Към съдържанието

- - - - -

Винг Чун / Мико Кунг Фу- прилики, разлики и тн.

• Please log in to reply
В темата има 76 мнения

#21 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 18 май 2012 - 14:57

Идеята за съжаление е неосъществима.
Защото:
1 - с кой от Вашите инструктори си се консултирал!? Ако ти направиш клип, винаги могат да кажат, че не си в час, че днес точно са те уволнили....и т.н.
2 - винаги този който извади първия клим се поставя в неизгодно положение, защото вторите или ще го копират дословно за да докажат липсата на различия, или точно обратното, ще направят такъв пирует, че направо не ми се мисли.
3 - ако кажа нещо по адрес на Ваш клип, разни пеленачета пак ше ме питат от позицията на кой давам мнение(това нема край)
4 - това ще доведе до открита неприязън, а пък аз нямам такова намерение. Просто не харесвам напъните с които се опитвате да обсебите всички ВЧ теми. Ако си се развивате, защото искате да се развивате-браво, Ако обаче го правите непрекъснато за сметка на ВЧ-гадно си е(последния пример е в една друга тема където хората питат къде могат да тренират ВЧ, а първия път ги насочват към залата за МКФ(без да се казва че това е МКФ), а втория път се оставя телефон, като забележи, не се казва на питащия, че човекът с телефона тренира МКФ. Това за мен са непочтенни и некоректни номерца).
Сигурно може да се намерят още ред причини, но това е без значение, защото дори и само една е достатъчна, за да се опорочи начинанието ти.
Когато вчера казъх, че мога да докажа, колко много сте се развили технически имах предвид снимки намиращи се в свободен достъп в нета, от които е видно, че вашите водещи инструктори и покойния сифу Вонг Шун Люн немат нищо общо( снимките представят една и съща ситуация !).

#22 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 18 май 2012 - 15:08

iordaniovkov, цитатът е много хубав и аз все още съм на същото мнение, както и преди 6(шест години). Козлица е изключителеп работохолик и аз се възхищавам на това. За тези 6 години обаче имах възможноста да видя и други учители. Моето мнение сега е, че те преподават Винг Чун, а именно това искам да продължа да практикувам и изучавам!
И едно пояснение. Разликата е, че в края на цитата става ясно, че иде реч за Винг Чун. Там никъде не пише МКФ! А разлика има, както можеш сам да се убедиш след като прочетеш Вашия официален сайт. Понеже немам време ще карам по памет: "....омръзна ни 90-95% от времето да обясняваме, че ние не сме тоя , или ония ВЧ, затова си сменихме името" . За буквалистите, пак повтарям, че го карам по памет!

#23 titaniumman_

titaniumman_
  • Гости

Публикувано: 18 май 2012 - 15:36

iordaniovkov, цитатът е много хубав и аз все още съм на същото мнение, както и преди 6(шест години). Козлица е изключителеп работохолик и аз се възхищавам на това. За тези 6 години обаче имах възможноста да видя и други учители. Моето мнение сега е, че те преподават Винг Чун, а именно това искам да продължа да практикувам и изучавам!
И едно пояснение. Разликата е, че в края на цитата става ясно, че иде реч за Винг Чун. Там никъде не пише МКФ! А разлика има, както можеш сам да се убедиш след като прочетеш Вашия официален сайт. Понеже немам време ще карам по памет: "....омръзна ни 90-95% от времето да обясняваме, че ние не сме тоя , или ония ВЧ, затова си сменихме името" . За буквалистите, пак повтарям, че го карам по памет!

Така, разбрах, че МКФ е различно от това което Стефан харесва. Но той се е учил от Миленко Козлица и е било страхотно (както става ясно по-горе), а сега вече не му харесва защото вече не е просто Винг Чун а и друго. Та това ли е причината той да се отдръпне и озлоби? Наистина не разбирам.Качена снимка А за предложението за видео сравнение може да се каже всичко, но в крайна сметка в нета това е най добрия начин да се покажат разлики или прилики!

