Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Синдромът на шампионите

• Please log in to reply
В темата има 8 мнения

#1 сап4ето

сап4ето

Хищник

• Дао
  • 1001 мнения
  • От:ПРЕОБЛАДАВАМ НА МЕСТА
  • БИ:ММА

Публикувано: 08 май 2011 - 13:41

Те никога незнаят ,кога да спрат

Визирам Федор Емилианенко,Ранди Котур,Ногейра,някои боксьори шампиони,кик-боксьори като Ернесто/който ве4е не е играе/ и примерите са много де!

Кое е породено от тази заблуда ,че винаги ще бъдат такива?????? :coffee: :bang:
http://fight-journal.blogspot.com/ -страница пълна със статии за бойци и видове бойни изкуства

"НЕ Е СМЕЛ ТОЗИ ЧОВЕК,КОЙТО ТЪРСИ ПОСТОЯННО ОПАСНОСТТА"!!!

#2 Visokiq_

Visokiq_
  • Гости

Публикувано: 08 май 2011 - 13:55

Ами те са умни и гледат да взимат пари, докато могат. Като няма кой да им плаща, ще спрат.

#3 Alcek_

Alcek_
  • Гости

Публикувано: 08 май 2011 - 14:46

Точно Фьодор споменаваш? Че той винаги е бил еталон за скромност.

#4 сап4ето

сап4ето

Хищник

• Дао
  • 1001 мнения
  • От:ПРЕОБЛАДАВАМ НА МЕСТА
  • БИ:ММА

Публикувано: 08 май 2011 - 15:25

Точно Фьодор споменаваш? Че той винаги е бил еталон за скромност.

според тебе ,нивото му дали е същото както преди няколко години преди да понесе толкова удари и хвърляния/Фуджита,Ранделман/
Всичко си и всеки търпи амортизация,която се наслагва във времето по различни причини ,тука вече я обявих,малко по горе!!! :umnik:
http://fight-journal.blogspot.com/ -страница пълна със статии за бойци и видове бойни изкуства

"НЕ Е СМЕЛ ТОЗИ ЧОВЕК,КОЙТО ТЪРСИ ПОСТОЯННО ОПАСНОСТТА"!!!

#5 Alcek_

Alcek_
  • Гости

Публикувано: 08 май 2011 - 18:56

Прав си, Федята остаря, но да не забравяме, че свободните боеве са и машина за пари. Идва момент, в който разни хора ти правят предложения, на които не можеш да откажеш. Залаганията са друга дойна крава. В тоя бизнес състезателите ги цедят, докато пускат, или поне така изглежда.
Това ми е скромното аматьорско мнение по въпроса.

#6 Pride

Pride
  • Дао
  • 91 мнения

Публикувано: 08 май 2011 - 20:27

Е как ще спре Федор като прави толкова много пари на файт.
Преди като беше в топ форма правеше 10-15 пъти по малко. Много ясно че ще иска да се осигури за цял живот.

Това мнение е редактирано от Pride: 08 май 2011 - 20:28

#7 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения
  • От:София
  • БИ:де що има бой

Публикувано: 09 май 2011 - 12:18

Визирам Федор Емилианенко,Ранди Котур,Ногейра,някои боксьори шампиони,кик-боксьори като Ернесто/който ве4е не е играе/ и примерите са много де! Kое е породено от тази заблуда ,че винаги ще бъдат такива?????? :coffee: :bang:

Хората се бият и защото могат и всеки мач е предизвикателство за тяхната физика и преди всичко психика. Хора с толкова мачове и по-важното: подготовка хвърлена за толкова мачове , да се заблуждават кога-какво могат ... :)
Такива дето излизат за някой лев, без да са подготвени, ги има и повечето не са били шампиони. Усилието да се коментират не си струва. Относно горе изброените: Ранди -на 48 години с тази физика и качества мнозина ще ядат здрав бой от него , но срещу бойци които дебнат и играят на контра има проблем и той е от доста време. Парите, които изкарва от филми, школи, реклами са доста повече от това което взима от ММА-мач, където биеш/паднеш си с контузия.
Та , мисълта ми е следната:
това са хора, които не страдат от "Синдрома на п*тката" (последната дума не е полов орган , а състояние на духа).
Какво пречи на всяко БИ да се справя добре на ринг, освен калпавата подготовка?!

Ако на ринг не можеш да се справиш,какво ще правиш в една улична ситуация с n на брой нападатели?!

#8 Alcek_

Alcek_
  • Гости

Публикувано: 09 май 2011 - 20:17

Винаги има процент хора, които просто обичат да се съревновават, и всичко останало е на заден план. Не следя толкова изкъсо свободните боеве, та впечатленията ми са от профи бокса в периода 1995-2000. Имаше един боксьор в някоя от леките категории, който го ползваха за пробен партньор на изгряващи звезди - Питър Бъкли (http://en.wikipedia....Buckley_(boxer)) Вижте какво пише за него във връзката - ей това беше човек, който го правеше от любов към спорта. 300 срещи с 256 загуби, но абсолютно всички го уважаваха, а публиката винаги го е подкрепяла, независимо от изхода на неговите мачове.

#9 Intrikat

Intrikat
  • Дао
  • 96 мнения
  • БИ:Самбо

Публикувано: 11 май 2011 - 08:59

Визирам Федор Емилианенко,Ранди Котур,Ногейра,някои боксьори шампиони,кик-боксьори като Ернесто/който ве4е не е играе/ и примерите са много де!

сигурно имаш предвид "кое е ПОРОДИЛО?", но да не издребняваме...
Доста безсмислен въпрос. Откъде изобщо знаеш, че някой от тях се заблуждава? Хората тренират целогодишно, за да се бият, следователно, когато имат възможност, го правят. Какво значи кога да спрат?

Специално за Федор, освен това, което съм гледал като интервюта и клипове, наистина изглежда изключително скромен. Направи ми впечатление нещо друго обаче - в мача му срещу Вердум, докато се качваше на ринга му видях лицето в близък план и си казах "изглежда толкова уморен, все едно не е спал от 2 дена". Интересно ми е, само на мен така ли ми се струва или и други мислят, че Федор наистина започва да повяхва? А относно Ногейра - ако имаш предвид Минотавъра, този човек, дори и да пада, пак ми доставя адски огромно удоволствие да го гледам как играе.
Котур наистина остаря, но пък да беше жив Хемингуей...