Към съдържанието

- - - - -

Винг Чун / Мико Кунг Фу- прилики, разлики и тн.

• Please log in to reply
В темата има 76 мнения

#1 titaniumman_

titaniumman_
  • Гости

Публикувано: 14 май 2012 - 15:08

Това е видео за тренировките по Мико Кунг Фу в Пловдив. -
  • адонис харесва това

#2 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 15 май 2012 - 21:50

Темата е: " Винг Чун в Пловдив".
Макар Коцето да ми е приятел и дълги години да сме тренирали заедно, все пак не разбирам какво прави негов клип тук!
За пореден път се убеждавам, че хората, които решиха да се отделят и обособят в отделно бойно изкуство, или не знаят на кой свят са, или си сменят мнението кога, как им дойде. За да не бъда обвинен в празнословие, или в пеенето на един и същи отдавна изтъркал се рефрен ще дам думата на фронтмена на Мико Кунг Фу, който е бил така любезен да ни информира в официалния си сайт, защо те не са това, за което сега непрекъснато се натискат...приятно четене и най-вече ...размишление!

Следва цитат от официалния сайт на Мико Кунг Фу:

"1. Защо не Винг Чун?

Причината за така явното дистанциране от Винг Чун в името на Мико Кунг Фу е факта, че състояние на любимото ни изкуство в днешно време не е никак добро. Общата оценка на един трезвомислещ и трениращ човек, при запознаване с типичния съвременен Винг Чун е много ниска и ако не е повлиян от киното и митологията едва ли ще се сети втори път за „уникалното, супер ефективно и смъртоносно бойно изкуство, създадено от жена“. ...."
Тук е момента да спомена, че хората, които тренираха над 10 години заедно Винг Чун с Миленко Козлица, вече не са част от Мико Кунг Фу( има две изключения: Б.К. и Костадин Михайлов)

"4. Мико Кунг Фу на базата на Вонг Шун Люн Винг Чун ли е?

Краткият отговор е — и да, и не. От една страна в развитието ни най-много ни е повлияло именно това направление на Винг Чун. В същото време редно е да се каже, че към днешна дата това направление вече не ни е достатъчно. Това, което се демонстрира от известните в направлението имена, като самият Вонг Шун Люн и неговите ученици Дейвид Питърсън, Филип Байер, Нино Бернардо, Гари Лам и др., много често по-скоро ни разочарова и натъжава, отколкото да ни респектира и радва. ...."

Като оставим настрана факта, че сифу Вонг е покойник от 1997, човекът написъл горните редове черпи своята увереност в горното най-вече от видео клипове из нета или от повече от 15 годишен спомен за среща с Филип Байер и епизодична среща с Дейвид Питърсън. За другите двама( Нино Бернардо и Гари Лам) говори само, колкото да се намира на приказка. Със сигурност никога не ги е виждал! За разлика от него, аз съм имал честа да тренирам и да се уча от всички тях(с изключение на сифу Вонг). Що се касае до срещата му с Дейвид, то неговото мнение беше коренно различно, но явно интереса клати феса. Няма да се принизявам до там, че да го карам да се кълне в двете си деца например.:)
Относно Миленко Козлица нещата стоят по следния начин. Двамата за които се говори че са го учили на Винг Чун( сифу Бери Лий и сифу Филип Байер, публично заявиха лично, или чрез трети лица, че никога, ама никога не са приемали за ученик въпросното лице. Да познават го, но явно споменът за това не им е особенно мил....!)

И така, крайно време е да спрете да се рекламирате в нещо, което иначе под сурдинка отричате. Щом сте нови, щом сте уникални, време е да се пробвате в некой по-по-по-най форум!!!
Винг чун е за шматки:)
  • shadowseeker харесва това

#3 titaniumman_

titaniumman_
  • Гости

Публикувано: 16 май 2012 - 12:39

Понеже Мико Кунг Фу в техническо отношение и принципи е най близо до Винг Чун Кунг Фу а не до, който и да било друг стил, е причината да е в тази тема. Освен това се прави в Пловдив, което също е повод! Има хора в Мико Кунг Фу (включително и основоположникът му), от които никога не е излизало определение като "шматка" за който и да било практикуващ. Ако Стефан визира конкретни хора с подобно обвинение, нека ги разкрие пред всички, но и да го докаже. Видеото показва моменти от тренировките, провеждани на съответното място с цел, всички интересуващи се (особено различните направления на Винг Чун в България) да се информират от разстояние. Което се налага заради неувереността им да ни посетят лично!
  • адонис харесва това

