

Та значи за организациите и клубовете в България:
----------------------------------------------------------------------------------
IWAMA RYU AIKIDO - BULGARIA (IRA-B)
BULGARIAN AIKIDO FEDERATION (BAF)
BULGARIAN AIKIDO ASOTIATION (BAA)
NATIONAL AIKIDO AND JU - JITSU FEDERATION (NAJJF)
==============================================
NATIONAL AIKIDO UNION (NAU) (В ОТГОВОР НА ТАКЕМУСУАИКИ) :D :D :D :D :D
==============================================
г-н Ненчо Смилов (последовател на Годзо Шиода)
Бате Жоро бардата (един от първите занимаващи се с Айкидо в България)
г-н Красимир Цветанов
ГЕН СЕЙ РЮ БУДО - АЙКИДО, ДЖУДО И СТРЕЛКОВА ДЕЙНОСТ - ПЛОВДИВ

Дайте още :up: :up: :up: :up: :up:

#2 Хрис

Хрис
  • Дао
  • 44 мнения
  • От:Пловдив
  • БИ:АЙ КИ ДО

Публикувано: 20 декември 2002 - 10:32

ГЕН СЕЙ РЮ БУДО

АЙКИДО, ДЖУДО И СТРЕЛКОВА ДЕЙНОСТ - ПЛОВДИВ

#3 TakemusuAiki_

TakemusuAiki_
  • Гости

Публикувано: 20 декември 2002 - 14:23

Zdraveite i ot men,otnovo :D Ne znam dali sym spomenalava,nie sme
kym Nacionalen Aikido Syiuz,s predsedatel Martin Todorov,4ti dan Aikikai Bg.
Site na kluba go ima i v daobg,taka 4e vseki,koito se interesuva,moje da go
nameri. :wink: Klubyt ni se kazva "Aikido 2000",Jambol.Tova e ot men. :xmas:

#4 ICE_

ICE_
  • Гости

Публикувано: 07 февруари 2003 - 12:39

Iskam da kaja che niamam nikakva predstava ot aikido.Samo se chudia kvo tolkova ima znachenie federaciata nali sichkite edno i syshto trenirate i vmesto da se podkrepiate vie shte se izbiete koi e po- ot drugia.A i kato e tolkova vajna federaciata da mi obiasnite kva e razlikata mejdu 2 federacii, moje bi ednite davat po shareni licenzi ot drugite ili kakvo?I taka kato gledam broia na aikido federaciite mai vseki klub ili klubovete vyv vseki grad sa kym razlishna federacia. :confused: I oshte edno pitane sled kato vi kazaha che moje da ima samo edna licenzirana ot dyrjavata federacia kakyv e smisyla vseki da si pravi federaciika i da se bie v gyrdite che e nai velik i niama drugi kato nego.
RESPEKT

#5 old_moon_

old_moon_
  • Гости

Публикувано: 07 февруари 2003 - 13:02

Е как не можеш да разбереш? Колкото повече организации, толкова повече шефове. Всеки иска да е шеф, щото така се предполага, че повече пари може да изкара.

Що за въпроси. Пари пари и пак пари. Това е движещата сила.
Всяка организация иска да излезне с нещо ново, нещо повече и нещо различно от останалите, за да си докара повече членски вноски. Я повече семинари, повече докарани майстори, по-ниски вноски и разни други облаги временни..

#6 TaKeDa

TaKeDa

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 9 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Айкидо

Публикувано: 05 август 2003 - 01:02

Моят клуб е към федерацията. "Доджо Айкидо" Варна ние също следваме примера на Иванов сенсей.Това , че след неговата смърт всичко се е разпаднало показва какво е състоянието на айкидото в BG. Ако някой от вас беше на семинара във Варна с Фуджита Сенсей.Трябва да помни какво каза Бакас сенсей за Георги Иванов!И как трябва да следваме нашата права към него защото той е дал основите на айкидо във BG и трябва да следваме него чрез нашите учители !А не както е сега .... всеки се мисли за големият майстор и си прави свое собствено айкидо !

Искам да се поправя моя клуб е към Съюза :) :chinese:
За да направим света по-добър, трябва да започнем от себе си.

