Към съдържанието

За мен

• Please log in to reply
В темата има 5 мнения

#1 talanov_

talanov_
  • Гости

Публикувано: 19 февруари 2012 - 06:38

Здравейте, много се радвам че има подобен сайт и форум.
Аз съм Димитър и винаги съм бил за пален по бойните изкуства.
Искам да ви попитам, според вас ще си намеря ли подходящо бойно изкуство, тъй като съм на 26 години, а нямам никаква първоначална подготовка. Преди 10тина години тренирах карате за малко но оттогава не съм спортувал. Към кое БИ да се насоча като се има в предвид годините ми и ще изглеждам ли смешно в очите на там трениращите в групата, като (дъртак дет нищо не може :)... Не съм някакво дърво, до преди 5-6 години и шпагата можех, сега пак започвам с разстягания но ми се струва трудна работа (гона 30-тте :)..
Та така, при мойто положение ми се струва, че е най добре да се започне с карате, за Таекуондо например ще е смешна работа според годините ми да навляза в нещата,а Уин Чун например - пък не ми харесва че няма крака (много рядко и къси удари) това ми е като съображение.. годините ми и кое БИ да избера (не харесвам Джудо и БИ с хватки и борене по земята), ако ми помогнете и има някой от КВ. Младост, и тренировки в Младост - София и има ли хора на мойте години начинаещи попринцип в ваще групи
Благодаря предварително...
пс. Има ли някой да тренира в спортен клуб ИККЕН младост.81 СОУ.. още ли са там.(точно преди да пиша тук попаднах на тях)

#2 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Самоотбрана с интелект

Публикувано: 19 февруари 2012 - 13:33

Къде да тренирам?, давам ти жокер да търсиш.

Едит: :)
още един С какво БИ да започна,къде да тренирам? Тема за неориентирани

и
http://daobg.com/ind...?showtopic=1622

много полезна Има ли смисъл да започвам тренировки на 18 или 118 г.
НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#3 rck_8888_

rck_8888_
  • Гости

Публикувано: 21 февруари 2012 - 19:27

Здравей. Искам да ти кажа, че бойния спорт дето ще го тренираш ти сам ще си избереш, но като чета, че не ти харесват хватковите - избери примерно бокс, кикбокс или нещо подобно.
Аз съм от Младост и да знаеш в квартала няма читав клуб по бойни спортове. Общо взето тия които им се тренира от квартала ходят в по-централните зали. Там където аз ходя да тренирам има и други начинаещи и има около твоя възраст. Така че не се притеснявай за това. Важно е да имаш желание за тренировки.

#4 talanov_

talanov_
  • Гости

Публикувано: 23 февруари 2012 - 02:01

Много благодаря на отзовалите се Качена снимка
Прегледах темите, а и по мое виждане се ориентирам повече към карате .. не към кик бокс или такива в които се яде яко бой за закаляване Качена снимка
целта да избера моето подходящо бойно изкуство е спрвмо възраста ми 26г., ръст не висок около 173 и килограми около 68...
за възраста си без да съм тренирал скоро, - ми оставят около 3 педии до направянето на шпагат.
Ако бях по млад Качена снимка щях да запиша таекуондо, но е късно за това, иун чун ми харасве всичко без - гарда (позата в която седя с лице към противника) и това че нчма удари с крака.
Поради тези причини се ориентирам към карате, но може би не киокшин-а а шотокан-а Качена снимка
rck_8888 - ти като си от младост къде и какво тренираш и на колко си години Качена снимка - смешни ли са новобранците при вас които са на мойта възраст Качена снимка
и да ви попитам който има информация за тези клубове които открих в кв. Младост (на мен ми се иска да е в младост)
http://www.ikken.bg/about.html  този клуб в 81 соу младост, не пише точно какво се тренира, а в сайта им има изброени -кикбокс;
-кобудо (хладни оръжия);
-карате;
-таекуон-до
но в младост кое точно се тренира -ако някой е запознат Качена снимка
и другото което открих -
http://kudobulgaria....B2%D0%BA%D0%B8/
не знам какъв е този спорт и също ще бъда благодарен на мнения за клуба
благодаря много предварително на всички и ще се радвам на всяка споделена информация... Качена снимка

#5 kairen

kairen

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 14 мнения
  • От:Варна/ София
  • БИ:Киокушин

Публикувано: 23 февруари 2012 - 10:45

...Прегледах темите, а и по мое виждане се ориентирам повече към карате .. не към кик бокс или такива в които се яде яко бой за закаляване

Само да "поправя" една грешна твоя представа - як бой е за да се научиш да биеш впоследствие, за закаляване си има други упражнения...

#6 Емили

Емили

Абсолютна шматка...

• Кик-бокс
  • 156 мнения
  • От:някъде из облаците
  • БИ:шматкане

Публикувано: 23 февруари 2012 - 13:54

talanov, в Ikken са ориентирани основно (разбирай изцяло) към деца и тинейджъри. Не мисля, че ще ти е комфортно там. Личен опит. Качена снимка Мога да ти препоръчам клуб по карате на Плиска и хич не си помисляй да пишеш, че ти е далече от Младост, защото аз пътувам от Овча купел до Дружба и много се радвам, когато някой много иска да тренира, ама ако може залата да му се залепи до блока, защото всичко друго му е далече.
Клубът е този - /http://www.ijka.karatebulgaria.com/, https://www.facebook...iseikan?sk=info в 138 СОУ. Има и деца, но има и възрастни и определено си струва и има какаво да се научи. Честно казано, не съм ходила там от няколко години, но, ако нещата са се променили, то очаквам да е само към по-добре.

Това мнение е редактирано от Емили: 23 февруари 2012 - 14:19

"Те вярват, че могат, и могат."
(Вергилий)

"Навсякъде търсих човека, който имаше власт да промени света, докато един ден си дадох сметка, че това може би съм аз."
(Фредерик Бегбеде - "9,99")