Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Мико Кунг Фу

• Please log in to reply
В темата има 78 мнения

#41 Борил Караиванов

Борил Караиванов
  • Дао
  • 154 мнения

Публикувано: 23 януари 2012 - 00:44

Вече са известни датите за ежегодния тренировъчен лагер с Миленко Козлица. Между 8 и 11 март отново ще потренираме във „Високопланинска спортна база Белмекен".

Програмата на тренировките ще бъде както следва:

8 март, четвъртък
16:00–19:00 часа — първа тренировка

9 март, петък
09:00–12:00 часа — изпит за ниво на компетентност
16:00–19:00 часа — втора тренировка

10 март, събота
9:00–12:00 часа — тренировка за преподаватели
16:00–19:00 часа — трета тренировка

11 март, неделя
9:00–12:00 часа — четвърта тренировка

Тренировъчният лагер е ориентиран към трениращите Мико Кунг Фу и външни за организацията хора, няма да бъдат допуснати. За повече допълнителна информация можете да се обръщате към инструкторите на клубове по градове.

Моля, желаещите да участват в тренировъчния лагер, да се регистрират до 29 януари 2012 в сайта на Мико Кунг Фу България!

Това мнение е редактирано от Борил Караиванов: 23 януари 2012 - 01:07

Знанието е сила!

#42 passenger_

passenger_
  • Гости

Публикувано: 27 януари 2012 - 11:19

Имам няколко въпроса:
1. Каква е цената на тренировъчния лагер ?
2. Каква е приблизителната цена на нощувки + храна ?
3. Какво представлява "изпит за ниво на компетентност" ?
4. Означава ли че ако тренирам Мико Кунг Фу, но не при някой от посочените 5 инструктура, не мога да отида ?

#43 Борил Караиванов

Борил Караиванов
  • Дао
  • 154 мнения

Публикувано: 27 януари 2012 - 20:00

Данаиле (passenger), ако твоят преподавател действително е такъв, за какъвто се представя, ще може да отговори на въпросите ти. Ако не успее, пиши ми на boril.karaivanov@miko-kungfu.bg за да не злепоставяш и двама ви във форума!
Знанието е сила!

#44 адонис_

адонис_
  • Гости

Публикувано: 27 януари 2012 - 22:07

Още един хубав клип:):

#45 passenger_

passenger_
  • Гости

Публикувано: 28 януари 2012 - 10:17

Данаиле (passenger), ако твоят преподавател действително е такъв, за какъвто се представя, ще може да отговори на въпросите ти. Ако не успее, пиши ми на boril.karaivanov@miko-kungfu.bg за да не злепоставяш и двама ви във форума!

Здравей, Борил,
Учуден съм, че могат да те злепоставят 4 прости въпроса.
Аз не мисля че се излагам когато искам просто да науча дали изобщо мога да участвам, колко пари най-вече ще ми трябват, дали ще мога да си го позволя, дали под "ниво на компетентност" разбираш, това да платя Х лева за да ме гледаш как правя първа, втора форма, секции на манекена, дали при бонг-а лакътя ми е над рамото и над китката и дали тя е отпусната, Х лицеви опори, Y коремни преси или Z брой подскоци, ще ме препитваш ли на биомеханика и т.н ? Включва ли това дали мога само мога да ги правя нещата, дали ги разбирам, дали мога да ги обясня на друг, дали мога да обясня с какво точно се различава Мико Кунг Фу от Вин Чун ?

Като цяло просто исках повече информация на какво ще се наблегне, на визическа подготовка, спаринг ли ... и не виждам нищо лошо в това тя да присъства в тази тема, след като има анонс на някакво събитие в което влизат тези неща.
Някаква тайнсвеност ли има?
Мисля че и на друг би било интересно и полезно да се запознаят повече с нещата. Но ако си преценил че не трябва да я оповестяваш - Ок. Може да си пропуснал или така си преценил, така да си написал - твоя воля

Липсата ти на уважение и подценяване от твоя страна обаче ме озадачава и дори да съм решил да сменя "преподавателя" си, то за момента не ме убеждаваш да го направя.
Все пак за да не се "излагаме" ще ти изпратя същите 4 въпроса и на мейла, посочен от теб. Надявам се на повече инфо.

Със здраве и добри пожелания.

#46 Teodor Totev_

Teodor Totev_
  • Гости

Публикувано: 28 януари 2012 - 19:16

3. Какво представлява "изпит за ниво на компетентност" ?
4. Означава ли че ако тренирам Мико Кунг Фу, но не при някой от посочените 5 инструктура, не мога да отида ?

