Към съдържанието

- - - - -

Въпрос за диета и за пилешко месо.

• Please log in to reply
В темата има 22 мнения

#1 ozic_

ozic_
  • Гости

Публикувано: 03 май 2011 - 01:43

1. На 27 съм. Височина 180, тегло 88-90. Ходя на фитнес, ходя на кикбокс и бягам 3 пъти в седмицата след щангите. Зимата качих в корема и започнах диета, за да го сваля. Храня се с: свински бут смлян на кайма и си правя кюфтета, краве сирене, яйца (10-15 белтъка с 3-4 жълтъка), грейпфрут по 1 на ден, краставици, домати + още някой плод и зеленчук. Сурови бадеми ям по 100 грама на 1-2 дена. Така 6 дена, а в неделя си похапвам сладко, пици, овесени ядки и всякакви други вредни храни. Старая се 6 дена да карам без въглехидрати, а на седмия да заредя. Проблемът е, че откъм финанси съм ограничен и не мога да си позволя много неща. Във връзка с тази диета, ако мога така да я нарека, имам няколко въпроса: а) какво друго да добавя към диетата, за да си разнообразя храненията, но и да не нарушавам диетата? Казаха ми: риба, пилешко, телешко, малсини, орехи, ... Телешкото ми идва скъпо, защото ям по 1 килограм месо на ден. За пилешкото ще пиша малко по-надолу в поста, риба - има всякакви и на различни цени. Ако килогрмът е 8-10 лева не е проблем да си вземам по 1-2 кг на седмица. Черните маслини не ги понасям. Мога ли да ям зелени? Ядки обичам, но са твърде скъпи да ги консумирам всеки ден по 100 грама. б) след тренировка да взимам ли въглехидрат и какъв, така че да не ми пречи на кореместите сланини? в) купих си ленено семе, но има ужасен вкус. С какво да го ям, защото пробвах да го дъвча и ми се пригади? 2. Търсих пилешки гърди, но по-евтини от 9лв за килограм не намирам :(. На едно място намерих за 6,50, но дълбоко замразени и след като ги отмразя ще са с 150-200 грема по-леки, заради водата. Намерих и за 7лв, но има малко жили и нещо като мазно по него, но пък е охладено. Защо се получава тази разлика в цените, тест качеството едно и също ли е на месото или по-скъпото е по-хубаво? Също така има ли начин да разбера, кое пилешко филе е хубаво и кое не, защото в краен случай ще мога да си взимам примерно 2-3кг на седмица, защото ми идва скъпо. Свинското ми излиза най-евтино - 6,50 за килограм.

Това мнение е редактирано от ozic: 03 май 2011 - 01:48

#2 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 03 май 2011 - 08:37

Купешкото пилешко е възможно най-некачественото и третирано с химикали месо. Яж свинско вместо него.

Ядките ги разкарай - прекалено много пари за почти никаква файда.

След тренировка 1-2 сочни цитруса обикновено вършат добра работа като начало. После идва стабилното хапване.

