Към съдържанието

Снимка

Бойните изкуства и политиката

• Please log in to reply
В темата има 3 мнения

#1 templar

templar

Нов участник

• Дао
  • 17 мнения
  • БИ:Taekwon-do ITF

Публикувано: 21 октомври 2011 - 16:55

Моят приятел Прошко Прошков ме кефи освен заради името и заради куп други неша, но никога не съм го свързвал с БИ - по-скоро съм си представял пълно дете с кифла. Докато днес във Фейсбук страницата му ме застреля с това:

"Vihar Borissov
Г-н Прошков, в едно интервю при Карбовски споменахте, че сте тренирал джудо. До каква степен стигнахте в бойното изкуство?

Прошко Прошков Какво ви става днес, само ме връщате в спомените. Питайте ме нещо за Топлофикация :) Джудо тренирах още в 5-ти клас, около 2 години, после преминах на карате при Пламен Петров на стадион "Васил Левски" и накрая 4 години Мяо-Дам Кунг Фу в мо...ето 120-то училище при Красен Косев. Помня го като днес, беше началото на 90-те, имаше режим на тока и водата (знаех си, че няма да минем без Топлофикация), прибирах се от тренировка късно вечер. Майка ми стопляще една кофа вода с бързовар преди да дръпнат шалтера, и аз се къпех на светлината на две свещи с вече хладката вода... направо Шаолин в центъра на София. От джидото съм чупил и двете си ръце. Не съм гонил "колани" и данове, харесваше ми усещането за дисциплина и прекомерните натоварвания. В последствие се ориентирах към баскетбол и, за жалост, бира :) Тренирал съм, като дете и няколко месеца хокей при Джими Забунов, откъдето ми остана удоволствието от кънките на лед. Днес играя тенис."

Proshkov-MA.JPG

Неведоми са пътищата... предлагам да преброим политиците, които са свързани с БИ и БИ-хората,които са в политиката.

Владимир Путин - Джудо
Putin-judo.jpg
Бойко Борисов - Карате
Boyko-Karate.jpg
Слави Бинев - Таекуон-до
SBinev-TKD.jpg
Алексей Петров - Карате
Alexei-Karate.jpg
Арнолд Шварценегер - ... Арни
Arnold.JPG
Станимир Пеев (кмет на Панчарево) - Таекуон-до
StPeev-tkd.jpg
Калин Георгиев (гл. секретар на МВР) - Карате
kalin-georgiev-karate.jpg

сещате ли се за други?

Това мнение е редактирано от templar: 21 октомври 2011 - 17:43

#2 хатамото_

хатамото_
  • Гости

Публикувано: 21 октомври 2011 - 23:19

Е как да не се сети човек, ами например г-н Светослав Витков, кандидат за президент на републиката и все още трениращ 3 ти дан освен това мой приятел и треньор изключително сериозен и земен човек.

#3 water_rat_

water_rat_
  • Гости

Публикувано: 25 октомври 2011 - 10:45

Ей, хора, Христо Смоленов къде го забравихте? :wink:

Това мнение е редактирано от water_rat: 25 октомври 2011 - 10:46

#4 Kaiser Soze_

Kaiser Soze_
  • Гости

Публикувано: 22 април 2012 - 00:07

Неприлично е да се споменава, че Путин владее само някакво си джудо.Качена снимка

http://www.theatlant...ion-man/100147/