Извинявай, но все едно по повод на състезание по плуване в басейн да питаш "Какво е басейн?" и дали можеш да участваш, ако досега си тренирал плуване, но не и във вода.

Не искам да те разочаровам, но, съдейки по въпросите ти, е много вероятно това, което наричаш Мико Кунг Фу, да не е точно Мико Кунг Фу. Така или иначе, залата ни е отворена за всички желаещи, готови да тренират рано сутрин.

Поздрави!

Липсата ти на уважение и подценяване от твоя страна обаче ме озадачава

P.S.: Понеже настояваш да те уважават и оценяват - няма да е зле първо да се представиш кой си и какъв си, да се покажеш със снимка, да кажеш при кого тренираш и т.н., а после да изискваш от хората да ти дават информация. Пък и досега открити семинари - бол! Ако си искал, да си дошъл и разбрал каквото ти трябва.

#47 адонис_

адонис_
  • Гости

Публикувано: 29 януари 2012 - 14:46

Здравей, Борил,
Учуден съм, че могат да те злепоставят 4 прости въпроса.
Аз не мисля че се излагам когато искам просто да науча дали изобщо мога да участвам, колко пари най-вече ще ми трябват, дали ще мога да си го позволя, дали под "ниво на компетентност" разбираш, това да платя Х лева за да ме гледаш как правя първа, втора форма, секции на манекена, дали при бонг-а лакътя ми е над рамото и над китката и дали тя е отпусната, Х лицеви опори, Y коремни преси или Z брой подскоци, ще ме препитваш ли на биомеханика и т.н ? Включва ли това дали мога само мога да ги правя нещата, дали ги разбирам, дали мога да ги обясня на друг, дали мога да обясня с какво точно се различава Мико Кунг Фу от Вин Чун ?

Като цяло просто исках повече информация на какво ще се наблегне, на визическа подготовка, спаринг ли ... и не виждам нищо лошо в това тя да присъства в тази тема, след като има анонс на някакво събитие в което влизат тези неща.
Някаква тайнсвеност ли има?

Passenger, като не искаш да се излагаш недей да задаваш въпроси- ни в клин ни в ръкав, дето се казва. В профила си гледам си посочил, че тренираш Мико- Кунг ФУ. Освен това в предния си пост твърдиш, че и тренираш при преподавател по Мико- Кунг фу, а същевременно се изцепваш с тези твой въпроси на който би трябвало да имаш отговор, ако посочената от теб информация в профила ти и твърденията ти са верни. Другия вариант е този твой преподавател само да те залъгва и въобще да не се е занимавал с Мико- Кунг фу та и идея да си няма за какво става въпрос или пък ти си посочил в профила си грешна информация и твърдиш измишльотини твой си някакви. Та ако е така- поне вземи коригирай информацията в профила си и недей да твърдиш неверни неща а и не ти прави чест ако е така. Ако пък профила ти беше коректен и твърденията от теб бяха верни не би било необходимо да задаваш подобни въпроси.

#48 адонис_

адонис_
  • Гости

Публикувано: 29 януари 2012 - 19:14

Ето някой интересни неща:)

Предстояща открита тренировка - На 7 март, сряда от 16:00 часа в София ще се проведе открита тренировка с водещ преподавател Миленко Козлица.
Тренировката е в рамките на ежегодното гостуване на Миленко Козлица в България и е ориентирана предимно към хората, които биха искали да се запознаят отблизо с Мико Кунг Фу. Добре дошли са всички, независимо от стила/спорта, който тренират или опита в него. Тренировката ще се проведе в залата на клуб „Да Мо“, София . Линк за регистрация:
http://www.miko-kung...ml#.TyV9AMU9U5i

#49 Teodor Totev_

Teodor Totev_
  • Гости

Публикувано: 29 януари 2012 - 20:43

My link

#50 lyudmil32_

lyudmil32_
  • Гости

Публикувано: 30 януари 2012 - 20:21

Момчета, дайте му шанс на passenger. Не го изяждайте човека само заради това, че е питал нещо. Вероятно е питал, не знаейки отговорите, не вярвам да е питал знаейки ги...Борил, много точно си му е казал, ако има конкретни въпроси към него, да му пише на пощата.