#4 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 17 май 2012 - 06:36

Със сигурност мога да докажа, колко далеч сте отишли в техническо отношение. Не знам, кои са тия дето не щат да идат у вашите зали. Аз поне го направих при последното посещение на Козлица в България.
Само, че!
Не чух и дума за това кво пише в официалния Ви сайт.
Както преди време писах, Вие, хората пишешти за Мико кунг фу требва да си пишете във форумът за кунг фу. Винг Чун е изведен от този форум много отдавна поради това, че този стил има много теми и е доста голям потокът на мнения.
Разберете ни бе хора! На Вас шъ ли ви е приятно у вашите теми да се включват примерно ловджии и да си плюцат на кой пушката е по-по-най, или да си лафят за ловните си подвизи.
Явно модераторите са ви се вързали на обяснението, че сте от Винг Чун!
Крайно време е да Ви поставят там където трябва, а именно във форума за КУНГ ФУ!

#5 jzlatkov_

jzlatkov_
  • Гости

Публикувано: 17 май 2012 - 08:03

Със сигурност мога да докажа, колко далеч сте отишли в техническо отношение. Не знам, кои са тия дето не щат да идат у вашите зали. Аз поне го направих при последното посещение на Козлица в България.

Да , поситил си залата да гониш лични цели , не за тренировки . Браво ! И човека които единствен ти откликна му кльопаш след постовете .

Крайно време е да Ви поставят там където трябва, а именно във форума за КУНГ ФУ!

Модераторите виждат и разбират какво се тренира и не се заяждат безпричнно. /имат си определени пристрастия , но е нормално/
---------

Тази твоя прословута "борба" , е навредила толкова на ВЧ , колкото ти не си направил за това изкуство . Влизаш в определени теми без компетенция и подхвърляния и да видим сеира . Това ли ти е разбирането за БИ и принизяването и до форумен дуел .

---------
Коце успех в начинанията .
  • адонис харесва това

#6 titaniumman_

titaniumman_
  • Гости

Публикувано: 17 май 2012 - 08:10

Само, че!
Както преди време писах, Вие, хората пишешти за Мико кунг фу требва да си пишете във форумът за кунг фу. Винг Чун е изведен от този форум много отдавна поради това, че този стил има много теми и е доста голям потокът на мнения.
Разберете ни бе хора! На Вас шъ ли ви е приятно у вашите теми да се включват примерно ловджии и да си плюцат на кой пушката е по-по-най, или да си лафят за ловните си подвизи.

Може би, но дали? Ако освен Стефан, и други хора от форума (но не негови ученици) кажат същото като него, пък няма да има проблем да пиша другаде. Ако пък не, ще го правя тук! Стефан може и да няма проблем с посещенията но зависи от какво естество са и май само той го е правил! Така, че няма как заради един човек (пък било той и важен) да променям нещо. Стефане благодаря за умерения тон на диалога ни! (знам, че можеш и иначе) Спирам да ти отговарям само защото не е редно ако само двамата си правим "мохабед".

#7 iordaniovkov_

iordaniovkov_
  • Гости

Публикувано: 17 май 2012 - 09:11

Само, че!

Ако искаш направо да не пишат във форума, така май ще си най-щастлив? Май няма пост за мико кунг-фу, срещу който да не си гракнал? Хората си пишат какво и защо тренират, пускат си клипчета, пращат покани за открити тренировки и семинари най-разбрано и спокойно, при което изведнъж отнякъде се изтърсва Стефан като гръм от ясно небе и почва да бълва огън и жупел. Или може би трябва да подхождат като теб - само да казват, че тренират единствения и истински винг чун, кажи го направо православен, но да не се публикуват никакви снимки, видеота и покани? Лоши хора, ЕЙ БОГУ!

А впрочем защо те няма в нито един клип и нито една снимка от открити тренировки / семинари през последните години? Нали беше ходил лично при последното посещение на Миленко? Май лошите хора цензурират и те режат от материалите, за да не лъсне истината - как показваш и доказваш колко са далече от истинския винг чун и изобщо колко са назад с материала.