Ето пример за упражнение за контрол на определена дистанция и централна линия на атака в движение - http://youtu.be/wMj9QQlJGH8
  • адонис харесва това

#24 иво 1_

иво 1_
  • Гости

Публикувано: 18 май 2012 - 17:07

Когато някой се срамува и сменя името си, предполагам го прави да не го свързват с него.

#25 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 19 май 2012 - 07:12

Когато някой се срамува и сменя името си, предполагам го прави да не го свързват с него.

И аз така си мисля! Обаче явно тук разбирането е друго.
За клиповете вече си казах мнението.

#26 titaniumman_

titaniumman_
  • Гости

Публикувано: 19 май 2012 - 07:54

Към Иво и Стефан, мислите ли, че правите друго освен Стефан Кунг Фу и Иво Кунг Фу? Моята истина е, че от където и да учи, човек прави нещата влагайки своя индивидуализъм във всеки един аспект! Причината да има Мико Кунг Фу е, че този човек е създал организация и в това на което учи е вложил много от себе си!
В крайна сметка ако не ви харесва нещо, то не е заради името а заради начините, по които се правят нещата вътре в системата. Това си е ваше право, но помислете колко от това което можете наистина сте го научили другаде освен от Миленко Козлица? А сега там където сте, дали не е точно заради това?

#27 jzlatkov_

jzlatkov_
  • Гости

Публикувано: 19 май 2012 - 08:05

Всеки който е присъствал на семинари и е малко е запознат с идеята на Мико , да доразвие и обагати ВЧ с неща които липсват или сегашните последователи нещат да приемат, е наясно че системата заляга на теорията от ВЧ . Интерпретацията естествено е различна . Свитоста на ВЧ и тясно насочения му аспект е и сила и слабост . За мен лично - страхотна слабост . Трябва да си гений в системата да докажеш ефективността - добре , че има /имало/ няколко човека, които са запазили тази стратегия работеща.

ВЧ - голямо семейство с големи и преголеми скандали в себе си . /напълно излишни /. Тренирай си и изявавай себе си по начин които намериш за правилен .

Да се докопаш за дума , изречение или чул/рекъл за да нападнеш някои , даже и да имаш собствено основание за това , не е път за популяризиране на идеяла и бляна за върховно БИ . И то като се бориш с имена и хора .

Практикуващия е пред всяко име на БИ , и дали се справя добре или не - показва най-доброто от това което може .

А дали ще пиша в форум за Кунг Фу или ВЧ няма никакво значение . Ерата на практикуване на една система просто отмина отдавна .

тука имам един въпрос към "воюващите срещу МКФ" Мислите ли че ВингЧуна които показва Миленко е лош , неработещ .Че това което се показва по семинари и клипове няма ниво и хората с който Миленко работи не напредват и се развиват.
В крайна сметка Коце в клипа ,след който пофилософствахме показва ли ВЧ с групата си по ВЧ , в система която се именова МИКО КУНГ ФУ .

Стефко , вместо да борим и драскаме . пусни едно клипче с Байер да му се порадваме . че ако не е той всичко около ВЧ издиша в днешни дни .

Това мнение е редактирано от jzlatkov: 19 май 2012 - 08:07

• адонис харесва това

#28 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 19 май 2012 - 22:00

Качена снимка

Клип не мога да ти пусна, защото съм дал обещание, така както никога не съм пускал нищо с Козлица( а то мнооогггоооо).

Тази снимка обаче е от последния семинар преди около 10 дни, когато сифу Филип Байер показа своето лично отношение към трениращите от клуб Беймо и след 5 часова сесия, дойде и се включи в тренировката ни!