#7 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения
  • БИ:Самоотбрана с интелект

Публикувано: 18 август 2003 - 16:23

Моят клуб е Шудокан във Варна и е част от Българска Айкидо асоциация. Смятам че българското айкидо само би спечелило, ако организациите намалеят. Но ми прави впечатление едно - на семинарите се събираме от всички организации и това е хубавото. Бях на семинара на Фуджита, така че с теб Takeda би трябвало да се знаем по физиономии, защото бях после и във вашата зала :D Вие пък бяхте на семинара с Хироши Таджири, което също го намирам за хубаво. Няма полза от междуклубни наддумвания.
НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#8 raiden_

raiden_
  • Гости

Публикувано: 31 октомври 2003 - 06:48

Като сме почнали за клубове и организации да говорим...

лично аз се чувствам много комфортно във всички зали по бойни изкуста където мога да науча нещо. Това че тренирам Ивама риу Айкидо може само да ме обогати. ходил съм на няколко тренировки и по джудо и карате, така че смятам, че няма лошо бойно изкуство.
А за многото организации.... Мисля, че толкова колкото са сега е добре. Тъкмо ще има повече семинари на които да се ходи. А и има избор за хората на които не им харесва това или онова. :) Само да не стават повече за сметка на хората които членуват в тях. Колкото и да е неприятен, въпросът с парите е на дневен ред. Нема семинари без парички. Така че моля хората, които се изказаха малко по-рано по-темата да разберат, че и те да са начело и те пари ще търсят, ако искат да се развива клуба им и ако искат и техните ученици да отидат на поне 1 семинар годишно. Освен това инструкторите също са хора - пилеят време и нерви заради нас - трениращите. Парите са само начин за подсигуряване на тренировките ни, пък ако ще и само като материална база. Не се сърдете - говорете с инструкторите си и ще видите че съм прав! :)

мариа_мариа: ето мнението ми - където и да отидеш изцяло от теб зависи дали ще ти харесва или не! Интриги винаги ще има - хора сме все пак - всеки има разни интереси. Тези, като теб, които искат да се научат просто са малко. Така че съвета ми е: Не спирай да търсиш пътя... когато и да го откриеш - струвало си е чакането! Сама ще се убедиш в това!

#9 Niko

Niko

I come with peace!

• Дао
  • 99 мнения

Публикувано: 04 декември 2003 - 12:57

Здрасти и от мен
Аз тренирам в Доджо Айкидо Варна и съм ходил на доста семинари и не само на тези които ние организираме. Мисля, че най-важно е да научиш нещо важно, а не толкова от коя организация си. Когато правиш семинар да е отворен за всички клубове, така че и те да видят нещо ново. Не трябва да се делим на такива и онакива членове на организации, а на тениращи бойни изкуства и на всички останали(ако изобщо ще се делим защото е глупаво). Така че организацията не е наи-важното. На първо място е самият човек и начина на трениране.
А ти Мастер сигурно те знам по физиономия и няма да откажа да тренирам с теб или да си поприказвам ако се видим нали. В краина сметка става дума за ХАРМОНИЯ, а не за ХАОС
айде чао от мен за сега :) :) :)
Едно е да искаш,
Второ е да можеш,
Трето и четвърто да го направиш!!!

#10 MeTaLoN_

MeTaLoN_
  • Гости

Публикувано: 04 декември 2003 - 15:12

о`сенсеи е казал: не търсете разликата, а общото ... той го е казал, не аз

#11 Yoshinkan_

Yoshinkan_
  • Гости

Публикувано: 21 юни 2004 - 13:14

Здравейте,

Само да вметна, че пропускате организацията на Сенсей Ненчо Смилов - Айкидо Йошинкай България. Организацията е малкa, но много сплотена и съществува вече 12 години, има международно признание и е първият и най-стар Йошинкан клуб в Източна Европа изобщо, което не е никак малко постижение.

#12 diavol4e_

diavol4e_
  • Гости

Публикувано: 10 септември 2004 - 13:18

Здравейте!
Искам само да кажа,че не познавам сенсей Георги Иванов,но от това,което съм слушала за него съм добила представата за един прекрасен във всяко едно отношение човек.

А и нещо друго,нали непрекъснато всички повтаряме,че бойните изкуства ни учат на уважение.

