Към съдържанието

Мико КФ или Винг чун

• Please log in to reply
В темата има 41 мнения

#21 Shen_

Shen_
  • Гости

Публикувано: 12 март 2012 - 17:08

Аз пък недоумявам, как се стигна до реклама и антиреклама на Мико Бойни Изкуства.
...................
-защитникът на правата вяра Алекс( + кракто работно досие)
-и без да иска, хронологията вече е представена

Благодаря ви,
това е поведение на място Качена снимка

Стефко , чел си постовете не между редовете а между твойте ненадживени минали преживявания . Казвал съм ти преди , преживей нещата с МКФ и си продължи да си тренираш , с които имаш интерес .
.....................................
Дай си контактите на Тенчо и го върни в традицийте и автентичното китайско преподаване - от което в ВЧ по начина по които се разбира - това е изрязано изцяло .

Точно мога да Ви дам пример, Жечко че като се видя с д-р Владимир Кушев се поздравяваме и даже разгоравяме, днес го видях в поликлиниката имаше проблем с ръката Качена снимка Кажете ми аз как мога да общувам с него с уважение а с вас никой неможе ? Явно проблема не е в мен или в учителят Стефан или който и да е Качена снимка

А относно изказванията Ви, "Мекотело" и физика кординация и така нататъка, не прескачайте сянката си, господине няма вечно да съм "мекотело" а Вие, да сте от стомана, затова се възползвайте от възпитанието което Ви е дадено от родителите Ви, и се отнасяйте с уважение към останалите хора Качена снимка

Ти просто си един нагъл 18 годишен пикльо!

.... Не знам нищо за момчето, ..........

Ще намерите ли някаде откъс където аз съм казал нещо обидно към МКФ или към Жечко Златков, за разлика от него може да "пия мляко" по неговото съдене, но имам елементарна култура Качена снимка И нека вметна, че когато ходех при него приказките му бяха доста големи, само от гледане научил 2 форми и поел школата, а неговия трениор, съвсем друго каза, затова няма да се обидя от приказките му, надявам се знаете притчата за самурая Качена снимка

#22 Енсифер

Енсифер
  • Дао
  • 177 мнения
  • От:София
  • БИ:Кенджутсу, Средновековна Фехтовка

Публикувано: 12 март 2012 - 18:32

Нее, аз имах впредвид разговора с Алекс. Излишно е било да го предизвиквате, падате на неговото ниво, и това от части е докарало неговата по-късна груба реакция. Ако ви е дразнел, трябваше да му теглите една майна, а не да се напъхвате в безчислени спорове. А и ако не сте обидили бившия си инструктор доесга, току що започнахте. Вместо мляко по-добре ударете едно виски и забравете тази история. В София има клубове, школи и доджота за всеки вкус, ще се ориентирате и ще си намерите подходящото. Не раздухвайте темата, много от хората тук са инструктори и не харесват на принцилно ниво да стават такива скандали, само си набирате главоболия. А и те са генерално прави. Не става въпрос за възраст или за повече опит, а за уважение лъм 'институцията', така да се каже.
  • Shen харесва това

#23 shadowseeker_

shadowseeker_
  • Гости

Публикувано: 12 март 2012 - 19:18

Не знам дали съм само аз ,но без да имам никакви предрасъдъци или отношения напоследно време прекалено много се спекулира с името "мико" и подходът им е леко като на секта.От гледна точка на това ,че са навсякъде ,а недай си боже някой да каже нещо лошо за тях се събират като лешояди.(Да подчертая ,че нямам нищо против тях,мотодиката или възгледите им че на ме налазят и мен ;) с нищо не ми пречат хехе)

А момъкът дето е отворил темата...струва ми се ,че драматиза малко повече от колкото е нужно.Дори всичко това дето изписа да имаше значение ,кой го интересуват вашите лични отношения със Жечко или който и е там от която и да е школа.

Със здраве..