#29 titaniumman_

titaniumman_
  • Гости

Публикувано: 20 май 2012 - 06:18

Браво, страхотен жест. Между другото (виждайки цитата от Вонг Шун Люн под мненията ти), се сещам и за "Наследили сме нещо страхотно, няма нужда да спорим откъде и как се е появило!" или нещо от сорта беше, пак негово. Още искам да кажа (тука може и "доктора" да се намеси а и Стефан със сигурност го знае), че има не един стил чиято основа е именно Винг Чун Кунг Фу, а да не говорим от къде се е появил пък той! (визирам Пак или Бак Мей Кунг Фу например) А като се има в предвид това, може да се каже, че и Винг Чун е трансформация от друга система, и тогава сигурно хората са спорели но не в нета! Що не си тренираме и развиваме кой като е решил, и да се научим да се радваме и на успехите на другите? (дори само те да си мислят така) Кунг Фу е "семейство", а когато в едно семейство се роди дете обикновено има радост, ако родителите са нормални. Да, останалите деца може и да из-ревнуват но това не променя факта, че са роднини! Поздрави. Качена снимка

#30 titaniumman_

titaniumman_
  • Гости

Публикувано: 22 май 2012 - 10:49

Да добре ;) сега постнете клипчета на кой му е по тан сау тан сауто....кажи ми ,че не беше сериозен с този пост.Казах си мнението за подхода на МКФ в една друга тема явно продължавате да сте си същите хиени нямам намерение да го повтарям пак.

Напълно е сериозно предложението! Може да се даде една идея за конкретна акция (може и в чи-сао / говорено е с инструктор) и да се сравнят различните изпълнения, така всеки ще си изгради мнение още тук. Между другото хиените надушват и се хранят основно с мърша, ако аз съм хиена ти какво си Иво?
  • адонис харесва това

#31 shadowseeker_

shadowseeker_
  • Гости

Публикувано: 23 май 2012 - 01:02

Напълно е сериозно предложението! Може да се даде една идея за конкретна акция (може и в чи-сао / говорено е с инструктор) и да се сравнят различните изпълнения, така всеки ще си изгради мнение още тук. Между другото хиените надушват и се хранят основно с мърша, ако аз съм хиена ти какво си Иво?

Ах приел си го навътре :). Ще оставя ти да поставиш определението след като аз си позволих тази волност за вас, хе хе било то и мърша ;). Аз ли съм под прицел сега няма проблеми не ме касае особенно. А тези другите работи дето ги говориш не ме интересуват нямам какво да доказвам нито имам желание нещо да ми бъде доказвано особенно на клипчета в интернет.Не съм си позволил да коментирам техническата част и методологията на МКФ нито смятам да го правя.Изказах мнение за един шаблон на поведение щом има засегнати значи има нещо вярно?Смея да твърдя ,че хората не се засягат от празни приказки нали? Ти защо се засягаш ,Коце(честит имен ден на патерица)? Тези няколко дена само с моята особа ли ти беше заето вниманието?

#32 titaniumman_

titaniumman_
  • Гости

Публикувано: 23 май 2012 - 08:57

Ах приел си го навътре Качена снимка. Ще оставя ти да поставиш определението след като аз си позволих тази волност за вас, хе хе било то и мърша ;). Аз ли съм под прицел сега няма проблеми не ме касае особенно. А тези другите работи дето ги говориш не ме интересуват нямам какво да доказвам нито имам желание нещо да ми бъде доказвано особенно на клипчета в интернет.Не съм си позволил да коментирам техническата част и методологията на МКФ нито смятам да го правя.Изказах мнение за един шаблон на поведение щом има засегнати значи има нещо вярно?Смея да твърдя ,че хората не се засягат от празни приказки нали? Ти защо се засягаш ,Коце(честит имен ден на патерица)? Тези няколко дена само с моята особа ли ти беше заето вниманието?

Така-а-а-а, след като не те интересуват нещата тук защо даваш мнение? Празните приказки има значение от къде излизат и кой ги чете, лично аз не се засягам но е важно да им се дава отговор, това е и една от идеите на форума. Освен това се и забавлявам, от което е ясно, че не се засягам въобще! Капацитета ми за обръщане на внимание не е малък, никой не съм лишил от него заради daobg.com! Благодаря за поздрава. А пък ако пък имаш все пак интереси към Винг Чун Кунг Фу, заповядай когато пожелаеш.
  • адонис харесва това

#33 shadowseeker_

shadowseeker_
  • Гости

Публикувано: 24 май 2012 - 12:24

Така-а-а-а, след като не те интересуват нещата тук защо даваш мнение? Празните приказки има значение от къде излизат и кой ги чете, лично аз не се засягам но е важно да им се дава отговор, това е и една от идеите на форума. Освен това се и забавлявам, от което е ясно, че не се засягам въобще! Капацитета ми за обръщане на внимание не е малък, никой не съм лишил от него заради daobg.com! Благодаря за поздрава. А пък ако пък имаш все пак интереси към Винг Чун Кунг Фу, заповядай когато пожелаеш.