Това мнение е редактирано от iordaniovkov: 17 май 2012 - 09:19

#8 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 17 май 2012 - 12:55

titaniumman, тонът е умерен, защото не се изцепваш в хвалебствените слова за тоя, ония, или "нашто кунг фу". Все пак остава въпросът, защо не направи никакъв коментар на официалното изявление, което е поместено във Вашия сайт и, което аз тук поместих вкратце, а също така и коментирах. От моите коментари излиза, че Вашият фронтмен е откровен фантазьор и лъжец. Това не те ли притеснява!!!
iordaniovkov, такива като тебе са най-често срещаното явление тук. Кой си ти бе, къв си!? Разправяш некви сказки! Ако погледнеш във темите за Мико Кунг Фу, там е видно, че от деня в който казах, че нема да пиша там-това е факт!!! От тогава май е минало повече от година. Въпреки, че е имамо доста неща, които съм искал да коментирам, не съм го направил. Сега, когато те се опитват да обсебят темата за Винг Чун и аз не съм съгласен с това, кво да си трая, щото така е редно, или щото така требва, или щото пък ти си тук и требва да се прави добро впечатление!?
Апропо, може ли да ме цитираш, къде, кога съм писал, че тренирам " единствения и истински винг чун". Щото ако не можеш, не си по-различен от оня за когото споменах по-горе, а именно фантазьор и лъжец.
Що се касае до снимки, видео и покани, можеш да отвориш галерията, където има мои снимки и видео, може също да помолиш модераторите да ти предоставят календарът за последните две години например, от където може да видиш, че за всяко наше събитие съм писъл тук, Всеки е можел да го посети, стига да си плати. Май пак стигаме до фантазиите и лъжите!!!
Оносно откритите тренировки, положението е следното: през 2010 година бях поканен от Жечко да участвам на семинар по Мико Кунг Фу. Разбирасе требвало да се чуя с Б.К., който естествено видях лично в София, и който ме информира, че не мога да присъствам на семинара, а само на откритата тренировка. Направих си труда да отида до Казанлък и участвах.
Следващите открити тренировки бяха по бокс, пеки търша и чоу дзяо( аз се интересувам единствено и само от ВЧ). Когато се разбра, че Миленко ще дойде в София и ще има открита тренировка, отидох, но не за да участвам в нея, а за да изразя уважението си като към учител, а имаше и административна работа за вършене. Тази ми среща беше и последната. На нея обаче, въпреки че беше широко рекламирана тук, нямаше представители на други школи по винг чун, а май нямаше изобщо други освен хората трениращи Мико Кунг Фу.
И така, надявам се следващия път, когато ми опонираш, да го направиш обосновано, подкрепено с факти, а не с фрази от сорта " бълва огън и жупел", "гракнал" и тем подобни.

#9 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 17 май 2012 - 13:35

Има хора в Мико Кунг Фу (включително и основоположникът му), от които никога не е излизало определение като "шматка" за който и да било практикуващ. Ако Стефан визира конкретни хора с подобно обвинение, нека ги разкрие пред всички, но и да го докаже.

"Въобще няма да се спомене МКФ в темата , ако не се започна точно с това , от конкретната "шматка ", защото от келешки постове стават една камара драми по форумите ."

Това мнение е изказано от Жечко на 12 март 2012 в 17.26,в темата Мико Кунг Фу или Винг Чун. Надявам се да върши работа:)

#10 iordaniovkov_

iordaniovkov_
  • Гости

Публикувано: 17 май 2012 - 14:33

iordaniovkov, такива като тебе са най-често срещаното явление тук. Кой си ти бе, къв си!?

В смисъл? Профилът ми не е анонимен. Какво значи "такива като мен" и "къв си"?

Ако погледнеш във темите за Мико Кунг Фу, там е видно, че от деня в който казах, че нема да пиша там-това е факт!!! От тогава май е минало повече от година. ......... Сега, когато те се опитват да обсебят темата за Винг Чун и аз не съм съгласен с това......

Разбирам. Опитват се да обсебят темата за винг чун в Пловдив, като отговарят на въпроси и са пуснали едно клипче.