#51 viharat_

viharat_
  • Гости

Публикувано: 05 февруари 2012 - 18:46

Най-обичам да чета за стилове като Кунг Фу Тоа и Мико Кунг Фу и т.н. Колко е хубаво човек да си задоволи егото и да даде ново име на старо бойно изкуство или пък може направо да го кръсти на себе си. Как може да пренебрегвате и да прекръствате стил измислен преди векове. Ех нарцисизъм ех... А относно този клип на Микото като го гледам си е някакъв Винг Чун, ама на бавни обороти или поне това което се видя е такова.В заключение смятам, че въпросните "copy" стилове и по-точо създателите им явно смятат себе си за Брус Лий, за да имат тази смелост да "творят нови стилове", но това си е техен проблем. Малцина са "пипнати от господ" както е бил Лий. Не бъдете такива егоцентрици и се оглеждайте по-често в себе си!!! Време е за промяна в мисленето. Време е да осъзнаете, че не е най-важното да кажеш "Аз го измислих", а пък майната му на факта, че е би е измислено незнайно от кой и къде и преди колко века по-рано. Ама най-странното е, че все още има кой да им се връзва на тия "създатели" и да тренира в подобни школи.Най-лошото е когато някой си "майстор" се бие в гърдите, че измислил бойно изкуство за което други майстори векове преди него са дали живота си.

#52 jzlatkov_

jzlatkov_
  • Гости

Публикувано: 06 февруари 2012 - 08:55

Най-обичам да чета за стилове като Кунг Фу Тоа и Мико Кунг Фу и т.н. ...

Май въобще не четеш и не си запознат .
Мико Кунг Фу е методика и не включва тренирането само на Винг Чун . Това е част от нещата който Миленко преподава под марката Мико Кунг Фу .
Това е коментирано вече , но разбира се, се намира някои Оракул да си плямпа и плюе , без да се замисли - защо ?

За Тоа без да съм запознат от това което съм видал като снимки и клипчета , незнам колко изгражда боеца , но ми харесва, че се работи за развитието на тялото и изглежда разнообразно .

На предстоящата открита тренировка с Мико в София , упомената в събитията на форума , може да отидеш и да си дадеш отговори , защо така и така а и да попиташ директно .Със сигурност ще получиш обективен отговор.

Поздрав !

#53 viharat_

viharat_
  • Гости

Публикувано: 06 февруари 2012 - 16:43

Е щом смяташ, че едно бойно изкуство може да е "марка" за някой си явно няма смисъл да коментираме. Извинявам се , че ненавиждам тъгуването на чужд гръб особенно с изкуство, пък било то и бойно. Приятна мъгла Ви пожелавам на всички които тъсите мъгла.

#54 peres_

peres_
  • Гости

Публикувано: 06 февруари 2012 - 22:10

Е щом смяташ, че едно бойно изкуство може да е "марка" за някой си явно няма смисъл да коментираме. Извинявам се , че ненавиждам тъгуването на чужд гръб особенно с изкуство, пък било то и бойно. Приятна мъгла Ви пожелавам на всички които тъсите мъгла.

Колега Вихър,

Миленко Козлица е явление в бойните изкуства изобщо , не само в средите на Вин Чун. Отдавам незнанието ти единствено на факта , че все още М.К. не е толкова комерсиален и за него липсва лесно намиращ се видео материал в известните сайтове. Ако обаче се разтърсиш - ще намериш достатъчно интересни неща. Реакцията ти е съвсем нормална, като се има предвид колко много "плява" има в тези среди. Сега ти се отдава възможност да излезеш малко от "мъглата". Знам , че е трудно да повярваш на мението на едно име в един форум, но ако все пак жертваш малко от времето и парите си, наистина ще видиш / усетиш висш пилотаж на живо.

Успех !

#55 peres_

peres_
  • Гости

Публикувано: 06 февруари 2012 - 22:24

Със закъснение виждам , че се занимаваш активно с Вин Чун, и то в направлението , в което е и Миленко Козлица (поне така си го обявил в сайта си). От това очевидно е , че или не харесваш М.К. по някаква причина или си лаик. И в двата случая обаче , не е коректно да даваш подобни коментари, които само биха заблудили незапознатите с Вин Чун. Моля не забравяй, че форума се ползва и от хора , които влизат тук за да намерят меродавна информация. Поведението ти е е меко казано некоректно !

#56 Teodor Totev_

Teodor Totev_
  • Гости

Публикувано: 06 февруари 2012 - 22:27

А относно този клип на Микото като го гледам си е някакъв Винг Чун, ама на бавни обороти или поне това което се видя е такова.

Извинявай, само толкова можем. Няма да ти се разсърдим, ако качиш твое клипче, на което е видно как си по-бърз.

