Към съдържанието

- - - - -

И Дзин Дзин

• Please log in to reply
В темата има 4 мнения

#1 kriksus_

kriksus_
  • Гости

Публикувано: 30 април 2011 - 19:59

Здравейте, всички! Имам въпрос относно и дзин дзин - колко и какви са упражненията. Поразтърсих се из интернет и общо взето стигам до бройка 12, но в книгата Шаолин Цюан (том 2)има 14. Пожелавам ви успехи ;)

#2 TRN

TRN
  • Дао
  • 158 мнения

Публикувано: 02 май 2011 - 09:20

Здравейте, всички! Имам въпрос относно и дзин дзин - колко и какви са упражненията. Поразтърсих се из интернет и общо взето стигам до бройка 12, но в книгата Шаолин Цюан (том 2)има 14. Пожелавам ви успехи ;)

Здрасти, И Дзин (книга на промените) е нещо много интересно за мен. Би ли споделил какво е "и дзин дзин". Звучи ми, като да имат нещо общо :) Търсих в гугъла но не намерих нищо за "и дзин дзин". Вероятно не търся добре.

#3 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 02 май 2011 - 10:29

http://en.wikipedia....wiki/Yijin_Jing

#4 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 02 май 2011 - 20:05

Трябва да се отбележи, че системата на Шаолинския Ци-Гун наричана И Дзин Дзин ("Класическа мускулно-сухожилна промяна")има доста разновидности и неспециалист може да се обърка. Ако тази, която цитираш е от втори том на сборника "Традиционен Шаолин-Цюан. Южен Шаолин" на издателство "Шамбала" то той е автентичен и текстът е преведен директно от китайски език от моя приятел Май Богачихин, за което гарантирам. Другите форми също са интересни, особенно ако се съчетаят с бойната практика на Кунг-Фу. Този Ци-гун за съжаление няма нищо общо с класическата китайска философска книга "И Дзин" ("Книга на Промените"), защото е от будистката традиция, а "И Дзин" е повече даоска и конфуцианска традиция. :yin-yang:

#5 TRN

TRN
  • Дао
  • 158 мнения

Публикувано: 03 май 2011 - 09:06

...
Този Ци-гун за съжаление няма нищо общо с класическата китайска философска книга "И Дзин" ("Книга на Промените")
...

Ако изобщо съществува нещо, което да няма нищо общо с И Дзин :)