#24 толерантния

толерантния
  • Дао
  • 854 мнения
  • БИ:карате

Публикувано: 12 март 2012 - 23:13

3. Толерантиния е много "толерантен", като се обръща към опонента си с думи, като "нагъл" и "пикльо".

Нещо си се объркал и очевидно не си чел внимателно-аз нямам опонент и не участвам в спора кой какъв е и чии Винг чун е по-ефикасен...просто като останалите участници във форума изказвам мнението си за видяното в темата и впечатлението,което създава в мен бедното 18 годишно момче...и понеже призоваваш да му се помогне,мога да му намеря зала по киокушинкай,където,ако не се научи на нещо друго,поне ще му покажат къде му е мястотоКачена снимка

#25 Shen_

Shen_
  • Гости

Публикувано: 12 март 2012 - 23:48

Нее, аз имах впредвид разговора с Алекс. Излишно е било да го предизвиквате, падате на неговото ниво, и това от части е докарало неговата по-късна груба реакция. Ако ви е дразнел, трябваше да му теглите една майна, а не да се напъхвате в безчислени спорове. А и ако не сте обидили бившия си инструктор доесга, току що започнахте. Вместо мляко по-добре ударете едно виски и забравете тази история. В София има клубове, школи и доджота за всеки вкус, ще се ориентирате и ще си намерите подходящото. Не раздухвайте темата, много от хората тук са инструктори и не харесват на принцилно ниво да стават такива скандали, само си набирате главоболия. А и те са генерално прави. Не става въпрос за възраст или за повече опит, а за уважение лъм 'институцията', така да се каже.

Така и ще направя

Нещо си се объркал и очевидно не си чел внимателно-аз нямам опонент и не участвам в спора кой какъв е и чии Винг чун е по-ефикасен...просто като останалите участници във форума изказвам мнението си за видяното в темата и впечатлението,което създава в мен бедното 18 годишно момче...и понеже призоваваш да му се помогне,мога да му намеря зала по киокушинкай,където,ако не се научи на нещо друго,поне ще му покажат къде му е мястотоКачена снимка

А като не участвате в спора, защо дойдохте и почнахте да коментирате ? Чиста проба панаирджийство

#26 толерантния

толерантния
  • Дао
  • 854 мнения

Публикувано: 13 март 2012 - 01:29

А като не участвате в спора, защо дойдохте и почнахте да коментирате ? Чиста проба панаирджийство

Както ти имаш право да демонстрираш простотията си,така и аз имам право да я коментирам!Ако не ти харесва,оплачи се....арменският поп със сигурност ще ти съдейства!

#27 Shen_

Shen_
  • Гости

Публикувано: 13 март 2012 - 07:29

Както ти имаш право да демонстрираш простотията си,така и аз имам право да я коментирам!Ако не ти харесва,оплачи се....арменският поп със сигурност ще ти съдейства!

Ама знаеш ли колко ме интересува кво пишеш Качена снимка

#28 shadowseeker_

shadowseeker_
  • Гости

Публикувано: 13 март 2012 - 19:57

А ти защо правиш проблемите си публично достояние?

#29 толерантния

толерантния
  • Дао
  • 854 мнения

Публикувано: 13 март 2012 - 22:20

Ама знаеш ли колко ме интересува кво пишеш Качена снимка

Прав си-едва ли трябва да те интересува какво впечатление създаваш в един възрастен инструктор по БИ,който по цял ден се занимава с млади хора,някои от които на твоята възраст.Един съвет-ако напуснеш виртуалното пространство и отидеш в някоя зала,бъди по-уважителен и забрави наглоста,тогава боят ще бъде изграждащ,а не наказателен.