Апропо, може ли да ме цитираш, къде, кога съм писал, че тренирам " единствения и истински винг чун".

Не си го казал в прав текст, но от думите ти тук и в много други теми е пределно ясно, че се възприемаш като най-висша инстанция по всички въпроси, свързани с винг чун. А мико кунг-фу дори не трябвало да пише в темите за винг чун, защото... ти така казваш? Ако не е така, значи тонът ти е сбъркан, защото създава именно това впечателение. Понеже не ми се рови в други теми, цитирам само от тази страница:

За пореден път се убеждавам, че хората, които решиха да се отделят и обособят в отделно бойно изкуство, или не знаят на кой свят са, или си сменят мнението кога, как им дойде.

И така, крайно време е да спрете да се рекламирате в нещо, което иначе под сурдинка отричате. Щом сте нови, щом сте уникални, време е да се пробвате в некой по-по-по-най форум!!!

Със сигурност мога да докажа, колко далеч сте отишли в техническо отношение.

И така, надявам се следващия път, когато ми опонираш, да го направиш обосновано, подкрепено с факти, а не с фрази от сорта " бълва огън и жупел", "гракнал" и тем подобни.

Освен цитираните по-горе слова, които звучат меко казано грубо и заповеднически, освен "кой си, къв си" и многократните непредизвикани заяждания и нападки в други теми, ето няколко цитата от тази страница:

От моите коментари излиза, че Вашият фронтмен е откровен фантазьор и лъжец. Това не те ли притеснява!!!

Щото ако не можеш, не си по-различен от оня за когото споменах по-горе, а именно фантазьор и лъжец

Май пак стигаме до фантазиите и лъжите!!!

Ако не знаеш, тези думи винаги са се възприемали като една от най-грубите и тежки обиди, които могат да бъдат изречени. Че и натъртваш три пъти, с три удивителни? "Огън и жупел" и "гракнал" беше съвсем умерено описание с шеговит тон, с цел да се смекчи сериозността на това, което казваш.

Относно участието и снимковия материал, пояснявам. Написал си следното:

Всеки нормален човек, като прочете това изречение, ще реши, че си отишъл при последното посещение на Миленко в България и си показвал и доказвал наляво и надясно. Тъй като очевидно мразиш лъжите и после сам поясни, че при това посещение си ходил само по административни въпроси, явно просто така се е получило от словореда и си искал да кажеш нещо съвсем друго. Но все пак това го поясни впоследствие.

#11 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 17 май 2012 - 15:46

iordaniovkov, след като го спомена-погледнах профилът ти ( където се изписваш като Милен Семков, а също така практикуваш Мико Кунг Фу, но във фейса си практикуващ "Уинг чун кюн= Винг Чун" )!

Разбира се, че не е само това клипче. Тенденцията е трайна и очевидна за всеки, който не го мързи като тебе да се върне и да разгледа темите.

Хубаво е, че си признаваш, че правиш невярно твърдение по мой адрес, но не е хубаво да витиеватстваш какво аджеба на теб ти се е присънило, докато си ме анализирал.

Това, че ме цитираш поголовно е добре. Това, че не ме опонираш говори само колко не си наясно с темата за Винг Чун.

Поместих извадка от изказване на Ваш представител, което показва, че Мико Кунг Фу иска и се разграничава от Винг Чун. Пак от тази извадка показaх, къде и защо твърдението, че" всички ние сме учили от тези хора....." не е, и не може да е вярно, което автоматично превръща човекът изказъл подобно твърдение във фантазьор(това е мека форма) и лъжец( а това си е самата истина). Надявам се поредното споменаване на тия думи, най-накрая да отключи нещо в главите Ви и вместо да ми говорите врели-некипели, да зададете директно въпрос на въпросното лице(не че не може пак да Ви излъже, но поне ще сте по-уверени, когато искате да си лафите с мен).

Ако си искал да кажеш нещо в "умерен" и "шеговит" тон можеше да използваш "усмивките", така, както го правят тук, а и на други места.

Прежди говорившия titaniumman каза някъде по-горе:

"....всички интересуващи се (особено различните направления на Винг Чун в България) да се информират от разстояние. Което се налага заради неувереността им да ни посетят лично!.. "

А моето:

" .... Не знам, кои са тия дето не щат да идат у вашите зали. Аз поне го направих при последното посещение на Козлица в България."