Не мисля ,че имам път скоро към Пловдив.Когато дойда с най-голямо удоволствие :) .Казах защо по-горе защо писах в темата затова не съм изпада в технически подробности аз няма за какво да споря с вас.Всеки може да тренира каквото си иска ,но нека да наричаме нещата с истинските им имена.Тоест направете си МКФ темичка :)

#34 titaniumman_

titaniumman_
  • Гости

Публикувано: 25 май 2012 - 17:14

Не мисля ,че имам път скоро към Пловдив.Когато дойда с най-голямо удоволствие Качена снимка .Казах защо по-горе защо писах в темата затова не съм изпада в технически подробности аз няма за какво да споря с вас.Всеки може да тренира каквото си иска ,но нека да наричаме нещата с истинските им имена.Тоест направете си МКФ темичка Качена снимка

Темата е Винг Чун в Пловдив. Аз смятам, че който и да е практикуващ, в каквото и да е направление на стила да дойде в нашата зала, после няма да има претенции, че пишем тук! Поздрави. :)

#35 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 26 май 2012 - 18:58

Качена снимка

#36 titaniumman_

titaniumman_
  • Гости

Публикувано: 27 май 2012 - 19:47

Една статия - http://mikokungfu-pl...og-post_20.html

#37 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 27 май 2012 - 21:25

Една статия - http://mikokungfu-pl...og-post_20.html

Статията е по-скоро мнение, но за да може да се коментира е необходимо да се уточни само едно:
Чи сао е:
1 спаринг
2 форма
3 упражнение
4 стратегия
5 тактика
6 никому неизвестно словосъчетание!?
Щото, ако нема отговор, нема как да разберем защо

"Гледайки истински ситуации или формите на свободно спарингуване, може да се появят съмнения у повечето хора, че нещо в упражненията чи-сао не е наред и това може да подейства доста демотивиращо!"

#38 IvanM_

IvanM_
  • Гости

Публикувано: 28 май 2012 - 17:59

Здравей Стефане,

Прочетох повечето теми за ВЧ и МКФ във форума, но малко като се замисля в голяма част от публикациите ти има противоречия. Както каза iordaniovkov, във всяка тема за МКФ се месиш и публикаваш мнения, в тази тема казваш, че не че не можеш а да се оттърсиш от МКФ, а точно обратно, но от постовете ти аз разбирам друго. Във отговора ти към iordaniovkov, казваш, че от както си казал, че повече няма да пишеш в темите за МКФ, от тогава не си го правил... Може и аз да се бъркам, но това твое изявление си го направил в една тема за семинар по МКФ през 2010 година. След това в други теми за МКФ от тази година се появяваш и започваш да анализираш и да правиш обобщения и изводи за неща, които не те засягат нито пряко, нито косвено, при условие, че

"Това е наистина последното ми мнение в темата за Мико Кунг Фу."

, а малко по нагоре в тази тема казваш, че дори това е факт. По начина по виждам и разбирам нещата в думите ти има ЛЕЕЕКИ противоречия...

Друго нещо, което забелязах - в тази тема говориш как МКФ не е винг чун и как е трябвало да сложат МКФ на друго място и така нататък, но в същото време в един твой пост в тема, която питата къде може да се тренирам ВЧ в София, ти казваш - ми в малкия стадион Академик - Мико Кунг Фу, което било ВЧ + други работи.... Значи преди МКФ било ВЧ + други работи, пък сега МКФ не било ВЧ, нямало нищо с ВЧ... Поправи ме ако греша, но отново намирам някакви противоречия в постовете ти.