#30 Hirisuto_

Hirisuto_
  • Гости

Публикувано: 14 март 2012 - 01:17

Тая тема е за форум "Хумор" , не е за тук!
  • old_moon харесва това

#31 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 15 март 2012 - 15:47

Като за финал на темата, я да обобщя:

1. Толерантния, не е толерантен към пикльото щото това не е част от спора!
2. Жечко не се интересува от Тайъсън, а само от сериозни- другите да ходят на киокушинкай или ВЧ.
3. Някой нещо е платил, но това не покрива щетите по ламарините- затова се търсят още кинти, ама и с лихвите.
4. Очевидно един младеж не е доволен от един "инструктор"- поради тази причина- АНАТЕМА.
5. Че тази тема е за рубриката "фолклор" е видно от самото заглавие, но че постепенно си спечели първенството там е заслуга на хора, които немат нищо общо нито с киокошинкай, нито с ВЧ
  • FiRE харесва това

#32 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения
  • БИ:де що има бой

Публикувано: 15 март 2012 - 16:09

Аз имам по-друга версия за заключение, това че един засегнал друг е между другото. По-интересното е как някакви мишки скачат на бой на очеизвадно по-слаб противник, твърдейки че са напред с "материала" (какъв е той е друг въпрос)-за справка лога на разговора в скайп. Още по-интересно е ,че никой не ги е чувал да са участвали или участват на някакъв вид двубои , та въпроса ми е "-Що така?!"
  • Асен Г харесва това
Какво пречи на всяко БИ да се справя добре на ринг, освен калпавата подготовка?!

Ако на ринг не можеш да се справиш,какво ще правиш в една улична ситуация с n на брой нападатели?!

#33 shodan

shodan

Немска овчарка

• Кик-бокс
  • 711 мнения
  • БИ:Kick Boxing, Kyokushinkai Karate

Публикувано: 15 март 2012 - 23:01

Още по-интересно е ,че никой не ги е чувал да са участвали или участват на някакъв вид двубои , та въпроса ми е "-Що така?!"

Качена снимка Защото са нинджи Качена снимка Те са били там, били са се с много хора, но никой не е разбрал за това, просто защото са нинджи Качена снимка
Преди време бях попаднал на клип в Ютуб - отворена тренировка на МКФ по бокс не при кой да е, а при една от легендите на българския бокс от близкото минало - Валентин Давидов. Боксовата техника на участващите от МКФ няма да я коментирам, от клипа си личи. Когато гледах този клип преди време честно казано останах приятно изненадан, че от МКФ опитват различни неща, а не са коне с капаци ала "нашата система е най-ефективната, най-приложимата и най-бързо усвоимата". Но все пак човек не може да си гради мнение за хората по няколкоминутен клип в интернет.

• FiRE харесва това
След години
ще стане скалата дребен чакъл,
без да прекъсва
вечните метаморфози
на този променлив свят

#34 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения
  • БИ:де що има бой

Публикувано: 16 март 2012 - 12:09

Качена снимка Защото са нинджи Качена снимка Те са били там, били са се с много хора, но никой не е разбрал за това, просто защото са нинджи Качена снимка

"Всички са нинджи..... до първия удар" -леко перифразиране на Мохамед Али Качена снимка

отворена тренировка

тренировка- принципно значи: отработване на определени неща , а самата и структура се определя от водещия на тренировката. А, двубои са нещо съвсем различно! Точно по този параграф винаги ми е било чудно , как занимаващите се с разни такива системи/ стилове разбират, дали имат някакъв прогрес( освен финансов)... всъщност : чудно ми беше преди доста години ,сега просто ми е смешно Качена снимка
Какво пречи на всяко БИ да се справя добре на ринг, освен калпавата подготовка?!

Ако на ринг не можеш да се справиш,какво ще правиш в една улична ситуация с n на брой нападатели?!