поздрави

#3 Мак Сим

Мак Сим

ПРОГРЕСОР

• Бабаит
  • 1528 мнения
  • От:Гладбах на Нирс
  • БИ:СУБАКС

Публикувано: 03 май 2011 - 08:43

1. На 27 съм. Височина 180, тегло 88-90. Ходя на фитнес, ходя на кикбокс и бягам 3 пъти в седмицата след щангите. Зимата качих в корема и започнах диета, за да го сваля. Храня се с: свински бут смлян на кайма и си правя кюфтета, краве сирене, яйца (10-15 белтъка с 3-4 жълтъка), грейпфрут по 1 на ден, краставици, домати + още някой плод и зеленчук. Сурови бадеми ям по 100 грама на 1-2 дена. Така 6 дена, а в неделя си похапвам сладко, пици, овесени ядки и всякакви други вредни храни. Старая се 6 дена да карам без въглехидрати, а на седмия да заредя. Проблемът е, че откъм финанси съм ограничен и не мога да си позволя много неща. Във връзка с тази диета, ако мога така да я нарека, имам няколко въпроса: а) какво друго да добавя към диетата, за да си разнообразя храненията, но и да не нарушавам диетата? Казаха ми: риба, пилешко, телешко, малсини, орехи, ... Телешкото ми идва скъпо, защото ям по 1 килограм месо на ден. За пилешкото ще пиша малко по-надолу в поста, риба - има всякакви и на различни цени. Ако килогрмът е 8-10 лева не е проблем да си вземам по 1-2 кг на седмица. Черните маслини не ги понасям. Мога ли да ям зелени? Ядки обичам, но са твърде скъпи да ги консумирам всеки ден по 100 грама. б) след тренировка да взимам ли въглехидрат и какъв, така че да не ми пречи на кореместите сланини? в) купих си ленено семе, но има ужасен вкус. С какво да го ям, защото пробвах да го дъвча и ми се пригади? 2. Търсих пилешки гърди, но по-евтини от 9лв за килограм не намирам :(. На едно място намерих за 6,50, но дълбоко замразени и след като ги отмразя ще са с 150-200 грема по-леки, заради водата. Намерих и за 7лв, но има малко жили и нещо като мазно по него, но пък е охладено. Защо се получава тази разлика в цените, тест качеството едно и също ли е на месото или по-скъпото е по-хубаво? Също така има ли начин да разбера, кое пилешко филе е хубаво и кое не, защото в краен случай ще мога да си взимам примерно 2-3кг на седмица, защото ми идва скъпо. Свинското ми излиза най-евтино - 6,50 за килограм.

Откога овесените ядки са вредни :confused:
И защо ограничаваш жълтъците?
Риба има и по 4 лв/кг, зелени маслини яж на воля, месо всякакво - мазно или не, то е месо :)Не ограничавай мазнините от естествен произход, особено пък животински, но не приемай разни маргарини и термичноообработени растителни масла(без зехтина).
След тренировка яж по една-две лъжици мед.

Това мнение е редактирано от Мак Сим: 03 май 2011 - 10:14

#4 ozic_

ozic_
  • Гости

Публикувано: 03 май 2011 - 16:47

Коя е тая риба по 4 лв/кг и по принцип каква риба да си купувам до 10 лв/кг? Какво да закусвам, но без въглехидрат? Мога ли да смесвам в един ден различни видове месо: на обяд свинско, с вечер пилешко, примерно? Овесените ядки са въглехидрат, а в момента не ми е нужен. Затова имах предвид, че са вредни.

#5 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения
  • От:София
  • БИ:де що има бой

Публикувано: 03 май 2011 - 19:22

И защо ограничаваш жълтъците?

Щото 'сичкото културист' туй разправя и шараните им се връзват.

Какво да закусвам, но без въглехидрат? ...... Овесените ядки са въглехидрат, а в момента не ми е нужен. Затова имах предвид, че са вредни.

въглехидарите са вредни, ама само за тези, които не знаят кога и защо да ги ползват. Но всеки е свободен да прави простотии колкото му душа иска.
Какво пречи на всяко БИ да се справя добре на ринг, освен калпавата подготовка?!

Ако на ринг не можеш да се справиш,какво ще правиш в една улична ситуация с n на брой нападатели?!

#6 ozic_

ozic_
  • Гости

Публикувано: 03 май 2011 - 20:16

Judoboy, благодаря за смисления отговор!

#7 Мак Сим

Мак Сим

ПРОГРЕСОР

• Бабаит
  • 1528 мнения

Публикувано: 04 май 2011 - 09:05

Коя е тая риба по 4 лв/кг и по принцип каква риба да си купувам до 10 лв/кг? Какво да закусвам, но без въглехидрат? Мога ли да смесвам в един ден различни видове месо: на обяд свинско, с вечер пилешко, примерно? Овесените ядки са въглехидрат, а в момента не ми е нужен. Затова имах предвид, че са вредни.

Ами има и сьомга по 7 лв/кг, има и пъстърва по толкова.
Има хек и пангасиус по 3-4 лв/кг.
Може да смесваш меса, пък въглехидратната рестрикция е безсмислена при положение, че тренираш.Говорим не да ядеш вафли, кроасани и чипсове, а да ядеш нормални и естествени храни.
Па като овесените ядки са вредни, що тогава според теб ги дават като диетична храна за затлъстели деца? :)

#8 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 04 май 2011 - 11:02

Ами има и сьомга по 7 лв/кг, има и пъстърва по толкова.
Има хек и пангасиус по 3-4 лв/кг.