-

е отговорът на въпросното изречение. Отново изпадаш в излишни размишления, относно характера на моето изказване. Между впрочем да му отговоря- недей да бъркаш "неувереност" с "нежелание" и "незаинтересованост". Щото иначе и аз ако взема да разсъждавам ще излезе, че се фукате, или че ние сме бъзльовци(май пак се обиждаме, а ?)

За финал, отидох при Козлица за да го ПОКАНЯ да присъства на общото събрание на клуб Беймо( понеже е един от петимата основатели). Също така трябваше да поканя и Костадин Михайлов и БК(които също са основатели на нашия клуб). След като ми бе отказано, официално и с подпис да удостоверят, че са ПОКАНЕНИ, а също така бях посъветван да си направя нов клуб, защото този вече бил "история", след като БК не пожела да върне неговия комплект от два печата на клуб Беймо, на мен не ми остана нищо друго освен да си тръгна.

Това последното не е толкова за теб, колкото за Жечко, който изтърси че съм ходил да "... гоня лични цели"!

Жечко, този клуб по смисълът на българското законодателство е "сдружение с идеална цел в частна полза" чийто частен ползвател съм единствено и само аз!

Личната ми изгода беше да кажа в очите на БК, че трябва да си направи отвод от управителния съвет, защото целта за образуване на сдружението, която е вписана в устава, раздел „цели и задачи” е "...изучаване и преподаване на Вонг Шун Люн Винг Чун Кунг Фу ...", а тя определено се различава от това с което се занимава БК. Понеже може да си чул всякакви неща свързани с тази моя среща с Козлица, бих те посъветвал да се информираш от Коцето, който за разлика от другите двама постъпи нормално и подписа ПОКАНАТА!

Както виждате не аз съм се вкопчил в Мико Кунг Фу, а точно обратнотоКачена снимка

И накрая, защото темата наистина изтрещя- радвам се за Коцето разбира се. След толкова години упорит труд, най-накрая и на него му се отдаде да направи нещо готино със себе си(визирам отварянето на новото му школо, за да не земе некой пак да ма анализира)

Това мнение е редактирано от Стефан: 17 май 2012 - 16:03

#12 иво 1_

иво 1_
  • Гости

Публикувано: 17 май 2012 - 15:57

Тренировки по Винг Чун Кунг Фу в Пловдив ,по системата на майстор Вонг Шун Лю: 0878 987 947.

#13 jzlatkov_

jzlatkov_
  • Гости

Публикувано: 17 май 2012 - 16:30

"Въобще няма да се спомене МКФ в темата , ако не се започна точно с това , от конкретната "шматка ", защото от келешки постове стават една камара драми по форумите ."

Това мнение е изказано от Жечко на 12 март 2012 в 17.26,в темата Мико Кунг Фу или Винг Чун. Надявам се да върши работаКачена снимка

Точно така . Може да попрочетеш пак темата и да разбереш защо съм го казал и съм визирал "конкретната "шматка " ".
Тогава ти казах какво мисля за всичките ти постове там . За тези тука няма разлика .

Ако на някои имаш да казваш нещо отиди при него и му го кажи .
  • адонис харесва това

#14 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 17 май 2012 - 16:38

Точно така . Може да попрочетеш пак темата и да разбереш защо съм го казал и съм визирал "конкретната "шматка " ".
Тогава ти казах какво мисля за всичките ти постове там . За тези тука няма разлика .

Ако на някои имаш да казваш нещо отиди при него и му го кажи .

Имаше питане+искане за доказателство.
Отговорих, а също така и доказах своето твърдение.
От горния ми поуст се вижда, че когато искам да кажа на някого нещо-отивам и му го казвам!

#15 titaniumman_

titaniumman_
  • Гости

Публикувано: 17 май 2012 - 17:54

Още -
  • адонис харесва това

#16 Teodor Totev_

Teodor Totev_
  • Гости

Публикувано: 17 май 2012 - 19:52

Стефане, цитатът ти от публикацията в сайта на Мико Кунг Фу България е непълен, целенасочено подбран и поради това манипулативно неточен.