#35 jzlatkov_

jzlatkov_
  • Гости

Публикувано: 16 март 2012 - 12:36

2. Жечко не се интересува от Тайъсън, а само от сериозни- другите да ходят на киокушинкай или ВЧ.
3. Някой нещо е платил, но това не покрива щетите по ламарините- затова се търсят още кинти, ама и с лихвите.
4. Очевидно един младеж не е доволен от един "инструктор"- поради тази причина- АНАТЕМА.
5. Че тази тема е за рубриката "фолклор" е видно от самото заглавие, но че постепенно си спечели първенството там е заслуга на хора, които немат нищо общо нито с киокошинкай, нито с ВЧ

Май тотално си изкукал !

#36 толерантния

толерантния
  • Дао
  • 854 мнения

Публикувано: 16 март 2012 - 13:45

Най-после нещо си зацепил!Не съм толерантен към пикльото защото се държи нагло,взема дейно участие в разговора по скайпа,до голяма степен предизвиква ситуацията,а после заема позата на жертва и изнася цялата простотия на показ.Оттук нататък не ме интересува кой какъв е ,отношенията ти с МКФ и кой кого щял да бие-това са си ваши работи.
  • Dezertiora харесва това

#37 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 16 март 2012 - 14:16

Май тотално си изкукал !

Дали!?

#38 shodan

shodan

Немска овчарка

• Кик-бокс
  • 711 мнения
  • БИ:Kick Boxing, Kyokushinkai Karate

Публикувано: 16 март 2012 - 15:47

Най-после нещо си зацепил!Не съм толерантен към пикльото защото се държи нагло,взема дейно участие в разговора по скайпа,до голяма степен предизвиква ситуацията,а после заема позата на жертва и изнася цялата простотия на показ.Оттук нататък не ме интересува кой какъв е ,отношенията ти с МКФ и кой кого щял да бие-това са си ваши работи.

И аз останах с подобно впечатление. Човека на няколко пъти му каза "както и да е" и му пожела успех, но на момчето това явно не му беше достатъчно и реши да продължи закачката.
От друга страна, да те поканят на тренировка за съвместен спаринг, след като на инструктор си му обяснявал колко е тъпа и нефункционална преподаваната от него системата е нещо съвсем нормално и в реда на нещата.

ПП. Интересно ми е момчето при колко Гранд майстори е тренирало (всъщност в България май има само един - дошО атараши шибаши Здравко Пенев, гранд майстор и основател на българското бойно изкуство Булджутсу, изтъкнат майстор с международно признание) за да знае какво е поведението на подобни личности?

Това мнение е редактирано от shodan: 16 март 2012 - 15:51

След години
ще стане скалата дребен чакъл,
без да прекъсва
вечните метаморфози
на този променлив свят

#39 Bloodwish

Bloodwish

Howling Wolf

• Дао
  • 300 мнения

Публикувано: 17 март 2012 - 19:48

Любомир Йорданов също е ГМ, само че неговата титла е заслужена Качена снимка А по темата - грозна ситуация, добре би било да разберем гледната точка и на инструктора, не само на ... "адепта" Качена снимка А и не знаем нищо за т.нар. инструктор, кой е, има ли степени, какви са, откъде има акредитация и позволение да преподава... Все пак и педераши-атараши-дебиляши е инструктор, както и халипавата нинджа от мазето, но никой не се обижда като ги плюем дружно, нали така?

Това мнение е редактирано от Bloodwish: 17 март 2012 - 19:49

#40 Енсифер

Енсифер
  • Дао
  • 177 мнения
  • БИ:Кенджутсу, Средновековна Фехтовка

Публикувано: 18 март 2012 - 11:50

А по какво точно се определя кой инструктор си заслужава степента? Има някои много ясни положения - и идиот може да види, че Дако и другитв нонджи могат да те научат как да поемаш подигравки, и несъмнено има инструктори, коото са се доказали през годините и са добри не само на думи. Но йякъде по средата има една групичка съмнителни образи, които са под също толкова съмнение. Аз се сещам поне за един, който няма никаква представа от това, което преподава, въпреки че е уж одобрен от японци и има школа, която по всички линии е официална.

Така че критиката не е лошо нещо, стига да не се прави по този груб начин.