Я обади все пак откъде ги пазаруваш, че поне някаква файда да имат четящите темата.
Ако някой знае за подобно предлагане в София, ще съм благодарен да сподели.

Па като овесените ядки са вредни, що тогава според теб ги дават като диетична храна за затлъстели деца? :)

Абе те и на диабетиците препоръчват фруктоза, а междувременно има една камара изследвания, които показват недвусмиследно връзката между фруктозата и инсулиновата резистентност, така че лекарските препоръки по отношение на храната не винаги са точни. Овесените ядки не ги коментирам, понеже не ми харесват особено, не ми влияят кой добре и съответно не ги ям (т.е. ям ги мнооого рядко). От друга стана имам познати, които са много доволни от тях.

Така че - всеки да гледа себе си и да се заглежда по-малко по разни "общовалидни истини" :good:

поздрави

#9 Мак Сим

Мак Сим

ПРОГРЕСОР

• Бабаит
  • 1528 мнения

Публикувано: 04 май 2011 - 11:34

Я обади все пак откъде ги пазаруваш, че поне някаква файда да имат четящите темата.
Ако някой знае за подобно предлагане в София, ще съм благодарен да сподели.

В Пловдив има поне 3 места, където са такива цените - "Лекси", "Сани", чат-пат и в МЕТРО.
Башка малките полулегални магазини за риба, в които може да намериш прясна сладководна риба на цени до 6 лв/килото.

. Овесените ядки не ги коментирам, понеже не ми харесват особено, не ми влияят кой добре и съответно не ги ям (т.е. ям ги мнооого рядко). От друга стана имам познати, които са много доволни от тях.

Така че - всеки да гледа себе си и да се заглежда по-малко по разни "общовалидни истини" :good:

поздрави

Бе аз коментирам само овесените ядки при трениращите и децата, не фруктозата при диабетиците :)
На мен(и не само на мен) ми действат много добре, вкусни са ми, па тва за децата - питай за доктор Дъбова, от нея го знам :)

Това мнение е редактирано от Мак Сим: 04 май 2011 - 11:35

#10 ozic_

ozic_
  • Гости

Публикувано: 04 май 2011 - 13:37

Какво ще кажете за лененото сема: има ли полза от него? Откъде да си намирам качествено пилешко месо, защото по магазините е не само отвратително, но и скъпо?

#11 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 04 май 2011 - 22:38

Какво ще кажете за лененото сема: има ли полза от него? Откъде да си намирам качествено пилешко месо, защото по магазините е не само отвратително, но и скъпо?

Пилешко си взимай от някое село, където познаваш хората. И яйца оттам си взимай.

А за лененото семе - дават го като добър източник на CLA (conjugated linoleic acid). Може да го слагаш на салатите. Винаги си взимай цяло ленено семе на семена (НЕ мляно!) и след колкото ще ядеш - мели в кафемелачка. Иначе CLA-то се окислява от кислорода във въздуха.

поздрави

#12 katana_

katana_
  • Гости

Публикувано: 04 май 2011 - 23:31

ееее,риба има колкото искаш на цени до 4 лева..особено ако си като мен,без претенции

#13 ozic_

ozic_
  • Гости

Публикувано: 11 май 2011 - 19:17

Thai, имам три въпроса: 1. На ден ям по 3 супени лаъжици ленено семе. Достатъчно ли е и ако не по колко трябва да ям? 2. Ако не го смеля ами го държа в кутия пак ли ще се окисли и какво означава "окисляване"? Вредно е да го приемам окислено или просто няма ефект и как смилането ще го предпази от окисляване? 3. Препоръай каква риба да консумирам. По възможност цената да е до 10 лв/кг. Предварително благодаря :).

#14 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 11 май 2011 - 21:00

Thai, имам три въпроса: 1. На ден ям по 3 супени лаъжици ленено семе. Достатъчно ли е и ако не по колко трябва да ям? 2. Ако не го смеля ами го държа в кутия пак ли ще се окисли и какво означава "окисляване"? Вредно е да го приемам окислено или просто няма ефект и как смилането ще го предпази от окисляване? 3. Препоръай каква риба да консумирам. По възможност цената да е до 10 лв/кг. Предварително благодаря :).

Лененото семе го купувай несмляно и си го мели сам в кафемелачка.
Колко лъжици дневно да ядеш мога да ти кажа, ако си направиш два кръвни теста.
За рибата в Пловдив питай katana и МакСим.