Пропускаш доста важни отрязъци, като:

„В същото време трябва да се подчертае, че основата на тренировката ни е именно Винг Чун, трениран и преподаван по начина, който смятаме за правилен.“

Непонятно ми е кой те нарочи, за последна инстанция, че да решаваш кой какво да тренира, как да се самоопределя и къде да пише. Както стана ясно клубът ти е учреден с подписите на Миленко Козлица, Борил Караиванов и Костадин Михайлов. Смешно, но факт — от петимата учредители, трима понастоящем са инструктори на Мико Кунг Фу.

Относно Миленко Козлица нещата стоят по следния начин. Двамата за които се говори че са го учили на Винг Чун( сифу Бери Лий и сифу Филип Байер, публично заявиха лично, или чрез трети лица, че никога, ама никога не са приемали за ученик въпросното лице.

Би ли пояснил къде, пред кого и по какъв повод Бери Ли и Филип Байер са направили това изявление? „Публично, чрез трети лица“ е доста манипулативно и плахо заявяване на каквото и да е. Би ли посочил къде „публично“ можем да прочетем становищата им. „Чрез трети лица“ - не си струва дори да се коментира. Ще излезе, че известни хора като тях търсят посредничеството на филанкишията (в твое лице) и не могат да застанат зад думите си. Не съм сигурен, че и ти осъзнаваш в какъв филм се забъркваш. Дали те знаят за „добрината“, която им правиш с подобни интриги?

Доколкото знам именно Филип Байер запознава Борил Караиванов с Миленко Козлица и ти би трябвало да си наясно с това. Но това е станало преди доста време, когато ти си се кланял на други майстори (от системата на Льонг Тинг) със същия плам, с който сега се опитваш да се изкараш единствен „православен“.

И поне пиши грамотно! Преподавател си и следва да даваш добър пример на хората, които се учат от теб и четат мненията ти.[
  • адонис харесва това

#17 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 17 май 2012 - 22:48

Тотев, прекрачваш границите на добрия тон.
До момента не съм обидил абсолютно никой от Вас. Нарекох един конкретен човек фантазьор и лъжец, защото е написъл откровенни лъжи-вече се писа за това, къде и какво. Не мисля , че това да дам част от текст с който да докажа своята теза е изопачаване. Още повече, че това е на официалният Ви сайт(което услужливо съм упоменал) и всеки, който проявява итерес може да се запознае с пълната версия.
Относно това къде можеш да се запознаеш с мнението на Бери Лий- в темата, която раздухте за Гари Лам и където ти също писа много "авторитетно" кой на кого, къде е слагал ръцете в чи сао. Понеже е на английски, а това не ми е роден език, нито пък втори, трети или т.н. може сам да провериш. Мога само да дам насока, че по въпросът писа един друг австралиец, който след като прочел за Вашите "геройства" писъл на Бери Лий, който му оговорил, а той беше предал отговорът във въпросната тема.
За Филип нещата са доста по-прости, но поради факта, че трябва да се осланяш на думата на филанкишията (в мое лице)- ще го пропуснем изобщо.
За историята е важно, че Филип запознава БК с Козлица. Но доколкото си спомням и теб някой те е запознал с друг, пък това не значи, че щом го видиш и требва да му биеш таманета.
За православен винг чун днес пише втори човек. А бе, хора, Вие да не сте си правили кратък разбор, кой кога и с кво да ме захапеКачена снимка. А сменете малко стила, та да не прозира дългия език на вожда! За протокола, аз съм атеист. За теб специално ще повторя.
Клубът е създаден през 2002, като в цели и задачи пише, че ще се занимава само и единствено с Вонг Шун Люн Винг Чун Кунг Фу. Това се налагаше, за да покажа на другите учредители, че съм сериозен в своите намерения да разпространявам Винг Чун, защото по това време имах и три групи по ДжКД и Ескрима. 10 години по-късно целите на клуб Беймо не са се променили, но напротив, както ти сам каза трима от учредителите са станали инструктори в Мико Кунг Фу. За Козлица и Коцето не е наложително да се прави, каквото и да е, но твоя наставник е член на управителния съвет. Най-естественото нещо е след като той има други виждания, които не съвпадат с целите на дружеството, той сам да си подаде отвод. Понеже по неизвестни причини се е заял като магаре на мост се налага да го отстраня публично пред общо събрание, което включва членовете( а не учредителите) на клубът. Това надявам се да стигне до ушите на когото трябва, за да разбере, че като отказва да върне печатите на клубът под предтекст, че никога не е имал( да му се чуди човек, след като непрекъснато демонстрира отлична памет, как точно това не помни!?), няма да остане какъвто и да е фактор в нашия клуб. Не че нещо е направил за клуб Беймо, но все пак ...друго си е като за изпроводяк да направиш некоя мизерия-дет се вика да има с кво да те помнят.
За грамотноста- не бери грижа, виждам, че и най-правилно да се изказвам пак няма нито чуваемост, нито пък диалог.