Ами тогава нека да го има увайението към този наистина голям Човек,който за съжаление не е сред нас!!!!

#13 Wild Child

Wild Child

--------

• Дао
  • 133 мнения
  • От:София

Публикувано: 13 септември 2004 - 10:07

Wild Child  May 7 2004, 03:48 PM 

Ето адресите на по-големите клубове - по азбучен ред и да ме простят по- малките.

http://baa.ngolink.net/dojo_bul.htm - Зендокан доджо- Д. Друмев 3 дан - Хореографско училище (с/у з-д Електроника)

http://www.geocities...a/5467/ccgi.htm - "Имеон" - 1 английска гимназия - Хр. Михайлов 4 дан

http://www.geocities...a/5467/ccgi.htm - "Имеон" - 7 СОУ - Хр. Михайлов 4 дан

http://www.yoshinkan...bul/default.htm - Йошинкан България - национален стадион Васил Левски - Ненчо Смилов 2 дан

aikido-bg.com/indexbg.htm - Ошинкан доджо- К. Цветанов 4 дан, М. Цветанова 3 дан - 4-ти километър, Академично градче, зала "Академика"

aikido-bg.com/indexbg.htm- Ошинкан доджо- Б. Проданов 3 дан - стадион Г. Аспарухов

aikido-bg.com/indexbg.htm - Ошинкан доджо- К. Цветанов 4 дан - Люлин 27 СОУ

http://www.aikido-bg.org/bg/3.html - "Славия" - ст. Славия - Н. Петков - 3 дан

http://baa.ngolink.net/dojo_bul.htm - Тендокан доджо- Е. Германов 5 дан - комплекс Дескрим

http://hikari.hit.bg/dojos.htm - "Хикари" - Камен Радев - 1 СОУ

http://www.geocities...a/5467/ccgi.htm - ЦАК "Сенсей Георги Иванов" - спортен комплекс "Диана" отзад в залата на щангистите - А. Алексиев 4 дан

За Ултра човека преди мен ти каза

И като направиш обиколката може да се окаже, че твоето доджо си е най-добро 

#14 shi_

shi_
  • Гости

Публикувано: 16 януари 2005 - 19:46

Здравейте
Аз се занимавам с айкидо в Благоевград айкидо клуб "Факел" -сеней Димитър Мединов.НЕка съществуват всички организаций за да има разнообразие и по барзо развитие...
Успех..

#15 masakatsu_

masakatsu_
  • Гости

Публикувано: 13 юли 2005 - 14:43

Аз тренирам в Пловдив в така наречения от Камен Радев клуб ГЕН СЕЙ РЮ БУДО при сенсей Петър Петрушев. Ако някой е посетил връзката, която предостави Хрис ще разбере, че нашият клуб е пряко обвързан с господин Такемура Гендзан 10 - дан Айкидо. Също така той има данове в Яйдо, Джудо, Джу - Джуцу /общо около 30 дана като се съберат  :D /. Искам да кажа на всички, че очакваме господин Такемура да пристигне в България към края на месеца и престоят му при нас ще е около 20 дни. Той ще направи демонстрация заедно с клуба ни. Когато датата на демонстрацията и мятото на провеждането и станат известни аз ще направя тази информация достояние за всички потребители на daobg.

Поздрави
:chinese:

#16 a_todorov

a_todorov
  • Дао
  • 25 мнения

Публикувано: 21 май 2008 - 12:06

Привет от Айкидо клуб - Хасково! Тук в Хасково за съжаление не сме толкова много хората, които се занимаваме с Айкидо, но все пак тренираме с удоволствие. Следващия месец мислим да идваме на гости на Мартин за семинара на 21 и 22-ри Юни. Ти от колко време тренираш?

#17 aikido_dim_

aikido_dim_
  • Гости

Публикувано: 23 февруари 2010 - 21:20

Привет от Айкидо клуб Димитровград (Россия)

#18 bean

bean

Явор Михайлов

• Дао
  • 66 мнения
  • От:София

Публикувано: 22 януари 2014 - 11:02

Айкидо клуб Локомотив - Каедекан доджо. Официален представител на Aikido Sansuikai International ръководена от Йошимицу Ямада, 8-ми дан Айкикай.