Сега, ако си имал нещо друго в предвид в тези постове, извинявай, просто не съм те разбрал, както трябва....

Поздрави,
Иван

#39 titaniumman_

titaniumman_
  • Гости

Публикувано: 29 май 2012 - 13:46

Чи-сао е комплекс от упражнения които развиват специфични за идеите на Винг Чун Кунг Фу умения и качества. Учи също как и върху какво да разсъждаваме дори извън самите упражнения. Това което казвам, се знае всички които се интересуват от стила, но все пак някой попита!

#40 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 29 май 2012 - 21:30

IvanM, първо, като току що излюпен нов член на ДАОТО-поздравления. Винаги е добре, когато се появяват нови хора във форумът. Тук всеки може да намери своя кръг от интересуващи го въпроси и така, малко или много да се ограмоти.
Лошото е, че профилът ти е много посен-няма снимка, няма интереси, ама сигурно като се поошлайфаш, можи и да предоставиш някаква информация за себе си. Щото сега ми се налага да се обяснявам като пале пред майка си, а дори не мога да подмина с пренебрежение твоя поуст, защото аз просто не правя така-не се крия зад измислени имена, чужди профили и тем подобни. Не ме разбирай погрешно, но е странно, че един току що появил се човек, взел, че прегледал темите и след това даваш оценки, правиш забележки и неща все в тоя дух.
Надявам се, че все пак наистина, както твърдиш си прочел темите и ще можеш да застанеш с доказателства в подкрепа на своите изказвания. За другите не знам, но когато казвам нещо тук, бъди сигурен, че винаги мога да докажа своите твърдения.

Така че, моля да ми докажеш следните си твърдения:

1." Във отговора ти към iordaniovkov, казваш, че от както си казал, че повече няма да пишеш в темите за МКФ, от тогава не си го правил... Може и аз да се бъркам, но това твое изявление си го направил в една тема за семинар по МКФ през 2010 година. След това в други теми за МКФ от тази година се появяваш и започваш да анализираш и да правиш обобщения и изводи за неща, които не те засягат нито пряко, нито косвено,..." -ДОКАЖИ ГО! Сайтът е на твое разположение и това не би трябвало да ти е проблем.
2 ."Друго нещо, което забелязах - в тази тема говориш как МКФ не е винг чун и как е трябвало да сложат МКФ на друго място и така нататък, но в същото време в един твой пост в тема, която питата къде може да се тренирам ВЧ в София, ти казваш - ми в малкия стадион Академик - Мико Кунг Фу, което било ВЧ + други работи.... Значи преди МКФ било ВЧ + други работи, пък сега МКФ не било ВЧ, нямало нищо с ВЧ... Поправи ме ако греша, но отново намирам някакви противоречия в постовете ти."
Първо, прочети заглавието на темата-не съм го измислил аз, а titaniumman, който по стечение на обстоятелствата тренира МКФ. Второ, нагоре по темата съм дал препратка към официалната страница на МКФ, където на чист български език е обяснено, защо това е, и защо не е ВЧ. Трето, не съм казвал никъде, че МКФ няма нищо общо с ВЧ, а съм казъл, че МКФ и ВШЛ ВЧ(дано да правиш разлика) са много различни. Трудно ми е непрекъснато да бъда в отбранителна позиция и непрекъснато да доказвам своите тези. Сега ми се ще преди ти, или пък някой друг да се занимава с мен, малко да се ограмоти, малко да се подготви с нужните цитати или клипове и снимки, пък тогава да се захващаме за гушите. Четвърто, да вярно е, че когато питат за ВЧ, аз давам инфо и за залата по МКФ, което говори само едно- аз съм принципен и давам исканата информация, а не съм нагъл като някой хора от техните среди, които не само , че не дават цялата информация, а даже я изкривяват или директно подвеждат хората. Понеже каза , че си чел темите сигурно ще си спомниш, че дадох два примера за неморално поведение от страна на хора трениращи МКФ в София.
Надявам се, краткият ми отговор да задоволи жадната ти за знания деша:)