Това мнение е редактирано от Стефан: 17 май 2012 - 22:51

#18 titaniumman_

titaniumman_
  • Гости

Публикувано: 18 май 2012 - 09:03

Правя едно предложение! Както на всички вече стана ясно за явните разлики между новото и старото, нека да ги покажем. За предпочитане е да е с видео а не с писаници. Нека Стефан даде предложение за техника (с видео), комбинация или въобще какъвто и да е елемент от начина по който той прави Винг Чун, след което със сигурност може и в нашата зала да заснемаме отговора, но по начина по който ние го разбираме. Предложението може да звучи детинско, но пък в интернет всичко е възможно. Освен това хората от форума ще имат още едно възможност за преценка на разрасналата се ситуация!

#19 shadowseeker_

shadowseeker_
  • Гости

Публикувано: 18 май 2012 - 11:58

Да добре ;) сега постнете клипчета на кой му е по тан сау тан сауто....кажи ми ,че не беше сериозен с този пост.Казах си мнението за подхода на МКФ в една друга тема явно продължавате да сте си същите хиени нямам намерение да го повтарям пак.

#20 iordaniovkov_

iordaniovkov_
  • Гости

Публикувано: 18 май 2012 - 14:45

Извинявам се за закъснялото включване, четенето на натрупаните въздълги постове по темата отне доста време. Тъй като Стефан явно е на кръстоносен поход срещу МКФ, а и вече се установи, че го цитирам поголовно, ще ми бъде интересно какво ще каже в отговор на това мнение:

Че разлика има мога да гарантирам.
Когато през 2000 г. за първи път видях Миленко това което ме впечатли най-много е изключителната му работоспособност. До тогава бях ходил поне на 30 семинара, но никога не бях виждал човек да си дава толкова труд в обучението на другите. Това е и единствения човек, който настоява да бъде удрян(не че може да се отдаде на някого), притежава невероятен контрол, бързина, експлозивност- абе въобще нямам думи.
Сега някой ще рече, че му правя четки, но уверявам ви не е така. След почти 20 години в БИ все си имам някакво мнение , както за собствените си умения така и за тези на хората от които съм тренирал.
Тук мога да изброя имена на много известни майстори при които съм тренирал, но с едно-две изключения никога не съм имал респект към тях. Случаят с Миленко е коренно различен. Още първия път, когато се видяхме човека без изключение провери възможностите на всички участници и кой каквото и да си е мислил че знае и може отиде директно в кошчето за боклук. Такива като мен с претенцията, че знаеха и можеха имаше достатъчно, а след въпросния семинар-нито един. Така е и до днес. При всяка нова среща си викам- ей сега ще му покажа, че вече зная и мога, а то какво се получава- пак ме разхвърля като пръскачка из лозе. Сигурно си мислите, че съм мозохист, а и другите дето минават през месомелачката- и така да е, но досега не съм намерил по добър начин да се амбицирам за постигането на това за, което ходим всички на тези семинари-да изучим ВЧ и в частност да се доближим до майсторството на Миленко Козлица.

Да добре ;) сега постнете клипчета на кой му е по тан сау тан сауто....кажи ми ,че не беше сериозен с този пост.Казах си мнението за подхода на МКФ в една друга тема явно продължавате да сте си същите хиени нямам намерение да го повтарям пак.

За съжаление си напълно прав. В наша защита ще кажа, че споровете с толкова учтиви, но за сметка на това упорити хора са изтощителни и заради това ги борим на смени. И - да - на всички вече им е ясно, че тук не става дума за тан саота.