поздрави

#15 ozic_

ozic_
  • Гости

Публикувано: 12 май 2011 - 03:26

За рибата имах предвид каква да ям: скумрия, пангасиус, попчета, ... За другото разбрах.

#16 wakidzashi

wakidzashi
  • Mодератори
  • 1134 мнения
  • От:Меча Поляна
  • БИ:Патара патара.

Публикувано: 12 май 2011 - 08:45

За рибата имах предвид каква да ям: скумрия, пангасиус, попчета, ... За другото разбрах.

Е , то ти изброи 3 съвсем различни вида риби. Как си готвиш рибата? Попчетата например освен да се пържат , не знам как може да ги готвиш , дребнички са.
Прас по сурята!
МОДЕРАТОРСКИ ПРОИЗВОЛ!!!
W.A.K.I.D.Z.A.S.H.I.: Wireless Artificial Knight Intended for Dangerous Zoology, Accurate Sabotage and Hazardous Infiltration

#17 ozic_

ozic_
  • Гости

Публикувано: 12 май 2011 - 13:40

Аз изброихтези риби, защото тези знам, но съм чувал, че друга риба трябва да се яде, но не помня каква. Да не е мазна или нещо такова. Освен печена по друг начин няма да е ям.

P.S. За попчетата се шегувах :).

#18 wakidzashi

wakidzashi
  • Mодератори
  • 1134 мнения
  • От:Меча Поляна
  • БИ:Патара патара.

Публикувано: 12 май 2011 - 14:38

Аз изброихтези риби, защото тези знам, но съм чувал, че друга риба трябва да се яде, но не помня каква. Да не е мазна или нещо такова. Освен печена по друг начин няма да е ям.

P.S. За попчетата се шегувах :).

Напротив , хубаво е рибата да е мазна. Аз лично обичам скумбрия ( от по евтините риби де ) Хем ме устройва като вкус , хем е с малко кости. За мен това е важно , защото мразя да се занимавам с рибешки кости. Има и много евтини скумбрии ( около 3 лв.килото , нечистена ) но не са много читави определено. А за до 10 лв. килото избор бол , та и филе ако щеш. ( е сьомга няма да е...)
Прас по сурята!
МОДЕРАТОРСКИ ПРОИЗВОЛ!!!
W.A.K.I.D.Z.A.S.H.I.: Wireless Artificial Knight Intended for Dangerous Zoology, Accurate Sabotage and Hazardous Infiltration

#19 ozic_

ozic_
  • Гости

Публикувано: 12 май 2011 - 19:56

Това ме интересуваше, благодаря ви :).

#20 ozic_

ozic_
  • Гости

Публикувано: 06 юни 2012 - 23:38

Качих малко в корема и реших да пробвам друга диета, защото и финансите ми са ограничени. Говорих с познат и ми каза следното:

- месо: телшко или конско
- риба: скумрия и тон. Купувам една риба тон по 6 лева килограма. В пакет има три шайби по 170 грама. Два пакета правят 1 кг и струват 6 лева. Добре ли е тази риба да се яде или да я спирам? Има и други риби, но са над 7 лева килограма.
- извара на Маджаров. Едни бомбички по 350 грама. Пише суроватъчна извара. Тя хубава ли е или да я заменя с друга?
- вечер ям извара, краставици, домати, яйца, риба, моркови, зеле. Ям на 3 часа. Ако огладнея по-рано хапвам краставици или зеле с моркови.
- закуска: овесени ядки
- през деня: яйца, рядко варени картофи или ориз
- неделя: ям всякакви неща: сладолед, манджи, чипс, пържени картофи, пици, десерти, ...

Ходя да бягам, на лостове и коремни преси. Все още друго не мога да почна.
Добавки и хап НЕ взимам, но и няма да взема. Причините са няколко.
Така съм от 20 дена, но коремът ми почти не е мръднал. Нещо правя, което не е правилно. Друг познат ми каза, че трябва да разнообразявам храната, защото организма свиквал с нея и се губел ефекта. Трябвало да променям храната, за да е в стрес организма.
Моля за съвет какво да правя и ако може някои упражнение коремна преса. Има десетки, но кои са правилни и ефективни - не знам.
Благодаря!