Опитах се да видя нещо на сайта ви, но (ваши лични) клипове, от които да се засрамя, няма - има само снимки;
като половината снимки са на Брус Лий (Jeet Kune Do) и Чък Норис (Chun Kuk Do)

Това мнение е редактирано от Teodor Totev: 06 февруари 2012 - 22:42

#57 viharat_

viharat_
  • Гости

Публикувано: 07 февруари 2012 - 00:38

Сайта е експериментален и мнението ми не е с цел заяждане. Уважавам практикуващите Винг Чун под всякаква форма в това число и Мико Винг Чун. Въпросът е принципен и просто ми се ще стила да се запази максимално близко до първообраза си. Спирам коментара защото явно не говоря правилно ето защо ще си позволя да цитирам Вонг Шун Люн, който казва: „Ако искаш да развиеш твоя Винг Чун трябва да запазиш една формула в мислите си – дали идеята, която искаш да развиеш го прави по-прост, по-директен и по-ефикасен!”. Дано не съм останал криворазбран.

Извинявай, само толкова можем. Няма да ти се разсърдим, ако качиш твое клипче, на което е видно как си по-бърз.

Опитах се да видя нещо на сайта ви, но (ваши лични) клипове, от които да се засрамя, няма - има само снимки;
като половината снимки са на Брус Лий (Jeet Kune Do) и Чък Норис (Chun Kuk Do)

#58 jzlatkov_

jzlatkov_
  • Гости

Публикувано: 07 февруари 2012 - 09:10

Е щом смяташ, че едно бойно изкуство може да е "марка" за някой си явно няма смисъл да коментираме.

Всяка система независимо каква, след необходимите регистрации и изисквания от юридическа гледна точка си е марка .Това е продукт който се предлага , независимо какво ще си приказваме за идеали .

Виждам , че си идеалист и ме връщаш назад където и аз така зверски защитавах чужди тези .Аз съм израснал с Вонг и Байер и тяхното виждане за двубоя , но уви - едно е теория и идея , съвсем друго е методика на преподаване и изисквания към практикуващия .

Незнам защо така се случва , че постоянно има вражда между различните направления - тренирайте си и покажете какво можете , да ви харесаме и да се радваме на успехите които сте постигнали .

Гледам в сайта , че ще обучаваш хора и т.н. - поразчупи малко разбиранията си от идеализма , влез в зали на други системи . Изкарай с тях 1-2 семинара - пробвай нещо различно .

Поздрави !

Това мнение е редактирано от jzlatkov: 07 февруари 2012 - 09:10

#59 адонис_

адонис_
  • Гости

Публикувано: 09 февруари 2012 - 19:02

А относно този клип на Микото като го гледам си е някакъв Винг Чун, ама на бавни обороти или поне това което се видя е такова.В заключение смятам, че въпросните "copy" стилове и по-точо създателите им явно смятат себе си за Брус Лий, за да имат тази смелост да "творят нови стилове", но това си е техен проблем. Малцина са "пипнати от господ" както е бил Лий. Не бъдете такива егоцентрици и се оглеждайте по-често в себе си!!! Време е за промяна в мисленето.

Та относно коментара ти за клипа:)- това ако за теб са бавни обороти не знам, какво разбираш под бързи тогава. Та да стане по- ясно най- добре сложи някакъв линк, клипче за пример та да видим разбиранията ти за по- бързи обороти. А моя съвет е за да не се изказваш неподготвен за в бъдеще, най- добре ще бъде да вземеш участие в откритата тренировка с Мико в София на 7 март /за която има по- подробна информация в предните постове по темата/ та да имаш по- ясна представа за нещата и да видим след това на какво мнение ще бъдеш.
Май се оказва, че според теб щом някой има смелостта да твори нещо ново то тогава, трябва да се смята за Брус Лий- интересно виждане.
Относно егоцентризма и оглеждането в себе си- ти в тази връзка обърна ли необходимото внимание на себе си първо та след това да го даваш, като съвет за другите?
Да, наистина е време за промяна в мисленето- замисли се върху това по- сериозно, все пак ти си го написал.
А щях да забравя- пожелавам ти скоро да излезеш от мъглата в която очевдино си попаднал.

Това мнение е редактирано от адонис: 09 февруари 2012 - 20:45

#60 viharat_

viharat_
  • Гости

Публикувано: 10 февруари 2012 - 11:12

Ще отговоря групово на всичките последни коментари и спирам наистина с темата защото явно не разбрахте думите ми и ще ви го докажа с текста по-долу.С такава добре прикрита ярост и себеотдаденност се хвърлихте да защитавате Микото (за което без сърказъм ви се възхищавам), че чак никой от вас дори не се сети да ме попита кой от всички клипове всъщност имах предвид. Е това ако не е мъгла. Относно промяна в мисленето за която споменах, имах предвид, че ни трябва на всички нас промяна в мисленето и не включвам в нея само бойните изкуства. Относно това, че някои от вас вече не са идеалисти и са се предали или по-точно продали си е техен проблем. Скоро материалния свят няма да струва и колкото празен буркан от трушия. Поне за една част от човечеството ще е така.